Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Súčasný stav ochorenia

Strana 10 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Goto down

• Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 10 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  vrana Št 10 február 2022 - 20:39

(Do)Súčasný stav ochorenia 22

Ahoj

Chcel by Som si (zo)sumarizovat svoj subjektívny (psy)chický a fyzický zdravotný stav.

Čo sa týka (psy)chiky a jej diagnózy Som nastavený stále rovnako už dlhšiu dobu, nejaký ten štvrtý rok. Od vtedy, čo Som zavesil na stenu nad posteľou a všade, kde sa dalo, prázdny kríž, zaspávam a spím v pohode a pravidelne. Budím sa zo jeden, dva krát pred ránom na cigošku, či toaletu.

Po večierke si (ne)robím žiadne starosti, (u)trpenia, trápenia, problémy a bolesti. Cez deň fungujem normálne podľa dôchodkového programu, režimu dňa, alebo si to nazvyte, ako chcete, trebárs podľa organizéra.

Už, ako Som spomenul, (psy)chicky Som na tom veľmi dobre. Moje vytvorené, alebo (o)slobodené a (o)čistené... (alter)eGo je od zbytku (pre)javeného bytostného "ja" - ID, eGa a (super)eGa, momentálne v takej fáze, že ho schvaľujem. Ale, aj toto (alter)eGo si viem dosť často (u)vedomovať, a preto ho držím na minimum života.

Aj keď ide o natrénovanú, (o)čistenú myseľ, čistú dušu moju, čisté vedomie moje, čisté vnímanie moje, ale aj čisté telo moje, nie je to moja pravá podstata "nie ja", pravá prirodzenosť "nie ja".

Dosť často mi pomáhajú tri spojky, ktoré predstavujú (u)vedomenie prítomného oKamihu. "Keď... tak...viem, že...". Uvediem príklad:

Keď si robím čaj, tak si robím čaj, viem, že robím čaj.
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som.
Keď robím potrebu, tak robím potrebu, viem, že robím potrebu.
Keď robím hygienu, tak robím hygienu, viem, že robím hygienu.
Keď chodím, tak chodím, viem, že chodím.
Keď sedím, tak sedím, viem, že sedím.
Keď čakám, tak čakám, viem, že čakám.
Keď pracujem, tak pracujem, viem, že pracujem.
Keď jem, tak jem, viem, že jem.
Keď pokušujem myslenie, tak pokušujem myslenie, viem, že pokušujem myslenie.
Keď pokušujem pociťovanie, tak pokušujem pociťovanie, viem, že pokušujem pociťovanie.

Toto sa dá použiť všade zo všetkých činností, potrieb, postojov a pozícii. Keď si potrebujete seba (u)vedomiť, postačí si z týchto spojok poskladať takýto jednoduchý výraz, ktorý vás podrží na dlhú dobu v pritomnom oKamihu.

Čo sa týka fyziky, ubudlo mi z liekov, schudol Som od maximum váhy - 22kg, pribudli dva injekčné roztoky, jeden na cukor a druhý na cholesterol. Prví liek stojí poisťovňu 50€ a druhý po požiadaní výnimky až 600€.

Upravila sa mi tak hyperglykemia na prijateľné hodnoty a upravil sa mi taktiež zlý a dobrý cholesterol na optimálne hodnoty. Ostatné lieky na štítnu žľazu, ischemickú chorobu srdca užívam naďalej.

vrana
Štvrtok 10. feb. 22. 20:31 2022
vrana
vrana
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Zobrazit informácie o autorovi https://fajnor-dusan.blogspot.com/

Matej, kimi2028, Katuska and Sweetheart like this post

hug0

Návrat hore Goto down

• Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 10 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  vrana Pi 4 marec 2022 - 18:22

(Do)Súčasný stav ochorenia 23

Ahoj

Píšem, bo Som (u)robil definitívne (roz)hodnutie. (Do)teraz Som sa zaoberal psychickou poruchou, teda schizofréniou. Už sú to nejaké tie roky, čo nie Som (auto)sugestívne psychicky chorý človek. Choré je telo a hlava, ale "ja" nie Som toto telo a hlava. "Ja" toto telo a hlavu iba v tomto živote obývam.

Preto budem písať a (roz)jímať... (auto)sugestívne, (ne)patologicky. Naposledy teda spíšem obsah toho, čím Som sa v tomto živote zaoberal za posledné roky:

Schizofrénia, psychózy, bludy, velikášstvo, halucinácie, hlasy a slová, psychické hovno, ...á ..., ... ako osobnosť, rozpad mysle, vedomia, percepcie, tela, jednania...

Týmto chorým pojmom Som dal definitívny koniec. Boli, nie sú a ani (ne)budú. Robil Som si z nich poznámky, (roz)jímal o nich, ale nikam to (ne)viedlo.

Tepperwein vo svojej knižke a konkrétne o zákonu príťažlivosti píše. Priťahuj k sebe to pozitívne, optimistické, realistické, skutočné. Priťahuj k sebe veci vysnívané, naplanované... Pritiahni si z vesmíru to, po čom túžiš...

A to priťahovanie funguje tak, že čo vesmíru, (pod)vedomiu vysielaš, dávaš, to sa ti mnohonásobne vráti. Čiže dávať si pozor, aké myšlienky vysielam.

Transformujem a trancendujem svoju myseľ..., tak na zdravší spôsob živobytia..., na čistoty. Keď sa ma niekto bude vypytovať na diagnózu mu poviem, nech si to vygooglí na internete, alebo nech sa opýta nejakého psychiatra. Ja jednoducho (ne)viem, (ne)zaoberám sa tým.

(Ne)viem sa posúdiť z vášho pohľadu a ani sa o tom (ne)budem pokúšať. Nechť to posúdenie o mne je akékoľvek, (ne)pripúšťam si (ne)gativitu, kritiku, (od)sudzovanie...

Želám a prajem veľa zdravíčka a veľa (ne)patologických myšlienok. S pozdravom:

vrana
Piatok 04. mar. 2022. 18:19hod

vrana
vrana
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Zobrazit informácie o autorovi https://fajnor-dusan.blogspot.com/
hug0

Návrat hore Goto down

Strana 10 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Návrat hore

- Similar topics

Povolenie tohoto fóra: