Súčasný stav ochorenia

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Goto down

Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  kimi2028 za Ne 16 december 2018 - 11:14

No bude pomaly mesiac, čo som neprispel do tejto témy a tak sa hlásim opäť. Psychicky sa nemám najhoršie. Emócie sú trochu sploštené, ale darí sa mi veľmi dobre. Na moje šťastie mám toho stresu oveľa menej a nemusím riešiť nič. Prijal som už aj to, že som oficiálne na ID. Prišlo mi to celé čudné, že 30ročný chlap je už na dôchodku, ale tak pracovať zatiaľ nemôžem. Stres z práce by ma zabil a každá práca je stresujúca, aj preto ťa obdivujem matej. Nedokážem zvládať stresy len za z toho celý rozklepem a ... Tiež dobre je to, že svoje lieky užívam pravidelne, nemám v tomto období veľmi pozitívne, či negatívne príznaky ochorenia. Trochu ma hnevá to, že som strašne pasívny, ale to ma súvis s vôľovými vlastností. Tie sú veľmi slabé, ale snažím sa ich cibriť vo fitness centre prevažne 6x týždenne. Zatiaľ to ide, nemusím sa len sťažovať na ne, ale aj robím niečo preto, aby boli. Koncentrácia je veľmi slabá, o čom som sa presvedčil minulý týždeň na šachovom zápase. Vyhral som (matom jazdcom), ale nebolo to najlepšie. Sociálna fóbia nie je problémom, ale je to tým, že akosi sa priestorom s veľkým množstvom ľudí vyhýbam, čiže tak.

Nie je to najlepšie, ale na druhej strane najhoršie. Na Vianoce sa teším, ďakujem za vypočutie.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 672
Reputácia Reputácia : 168
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Xeplion (depot), Akineton

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Odoslať  Matej za Ne 16 december 2018 - 22:00

Páči sa mi, Kimi, na Tebe aj to, ako zodpovedne pristupuješ k liečbe, duševnej hygiene, životospráve, cvičeniu a k niektorým svojim záujmom. Myslím si, že je to obdivuhodné, klobúk dole. Vôbec si nerob starosti, že v momentálnej fáze nemôžeš čeliť zvýšenému stresu, je to súčasť veci a chyba vôbec nie je ani trochu v Tebe, ver mi. Ty by si veľmi rád pracoval, ak by sa Ti dalo, viem to. Zatiaľ to máš v tejto etape takto a trochu sa ideš oťukávať v režime ID. Aj to má veľa čo do seba, veď hlavné je nie nejaký výkon alebo spoločenská vážnosť, ale práveže užívanie si daru života, jeho krás a drobných, ako aj väčších radostí. Na to potrebuješ dobré duševné zdravie, resp. stabilitu, vnútornú pohodu - k tomu Ti to ID a ďalšie formy terapie môžu len napomôcť. Aj Ty si zaslúžiš slušný a šťastný život, a ak Ti k nemu môže aspoň trošku napomôcť nejaká istota v ID, alebo liečba a formy terapie (stacionár, cvičenie, koníčky, duševná hygiena, lieky), tak áno, nechže to len pomáha, plne sa tomu otvor. Smile Vnímam Ťa osobne veľmi optimisticky, že si môžeš naďalej viac alebo menej žitie ako-tak užívať a rozvíjať sa. Máš k tomu mnohé predpoklady, už len to, že si taký inteligentný, oveľa viac než ja (svedčí o tom trebárs ten šach, ja som v ňom naozaj slabý...). Takže celkovo som chcel povedať, že Tvoj súčasný stav ochorenia vnímam kladne a s nádejou do ďalšej budúcnosti. Zostávam držať palce a teším sa na Tvoje ďalšie príspevky, Kimi. Vitaj Super! Ahoj. winking

---

Čo sa týka mňa, je 17 dní, čo beriem antidepresívum Wellbutrin. Zároveň je to 17 dní úplnej abstinencie od SSRI antidepresíva, vychytávajúceho sérotonín. Myslím si, že sa mi naďalej nedá dobre zhrnúť, či mi nejak priamo pomáha. Za uplynulé obdobie som zaznamenal hlavne úbytok únavy, väčšiu čulosť, zníženú potrebu kofeínu, zvýšený krvný tlak. Pri premrštení kofeínom som dostal veľmi nepríjemné a intenzívne príznaky prekofeínovania (búšenie, závrate, podráždenosť, úzkosť, napätie, zlá nálada, slabé roztrasené ruky). Z nežiaducich účinkov Wellbutrinu evidujem pokračujúce závrate, ktoré subjektívne pociťujem, akoby som sa niekde vnútri vo svojom tele kamsi prepadal, pričom telesne stojím stabilne. Neviem naisto vylúčiť, či nejde ešte stále o prejav vysadenia escitalopramu, lebo v minulosti som tento typ závrate mal okrem iného aj ako súčasť syndrómu z vysadenia. Uf Čo sa týka spomenutého prekofeínovania, užil som približne 600 mg Cofi-Tabs - iste, je to dvojnásobok odporúčaného maximálneho množstva podľa etikety, ale pri Escitile som nikdy s takou dávkou nemal problém, skôr mi to len pomohlo. Wellbutrin sa s toľkým kofeínom nekamaráti. Bezradný

A nálada? Podráždenosť? Mĺkvota? Rôzne depresívne rozlady sú naďalej prítomné a pravidelne prichádzajúce a zároveň pravidelne odoznievajúce. Vždy je to ale reakcia na pracovný stres, ak sa cítim zahltený, ak cítim, že nemám situáciu pod kontrolou, alebo ak si namýšľam, že ma ktosi ohovára alebo bude ohovárať, že som pracovne neschopný. Učím sa s týmito stresormi vyrovnať, musím ísť na to psychologicky, tu psychiatria nepomôže. Musím si to sám upratať v hlave. Vymýšľam rôzne spôsoby: v uplynulom období som skúšal easy-postoj, ľahostajnosť, tiež predstavovanie si najhoršieho možného scenáru a následné emočné zmierenie sa s ním, jeho pripustenie. V momentálnych dňoch skúšam odpútavanie sa od stresorov dôrazom na užívanie si daru života, že v skutočnosti ide o radosti a potešenia žitia, a nie o slepý výkon v dajakom zamestnaní. Skúmavý A vôbec dosť mi pomohlo v tomto uplynulom období uznanie, že moje depresívne rozlady sú v skutočnosti len púhymi vyhrotenými prejavmi stresu a prekročenia svojej inak nízkej hranice odolnosti. Pretty good Priznal som si tak, že v tomto období už netrpím depresiou v psychiatrickom zmysle slova.  indifferent

Situácia po 17 dňoch Wellbutrinu: známka 2. Tornado Cítim určitú perspektívu - myslím si, že to pomaly ide dobrým smerom a niečo mi to antidepresívum dá. Obzvlášť, keď prídu Vianoce a mne sa skončí náročná sezóna, tak s ubudajúcim zahltením môže byť moja nádej čoraz viac opodstatnená.

matej
Sun 1

"Jste to, co jíte."
Nie ten je bohatý, čo veľa má, ale ten, čo veľa nepotrebuje.

Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 4264
Reputácia Reputácia : 486
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 32
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5 / F25.2 / syndróm DDA
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Invega (6 mg), Wellbutrin (150 mg), Orfiril Long (2x 500 mg), Spitomin (2x 10 mg), horčík Magnosolv (1x obdeň)

Zobrazit informácie o autorovi https://schizo.sk

Návrat hore Goto down

Odoslať  antifajny za Pi 21 december 2018 - 19:58

Ahoj,

Zhrniem to dúfam v krátkosti.
V poslednej dobe sa necítim dobre, nakoľko sa niekoľkokrát stávam obeťou Veľkého sudcu. Parazita, ktorí neustále sa cíti nenaplnený, nespokojný či nenadriadený ako moje falošné Ja.
Moje nešťastné Ja by som opísal ako opak falošného Ja + emócie typu dezorientovanosť, retardnosť, potupnosť, ohluplosť či neschopnosť a neskúsenosť, ale aj pomätenost a nepochopenie seba.

V čom vidím pozitívum je sebapoznanie v podobe čítaní knižiek a stanoveni si obdobia čítania s 13. bodmi na deň. Je pravda, že logicky sa nedajú naplniť všetky tieto body, ale len časť.

Ďalej je pravda, že viac voľného času trávim doma vo svojej izbe, ale to je v norme.
Trošku sa mi pohoršila štvrtková šachová dochádzka spojená s pivom v brooklyne.
Úplne mi vymizla pravidelná účasť na šípkovej lige každú nedeľu, spojená tiež s pivom.

Pred mesiacom som sa rozhodol svoje aktivity vo voľnom čase rozdeliť na obdobia toho a toho na dobu neurčitú. Mám toho kopec, čiže mám si z čoho vyberať a nelehnit či hniť každý deň.
Na jednej strane by sa zišiel nejaký peniaz na moje aktivity, na druhej, zase nejaká platená činnosť aspoň na 3-4hod. denne. Spomínal som, že uvažujem o živnosti, nuž ale čo som sa dopátral je fakt, že začínajúci podnikatelia v prvých troch kritických, si berú robotu aj domov a tak povediac fakčia aj 60-70 hodín týždenne, čo je u mňa nereálne.
Som na dôchodku, čo znamená psychická a fyzická vyčerpanosť z predchádzajúcej činnosti ako škola, sloboda, práca, vojenčina, basa atd...
Takže je úplne logické, že si na dôchodku mám užívať zbytok žitia a bytia na plné gule.
Na tento rok som stanovil aj rozpočet na 2018/19, s tým, že sa rozpočet bude meniť či upravovať každý rok v zavisloati na príjme a vydavkov.
Stále sa vo financiách citim byť závislí na rodičovi, bez ktorého by som bol na ulici ako bezdomovec - tulák.

S pozdravom anti/fajny

Naposledy upravil antifajny dňa So 5 január 2019 - 22:25, celkom upravené 6 krát.
antifajny
antifajny
OS Android Human
OS Android Human

Počet príspevkov : 180
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 40

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Odoslať  Matej za So 29 december 2018 - 11:41

Zajtra bude mesiac, čo užívam v kuse antidepresívum Wellbutrin. Chcel som zhrnúť vec teda až zajtra, ale nudím sa, tak sa nad výsledkami zamyslím už teraz. Very Happy

Myslím si, že mesiac Wellbutrinu priniesol už reálny kladný a citeľný efekt. Počiatočné pozitíva ako zvýšená čulosť, znížená potreba kofeínu, vyššia motivácia, úbytok únavy a upravený krvný tlak na zdravé hodnoty, tieto pozitíva naďalej pretrvávajú. Žiaľ, dostavujú sa sporadicky aj závrate (to vnútorné prepadanie sa kamsi v tele), plus brnenie v končatinách. Tieto bočné účinky mi nevadia, no občas ma zamrzí zhoršenie červenania, nalieva sa mi viac krvi do tváre v poslednom čase, moja flush je okatejšia a BB-krém to "nezvláda" zakryť. Napríklad včera v supermarkete som bol "naliaty" v tvári jak paprika, a potom ešte v odrazoch skiel obchodov som sa videl so škvrnami. Bolo to ako za starých časov, keď som to vnímal ako úzkostný stav. Musím tento vývoj nejak sledovať, strašne dúfam, že sa to už nebude zhoršovať... občasné naliatie nie je také strašné, nejak sa s tým psychicky vyrovnávam, ale ak by som mal chodiť všade zase so škvrnami ako v minulosti, no... neviem, či by som mal silu to ignorovať časom. Mrzí ma to. Embarassed

Okrem spomenutých pozitív Wellbutrinu sa citeľne už zlepšila aj nálada a odolnosť voči mojim typickým stresorom. Depresívnych rozlád je podstatne menej a sú značne krátke, najviac 20 minút zlej nálady, a potom sa už v hlave zase vyjasňuje. Prežívanie optimizmu, nádeje a motivácie je cítiť takmer každý deň, pričom zlepšila sa aj frekvencia "pocitov šťastia", teda akési kratučké návaly emócií, pri ktorých si človek povie, že je šťastný. Neviem to presne inak opísať, má to čisto emočný základ... v minulosti mi takéto návaly s čiastočným slzením od dojatia navodzoval aj escitalopram. Neviem, či to je prirodzené, ale možno áno, každopádne zatiaľ sa to nespája s prehupnutím do svojho protikladu, teda krátkeho "zrútenia do zúfalstva" založeného tiež na krátkej vlne emócií. Pri Escitile sa mi najmä v roku 2018 pri striedaní nálad tieto protipóly totiž striedali, a to v rozmedzí iba niekoľkých dní. Cyklovanie bolo teda rýchle. Zlepšenie nálady a emócií pri Wellbutrine sa týka posledných 2 týždňov, teda 3. a 4. týždňa jeho užívania, pričom cyklovanie sa zatiaľ neobjavilo vôbec.

Na Silvestra vstupujem do piateho týždňa Wellbutrinu, čím sa blíži "vyvrcholenie jeho efektu", lebo píšu kdesi, že plný účinok sa rozvinie do 4-6 týždňov. Smile

Zníženie potreby kofeínu sa prejavuje potrebou najviac 250-350 mg kofeínu denne, väčšinou v podobe šálok slabších káv (polka lyžičky Nescafé v šálke). Včera a dnes hlásim čiastočný návrat ku Cofi-Tabs, nakoľko si potrebujem od káv zase na chvíľku odpočinúť - zdroje kofeínu časom striedam, nie som kontinuálne verný len jednému zdroju. Snažím sa ale v danom čase využívať len jeden zdroj, nie v jeden deň využívať rôzne zdroje naraz. Výnimkou môže byť návšteva rodičov v nedele, kedy si ráno dám obvykle kávu, zatiaľ čo na návšteve u rodičov vyfasujem energeťák...  Shocked

Takže po mesiaci Wellbutrinu ho hodnotím zatiaľ na známku 1-. Mínusko kvôli neistote zo zhoršenia flush.

Dosť kladiem dôraz teraz na lieky... som si všimol na sebe. Cítim v sebe objektívnu duševnú poruchu, ktorú vykompenzúvam najmä medikamentami a cítim sa na ich základe oveľa lepšie, než bez nich. Včera som užil posledné Parnido, takže dnes som si dal ráno už konečne paliperidón v podobe Invegy. Chcel som to Parnido dobrať... veď doktorka vlastne ani nevie, že som v lekárni vyfasoval Invegu, a nie jej Parnido. Vtedy ešte asi nevedela, že sa Invega zase vrátila na pôvodné financovanie. Smile Ostatné lieky v zmysle textu pod mojim avatarom. Ambulance Z doplnkov výživy si dávam každé ráno multivitamín GS forte, betakarotén a omega-3-mastné kyseliny (tieto tuky si dávam aj večer, čiže 2x denne). Horčík Magnosolv raz obdeň, pričom v dni, keď si Magnosolv nedávam, tak vtedy si rozpustím horčík v šumivej tablete z bežnej tuby zo supermarketu. Pretty good

matej
Sun 1

"Jste to, co jíte."
Nie ten je bohatý, čo veľa má, ale ten, čo veľa nepotrebuje.

Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 4264
Reputácia Reputácia : 486
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 32
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5 / F25.2 / syndróm DDA
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Invega (6 mg), Wellbutrin (150 mg), Orfiril Long (2x 500 mg), Spitomin (2x 10 mg), horčík Magnosolv (1x obdeň)

Zobrazit informácie o autorovi https://schizo.sk

Návrat hore Goto down

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Návrat hore

Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.