Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Príbehy

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Príbehy  Empty Príbehy

Odoslať  vrana So 28 január 2023 - 21:43

Ako poraziť - usmrtiť - popraviť vlastné "ja" - eGo!?

Bol cisár Wu a majster Bodhidarma. Wu sa ho pýtal, ako zabije svoje vlastné "ja"!? Bodhidarma mu povedal nech dôjde za ním o štvrtej ráno do hory, kde je chrám a bez stráží a zbraní sám.

Wu sa celú noc rozhodoval a nakoniec pochybnostiam sa rozhodol to risknúť. Povedal si, nuž, keď ma zabije, tak ma zabije.

Wu zaklopal na chrám a Bodhidarma ho privítal a povedal, vedel Som, že sa celú noc rozhoduješ, no napriek tomu si prišiel.

Poď, zaujmi lotosovú pozíciu a začni svoje "ja" hľadať vo svojom vnútri. Prekutraj všetky kúty vo svojom vnútri. Ak nájdeš svoje "ja" chyť ho pevne a ja ho zabijem.

Prešla hodina, dve, slnko vyšlo na oblohu, Wu sa začal cítiť uvoľnenejší, sviežejší ale svoje "ja" stále nenašiel. Potom Bodhidarma zatriasol Wuuom a povedal mu, otvor oči! Svoje "ja" Nikdy nenájdeš, pretože "ja" neexistuje. Existuje iba "nie ja". "ja" je iba tvoj výplod fantázie. V skutočnosti "ja" neexistuje. Existuje iba "nie ja.

Wu vstal, poklonil sa k nohám Bodhidarmovi a poďakoval sa mu. A takto cisár Wu porazil, usmrtil a popravil vlastné "ja" - eGo.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

rasto and Mous like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Príbehy  Empty Re: Príbehy

Odoslať  Mous Ne 29 január 2023 - 15:28

Tá východná filozofia nemá chybu-niekedy to rád čítam
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 910
Reputácia Reputácia : 191
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

vrana likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Príbehy  Empty Re: Príbehy

Odoslať  dusan_fajnor.personal St 17 júl 2024 - 18:43

Hledani - najdete svoj vnitrni silu, rozvinte svuj potenciál

Príbehy

Bodhidarma a cisár

Cisár si dal predvolať tich najlepších mudrcov, aby sa zbavil vlastného eGa. Opýtal sa tak Bodhidarmu a ten mu povedal, aby prišiel o štvrtej ráno ku chrámu na kopci sám a, že má so sebou priniesť eGo. Cisár nevedel ako a sám ? Ten chlap vypadá divoko a podivne, môže ma zabiť!

A tak cisár sa vydal za Bodhidarma sám o štvrtej ráno k chrámu na kopci. Keď tam došiel, Bodhidarma tam už bol aj so svojou palicou. Tak čo, priniesol si svoje eGo? Nie je to vec, ktorú by som mohol priniesť, je furt vo vnútri!

To je v poriadku, poď sadni si, zavri oči a nájdi mi tvoje eGo. Keď ho budeš mať uchop ho a podaj mi ho, ja snim podrobodky zatočím a zničím ho.

A tak cisár zavrel oči a hľadal svoje eGo. Ubehli dve hodiny a Bodhidarma zatriasol cisárom, aby otvoril oči. Tak čo cisár, hovorí Bodhidarma, našiel si svoje eGo?

Cisár sa rozosmial a v tom momente sa uklonil k nohám Bodhidarmu a poďakoval mu. Ďakujem ti, zistil som, že eGo vôbec neexistuje. Hľadal som ho všade, ale akosi som ho nemohol nájsť. eGo neexistuje . Bodhidarma sa zasmial a povedal mu. Tak to vidíš , skoncoval som s ním. Pamätaj, vždy keď budeš mať milnu predstavu o existencii eGa, nepýtaj sa ľudí, ale vždy zavri oči, a opýtaj sa, kde je eGo?

_________________
Od Leta 2018 praktizujem osobnú, knižnú a hernú, múdrosť, a finančné a odborné vedenie
dusan_fajnor.personal
dusan_fajnor.personal
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 197
Reputácia Reputácia : 16
Dátum registrácie : 21.05.2023
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná schizofrénia; F51.8 - Insomnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

rasto, Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore