Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 10

Strana 9 z 84 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 46 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Meretseger Ut 16 január 2018 - 18:16

Ahojte,
ehm, nie, kimi, nešlo Very Happy Jedine, že by výslednému dojmu prekážali, no, trebárs by mi to nahrabalo dosť lajkov, ale ja som slušná deva, cudná a vôôôbec nie zvrhlá angel
A ako sa mám? Fajn. Dopozerala som práve Indiana Jonesa 1, celkom vtipný film. Rozptýlilo ma to a tento večer by nemusel byť beznádejný. Po psychickej stránke sa dá, po somatickej zase raz neviem, glyčky nemeriam Embarassed Míňajú sa mi prúžky do glukomera a zvažujem, či si nejaké nekúpiť, hrozne sa mi nechce ísť na diabetológiu. A tak.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  danka Ut 16 január 2018 - 18:35

Ahojte, všetkých vás pozdravujem, tak som dala výpoved včera a idem na urad práce, už som nezvládala prácu psychicky hlavne sú na mňa tie vzťahy veľa. Psychicky u mňa pretrvávajú depresívne úzkostné stavy a únava. Rada vás všetkých čítam.
Tomi podľa mňa čo si dávnejšie písal, to vôbec nevadí, že sem chodíš, lebo ak máš chorú maminu tak sa Ťa to veľmi dotýka a vlastne môžeš mať z toho záťaž a príznaky stresu, tak prajem veľa síl v škole aj v živote.
kimi ja tiež som taká že sa ma hocičo dotkne, namiesto slova rozmaznanosť by som sebe dala asi slovo dotklivá, precitlivelá.
meret ďakujem za priateľstvo na fb a choď na tú diabetológiu, aj ja sa musím premoct na urad prace zajtra, drž sa.
rene 007 hlavne že si na urade prace popri praci na čierno, aby si mal do dochodku roky. prajem veľa šťastia ked tam budes volat.
Majte sa pekne všetci <3 obdivujem vás s akou ľahkosťou píšete, mne to ide ťažšie a inak som prestala brat olanzapin ..uvidim este ci sa priznam doktorke.


Naposledy upravil danka dňa St 17 január 2018 - 10:07, celkom upravené 1 krát.
avatar
danka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 93
Reputácia Reputácia : 14
Dátum registrácie : 22.08.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 23.9, F 19.2, F 32.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Escitalopram 20 mg., Olanzapin 0,5 mg., Rivotril 0,5 mg.

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Mischelll Ut 16 január 2018 - 20:39

Ahojte Wink

tak ja sa mám momentálne by som povedala, že dobre/az super......a to len vdaka tomu ze jeden problem čo som sa vyhybala riešeniu...tak mam aspon aku taku nadej, že zajtra doriešim.....ale tak nejak...inak teraz som uz tak zhruba týžden sama....takze rozchod sa uspešne zdaril....aj ked po nom mi bolo tak no všelijak...aj dobre....aj som začala cítiť ľutosť...ale tak rozchod je rozchod....všetko sme vyjasnili....teda okrem dôvodov....a tak nebojim sa ze ostanem sama....ani neviem prečo....ako predtým mi to behalo často v hlave...ale teraz je mi to jedno......myslim, že možnosti aj napriek mojmu veku je este dost....proste s tym nestresujem.....akurat den po dni a problem za problemom riešim...rychlejsie to nejde...aspon u mna nie....takze tak...jo a po zdravotnej stánke....všetko v poriadku...az na to ze ma pycha - taka tupa bolest v chrbtici...snazim sa to rozchodit...zatial to nepomohlo....spánok fajn....budim sa len občas tak mam pocit, že aj na hodinu a dlhšie....rozmyslam, čo z problémami....alebo skor driemem scratch no neviem....potom v pohode zaspim....aj ked nič nevydumem....ooo a aby som nezabudla oči mam neskutočne unavené, suche az na (no neviem ake prirovnanie) ale proste su až červene....tento problem ma trápi uz niekolko tyždnov a aj napriek umelym slzam a kvapkam, ktoré si kvapkam.....tak nie je to dobre.....ale pokial vidim je všetko O.K. lol!

Prajem pekny zvyšok dňa community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Veroni Ut 16 január 2018 - 21:15

Ahojte vsetkych Vás srdečne zdravím
dlhšie som sa neukázala,riešila som dosť veľa vecí naraz.
Ako čítam tak sa máte celkom fajn podľa možností.
Vlastne ani neviem ako sa mám.
Rekapitulovala som.v podstate celý svoj život a netuším kto som scared2
Som tá ktorá som bola predtým?či som tá ktorá som teraz.
Skonštatovala som že som sa výrazne zmenila very sad3
Zmenila ma choroba?alebo by ku zmene prišlo spontanne počas života?


_________________
Existujú civilizácie ktoré nepoznajú koleso,ale neexistuje civilizácia ktorá by nepoznala príbeh.Campbell
Veroni
Veroni
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 123
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 19.08.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31.6 F60.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paroxetin Tritico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 St 17 január 2018 - 15:37

Ahojte kamaráti, ako sa máte?
Ja sa mám celkom dobre, len keby som fyzicky bol na tom lepšie. Po včerajšom futbale sa mi akosi blbšie chodí a päty bolia, tak čas trávim prevažne v posteli. Hoci pred malou chvíľkou som sa vrátil z menšej prechádzky. Dnes zažijem skvelý hokejový zápas, bude po dlhšom čase vypredaný štadión, pravdepodobne okolo 4 000 ľudí, tak paráda. Na 1. ligu skvelá návšteva, lebo konečne nám zrekonštruovali štadión. Tak som aj zvedavý, či bude vidno nejaké zmeny k lepšiemu. Psychicky nie je to najhoršie, hoci včera mi bolo oveľa lepšie. To bude zrejme aj tým, že alventa sa uvoľňuje len postupne.

danka, jj dotklivý je asi to správne slovo, ale nechápem tomu prečo som taký. kedysi som mal iných na saláme.

mischelll gratulujem ku správnemu rozhodnutiu. takýto vzťah, v ktorom si bola nerobil určite dobrotu a verím, že nejakého šuhaja ešte spoznáš.

veroni podobné myšlienky ma viacero ľudí. hlavne o tých zmenách tiež nemám to veľmi jasné. teší ma, že napriek skoro polročnej hospitalizácii som neprišiel o nikoho. čo sa týka koníčkov, tak fungujem v podobnom režime, v akom som fungoval predtým.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2200
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Meretseger St 17 január 2018 - 18:09

Ahojte,
dnešok je opäť vcelku v pohode, doviezli nám ráno tovar (knihy) a keďže paletu s ním šofér nevedel cez sneh vyhodiť na chodník a dnu, musela som to celé ponosiť, príšerne ma potom síce bolel chrbát, ale nálada bola OK. Aj zatiaľ je. Zajtra idem k psychiatričke a mala by som napísať terapeutke, že neprídem, nemám o tie sedenia viac valný záujem. Možno občas... A tak celý deň hrám TR a dokopávam mamu, aby ďalej čítala môj rukopis, ale moc sa jej do toho nechce, vraj dve kapitoly boli výborné a ak budú ďalšie horšie, pokazí jej to dojem Very Happy Ale však nech to dočíta, aby som to mohla upraviť a vydať, no nieee? very unhappy
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  sarah222 St 17 január 2018 - 19:55

Ahojte kamosi, dlhšie som sa neozvala lebo nemam cas Smile našťastie mam za sebou vela akcii stretnutí s kamoskami svadbu a pracu v ktorej som bola uz 3 dni Smile su so mnou spokojní zatial a citim sa tam skvele Smile som medzi ludmi a je mi fajn Smile drzte mi palce nech mi to vydrzi Smile prajem Vam vsetko dobre drzte sa :* Vasa Sarah
sarah222
sarah222
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 102
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 29.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Stredne ťažká depresia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Valdoxan, arisspa, rivotril, zolpinox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Št 18 január 2018 - 16:35

Ahojte tak dnešok som strávil na stacionári. Neskutočne sa mi páčilo. Dnes bolo všetko dobre, len škoda že telesná stránka nedala to najavo. Very Happy Navonok vraj som vyzeral smutne, ale tak radšej radosť v duši ako smútok. Negatívne príznaky som nepociťoval. Skupinová terapia bola super, aj keď sme mali viac menej premietané vecí na projektore. Kognitívny tréning bol na stacionári ľahší, ale potešil.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2200
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Meretseger Št 18 január 2018 - 17:30

Ahojte,
dnes som bola u psychiatričky, navýšila mi kvôli tým večerom AD, ktovie, možno ma to prešmykne a budem aspoň v hypománii Very Happy Oh, kiežby! Psychologičke som fakt napísala, že neprídem, lekárke som vravela, že tam nechcem chodiť, tak vraj sa mám rozhodnúť, ak mi to pomáha, bolo by fajn ešte ju navštevovať, príp. si dať nejakú prestávku... Však ale to je teda terapia, keď vám psychológ proste neverí a potom omieľa "ale ja som to tak nemyslela, etc., blah-blah..."
Inak po psych. stránke OK, po somat. klasika. Hrám TR custom levely (amatérske, neoficiálne) a trošku sa nudím, neviem, čo ešte robiť. Napísala som za pár chvíľ básničku a vraj je dobrá, nájdete ju na blogu, kto by mal záujem Cool
A tak, majte sa, držte sa!
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  CHINAMAN Št 18 január 2018 - 18:20

Ahojte vospolok, dnes som bol na zaskoleni v novej praci ako sbs na osobnej vratnici.
Skratim to a jednoducho povedane uz tam nepridem pretoze bolo toho na mna vela, kopec zapisovania, kontrolovani, vypytovaciek, telefonatov atd. Prievan, spina, mys, zla hygiena. Odrobil som sice zadarmo 9h no co uz aspom som po viac ako roku pracoval i ked len jeden den. Dobra sprava ale je to, ze mam dohodnutu este jednu sbs ku v nakupnom centre v znackovom butiku, kde budem sice cely cas na nohach ale idem do toho. Horsia sprava je, ze na mna ide chripka. Dufam ze sa dam cim skor dokopy. Majte sa co najlepsie.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Pi 19 január 2018 - 11:04

Ahojte, dnes sa mám celkom dobre. Negatívne príznaky sú prítomné len v tom, že nič nerobím a začína ma to už aj trochu hnevať. Tento týždeň som neurobil dokopy nič, čo nie je najlepšie. Čo sa dá však robiť, snáď v ďalšom týždni to napravím a začnem fungovať serióznejšie, ako som fungoval predtým. Ani neviem, prečo som v takej depresii...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2200
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Tuto Pi 19 január 2018 - 12:12

Ahojte!
Čo sa týka mojich záležitostí ohľadom spánku a spánkového režimu, som prekvapený z toho, že sa mi už tri dni významne polepšilo. Spím tak 7-8 hodín a vstávam niečo pred ôsmou. Navyše nočný oddych mi pripadá občerstvujúci a plnohodnotný. Taktiež symptómy F25 sú veľmi nenápadné a podobne aj úzkostný syndróm sa zdá byť ustupujúci. Ak to bude takto, veľmi pravdepodobne sa zase začnem zaujímať o zamestnanie. Doteraz to bolo otázne, stále čosi výrazné so symptómov mi narúšalo bežné a jednoduché žitie. Na druhej strane môžem napísať, že tendencia k pasivite je ešte stále prítomná, a aj keď píšem o nenápadnosti a ústupe symptómov, neznamená to, že v aspoň malej miere sa nevyskytujú. Už však neriešim také záležitosti v mysli aj prakticky, že čo si ešte dám do tašky do nemocnice a podobne. Jednoducho tri dni je to OK.

Záležitosti okolo akp. sú tradične splnené. Stále mi tam však "vyskakujú" položky ako cvičenie a chudnutie, ktoré sú v zmysle dlhodobo nepoplnené. Ostatné je však primerane fajn. Posledné dni dosť čítam, teda takáto biblioterapia ma dosť napĺňa. Výpomoc v domácnosti je na úrovni primeranosti, čo môžem, pomôžem. Prechádzky sú skôr po meste, tak na pol hodinku a viac, občas vybehnem na drobnejší nákup, vlastne čo treba dokúpiť a podobne. Vzdelávacia časť akp. je poctivo plnená aj z dlhodobého pohľadu.

Asi za hodinu idem psychiatričke po recepty na lieky a dve injekcie. V tomto čase by už nemalo byť veľa pacientov a ani nejaký prvopacient/ti. Dúfam, že sa zdarne vybavím a nebudem musieť príliš dlho čakať hlavne z dôvodu rozmáhajúcej sa chrípky medzi kýchajúcimi a kašľajúcimi spolupacientmi. Nedal som sa očkovať, tak sa teraz obávam, či niečo nechytím.

Zatiaľ odomňa zhruba všetko, držte sa a keď sa dá užite si pekný zimný čas. S pozdravom Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 9 z 84 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 46 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore