Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Súčasný stav ochorenia

Strana 9 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 9 Empty Do-súčasný stav ochorenia 8

Odoslať  Dušan St 2 jún 2021 - 7:58

Do-súčasný stav ochorenia 8


Ahoj

Musím dať vedieť nakoľko Som ale pred mesiacom bol v nemocnici, kde mali (po)dozrenie, že mám na myokarde (z)úženú cievu. A mali pravdu. Diagnostikovali mi tak inú Kororárnu Ischemickú Chorobu Srdca CSS III NYHA II.

A tak Som išiel na operačný sál, kde mi urobili Koronarografiu (za pomoci rontgenu a kontrastnej látky hladali sa (z)úžené cievy na srdci). Následne na druhý deň mi urobili zákrok Katetrizáciu srdca a angiografiu. Presnejšie mi do cievy na (pred)zápästí a na druhý deň na slabinách pomocou vpichu pán doktor zavádzal tenkú ohybnú trubičku (katéter) až k samotnej cievy na srdci do ktorej mi vložil sieťkovú kovovú výstuž aby sa cieva (ne)zužovala. Obidva zákroky trvali do 15min.

V nemocnici Som tak strávil jeden týždeň. Pribudli mi tak lieky, ktoré Som po dvoch týždňoch musel vysadiť. Totiž, keď Som ich užíval Som myslel, že umriem. Dostával Som záchvaty (za)dýchavania. Keď Som to konzultoval s kardiologičkou, povedala mi, že to so srdcom (ne)má nič spoločné a mám to riešiť s internistkou.

A tak Som sa rozhodol, že tie lieky (ne)budem brať. Keď si nájdem čas, zájdem za internistkou a tam to poriešime. Takto mi je dobre, nič mi nieje a hlavne sa (ne)zadýchavam. Nedostávam záchvaty.

Diagnózy a liečivá:

• Kardiológia
• Kororárna AS choroba (Ischemická choroba srdca)
• Liečivá
○ Corvaton
§ Liečba kororárnej choroby srdca
§ Angína pektoris
○ Anopyrin
§ Liečba proti zrážaniu krvi v cievach
§ (Ne)stabilná angína pektoris
§ Pri ischemických chorobách srdca
○ Trombex
§ Liečba proti zrážaniu krvi v cievach
§ Trombóza

• Diabetológia
• Diabetes Melitus typ 2
• Liečivá
○ Siofor
§ Liečba cukrovky
§ Od inzulínu (ne)závislá cukrovka

• Endokrinológia
• Hypotyreóza
• Liečivá
○ L-Thyroxín
§ Liečba zníženej funkcie štítnej žlazy

• Psychiatria
• F20.0 Paranoidná schizofrénia
• Liečivá
○ Depakine chrono
§ Liečba znižovanie epileptických záchvatov a mánie
○ Cisordinol
§ Liečba schizofrénií, a iných príbuzných psychóz
§ Liečba mánií a kontroly nepokoja
§ (Anti)psychotikum
§ (Neuro)leptikum
○ Kventiax SR
§ Liečba schizofrénie
§ (Anti)psychotikum
○ F51.8 Insomnia
§ Liečivá
§ Akýkoľvek liek na spanie
§ Nespavosť

• Interné
• Artériová hypertenzia
• Liečivá
○ Bisocard
§ Liečba znižuje vysoký krvný tlak
§ Ischemická choroba srdca
○ Prenessa
§ Liečba znižuje vysoký krvný tlak
• Hypecholesterolémia
• Liečivá
○ Ezén
§ Liečba znižuje zlý cholesterol a zvyšuje ten dobrý
○ Nolpaza
§ Liečba proti tvoreniu sa kyselín v žalúdku a v črevách
§ Pálenie záhy
• Intolerancia statínu
• Obezitas exogemes BMI 38,8
• Steatóza pečene
• Nikotinizmus

Z


Čo k diagnózam povedať? Za všetko môže moje (ne)zdravé stravovanie, málo pohybu, fajčenie cigariet. A samozrejme (ne)dostatočný zdravý životný štýl.

Lieky od diabetológie, endokrinológie a psychiatrii beriem. Len Som vysadil kardiológiu a interné. Do kopy by Som mal tak brať lieky o počte 12 s kombináciami ráno a večer.

Po psychickej stránke sa mám chválitebne, mohlo by byť aj lepšie. Insomnia ma obchádza už tretí rok, potom ako Som ju porazil. Psychózy, bludy a halucinácie od tej doby ostali vytesnené, pozabudnuté, či potlačené v individuálnom (ne)vedomí. T.z. že si túto skutočnosť uvedomujem, ale strážim si svoje čisté vedomie, na úkor nečistého (ne)vedomia a (ne)dovolím aby ovplyvňovali moje vedomie, aby uzreli svetlo vedomia.

Čistota tu znamená správny a zdravý duchovný postoj a (ne)čistota jeho opak. Želám a prajem vám veľa zdravíčka a veľa pochopenia v živote. S pozdravom:

Dušan

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/06/do-sucasny-stav-ochorenia-8.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 377
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Zobrazit informácie o autorovi

Tuto likes this post

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 9 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  Nikto a nič Po 6 september 2021 - 21:48

(Do)sučasný stav ochorenia 14

Ahoj

Začnem písať o (psycho)patológii.
Čo sa týka Insomnie-nespavosti, psychóz, bludov, halucinacii a velikašstva, tie Som porazil, usmrtil a popravil v lete 2018 a to vyvesením krucifixu na všetky steny domu. Od vtedy vpohode zaspávam a spím, zato rána a doobedia sú o preberaní sa z (anti)psychotík, ktoré ma nútia, si zdriemnuť na pol/hodku aj zo tri krát/na doobedie. Po obede Som potom zvyčajne čulý do aktivít.

Touto porážkou Som tak predišiel (psychó)zam, hystériam strachu zo všetkého, čo sa týkalo mňa a jeho činnosti a konania. Čo sa týka velikašskeho bludu mojej osoby, už nie Som tá časť mojej persony, ktorú označujem za falošnú a (ne)pravú. Bola to persona, ktorá bola subjektívne po zväčša intenzívne (pre)nasledovaná okolím, verejnosťou, médiami, či spoločnosťou. Preto potom z tohto prenasledovania vznikal velikášský blud. Hral Som sa na Veľkého Šéfa, v neskorších fázach života išlo o jeho zatratenie.

Čo sa týka subjektívne mojich myšlienok, už niesú o mojej osobe, o mojich starostí a trampôt. Myseľ sa mi očistila od nesprávneho duchovného postoja. Porazil, usmrtil a popravil Som tak eGo a Bytie. Veškerú myseľ Som tak presmeroval na myšlienky ďaleko od (psy)chického hovna, teda nečistôt. Nasmeroval ich na knižné témy, na odborné a ďalšie knihy. Myslenie mi tak hovorí "aké to je"

Čiže po zväčša dňa tak (pre)mýšlam z (nado)budnutých poznatkoch, vedomostiach, teda celkového poznania. (Ne)robím si žiadne starosti a moje plachtenie životom Som si tak povediac naplánoval.

Čo sa týka intuícii, Som na tom optimisticky, pozitívne, reálne a skutočne naladený sugestivne. Intuícia mi tak hovorí "Odkiaľ to prichádza a kam to vedie", mám pocit akoby...

Čo sa týka emócií, je to o (ne)reagovaní, (ne)prejavovaní, či ignorovaní ma myseľ. Emócia a emočné telo bolesti je tak reakcia na myseľ. Sugestívne Som naštelovaný na príjemné pocity. Cítenie mi tak hovorí "či je to príjemné a či (ne)príjemné", cítim, že...

Čo sa týka vnímania, zrak a jeho predstavivosť, sny, fantazie, či vizualizácie sú bez patológie až potiaľ, pokiaľ sa do toho (ne)namontuje cudzie vedomie. To potom sa zrak rozdvojuje. Vnímanie mi tak hovorí, že niečo existuje.

Keď to zhrniem, pri aktivite cudzieho vedomia (hlasy a slová z domu, z médií, v hlave, vonku za oKnom na ulici a nebi, v dopravných prostriedkoch), my celkovo moje vedomie-myseľ, tento hlas a slovo, myšlienku, pozastaví a okomentuje. Celý tento proces okomentovania mojej myšlienky trvá niekoľko sekúnd, až kým svojou (od)atomatikou, či transformáciou a trancedenciou, sa jej nezbavím. Je to (ne)príjemná vec. Momentálne pracujem (ne)vedome na odstránení tohto jediného hlasu a slova, cudzieho vedomia, ktorý žije spolu so mnou, pod jednou strechou.

Po zväčša dňa my myseľ funguje očistene, bez akéhokoľvek zásahu cudzieho vedomia. V pohode si (ne)zaujato snívam, fantazirujem, predstavujem, či vizualizujem. A o čom je to snívanie, fantazírovanie a kontemplovanie? Sú to zásahy do bývalej prítomnosti, ktoré akoby Som transformoval, a tak isto aj do buducej pritomnost, či všeobecne do prítomného okamihu. Čiže môj život vidím cez ružové okuliare, nie je tam miesto pre (ne)zdar, teda (ne)čistotu. Vždy si hovorím, čo bolo už (ne)bude!

Ak by sa ma niekto spýtal, či i doktor otázkou ako sa cítim, (od)poviem, fantasticky. Nikto a nič ma (ne)trápi, cítim sa byť (u)zdravený. Ale, ak sa zamyslím zaujato, tak to cudzie vedomie a jeho zásah do mojho myslenia mi vadí. Zistil Som jednu vec, že keď sa vrtam v (psy)chickom hovne, teda v (ne)čistotách, tak ich patológia sa len zintenzívni a aj kvantitatívne.

Čo sa týka psychiatrii, diabetologie, endokrinologie a kardiologie, lieky užívam. Len Som vysadil lieky od interného lekárstva, ktoré nmi škodili. Totiž bojoval Som o život, mal strach, mal záchvaty zadychavania, vysoké tlaky a pod.

Čo sa týka spoločnosti ľudí, verejnosti a vzťahov, tak Som tak povediac od nich izolovaný. Pomer, môj odhad, tak tri dni ku 365 dňom v roku v prospech môjho útočiska. Do práce (ne)chodím, Som na dôchodku, živorím, nevyhľadávam spoločnosť, a ani tú ženskú. Mám dvoch kamarátov, ktorých Som (ne)videl pár rokov, len si s nimi popíšem, tiež len raz za čas, kopec známych, vzťahy (ne)udržujem. Radosť mi robí návšteva synovcov a sestry. Môj prehľad o dianí sa vo svete a doma je tak v bývalej pritomnosti. Médiá ma (ne)zaujímajú, sem tam si pozrem stiahnutý film.

Želám a prajem veľa zdravíčka a veľa pochopenia v živote. S pozdravom:

Nikto a nič.


Naposledy upravil Nikto a nič dňa Po 6 september 2021 - 22:11, celkom upravené 2 krát. (Reason for editing : spoločnosti ľudí, verejnosti a vzťahov)
Nikto a nič
Nikto a nič
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 32
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 31.07.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Zobrazit informácie o autorovi

Tuto, Iacobus and Katuska like this post

Návrat hore Goto down

Strana 9 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.