Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Súčasný stav ochorenia

Strana 2 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 2 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  regina Pi 8 jún 2018 - 20:32

Neviem, čím to je, ale napriek tomu že pred rokom a pol som bola 6.x hospitalizovaná a znova som bola liečená ECT a nastavená na antipsychotiká a antidepresiva, mám sa celkom fajn. Postupne som poznižovala Abilify na súčastných 10 mg a obe antidepresíva najprv znížila a potom vysadila. Takže teraz fungujem len na Abilify 10 mg. Spánok sa mi mierne narušil, ale to môže byť aj tými horúčavami a skorým svitaním. Vstávam niekedy už o 5tej alebo 6stej hodine. Preto sa snažím chodiť spávať pred 22-ou hodinou. Inak ak 2-3 dni menej spím, ďalší deň už pospím dlhšie.
Na moje počudovanie celkom fajn fungujem ako žena v domácnosti a v záhrade. Mám nasadenú všetku zeleninu a aj dosť kvetov, takže teraz v lete je sa o čo starať. Okrem toho máme aj dosť pekný sad so všetkými druhmi ovocia, takže aj dosť zaváram. Večer neraz padám do postele maximálne unavená. Občas po 2-3 výkonných dňoch si musím dať deň relaxačný, kedy si toho menej naložím.
O mesiac čakáme vnúča a keďže mladí k nám veľa a radi chodia, maľovali sme im izbu, dávali tam palubovku a nanovo zariaďovali.
Fakt som prekvapená ako to všetko zvládam, príznaky ako bludy či halucinácie nemám. Jediné, čo ma obmedzuje je slabšia výkonnosť. Nemám ani sociálne fóbie, dokonca rada cestujem či už za dcérou alebo kamarátkou. Priateľov mám však málo.
Viem však, že keby som Abilify teraz vysadila, skôr či neskôr by prišla mánia, skok do depresie a psychóza by bola hneď tu, takže neriskujem. Úplne mi stačí, že musím zvládať ten poslabší spánok a občasné návaly únavy či vyčerpania.
V podstate som rada a vďačná, že som ako som.
Teším sa teraz na výlet. Budúci týždeň ideme s manželom dvaja do Pienin na 4 dni. Dáme nejakú turistiku.
Niekedy si myslím, že tie obdobia stabilizácie mám preto také fajn, že mi vždy rýchlo nasadili ECT a liekov som nikdy veľa nebrala. Čo si o tom myslíte? Asi so mnou nebudete súhlasiť. Väčšina ľudí je proti elektrošokom. Zdajú sa im nehumánne.
A mám ešte jednu vec, ktorej sa teším. Mám nové okuliare na čítanie a čítanie ma znovu baví. S tými starými som už na to zle videla.

Majte sa aj vy fajn.

regina

regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 2 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  kimi2028 So 9 jún 2018 - 8:49

Ahoj milá regina, veľmi si ma pekne potešila, že sa ti tak veľmi dobre vedie. Toto by som aj ja chcel dosiahnúť, aby som dobre fungoval. Momentálne pracujem na svojom dennom režime. Nejde o nič náročné, ale darí sa mi to. Chcel by som mať tiež dlhšie obdobie bez hospitalizácie. Bude pomaly rok, čo som nebol hospitalizovaný. Naposledy som ležal v nemocnici v auguste. Si mi vzorom a uži si tie Pieniny je tam veľmi krásne. Osobne bol som tam 2x.

Čo sa týka ECT, v zásade nie som proti ním. Len keby nepostihovali pamäť, ale myslím si, že tie elektrošoky môžu v niektorých prípadoch skutočne pomôcť.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 2 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  Matej So 9 jún 2018 - 10:07

regina napísal:(...) mám sa celkom fajn. (...)
Na moje počudovanie celkom fajn fungujem ako žena v domácnosti a v záhrade. Mám nasadenú všetku zeleninu a aj dosť kvetov, takže teraz v lete je sa o čo starať. Okrem toho máme aj dosť pekný sad so všetkými druhmi ovocia, takže aj dosť zaváram. (...)

Regi, zelený bodík a palec hore! Strašne sa s Tebou teším a držím Ti palce. Užite si tiež dovču v Pieninách, prajem Vám krásne počasie a príjemné spoločné zážitky. Super! Super! Super!

kimi2028 napísal:Momentálne pracujem na svojom dennom režime. Nejde o nič náročné, ale darí sa mi to. Chcel by som mať tiež dlhšie obdobie bez hospitalizácie.

Kimi, držím Ti veľmi palce, aby sa Ti darilo v nastolenom trende a aby Tvoja usilovná práca na sebe prinášala čoraz častejšie plody v podobe dobrej stability, pevnejšieho zdravia, dobrej nálady a ustupovania prípadných fóbií. Drž sa, kimi! Super!

Cvik 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Súčasný stav ochorenia - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 2 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  kimi2028 So 9 jún 2018 - 15:11

Súčasný stav môjho ochorenia:
Pozitívne príznaky:
-halucinácie, bludy, hlasy nie sú žiadne
- pocity sledovania mojej osoby pretrvávajú
- mám problémy s úzkosťou na miestach, kde je viac ľudí, ako by sa patrilo (ale nevyhýbam sa daným miestam snažím sa na tom pracovať
- mám občas rozlady, kedy dokážem špiritizovať o ničom
Negatívne príznaky:
- občas depresívna nálada, ale naučil som sa ju už zvládať o niečo lepšie
- z času na čas som emočne oploštelý a uzatváram sa do seba (tešia ma moje pokroky v tomto)
- pasivita – nežijem veľmi aktívnym životom, musím sa občas premáhať do činnosti (pracujem však na tom a už sú prvé výsledky, čo sa týka denného režimu, hoci tých vecí by mohlo byť o niečo viac
Kognitívne príznaky:
- zlá koncentrácia, slabšia pamäť, problémy s vyjadrovaním vo spontánnych situáciach

Klady môjho psychického stavu:
- čo sa týka pozitívnych príznakov, tak tie najzávažnejšie nemám
- väčšinou veselá nálada, emočne som živší, ako na začiatku choroby
- veľmi kvalitný spánok, zaspím častokrát pred 22. hodinou aj pri svetle a televízore
- beriem už min. liekov, mám už len injekciu a antidepresívum
- môžem sa venovať veciam, ktoré majú dobrý vplyv na moju psychiku
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 2 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  regina Ne 1 júl 2018 - 20:54

kimi, Matej,
ďakujem za povzbudive slová. Potešilo ma to.

Po dovolenke som paradoxne unavenejšia, pospávam občas aj cez deň, ale svoj denný režim sa snažím napĺňať.
Som na facebooku vo viacerých skupinách, ktoré združujú psychicky chorých a keď porovnávam svoj stav s inými členmi, často som na tom ešte veľmi dobre. Neraz si aj vravím, že sú o mnoho horšie choroby, ľudia trpia všeličím a často to nevzdávajú. Beriem si z nich príklad a hoci som na ID, snažím sa byť doma užitočná. Aj keď je to niekedy ťažké a ľahko sa vraví: "premôž sa", veľmi mi pomáha to, že v susednej dedine býva moja mama a sestra, ktoré sú veľmi činorodé. Vždy, keď nevládzem, doslova si skočím k nim po energiu. Zájdem k nim na kávu a keď vidím ako oni od rána fungujú, naštartuje to aj mňa.
Okrem toho mám aj opačný príklad vo svojom okolí a to moju tetu. Trpí úzkosťami a depresiou, ale aj rôznymi psychosomatickými ťažkosťami a má silnú tendenciu ľutovať sa a opúšťať sa. Ona doma takmer nič nerobí, veľkú časť dňa strávi utápajúc sa v depresii, vo svojich myšlienkach, v posteli. V lepšom prípade pozerá televiziu. Manžel ju opatruje a to doslova. Všetci sa ju snažíme povzbudzovať k nejakej aktivite, no veľmi zriedka to má nejaký účinok.
Ťahačom pre mňa je teda hlavne moja mama, ktorá má 75 rokov, no napriek tomu zastane doma veľa práce. Spolu s ňou celé leto zavárame pre našu a sestrinu rodinu. Ona ma naučila každý večer si naplánovať aktivity na ďalší deň. Je pre mňa veľkým vzorom.
Jediné, čo by som chcela vylepšiť, je moja hmotnosť alebo celková fyzická kondícia. Na tom musím popracovať. Je to môj dlhodobý cieľ. Vždy znova a znova začinam cvičit a meniť svoj jedálniček.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 2 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  kimi2028 Po 2 júl 2018 - 9:46

Ahoj regína, toto si hovorím aj ja, že schizofrénia nie je ta najhoršia vec. Iste nie je príjemná, ale sú oveľa horšie vecí. Aj keď toto ochorenia vďaka médiám budí rešpekt. Som rád, že si vo forme a máš chuť cvičiť ako aj zdravo sa stravovať.

Veľmi som neprispieval v poslednej dobe do témy, ako sa máš. Tak skúsim to nejako v skratke. Spánok je veľmi dobrý, z čoho mám radosť. Nemusím brať žiadne lieky na spanie, čo je plus a znak dobrej spánkovej hygieny. Väčšinou chodievam spávať o 22. hodine a vstávam o 7:30. Na takýto model fungovania som si zvykol.

Čo sa týka príznakov ochorenia, tak momentálne žiadne nepociťujem. Čiže hlasy, bludna projekcia nie je zastúpená. Depresívne príznaky ochorenia sa držia v pozadí, ale nie sú akosi veľmi nápadné, čo je ďalším plusom. Cítim v poslednom čase prílev kladných emócii z čoho sa teším. Najväčšiu radosť mám zo svojej koncentrácie a blíži sa to k normálu. Napr. čítam knižku a pamätám si už spred dvoch až troch dňoch, že o čom som čítal. Nečakal som až tak veľký pokrok v danej oblasti. Keby som mal motiváciu tak skúsil by som normálne vysokú školu, ale obávam sa stresu. Vedel by som si predstaviť aspoň takú univerzitu tretieho veku, ale tam sa dostanem až v 40-tke, čo je veľmi veľa rokov.

Teraz prídeme k najdôležitejšej veci, a tou je denný režim. Fungujem už na ňom vcelku dobre. Hoci momentálne fungujem ešte na starom variante, ktorí počíta s prácou pre mamku jednu hodinu denne. Postupom času by som chcel prejsť na neho kompletne. Zaradiť do neho aj pohyb (plaváreň a cvičenie), onedlho navštevovanie športových podujatí v meste. Na čo sa veľmi teším, lebo považujem ten čas za takmer ideálne strávený. Tiež aby som na niečo využil ten svoj preukaz ZŤP.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 2 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  Matej Št 5 júl 2018 - 12:07

Ahojte. Smile

O 10 dní to budú 2 mesiace, čo mám znížené lieky, pričom nejakých 20 dní už mám lieky len: Invega 6, Escitil 10, Orfiril Long 500-0-500. Zdá sa mi, že psychika spolupracuje a depresívne výkyvy nebývajú. Jún bol aj všeobecne spojený so zdravšou životosprávou, tak možno aj to pomohlo. Celkovo cítim z hľadiska tých 2 mesiacov skôr prejasnenie nálady, začal mi postačovať na vitalitu bežný kofeín. Pridal som do života manuálnu brigádu, ktorú zatiaľ ako-tak psychicky zvládam, úzkosť sa mi z nej vyskytla pri 4 príležitostiach zatiaľ len raz, a aj to sa podarilo manažovať pomocou samomluvy a sebamotivácie, prípadne zabrali dýchacie cvičenia (dlhé výdychy na stimuláciu parasympatického svalstva, s ktorou sa spájajú pocity pokoja). Konfliktnosť som nazaznamenal, resp. vo veľmi nízkej miere. Červenanie sa svojou povahou nezmenilo, resp. nezhoršilo, ale naďalej samozrejme používam každé ráno BB-krém na líca. Zaznamenal som zvýšenú ochotu umývať riady, udržovať poriadok a sám si kuchtiť, čo považujem za známku zlepšenia mojej priemernej nálady a ústupu mínusových príznakov. Ale naozaj len v priemere, lebo si dobre pamätám, že mávam veľa dní, kedy mínusy sú prítomné. Vstávanie je v posledných 2 mesiacoch naďalej náročné, posúvam budík a aj sa celkovo v práci doobeda ťažšie rozbieham. Negatívne myslenie sa mi vo všeobecnosti zlepšilo a je ho cítiť menej. Mal som aj obdobie veľmi pozitívneho vysmiateho prístupu. V priemere je to ale skôr kvázi-normálne, zľahka pozitívne.

Negatívom obdobia je častá svalovica v rukách a nohách kvôli brigáde. Cítim vysilenosť, slabší stisk rúk a už aj v brigáde, keď náhodou obíjam roboty od usadenín, tak neviem do toho kladivom tak dobre buchnúť, nestihnem sa za ten týždeň dostatočne svalovo zregenerovať, skôr mi sila rúk časom slabne.

Momentálne mám Invegu už len do pondelka, takže utorok pôjdem po nové recepty. Mám dva scenáre:

- 1.) ak tam bude doktorka, tak si vysedím radu a dám si znížiť nejaký ďalší liek podľa jej uváženia, pravdepodobne invegu na trojku, lebo to už naznačovala aj sama
- 2.) ak tam nebude doktorka (lebo máva často v lete dlhé dovolenky), tak si u sestričky dám predpísať recepty, pričom si dám predpísať aj desinku escitil (hoci mám ešte kopec lámateľných dvadsiatok), a budem si od utorka lámať desinku, čiže budem na medikácii: Invega 6, Escitil 5, Orfiril Long 500-0-500. Neskôr po dovolenke doktorky si to dám u nej schváliť...

Musím postíhať nejaké tie kolá znižovania teraz v lete, lebo na zimu je ona málo ochotná znižovať - dosť prikladá význam počasiu a ročnému obdobiu a ich vplyvu na naše stavy. Nemám jej to za zlé, lebo je to pravda, o to viac chcem postíhať, kým je sezóna vyhovujúca, lebo potom sa mi na zimu pravdepodobne na veľa mesiacov medikácia zabetónuje a ďalšie zmeny budem azda môcť dosiahnuť až na jar. A aj to, ak bude psychika ok, čo isteže nie je také samozrejmé. Ale chcem si na to trúfnuť, chcem bojovať jak drak. Embarassed

matej
pale

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Súčasný stav ochorenia - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 2 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  kimi2028 So 28 júl 2018 - 11:07

Ahojte kamaráti, tak takmer mesiac od môjho príspevku v tejto uplynul a prišlo na to, aby som napísal nejaký dlhší príspevok o mojom zdraví, čo je nové resp. ako to ide po starom.

Začnem najskôr spánkom. Momentálne mám zo svojho spánku veľmi veľkú radosť. Zaspávam väčšinou medzi 21:30-22:00. Pospím si nejakých 10 hodín a tak môžem počas dňa lepšie fungovať, čím sa dostávame ku môjmu režimu. Čo sa týka denného režimu, tak veľké zmeny sa neukázali. Stále nepracuješ ešte vo svojej finálnej verzii budovania správnych denných návykov, ale teší ma, že chodievam na veľa prechádzok. Za deň sa nazbiera ich väčšinou 5-6, čo je pri trvaní jednej prechádzky 20-30 minút celkom slušné číslo. Mamke s robotou veľmi nepomáham, ale chcel by som to zmeniť. Uvidíme, čo to dá.

Príznaky môjho ochorenia nie sú veľmi bádateľné. Pozitívnymi príznakmi netrpím, hoci vyskytne sa mi občas, že sa nejaké tie hlasy vyskytnú. Neviem, či to nevychádza náhodou z neďalekého fitka, ale je to asi hlúposť. Tie hlasy nemajú veľkú periodicitu, raz za mesiac až dva. Je to len krátkodobá záležitosť. Príde a hneď aj odíde. Dobre je aj to, že si môžem čítať knihy, ale s prestávkami. Unavím sa pri tom veľmi rýchlo. Sústredenie nie je ešte na požadovanej úrovni, zlepšuje sa. Dobre je aj to, že s depresiou je môj boj úspešný. Uvedomujem si, že antidepresíva musím brať, lebo rýchlo upadnem do nejakej tej depresie. Za toto mi to fakt nestojí.

Mám pocit, že v poslednom čase sa veľmi zlepšujem, čo pripisujem mojim antidepresívam. Ako aj trochu aktívnejšiemu životnému štýlu. Hoci ten môj život mal by byť ešte aktívnejší. Už som to tu raz písal mal by som zapracovať na kondičke. To je ťažké, o nejakom behu môžem len snívať so svojou váhou a plaváreň je už 3 týždne zatvorená. Bude treba s tým niečo robiť. Snáď ju už čoskoro otvoria.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 2 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  Matej So 28 júl 2018 - 16:02

Veľmi sa mi páčilo kimiho zhrnutie svojho aktuálneho zdravotného stavu, pričom k jeho úspechom mu týmto aj úprimne blahoželám, len tak ďalej, Kimi! giving a hug

Zároveň ma to inšpirovalo prispieť do témy aj za seba.

Od 15. mája mám znížené lieky, pričom od 10. júla som mal vysadené antidepresívum. Obdobie v júni patrilo medzi moje krajšie, mal som pravidelný režim, teda vstávanie, ranné rituály, práca, večer starostlivosť o domácnosť, jedlo, kalórie. Častejšie som cvičil, zaznamenal som aj návrat k činkám a brušným cvikom. Úspechom obdobia bolo začlenenie brigády cez víkendy, ktorá zlepšila moju finančnú situáciu a zároveň ma obohatila o nové skúsenosti a možnosti. Naopak, obdobie po 10. júli po vysadení AD vnímam ako moje horšie. S brigádou sa mi začali viazať úzkosti, nervozita, zvýšila sa aj v bežnej práci podráždenosť, precitlivelosť, plačlivosť, depresívne rozlady, náladovosť, pocity silného napätia a niekedy až bezdôvodnej frustrácie, kedy ma iritovali skutočné drobnosti. Skĺzal som do počúvania pomalej hudby, plačov po nociach, nekomunikatívnosti, neschopnosti pracovať a sústrediť sa, motivácia bola úplne odpálená. Na rad prichádzali občas aj negatívne myšlienky, pocity tiesne, nočné mory, skoré zobúdzanie, veľmi zlé rána. V období po 25. júli ma začala atakovať intenzívna chuť sa zabiť a témou číslo jedna sa mi stala frustrácia z toho, že nemôžem byť svedkom toho, ako budú reagovať a cítiť sa ľudia vôkol mňa, keď budem mŕtvy.

27. júla som si nasadil späť antidepresívum. Veci sú teraz o čosi pokojnejšie pravdepodobne hlavne preto, že som doma a je víkend. S blížiacou sa nočnou brigádou stúpa vo mne stres a nepohoda. Pobolieva ma hlava, ale to môže byť aj z počasia a tiež z ventilátora, nakoľko ho teraz mám pustený dosť často.

Situácia v mojom zdravotnom stave je teda teraz vyčkávacia, v duši som nastavený čakať na zabratie AD. Neviem, ako to dlho môže trvať, možno celé týždne, ale nezostáva mi nič iné, len trpezlivo čakať. Akceptujem to.

Povzbudzujem sa tým, že moje stavy neodrážajú skutočnosť, ale je to len šramotenie v chémii. Tiež si živím predstavu (žeby ilúziu?), že keď som tak dlho bral AD a mal som ho vysadené len 17 dní, tak že to bude trvať kratšiu dobu nabrať ho späť do systému mozgu, než keby som naň nebol zvyknutý a s AD by som ešte len začínal.

S nádejou v skoré zlepšenie
matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Súčasný stav ochorenia - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 2 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  Meretseger St 1 august 2018 - 5:25

Zistila som, že v tejto téme som ešte nespamovala Shocked Tož po totálne prebdenej noci o piatej ráno nemám nič lepšie na práci než to napraviť! Twisted Evil

Svoje schizofrenické príznaky zhrnúť nemôžem, pretože žiadne nemám, poďme teda na tie hraničné/bipolárne. Málo spávam, hoci si myslím, že túto noc doženiem, ale zatiaľ unavená vôbec nie som. Nálady sú perfektné, i keď ich veľmi ľahko naruší aj blbosť. Som pomerne aktívna a sakra, ešte aj budúcnosť vidím ružovo laughing Toto všetko je u mňa pomerne patologické, preto by to mooožno mohla byť hypománia, ale nepozorujem žravosť - okej, no, tú aj hej, kto že o polnoci chňavil nakladanú rybu s cibuľou? Twisted Evil Každopádne tu nie je logorrhea, čo bol u mňa vždy spoľahlivý príznak, teda ešte pred nasadením Abilify. Aj bežne rozprávam veľmi rýchlo, ale vtedy to býval slovopád Very Happy Tož asi márna sláva, pripisujem to pozitívnym účinkom leta, síce neviem, prečo by som nemala spať len preto, že je august
- bože, ono je prvého, tempus fugit! -
ale whatever, sťažovať sa nebudem. Večery sú tiež v pohodičke, osamelosť, nihilizmus, depresie sú nateraz pasé, uvidíme.
Čo sa týka cukrovky, meriam po biede a glyčky sú tradične všelijaké. K tomu negatívnemu v HPO-čke (zrejme) by som mohla pridať v súčasnosti ignoráciu návštev lekárov, od diabetológie, cez všeobecného, po očné, všade som nebola celé veky. Vybodla som sa aj na psychiatričku a poctivo chodím iba na terapie, tie musia byť *_* Inak zanedbávam i občasné bolesti chrupu, skrátka, po tej somatickej stránke je to horšie než po psychickej. Ale ako vravím, tá psych. je až podozrivá, ktovie, čo z toho bude Very Happy
Pokiaľ ešte ide o pohyb, ako tu aj o tom píšete, kondícia mi načisto zdochla a po cosplayi v nenáročnej Haluzickej tiesňave som mala svalovicu v nohách, že ehm Embarassed Okej, liezla som tam po veľmi strmej stene k akejsi jaskynke a bolo to trochu namáhavé, ale nemalo by byť, určite nie pre cosplayerku L.C... Celé to bude tým, že môj bežný pohyb pozostáva z venčenia mačky po záhrade a občas psa po okolí a toť vsjo, vitálna kapacita pľúc je asi v mínuse a svaly sa niekam odplazili. Akože ale na to, ako podchvíľou žeriem, by som mohla aj niečo pribrať, no houby Shocked
Takže ak mi z toho celého niečo vyplýva, je to to, že to chce dokopať sa k lekárom a k pohybu a k poctivejšiemu prístupu k DM a ako by mohlo byť všetko fajn!
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 2 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  kimi2028 Ut 28 august 2018 - 17:33

Ahojte, blíži sa opäť mesiac, čo som neprispel do tejto témy a rozhodol som sa to napraviť. V auguste som bol veľmi stabilný, tešil som sa z horúceho počasia. Netrápili ma žiadne depresívne podnety a cítil som sa psychicky skvelo. Horšie to bolo po fyzickej stránke (tras). Na prechádzky som začal chodiť väčšinou 5x denne, čo vplývalo na mňa veľmi dobre, ale bolo to aj dosť únavné. Pozitívne príznaky som neregistroval, keďže málo som chodil do spoločnosti, a tým som sa vyhýbal možným nedorozumeniam. Vzťahovačnosť na seba sa objavila skutočne ojedinele. Jednoducho keď niet zdroja mylných presvedčení, tak niet zlých podnetov.

S chuťou do života napriek tomu, že som sa cítil výborne bolo to o niečo horšie. Napriek prechádzkam som sa nedokázal doma k ničomu zmysluplnému prinútiť. Aj som chcel niečo si robiť, čo sa týka šachu a iných koníčkov, ale skroskotalo. Napr. chcel som intenzívnejšie začať plávať, čo som spomínal v minulom príspevku. Bohužiaľ ma stopla alergia, ktorá neviem, že z čoho bola, či z chlóru alebo slnkom. Chcem to vyskúšať ešte inde v jednom hoteli. Zapracoval som však na návšteve športových podujatí. Bol som na dvoch futbalových zápasoch tímu z môjho mesta a na dvoch z iného okresného mesta.

kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 2 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  kimi2028 Št 11 október 2018 - 14:50

Ahojte kamaráti, tak napokon po mesiaci a pol som v tejto téme znova. September aj začiatok októbra ma zachytil v celkom dobrej forme. Problémy so spánkom sa nevyskytli žiadne. Zaspávam (22:00) a vstávam (7:30) v stanovenú hodinu. Na stacionár chodievam raz týždenne, po ktorom som strašne unavený. Psychicky som sa cítil veľmi dobre. Hoci som mal jeden týždeň počas, ktorého som sa necítil najlepšie. Za ten horší týždeň nemôže ochorenie, ale ja sám. Pohltili ma akosi zle myšlienky, veľa som rozmýšľal o budúcnosti a to som nemal robiť. Uvažoval som, čo so životom, keď dostanem invalidný dôchodok, či vyskúšam nejakú ľahšiu prácu alebo nie. Ja musím žiť v prítomnosti a nemyslieť na minulosť ani budúcnosť. Vtedy ide to najlepšie. Našťastie hlasy a vidiny neboli žiadne, tiež negatívne príznaky ma trápili oveľa menej.

Denný režim? Tak v prvom rade som začal chodiť do posilovne, hoci som ju vyškrtol zo svojich dlhodobých cieľov. Je dobre, že nejaký ten týždeň a pol bez väčších problémov tam chodím a vyzerá to tak, že začnem tým žiť. V bazéne som bol len raz, tu by to chcelo nejakú zmenu myslenia. Hoci tam som závislý od rodičov, ktorí ma musia voziť. Mama bola dlhšie PN, otec ma nechcel odviesť. Chuť ku šachom sa vrátila tiež, ale tam mám veľa zanedbaného. Na prechádzky chodievam s patričnou intenzitou 4-5x denne, čo je super. Mám menší problém s údržbou mojej izby. Nechce sa mi to akosi ustieľať a udržiavať poriadok, pričom je to záležitosť minúty. Cieľom, čo sa týka denného režimu bude zaradiť nejaké to čítanie.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore