Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Súčasný stav ochorenia

Strana 8 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 8 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  kimi2028 St 13 január 2021 - 14:15

Tak pár slov pred psychiatrickým vyšetrením na posudkovú komisiu. Chcel by som tu dať, že je to veľmi ťažké toto celé. Konanie budem mať bez neprítomnosti a to je tá neistota. Navyše mám doktora alebo doktorku, ktorú som ešte nevidel. K vecí trápia ma vecí ako väčšinu schizofrenikov, ale snažím sa ich nepripúšťať.

Mám veľké problémy s negatívnymi príznakmi. Neviem cítiť emócie, čo vedie ku anhedónii, že ma nič nebaví. Bodaj by ako by ma mohlo niečo baviť, keď emócie nemám. Mám tiež problémy so začínaním, ale aj dokončením činností. Bývam aj depresívny aj bez nálady. Teda som väčšinou smutný aspoň tak pôsobím. Problémom je aj odolnosť voči stresu, či pevnou vôľou. Pevná vôľa neexistuje. Strašne zlá koncentrácia je kapitola sama o sebe... Do toho je tam aj tras rúk...

PS: Napriek tomu sa mám veľmi dobre a beriem už život len tak ako príde....
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 8 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  Dušan Št 14 január 2021 - 9:19

Ahoj
Tak sa opäť hlásim pred blížiacou sa kontrolou u psychiatričky. Od poslednej návštevy sa toho moc (ne)zmenilo, antipsychotiká užívam (na)ďalej a lieky na spanie Som (ne)musel brať. Dnes Som mal tam ísť, ale ako sa mi tam (ne)chelo. Tak pôjdem na ďalší týždeň.

Ak mám zhrnúť svoj psychický stav tak (ne)bol ani náznak psychózy, halucinácií, či bludov a ani náznak (ne)spavosti. Držím sa dobre a je mi priam fajn. Cítim sa tak, ako keby Som (ne)bol chorý.

Čo sa týka arteriálnej hypertenzie, hypotyreóze a diabetesu II, stále Som sa (ne)dopracoval ísť na odber krvi a následne na kontrolu. totiž to vstávanie na odber do deviatej hodiny je pre mňa kompliované. (Ne)mal Som kontrolu vyše dvoch rokov. Či sa k nej dostanem uvidí sa časom.

Ako hovorím, cítim sa tak, že nie Som chorý. Za to ale lieky musím brať, ináč by (na)stúpili negatívne, vedlajšie príznaky a stav by sa mi mohol zhoršiť. Viac (ne)mám čo povedať, nakoľko (ne)mám starosti "problémy, utrpenia, trápenia a bolesti".

Želám a prajem vám veľa zdravíčka a žiadne starosti.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/01/do-sucasny-stav-ochorenia-5.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 8 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  Juraj Št 14 január 2021 - 17:30

Tak to ti gratulujem Dušan, že si bez bludov a halucinácií. Vyzerá to, že si na tom zdravotne naozaj dobre a že si to užívaš. Prajem ti aby ti to vydržalo čo najdlhšie, najlepšie navždy.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 542
Reputácia Reputácia : 169
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, Dušan and Katuska like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 8 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  Dušan Št 28 január 2021 - 16:59

Dnes Som návšívil po troch rokoch diabetológa a odniesol Som si pár suvenírov. Pán doktor ma poučil a presvedčil, že stravovať sa treba zdravo. Odporučil mi stránku na plánovanie diét za poplatok. Odkaz: nfidiet.sk.

Povedal mi nech si to dobre premyslím. V minulosti Som si kupoval stravu a aj varil a schudol Som na - 32kg. A však duško (ne)má zas taký dôchodok, aby si mohol dovolit kupovať zdravú stravu. Dietna strava čo bola doporučená vraj stojí 70€/mesiac.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/01/do-sucasny-stav-ochorenia-6.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Katuska likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 8 Empty sucasny stav ochorenia

Odoslať  Katuska Št 11 február 2021 - 9:12

Ahojte ake antipsychotika ste brali a nepriberali ste z nich ? mne psychiatricka stale ponuka len dva lieky dookola a to jeden mi neucinkuje a z druheho hrozne priberam, tal teraz neviem ci je taka neskusena ze nevie alebo ja som narocna. len proste nechcem zas ebrat Zyprexz ked viem ze mam po nej zapchu, horucky a priberam . dakujem za odpovede
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Tuto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 8 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  kimi2028 Št 11 február 2021 - 10:48

Skoro zo všetkých sa priberá. Dokázal som schudnúť jedine na kariprazíne (reagile)... Mal som už asi 5-6 už si nepamätám presne (Aripiprazol, Paliperidon, Kventiapin,Klozapín,Kariprazín). A to v nemocnici neviem, ešte čo všetko som bral ešte.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Tuto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 8 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  Tuto Št 11 február 2021 - 19:18

So Zyprexou mám tiež skúsenosť a nevyhovovala mi. Momentálne som tiež pribratý a dúfam aspoň prechádzkam, keď to bude vyhovujúce. Hlavne buď v pohode a neber si aj s chudnutím priveľké ciele. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Katuska likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 8 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  Dušan Ut 9 marec 2021 - 17:49

Ahoj
Tak sa opäť v tejto téme ozývam, nakoľko prišli udalosti, ktoré musím zaznamenať. Koncom februára a ešte pár dní teraz chodím po doktoroch, najprv skrz kontrole po dvoch troch rokoch. Dopadlo to tak, že mi pribudli lieky a diagnózy. Mám užívať vyše desať liekov, čo je na hlavu postavené.

Z diagnóz pribudla jedna, celkovo ich mám osem. Dnes Som bol u kardiológa v biznis centre na pieštanskej ulici a objednala ma hneď do bratislavskej nemocnici na srdcovo cievne oddelenie, kvôli podozreniu z úženej cievy na srdci.

Som unavený a už sa mi (ne)chce lietať po doktoroch! Idem tam na CT vyšetrenie a pozorovanie na tri dni. Pichnú mi kontrastnú látku do žili a oskenujú CT - čkom.

Otázka znie, či tie lieky budem brať. Niektoré sú ráno na lačno, niektoré po jedle, niektoré na obed a večer. (Ne)byví ma to. Vyfasoval Som aj glukomer, či tlakomer. Som tak doďubaný, že je otázne ako budem dlho žiť.

Ale Dušan sa (ne)vzdáva, lieky sú len na utlmenie príznaku choroby, skutočná liečba začína v hlave a v správnom životnom štýle, či správnym naštelovaným vnútorným postojom. Meditácie lieča, a neraz ony boli tým mediakmentom, z ktorých sa mnohý pacienty z choroby vyliečili.

Po psychickej stránke Som na tom Božsky, totiž psychika u mňa už (ne)má miesto, Som za (ne)myseľ. Po psychologickej Som na tom, že Som ju začal študovať a po duchovnej, filozofickej Som na tom tak, že pomalyčky nieto, čo študovať. Som chudobný na vonok ale za to bohatý z vnútra.

Želám a prajem vám veľa zdravíčka a zdravého životného štýlu. S pozdravom:

Dušan.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/03/do-sucasny-stav-ochorenia-7.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 8 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  relouth St 10 marec 2021 - 20:37

Dušan napísal: skutočná liečba začína v hlave a v správnom životnom štýle
 caf
prestavanie fajcenia si uz vzdal ?
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 195
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 8 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  Dušan St 10 marec 2021 - 20:57

Nikotín prirovnávam k najtažej závislosti, ktorá sa nedá liečiť. Ak sa mi ju podarí prekonať, bude to jedno moje najváčšie víťaztvo v živote. Vzdať sa nikotínu, je vzdať sa eGa a to znamená väčšia diera v mojom žiote. A tú dieru by Som vedel aj zaplátať Bytím.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Tuto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 8 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  Tuto Št 11 marec 2021 - 18:17

Ahojte! Tieto dni sú mierne rozkývané, hoci by mi asi MUDr. napísala, že "stav kompenzovaný". Vnímam akési otázniky vo výkonu mysle a to špeciálne v motivácii a vôle. Akosi sa prispôsobujem ležérnemu štýlu a som bez nadšenia a len, len so životnou energiou. Život mi už pár dní pomaly plynie a necítim dostatočné naplnenie bytia, či všedného fungovania. Na druhej strane by som sa aj možno cítil na zmenu - poslanie v zmysle práce, ale to je reálne až po kríze - situácii - korone. Snažím sa o dodržiavanie pravidiel a snáď to dáme...

Príjemne prežité dni praje Tuto

PS: Zello - Zello dialógy sú vám stredu a sobotu o 20:00 k dispozícii...

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 8 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  kimi2028 Pi 12 marec 2021 - 13:30

Ahoj tuto a Dušan súcitim spoločne spolu s Vami. Prajem Vám, aby bolo všetko v poriadku, čo najskôr. Tá pevná vôľa je pekná mrška. Môžem potvrdiť. Sám mám s ňou veľké problémy. Chcel by som fungovať nejako normálne, robiť koníčky a tak, ale nedá sa to. Pochopil som, že je to súčasť našej choroby, že sa nám niečo nechce. Na lenivý život si človek ľahko zvyká.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 8 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore