Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 12

Strana 1 z 86 1, 2, 3 ... 43 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 Empty Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej Št 25 júl 2019 - 12:35

Ahojte. Super!

Zvykli sme tradične pre prehľadnosť a lepšie lustrovanie príspevkov rozdeľoval témy po dosiahnutí 1000 príspevkov. Smile Téma "Ako sa dnes máš? 11" sa v tomto zmysle úspešne zavŕšila a hurá zdieľať svoje osudy v jej novom, dvanástom pokračovaní. cheers

Prajem Vám príjemné chvíle na Schizofóre.  community together

Huge smiley

Ako sa dnes máš? 12 How910

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  kimi2028 Št 25 júl 2019 - 13:22

Ahojte kamaráti mám sa fajn. Bol som na kontrole u lekára aj s mamkou. Porozprávali sme o nežiaducich účinkoch. Meníme liečbu pomerne drasticky. Doktor navrhol kvôli tomu hospitalizáciu, ale pekne sme ho poprosili, že do nemocnice nie. Zmien je skutočne viacero. Prvá je tá, že vysadzujem po dlhodobom užívaní akineton (mesiac už len pol tabletky ráno). Vysadený už mám tiež aripiprazol namiesto ktorého som dostal leponex ráno aj večer. Trochu krok dozadu brať antipsychotikum 2x denne, ale s tým trasom treba určite robiť. Je dobre, že ho chce riešiť...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Meretseger Št 25 júl 2019 - 19:03

Dob-

Počkať, čo? Išla som písať "dobrý deň"? Už mi fakt šibe Very Happy Inak na to, že som bohviekoľko bez liekov, mi je vážne fajn. Po psych. stránke no prob, po somatickej, hm, glyčky sú hlavne ráno vysoké, ale spravila som si včera veľký glyk. profil (t.j. meranie každé dve hodiny plus o tretej v noci) a zdá sa, že len pichám priveľa inzulínu.

Čakám teraz pánsku návštevu - bude sa preberať politika a filozofia, pochopiteľne Twisted Evil - tak som značnú časť dňa strávila vyrábaním toho looku "ah, takto som vyliezla z postele a vôbec som sa neupravovala", ktorý ženy nahadzujú v týchto prípadoch, ale nič ste nečítali, to je tajomstvo Laughing Ono je tuším občas fajn byť na svete ( Shocked Shocked Shocked )

Kocúrik dostal antibiotiká, ale ani si nevšimol, že dačo zjedol, plus sa celý deň mlátia so Sissi (hravo), je to milé Very Happy Jonymu som kúpila druhý postroj - "protiťahací", misku na vodu a ešte dačo, potreboval pár vecí.

Fotky stále nič, ale vraj by mala fotografka mať notebook na ďalší týždeň, ak bude okej, že má dosť epi záchvatov. Ja som tento rok mala záchvat ak jeden v januári, snáď... Po lete si teda chcem nechať vybrať ďalšie dve znamienka na bruchu, snáď bude lekár ochotný. V pondelok by sa malo dať objednať na očné aj, skúsim, uvidím, každopádne som si dala robiť dioptrické slnečné okuliare (fakt to existuje! Very Happy ). K psychologičke som zatiaľ nevolala, zdá sa, že je tam len v pondelky, stredy a vraj soboty, tak skúsim o týždeň.

Čo ešte také... strhujúce... lol Asi nič, idem zas o kus ďalej..
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Št 25 júl 2019 - 23:22

Dobrý deň,
Mám dojem, akoby myseľ pracovala perfektne. Pociťujem brilantné dedukcie, ktoré mi prinesú odpoveď na akúkoľvek otázku. Napriek tomu cítim, že niečo nie je v poriadku. Myseľ sa mi akoby trieštila na kusy. Som zmätený.

14341544 - 443533 - 5224141532. 45353311. Volal ma. Roztriasol som sa. Takmer som stratil vedomie. Následne mi písala ona 4424222143241514. Už som vymyslel toľko prezývok. Ale napriek tomu predpokladám, že ma odhalia, keď o nich píšem. Radšej som nemal napísať nič. Nedajú mi nikdy pokoj, sú všade, aj tu. Pýtal sa ma, aký význam mala Enigma. Takže o šifrovaní nevie nič. Môžem si to dovoliť. Ha. Samozrejme, mohol ma zaviesť na falošnú stopu. Teraz sa mi to však nezdá. Vždy zistím, keď klame. Na mňa nemá.

Dnes som volal s lekárom. Má asi pocit, že padám do psychózy. Neviem si inak vysvetliť, že k max. dávke aripiprazolu pridal olanzapín. Navrhoval aj ukončiť brigádu. Viem, niekoľkokrát som vynechal rannú dávku tabletiek a zobral som ich až večer po robote. Nemalo by to vadiť.

Čoraz viac myslím na odložený Neurol, 5 by mohlo stačiť. To je už zvyčajné.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  kimi2028 Pi 26 júl 2019 - 5:13

Ahoj Iacobus, tiež si myslím, že nie je to s tebou najlepšie. Si fajn chlap, a tú prácu nezvládaš psychicky. Mal by si asi počúvnuť lekára, kým je ešte čas a nebude horšie. Mám ten dojem, že bohužiaľ nie si schopný ešte pracovať. Neznamená to ešte, že nemôže sa to časom zmeniť. Pokus bol to dobrý a obdivujem ťa. Ja som za takmer tri roky neurobil ešte žiaden pokus. Viem, že dopadol by som podobne ako ty teraz. Máš to asi náročné tam, tak tú prácu zváž. To je len taká moja priateľská rada. Zdravie je dôležitejšie.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  kimi2028 Pi 26 júl 2019 - 15:32

Ahojte kamaráti, mám sa celkom dobre. Beriem poctivo leponex, cítim sa akýsi ospalý. O siedmej ráno som zaspal pri teste z dejín a spal som až do 9:30. Mám pocit, že keby som sa nepremohol tak by som spal až doteraz. Very Happy Z tohto dôvodu denný režim už je narušený. To čo som mal spraviť doobedu tak som nespravil. Poobede mal som na šťastie len oddychový slot pri TV sitcomoch, tak aspoň ten som zmenil na posilovňu a išiel som na bežiaci pás. Potom som išiel s mamkou na prechádzku aj do obchodu. Teraz musím improvizovať znova neviem, čo robiť. Zrejme popočúvam 2 hodiny šachy a potom dám si maľovanú krížovku.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Dušan Pi 26 júl 2019 - 20:58

Ahoj,

Poslednou dobou mi hlavou preletuvajú kadejaké myšlienky a ani neviem aké, je to slobodné snívanie, totiž ma štve, že už štvrtý deň čítam knižku, kde po troch dnoch bych ju mal sčítanú. Jednoducho sa mi nechce sustrediť sa na písmenka, síce pravda, že téma knižky je zaujímava ale ten obsah ma až tak nenadchýna. Čítam tajne dejiny europy 1. a to tam, samý Boh, grecko rimsky, ale už ju dočitam, tretia casť sa už pomaličky blíži ku keltom a stredoveku. Už sa teším na druhý a tretí diel.

A ako sa mám? Vysedávam a dačo aj porobím, včera sme mali menšiu oslavu, tak som vypomáhal v kuchyni, za čo bola aj pochvala.
Pôsty dodržiavam, trošku ma trápia cigarety a kávy, ale je to v riešení.


Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus So 27 júl 2019 - 12:32

Cítim sa podivne. Mám dojem, ze ma všetci klamú a podvadzaju. Nikomu nič neverím, ani taku banálnu vetu, zae sa ma kamarát dobre. Všetko priveľmi analyzujem a dojdem k záveru, ze mi všetci hovoria lži. Potom sa na to snažím pozrieť s nadhľadom a poviem si, že to nevadí. Aj keď ma oklamali. Vlastne neoklamali, lebo som im ich klamstvo neuveril. Ha.
Som zvedavý, ako bude účinkovať olanzapin. Snáď sa môj stav zlepší. Citim nadej. Aby som mohol pokračovať v práci. Doktor navrhol ako jedno z riešení skončiť prácu. Ale to si nemôžem dovoliť. Hkm.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  opadané lístie So 27 júl 2019 - 15:09

Ahojte.

Vidim, ze Vam niektorym nie je najlepsie. Mne je tiez pomerne zle v tieto dni, vlastne uz dlhsie. Ani to nejdem asi nejako viac opisovat. Obcas mi napadnu aj samovrazedne myslienky, ale nechcem tym nikoho strasit, urcite si nic neurobim. Ono to nie je tak, ze by som nechcel zit, ja len nechcem zit takto. Snad coskoro napisem prispevok v inom duchu a vyjadrim sa aj k Vasim tazkostiam.

avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  kimi2028 So 27 júl 2019 - 15:42

Ahojte kamaráti, dnes je to veľmi dobre. Cítim sa v rámci okolností príjemne i napriek tomu, že ma to ťahá strašne na spánok. Ten leponex tlmí dosť, ale po opadnutí únavy som prišiel na to, že je to OK. Čomu som rád, očakávané zhoršenie zdravotného stavu sa zatiaľ nekoná. Únavu sa mi darilo trochu poraziť aktivitami. Dnes som sa zameral tvrdo na denný režim. Mám presne určené, čo mám a kedy mám robiť a toho sa držím. Toto myslenie mi pomáha celkom. Ako vidím v dennom režime, tak mám za sebou už dosť. Ráno som začal rannou prechádzkou, potom som zasadol za stôl a počúval som šachové video od jedného pána veľmajstra. Neskôr prišiel čas na štúdium svetových dejín ako aj anglického jazyka. Teraz o 16:00 by som chcel zrelaxovať pri maľovaných krížovkách alebo sudoku a potom by som prešiel na písanie o svojom obľúbenom futbalovom klube.

Dnes je to asi na 1-. Mínus za veľkú únavu z liekov.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Mischelll So 27 júl 2019 - 17:22

Ahojte Wink

len som chcela všetkých pozdraviť....žijem, dýcham a to je doležité....si myslím....tak no... it is perfect

Krásny zvyšok večera prajem  community together

PS: Na Zello dnes neprídem....

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 630
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus So 27 júl 2019 - 21:24

Dobrý deň.
Nemám čo robiť, knihy ma nebavia. Tak napíšem v krátkosti o zistení, na ktoré som v posledných minútach prišiel.
Za svoj terajší stav, kedy mám halucinácie (Prihovára sa mi nie priateľsky človek, o ktorom mám informácie, že je doma. Možno ma matka oklamala, keď tvrdila, že ho videla. Ale v tomto prípade si myslím, že naozaj je doma. Teda ide iba o pseudohalucinácie, čo je aspoň trochu pozitívne) a myslím viac na samovraždu od strachu pred sledovateľom. Bojujem sám so sebou, lebo si myslím, že sledovateľ ma chce takto naviesť na samovraždu. No to je vedľajšie. Chcel som napísať, že za tento stav si môžem sám. Začalo sa to zhoršovať posledný júnový týždeň. Keď som bol v meste, stretol som sa s otcom a jeho sestrou. Trochu sme sa opili. Môj mozog posilnený etanolovým vodným roztokom je ako môj mozog bez tabletiek. Čiže objavujú sa charakteristické prejavy psychózy, ako rýchle myšlienky, v ktorých si dávam do súvislosti veci, ktoré pre zdravého nepredstavujú nijakú súvislosť. Samozrejme, výsledkom bolo, že sledovateľ existuje a reálne mi chce ublížiť. Planoval som si samovraždu. Navyše rozprával som o mojich zisteniach otcovi, ktorého už nezaujímajú podobné výmysly, ktoré v posledno čase hovorí jeho matka a k tomu ešte aj ja. Nevadí. Po vytriezvení som sa vrátil na zem. Začal som si však zisťovať informácie o ňom a riešil som ho priveľmi. Preto som tam, kde som. Už to viem. Za žiadnych okolností sa už nesmiem púšťať do myšlienok na sledovateľa. Som rád, že si to uvedomujem a môžem to v budúcnosti sám ovplyvniť. Predsa túto situáciu som zažil neraz. Prvýkrát to bola realita, teraz viem, že je to moja fantázia. Ale predsa sa zľaknem, keď ho počujem. Každý by sa zľakol, to je asi normálne.
Pekný večer.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 86 1, 2, 3 ... 43 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore