Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Súčasný stav ochorenia

Strana 10 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 10 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  vrana So 4 február 2023 - 18:47

Ahoj

Stav sa môj nezmenil, stále fičím nad odautomatizovanou a nanovo zautomatizovanou psychikou, čo znamená, že od leta 2018, čo sa mi stav zlepšil, sa nič nezmenilo. Zásluhu má na tom transcedentné transformovanie psychiky, ako napr. fakt, že Som porazil, usmrtil a popravil insomniu - nespavosť. Od vtedy chodím späť a vstávam na budíček pravidelne, bez patologických príčin.

Stále Som sugestívne zdravý a čistý človek. Bohužiaľ na papieri z apríla 2004 to je naopak.

Zásluhu na ozdravenie majú knižky, štúdium kurzov a videí na daný programovací kurz, denný režim, terapia hudbou, filmom a hrami, niekoľko ročné meditovanie a kontemplovanie. A takisto pravidelný spánkový režim s dvoma, tromi polhod. šlofíkmi za deň.

Tak isto k ozdraveniu prospieva aj brigáda, kde Som v kontakte s pracovnou spoločnosťou. Žiaľ šípková a šachová liga je u mňa zatiaľ neaktívna, nakoľko mi chýbajú na ne výdavky.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

dzuli08, kimi2028, Sweetheart, Mous and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 10 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  kimi2028 So 4 február 2023 - 20:21

Ahojte, svoje ochorenie som prijal už ako vlastné. Mám síce schizofréniu, ale nevolám ho diagnózou. Nazývam ho ako kamarátkou, ktorá je stále so mnou a prenasleduje ma. V súčasnosti nemám pozitívne príznaky, čo je veľkým plusom. Mínusom sú však negatívne príznaky, ktoré vedia byť veľmi obťažujúce pri dennom fungovaní. Napr. nič sa mi nechce robiť, nebaví ma aj keď som čítal, že pri mojej liečbe v súčasnosti malo by byť lepšie. No nie je tomu tak.

Tiež mám isté príznaky sociálnej fóbie, ktoré sa prejavujú tým, že sa bojím chodiť do veľkých nákupných centier, či je snaha izolovať sa. Som tichý, hanblivý a nerád som centrom pozorností. Moje motto je za každým nepútať pozornosť iných a celkom sa mi to darí. Mám problém s tým, že moja koncentrácia nie je vôbec, čím sa veľmi rýchlo unavím. Teší ma, že vzťahovačný nie som vôbec.

Mám vo všeobecnosti fungovať správne. Denný režim nefunguje mi vôbec. Nedokážem nič dodržiavať dlhšie ako 2 dní. Hoci mám v súčasnosti rozbehnutých niekoľko projektov, na ktorých sa snažím aspoň splniť moje záväzky, čo sľúbim. Ide o jeden šachový bol, ako aj blog pre starších ľudí skôr seniorov, na ktoré môžem písať svoje príspevky. Povedal som si, že každé 2 týždne napíšem aspoň 3 blogy a darí sa mi to zatiaľ...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2183
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 10 Empty Zoznamka

Odoslať  Aylin Ne 19 február 2023 - 14:06

Ahoj som mlada baba mam 23 a mam schyzu , hladam si tu nejakych schizofrennych milych kamosov napis mi na 1ajlin1@gmail.com

Indtagram : ailinace
Aylin
Aylin
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 1
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 19.02.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Aylin likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 10 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  vrana Ne 2 apríl 2023 - 20:07

Ahoj

Napadlo ma, že napíšem, bo žijem s týmto už piaty rok.

Od apríla 2002 do leta 2018 Som viedol neustále boje o svoj myšlienkový názorový systém, kde vždy na jar, keď sa všetko prebúdzalo zo zimného spánku, psychicky padal, neustále psychózy, bludy , halucinácie, velikášstvo a nespavosť. Zo desať krát Som sa ocitol v nemocniciach. Postupom času sa mi aj liečba v nemocnici zmiernovala a ja Som tak povediac tam bol v posledných rokoch na rekreácii. Potreboval Som len na pár hodín sa vyspať, aby mi hlava vypla, aby sa všetko zmazalo.

Od leta 2018, čo sa mi podarilo psychiku, duševno , dušu transformovať sa mi uľavilo a žijem si, ako keby Som bol zdravý.

Ale i naďalej tvrdím, že so psychickým zdravím to nie je v poriadku, nakoľko pasívne nálepkujem svoju psychiku ako taško-poškodenou-chorou-nezdravou-nečistou-čiernou dušou.

Všetko, čo sa týka okolo psychiky, duševna, duše je blokované týmto poškodením, čo sa asi na zemi, nedá opraviť.

Následky sú niečo ako mierna retardacia, blokovanie vo vyjadrovaní, predstavovaní atď.

Preto Som už dlhé roky za tichého pozorovateľa na úkor aktívneho rečníka. Žijem si svoj svet a svoje myšlienky a emócie si nechávam pre seba.

Nuž toľko k mojej súčasnej diagnóze.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

dzuli08, Juraj, Patty_Pillow and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 10 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  vrana Ut 18 apríl 2023 - 11:22

Nevydržal Som ani 24hod.

V prvom rade sa zmienim a to bol dôvod, prečo Som zo sveta sociálu odišiel bol fakt, že Nikomu a Ničomu nechcem vnucovať svoje myšlienky a názory, dohody a presvedčania... Každý ma to svoje.

Včera Som nadobro odišiel zo soc. sietí s tým, že tam už nebudem prispievať, najmä tými mojimi kravinami. Však koho to zaujíma?! Nikoho! Dôvod bol ten, čo Som uviedol vyššie a ďalší ten, že mi je po každom príspevku, ako po takom zle.

Ale dnes, prečo Som sa vrátil, boli tulipány v záhrade, ktoré Som poslal na mesenger príbuzným a ja sa tak opäť socializoval.

Včera Som si vytvoril blok do ktorého si chcem svoje myšlienky písať a boli by náhradou za soc. siete. Ide totiž o to, že mi nevadí, že Som celé dni doma sám a nemám sa s kým povyprávať. Ale ja nemám za potrebu sa s niekym rozprávať. Som najradšej ticho, rád počúvam. Mne je takto samému dobre. Svoje pocity a myšlienky nedávam verbálne najavo, ale za to elektronicky - písanou rečou. Keď mi príde na um nejaká tá myšlienka, najlepšie sa mi rozmýšla, vyjadruje formou písanej reči.

Takto, keď to mám spísané, mám to aj lepšie pochopené. Skúšal Som v minulosti aj sedatívne kontemplacie, akésy dialógy so všeličím, čo mi prišlo na um, ale to nie je pre mňa, nakoľko sa mi plietol jazyk.

Nie Som za spoločnosť, ale za jednotlivca. Spoločnosť má tendenciu každého ovládať a riadiť, kdežto jednotlivec ovláda a riadi iba seba samého. Jednotlivec je rebel a nie eGoista. Celá spoločnosť sa točí okolo jedného a tým je eGoizmus, zotročovanie druhého/ých.

Rebélia je vec jednotlivca, je nenásilná a mierumilovná, je to pochopenie, porozumenie, o tom, o čo skutočne ide, rebélia je rovnováha, neboj ani s vonkajškom a ani s vnútornajškom

https://vrana.blog.pravda.sk/2023/04/18/nevydrzal-som-ani-24hod/

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 10 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  Mous Ut 18 apríl 2023 - 12:58

@vrana tiež mi bolo v minulosti nepríjemné čosi podobné-písal som knihy-denníky a potom som chcel od ľudí, ktorým som to dal prečítať, aby ich vyhodili. Podľa mňa je to normálna reakcia, že ti to vadí.
Inak niektorí autori (napr.John Steinbeck) svoje prvotiny čo napísal neskôr zničil (mám podobnú skúsenosť). Býva to problém, keď človek píše o sebe a svojom vnútornom prežívaní. Ako som si začal vytvárať svet postáv, teda som prešiel na písanie v 3.osobe, už nemám problém s tým, že to niekto číta. No ten pocit, že ľudí vlastne len otravujem svojimi dielami, občas mám.
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 859
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj, vrana and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 10 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  vrana Ut 18 apríl 2023 - 14:35

Dobrý nápad, pán vrana vyskúša tretiu osobu.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Patty_Pillow and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 10 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  Mous Ut 18 apríl 2023 - 19:59

@vrana dá sa to aj tak...písanie vymyslených príbehov v 3.osobe je asi ťažšie, čo myslíte?
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 859
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

vrana likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 10 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  vrana Ut 18 apríl 2023 - 21:45

Tak na fantazírovanie, to by znamenalo príbeh, ale do osobného statusu to nie je vhodné, vhodné skorej na knižky.

A o sebe písať štýlom neskutočneho príbehu, by vranu plietlo. Ale porozmýšľam o tom

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Mous likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 10 Empty Prečo vediem osobný rast a seba rozvoj aneb, čo hľadám v knihách!?

Odoslať  vrana Po 8 máj 2023 - 19:39

Prečo vediem osobný rast a seba rozvoj aneb, čo hľadám v knihách!?

Návrat k stratenému. Pred 23-rokmi sa mi otvorili spirituálne oči pravdy. Pocítil Som v sebe ohromnú silu v podobe príjemného silového pocitu. Po mojom boku ma sprevádzal kreatívny duch, pomocou ktorého Som bol umelcom, tvorcom svojho príbehu. Hral Som v ňom hlavnú úlohu.

Potom nie ani po dvoch rokoch, prišla druhá zmena a z kreatívneho ducha sa stala ťažko poškodená-chorá-nečistá duša v podobe myšlienkového parazita, tyrana, kata, kazateľa, veľkého sudcu. V sebe Som začal pociťovať emočné telo bolesti v podobe bolestí a nepríjemných, nečistých pocitov.

Dlhých 16-rokov Som tak povediac bojoval o svoj myšlienkový názorový systém, dohody a presvedčania. Lieky nezaberali.

Od leta 2018 sa finančne vzdelávam a vediem osobný rast a sebarozvoj. Vybral Som si cestu vzdelávania a študovania, nakoľko lieky nezaberali. Čítanie motivačných knižôk a i duchovných a ďalších mi pomohli tohto parazita pretransformovať na vyššiu úroveň sebapoznania.

V knižkách hľadám odpovede ba i zázrak k návratu spred 23-rokmi. Mám toľko otázok, ale len málo odpovedí a priam iba jeden zázrak, zmenu k lepšiemu v podobe symbolu duševnej premeny.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

rasto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 10 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore