Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 1 z 84 1, 2, 3 ... 42 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 Empty Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Matej Ne 12 február 2023 - 10:38

Ahojte, kamarátky a kamaráti. Vitaj

Pätnásta časť série témy "Ako sa dnes máš?" sa nám podarila zavŕšiť už takmer tisíckou príspevkov, čo, ako vieme, je obvyklý počet, pri ktorom je čas prehupnúť sa pre prehľadnosť do novej časti. K dispozícii tu tak otváram šestnáste pokračovanie témy.

Prajem Vám príjemné prispievanie v duchu "Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš."  Pretty good

S priateľským pozdravom

matej
community together

Ako sa dnes máš? 16 Moods_12

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 16 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

dzuli08, kimi2028, Katuska, Juraj, Mous and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Ne 12 február 2023 - 11:03

Ahojte, no ja sa tu medzi vami otitulovanymi citim jak seda myska, ja nemam ziaden titul, len maturitu. A tu v Nemecku robim pracu na ktoru nepotrebujem vzdelanie. Na nemecke pomery ani vela nezarobim.
Inak beriem teda uz len stvrtku Triticca ale nespim potom dobre, vela sa budim. Napriek tomu chcem tak pokracovat a brat len stvrtku, aby som dokazala vstat do roboty a nebola potom unavena. Uvidime, jak to budem zvladat. Tazko sa mi privyka zase na pracu ale nejak to chcem zvladnut.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 440
Reputácia Reputácia : 72
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Ne 12 február 2023 - 11:09

Motylek mas riadne divnu kamaratku, ked ti vsetko zavidi, neviem, to musí byt dost deprimujuce. Ja nemam deti a nenapadlo by ma zavidiet zenam matersku, vsak ta nie je vysoka, hlavne ked su same z toho tazko vyziju. Hlavne jej nedavaj ziadne peniaze, nech si zarobi, moze si aj inu pracu najst ked nie je spokojna. Ona ma to stastie ze je zdrava, nevie sa ani vcitit do toho ako je nam, co to stastie nemame. Ake to mame tazke.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 440
Reputácia Reputácia : 72
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Matej, Juraj, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  kimi2028 Ne 12 február 2023 - 12:17

Ahojte kamaráti, v súčasnosti mám sa celkom stabilne. Mám radosť, že už 6 rokov som bez hlasov a bludov. Pri našom ochorení nie je to totiž vôbec samozrejmosť. Len sa treba viac snažiť. Byť disciplinovaný v liekoch a tak. Potom aj tie naše životy majú zmysel. Mám však problém s pasivitou. Celé dní som len za notebookom a ničomu zaujímavému sa ani nevenujem. Musím sa asi viac snažiť. Mám nejaké plány a musím trvať na ich plnení. Minulé dva týždne som nesplnil skoro vôbec nič. Chcel by som skúsiť stanoviť si nejaké ľahšie ciele, ktoré by ma povzbudili do ďalšej práce na sebe samom. Len si určiť tie ciele ľahšie ciele na začiatok.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Otompotomerik, Juraj, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Ne 12 február 2023 - 12:41

Kimi s tymto mam aj ja problem, som pasivna, nic nerobim. Tesim sa na vikend a potom vcera som mala depku, lebo som nemala ziadny plan, nemala sa s kym stretnut, nebola som schopna si ani upratat. Prepadla som do depky, potom som vecer bola u suseda, navstivit, trocha sa mi zlepsila nalada. Dnes sa stretnem s jednym Slovakom co byva hodinu odo mna, pride sem, pojdeme do pizzerky. Tak aspon zas niekoho spoznam, uvidime co bude.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 440
Reputácia Reputácia : 72
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Matej, kimi2028, Mous and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Ne 12 február 2023 - 13:10

@Catherin4 To nevadí, že nemáš titul. Já jsem za roky života odpozorovala, že je důležitější, jaké má člověk EQ, tj. jak je empatický. Co s inteligentem, který se chová jako hovado? S takovým se nedá ani žít, ani jen povídat.
Co se týká mojí kamarádky, je otázka, jak dlouho bude ještě mojí kamarádkou. Protože já si nechám hodně líbit, ale taky ne všechno. Uzrálo ve mně přesvědčení, že si s ní budu muset popovídat z očí do očí a říct jí, že je upřímná až moc, že by měla být víc diplomatická. Říkat mně-matce, že by matky neměly mít mateřskou, už není ani upřímnost, ale neomalenost. A pokud se chce hádat, ať si k tomu najde nějakou sobě rovnou, zdravou, matku, ne mě-nemocnou, když já se nechci hádat, mně to akorát způsobuje, že nemůžu v noci spát a mám z toho navíc úzkosti.
Musím jí to říct. Otázka je, jak to vezme. Je možné, že o ni přijdu, protože ona si všechno vztahuje moc na sebe. Kritiku asi nikdo nemá rád. Tak se to budu snažit podat nějak diplomaticky. Uvidím, jak to dopadne.
Nechci přijít o kamarádku, protože mám kamarádek málo a těžko získávám nové. Jenže čím dál víc zjišťuju, že si asi nemůžu hledat kamarádky mezi zdravými, protože dřív nebo později se přestaneme chápat.

Hlavně zdraví schizofreniky nechápou a nemají s nimi soucit, protože to je nemoc, která není vidět na první pohled, není to jako zlomená noha. Schizofrenik pro zdravého na první pohled vypadá zdravě a těžko zdravému vysvětlíš, že nepracuješ od rána do večera, protože na to nemáš ani energii, ani vůli. Za těch 15 let, co mám schizofrenii, mě politovali jen dva zdraví lidi a to mám hodně zdravých známých a všichni o mojí nemoci vědí. Asi jsem divná, ale občas je mi fajn, když mě někdo polituje, pochopí, podpoří. To je to největší plus, co mi přineslo toto fórum, proto se mezi vámi cítím tak dobře a děkuji vám za to. heart  community together
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 720
Reputácia Reputácia : 56
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Matej, Juraj, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Katuska Po 13 február 2023 - 18:27

Ahojte. Ja sa hlásim.ze sa mám fajn v práci sa to zase trochu striaslo tak dúfam že pokojná atmosféra vydrží čím dlhšie. Inak som.bola dneska u lekárky takže som si urobila pekný deň oddýchla upratala a vysivala... Momentálne nič také závažné neriešim tak sa z toho teším a užívam si to ... Majte sa pekne . Držte sa .
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, dzuli08, Juraj, Mous, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Mous Ut 14 február 2023 - 11:30

Čaute, vrátil som sa z prechádzky so psom. Je tu pekne slnečno. Dnes budem asi variť kuracie. Po trojtýždňovej prestávke sa vraciam k čítaniu.
Inak by som rád niekoho spoznal. Sníval sa mi sen s jednou známou. Tak dnes spomínam na to, aké to je pestovať vzťahy.
Včera som si bol dať kávu s kamošom. Práca ma baví, len je jej málo, tak zháňam čosi ďalšie.
Štve ma, že som po zmene lieku neschudol, no beriem to, že to osud tak chcel. Čo sa dá robiť.
Nálada aj napriek tomu primeraná situácií. Teším sa, že pôjdeme s kamošom von a vezmeme aj psy. Zdá sa, že našliapneme nejakú túru a snáď aj plaváreň.
Pekný deň Vám
V.

Dodatok: Tak predsalen po zmene na Abilify som schudol 2 kg. možno ešte budem chudnúť (máme niečo s váhou). tak sa teším z toho :-)
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 855
Reputácia Reputácia : 184
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, regina, dzuli08, Katuska, Juraj, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  kimi2028 Ut 14 február 2023 - 16:39

Ahojte kamaráti a kamarátky, dnes sa mám výborne. Mal som stacionárový deň, čo ma veľmi potešilo. To, že môžem tam chodiť, tak si užívam a veľmi sa mi tam páči. Teším sa na štvrtok, kedy pôjdem tam opäť. Teší ma aj to, že aj personál sa umúdril trochu a nie je to až také divoké ako kedysi. Kedysi bola to poriadna divočina. Dnes je to skvelé, priam až pohodové a mám z toho veľkú radosť.

Čo sme dnes tam robili? Viac menej sme sa rozprávali o rôznych témach. Bol som síce trochu znudený až unavený, ale páčilo sa mi to tam. No nič idem spať kamaráti, aby som pozrel ligu majstrov večer...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, regina, Juraj, Mous, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  dzuli08 Ut 14 február 2023 - 17:55

Ahojte všetci,
tak sa aj ja ozývam. Musím napísať že sa mám fajn, všetko ok. Menšie výkyvy nálady ale tak to je v norme. V práci to teraz celkom dobre zvládam. A pozorujem, že po dlhšej dobe sa cítim tak duševne v pohode. To je celkom dobrý signál. Ja som v pohode ale doma, čo sa bude diať z našimi je otázne... totiž ich cesty sa idú papierovo rozísť....no nejako bude, všetko má svoj dôvod, a bude to, čo má byť. Nejdem sa tým trápiť.
Ešte sa vyjadrím ku tej stretávke, v podstate ja nemám s tým problém, pre mňa je najideálnejšia BB. Ale asi by som prišla len tak, ukázať sa a trocha podebatiť. Ja som sa inak osobne stretla aj s Iacobusom raz na káve, ktorý už nie je medzi nami bohužiaľ.... very sad5

toľko odo mňa...ešte možno, že sa snažím cvičiť mala som asi 10dnovú pauzu ale dnes som si zas trocha pohopsala.

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 539
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

kimi2028, Juraj, Mous, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek St 15 február 2023 - 11:44

Milí přátelé,
poslední dny na tom nejsem psychicky moc dobře. Jak jsem tu řešila synovy zdravotní problémy, tak nějak mají dopad i na moji psychiku (úzkosti) a už se přidává i tělesný problém - vrací se mi srdeční neuróza (takový stísněný pocit okolo srdce), kterou mívám čas od času už 20 let, a sem tam se objevuje i neobvyklé bušení srdce.
Psychiatrička poradila Neurol, ale ten si už nechci navyšovat. Spíš si myslím, že by mi pomohla psychoterapie, jenže jsem minulý pátek, kdy mi bylo přechodně líp, zrušila terapii s psycholožkou a šla jsem místo toho na injekci proti covidu. A psycholožka mi dala další termín až začátkem března (marec). Takže budu muset nějak vydržet...
Přeju všem pevné zdraví a veselou mysl. Opatrujte se.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 720
Reputácia Reputácia : 56
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Št 16 február 2023 - 11:50

@dzuli08 Ohledně místa, kde se sejít, zahlasuj v anketě, ať víme, o které místo je největší zájem.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 720
Reputácia Reputácia : 56
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 84 1, 2, 3 ... 42 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore