Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 1 z 91 1, 2, 3 ... 46 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach Empty Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Št 6 máj 2010 - 13:08

Ahoj, drahí moji clown

Mnohí tu máme problémy s nadváhou, ktorú nám zapríčinila zmena metabolizmu v dôsledku užívania niektorých liekov a taktiež zvýšená chuť do jedla. Suspect Písal som tu už, že som opäť začal chodiť na spinning a že som schudol kilo, ale tiež že som to po Veľkej noci doslova s prepáčením dožral naspäť, takže som mal pôvodnú hodnotu nadváhy. No

Skúšam teraz nový experiment. Mal som prednedávnom 24. narodeniny a dostal som pri tejto príležitosti nejaké peniaze. Kúpil som si za ne balíček Alli. To Vám poviem, je to poriadne drahé, ale chcem to skúsiť aspoň raz, pretože mám veľkú krízu, ktorej podstata spočíva v tom, že sa neviem poriadne donútiť chodiť cvičiť spinning a tiež mi kvôli tomu bohatému "nadělení" risperidonu nechce hmotnosť klesnúť a nechce. Minulý rok to išlo tak dobre, 9-10 kíl za 10 týždňov, a teraz som už bol cvičiť asi 13krát, a ešte som vlastne nezhodil nič.

Takže skúšam liečebný program Alli. Píšem Vám to hlavne preto, lebo mnohí túžite schudnúť a predtým, než by ste investovali do takéhoto drahého produktu, by ste zrejme chceli vedieť, či to zaberá, či s tým má niekto konkrétne výsledky. Tak sa hlásim ako pokusný králik. Budem Vás informovať, či som niečo schudol a ako to na mňa pôsobí. cyclops

Beriem alli od 23. apríla, čo je dneškom už trinásty deň. Zatiaľ som schudol asi len kilo. Pripisujem tieto slabé výsledky tomu, že som vôbec ale vôbec nedodržiaval denné stravovanie. Naopak, mal som kopec nežiaducich účinkov, ako bolesť brucha, vrculky v bruchu, preháňanie na záchod a náhle prepadnutie potrebou odskočiť si. Bolo to veľmi nepríjemné, ale bola to aj moja chyba, lebo som jedol klasické jedlá v klasicky veľkých porciách. Od tohto pondelka, resp. nedele už jem iba 5 alebo 6 malých porcií. Skutočne malých, ako napr. hruška, jogurt, alebo dačo na malý tanierik, prípadne zalievana polevečka do malej misky. Tučné a sladké obmedzujem na minimum. Tiež sa snažím viac počúvať svoje telo - väčšinou som viac počúval ústa a chuťové bunky, ktoré chceli mlsať a žrať ostošesť, ale pritom žalúdok už mal dosť a nepotreboval žiadne ďalšie dokrmovanie. Tak teraz skúšam počúvať viac jeho, žalúdok a metabolizmus. A veru jedno kilo je už dole, uvidím ako to pôjde ďalej. clown cyclops

Rád Vás budem o priebehu alli-terapie informovať. Držte mi palce, aby sa to podarilo. Niektorí pri ňom schudli 2 kilá za 10 dní, iní 4 kilá za mesiac. Tak uvidím, ako sa bude dariť mne - tento raz už aj s dodržiavaním jedálnička a systému malých porcií. clown

Pozdravujem a prajem úspešné dni. community together


Naposledy upravil Matej Skalík dňa Pi 21 máj 2010 - 20:35, celkom upravené 1 krát.
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Anonymný Št 6 máj 2010 - 18:21

Matej, vdaka, ze robis pokusneho kralika a podavas o tom reporty Smile ja som si dnes kupil aj casopis Zdravie - special, o chudnuti, nakolko mam pri vyske 191cm uz 100kg +-2kg...za pol roka som pribral 15-20kg, odkedy beriem serdolect...takze prosim, update-uj progres Smile
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Št 13 máj 2010 - 18:49

Ahoj, slniečka clown

Ďakujem, tomas, za podporu. cyclops

Nuž, prešiel nejaky čas a môžem podať správu o tom, ako sa mi darí či nedarí chudnúť. Beriem to Alli už 20ty deň a namiesto schudnutia aspoň o 2 kilá, som pribral kilo. Takže sa nielenže nepodarilo dať nejakú váhu dole, ale ešte k tomu sa ani nezastavilo priberanie. No

Nežiaduce účinky ustali. Mal som všetko, spočiatku náhle prekvapivé a silné nutkania na veľku potrebu, ktoré sa nedali neuspokojiť, tiež špinavé spodné prádlo po miernych vetroch, takisto olejovitú a mäkkú stolicu, v ostatnom týždni prevažuje skôr tvrdšia stolica a zápcha, naposledy dnes som mal stolicu normálnu. Viete, to Alli má zachytávať a chemicky sa naväzovať na tuky, ktoré skonzumujeme, takže ich namiesto vstrebania sa vylúčime stolicou. Ak jeme mastnejšie alebo tučnejšie jedlá, prevládnu tamtie nežiaduce účinky, vrátane ešte aj vrculiek v bruchu a bolestí. Má to istým spôsobom výchovný efekt, že nebudeme papať tučné jedla, aby sme sa vyhli nežiaducim účinkom. Neutral

Upravil som jedálniček a zaradil som doňho na raňajky a na večeru tie cereálie s mliekom Nestlé Fitness, ktoré ponúkajú v reklame ako 14-dňový program "ako sa dostať do formy". Jem to pravidelne už štvrtý deň zo štrnástich, som zvedavy. Samozrejme je v tom aj kus naivity, ale čo už mám robiť, keď nepomáha cvičenie tak, ako by malo. very sad3

Momentálne mám o kilo viac než priemerne za ostatné mesiace mávam, takže som sklamaný. O to viac som sklamaný s tým Alli, že vôbec nepomáha. Teraz už nemám ani žiadne nežiaduce účinky. Ešte v škatuľke mám pár tabletiek, tak to doberiem, ale neviem neviem či si to kúpim znovu. Na 85% nie. No, I cannot accept Je to príliš drahé na to, že mi to nepomáha. pig

Ale je pravdou i to, že chyba je aj na mojej strane, a nie malá. Embarassed Jem príliš veľa. Aby som to vysvetlil, použijem príklad z našej choroby. Poznáte tie nepríjemné vnucujúce sa myšlienky? Človek sa toho nevie zbaviť. Tak ja tak nejak pri tom risperidone stále musím myslieť na jedlo. Snažím sa jesť s mierou, čo sa mi aj častokrát dobre darí, napriek tomu však neprejde niekedy ani hodina od poslednej porcie a mne už mozog hlási vysoko znervózňujúci hlad, ktorý sa nedá zahnať ani pitím. Ľahnem si alebo si začnem niečo čítať, alebo pozerať telku, no nie, ono sa mi to stále príšerne vnucuje do vedomia, že musím niečo zjesť, lebo mi inak pod tlakom vydierania myseľ nedovolí na nič iné myslieť. scared2 Je to fakt hnusné a podrazácke. Crying or Very sad

Asi 12 dní som nebol cvičiť spinning. Bol som na to príliš lenivý a bál som sa, že niekoho stretnem po ceste do cykloštúdia. Minule som stretol, tak som mal strach. Ale nakoniec som išiel včera a dopadlo to dobre. Idem znovu zajtra v piatok a potom aj v pondelok. Pokúsim sa chodiť v Po, St a Pi. Predstavte si, jedna slečna ma tam oslovila, že baby v šatni minule hovorili, že odvtedy, čo som tam začal chodiť, som schudol, že reku je to na mne vidieť. cyclops Tak neviem neviem, nesmiem ich sklamať, teraz som zase pribral, ako som nechodil, ale ak budem chudiť, možno kilá nepôjdu kvôli svalstvu dole, ale mi ustúpi aspoň bruško. Uvidíme. cherry

Takže záver z toho všetkého je, že sa budem snažiť prekonávať svoju slabú vôľu a lenivosť a budem chodiť na spinning 3krát týždenne, tiež doberiem to Alli a budem nadalej jesť Nestlé Fitness, štrnásťdňový program.

Prihlásim sa čoskoro s ďalším reportom. Prajem Vám úspešné dni. Ahoj. clown

community together
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 16 máj 2010 - 14:01

Ahoj clown

Toto je téma o chudnutí, ktorá je pre mnohých chorých jedna z top-tém v ich živote, preto sem môžete pokojne všetci prispievať o tom, ako sa Vám s nadváhou darí či nedarí bojovať. Privítam teda príspevky od všetkých, ktorí sa chcú vyjadriť. cyclops

Dnes som sa na seba zase raz najedoval. Ako som spomínal, jem príliš veľa, preto mi váha ukazuje číslo nebezpečne blízke stovke a to je pre mňa katastrofa. Evil or Very Mad Človek má aj tak už malé sebavedomie a ešte keď sa k tomu pridá nadváha, ktorá všetkých bývalých spolužiakov a kamarátov priam šokuje (keďže som býval vždy veľmi štíhly Suspect ), tak ma to núti hanbiť sa za seba a radšej ani nevychádzať z domu. No Viem, že nadváha nie je najstrašnejšia vec na svete, a to najmä preto, že ju má takmer polovica slovenského obyvateľstva, takže všade, kam zajdem, zočím človeka s pneumatikou okolo pásu. Len sa neviem akosi vyrovnať s tým, že aj ja k nim patrím. Nikdy som nepatril, až posledné dva-tri roky sa to zmenilo, a ja si nejak neviem zvyknúť a neviem ani, či si chcem zvyknúť. devil

Naštval som sa na seba, ako mnohokrát v minulosti, že jem veľa, takže som sa zase rozhodol jesť malé porcie a málokrát za deň. A veľa piť. Bla bla bla. Asi mi z toho exploduje hlava už. exploding V telke hovorili, že malú porciu každé tri hodiny a dodržiavať pitny režim. Inde hovoria päťkrát za deň malú porciu. Asi to bude podobné. Aby som nejedol po šiestej večer a keďže vstávam každý deň o ôsmej, tak budem musieť mávať zrejme len štyri porcie každé tri hodiny. Uvidíme. Dnešný deň je ešte v plnom prúde, obed som ešte nemal, tak mám šancu ukázať, či som schopný si naložiť len máličko. Lebo viete, ja som večne nenamlsaný pažravec. Very Happy affraid

Mamina mi kúpila Trixy, také tie malinovky, ktoré obsahuje umelé sladidlo a rozpúšťajú sa v 1,5 litre vody. Je to dobré na zahnanie smädu, ale aj na dodržiavanie pitného režimu, a taktiež nepochybne na oklamanie hladných pažravých chuťových buniek v puse. cyclops Niekde som čítal, že obličky dokážu spracovať len 4 deci tekutín za hodinu, takže viac ani piť netreba. To mi vyhovuje, lebo ja bývam všeobecne málo smädny. alien

V piatok som bol na spinningu, chodím teraz pravidelne, bol som v stredu, piatok a chystám sa zajtra v pondelok. Tiež som objednaný na stredu a piatok. Bolo fajn, hoci nás už bolo viacej, no ak nepočítam inštruktora, bol som tam ako chalan sám. To mi trošku vyhovuje, lebo mám rád pohodu a súkromie v šatni. cherry

Alli beriem, ináč teraz hlásili v reklame, že 21. a 22. mája má byť Alli za polovičnú cenu, tak ak chcete, vyskúšajte. No, zázračná pilulka to nie je. Mne to zatiaľ nijak nepomohlo a to už ho beriem 23. deň. hen

Uvidím, ako sa mi bude dariť v mojom rozhodnutí jesť oveľa menej, než doteraz. Je to veľmi ťažké pri tých vnucujúcich sa chúťkach. Ale pokúsim sa tak, ako som sa pokúsil už veľa ráz. Tatino hovorí, že najlepšie sa spĺňajú tie rozhodnutia, o ktorých nikomu nepovieme. Ale ja som sa musel zveriť, pretože to potrebujem prežívať s Vami. Hoci som schizoafekťák a mávam sociálnu úzkosť, som dosť extrovertný typ, takže potrebujem kontakt a zverovať sa. Ďakujem Vám teda, že mi dávate takúto príležitosť sa Vám s týmto zveriť. giving a hug

Teším sa aj na Vaše postrehy a skúsenosti. Držte sa. Ahoj. community together
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ut 18 máj 2010 - 10:00

Predstavte si, dnes ráno som sa postavil na váhu a mám o kilo menej! jumping

Je to ale relatívne, lebo je to len jeden z dvoch meraní. Rozlišujem totiž váhu, keď ráno vstanem a vycikám sa, a váhu, keď som najedený a napity. Keď som najedený, mi to ukazuje iba o trošku menej než pred pár dňami, no keď som čerstvo vycikany a práve ráno zobudeny, tak mám o celé jedno kilečko menej. Juchú. jumping2 cheers drunken

Takže nejaký úspech sa už dostavil pri tých troch spinningoch a pri tom upravení jedálnička na viac cereálií a menšie porcie obedu. cherry Spinningujem síce dlho, ale, ako mnohí asi viete, skoro dva týždne som mal krízu a nechodil som a pri prejedaní som pribral naspäť. Teraz je to už lepšie a dúfam, že zažehnané. jocolor

Na brušku to ešte nie je vidieť, ale mám skúsenosti, že keď už mám o dve a pol kila menej, prípadne o tri, tak už sa to aj vzhľadovo prejaví - napr. tým, ako ma vtedy pochválili baby v cykloštúdiu, že vraj je to už na mne vidieť, že chodím cvičiť. flower Tak ak to pôjde takýmto tempom, tak by som mohol do dvoch týždňov mať menšie bruško. Je to super. sunny

Pa. farao
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  hviezdička Št 20 máj 2010 - 6:50

Ahoj Matej. Písala som na fórum 16.5. na Ako sa dnes máš, na čo si mi odpísal krásnu správičku, že si si môj príspevok čítal zo 3 krát a že je okúzľujúci. Veľmi pekne Ti za to, čo si napísal ďakujem, som rada, že som konečne napísala niečo, čo zaujalo.Ja som si ale v tom strese, že nemám robotu, vôbec nevšimla, že vznikla nová diskusia s Alli. A to už 6.5. si o tom napísal, hoci ak si správne pamätám, tak ho berieš od 23. Apríla. Ja Ti niečo poviem. Ďalšie balenie už určite nekupuj. Ja som využívala dve balenia, vlastne som si Alli kúpila hneď ako som o ňom čítala v časopise Diéta, vtedy ho ešte ani v telke nereklamovali. V Diéte písali, že je to jediný ozajstný liek na chudnutie, ktorý je povolený na voľný predaj. Síce ma tá cena šokovala, ale čo už, ako som písala, topiaci sa aj slamky chytá. Ja som v apríli roku 2004 pri výške 165 cm vážila 48 kg. Potom ma hospitalizovali a ja som sa aj tam snažila vyhýbať potrave, aby som nepribrala, pretože som už mala skúsenosti s chudnutím, vážila som najviac 64 kg, ešte v mojej prvej robote som tak pribrala, a to som bola zdravá. Každý vravel, že ma je dosť, tak som začala chudnúť. Dotiahla som to až do správy z nemocnice, keď som bola hospitalizovaná kvôli schizoafektívnej poruche, že mám mentálnu anorexiu. Mali sme síce každé ráno v nemocnici rozcvičky, ktoré som si veľmi osvojila a praktizovala som ich, aj keď ma z nemocnice prepustili. Lenže takými 15 minútovými rozcvičkami ráno vôbec nič proti liekom teda prašivej Zyprexe nič nezmôžeš. Ja, ktorá som schudla v 20. roku života zo 64 na 50 kg s tým, že som si váhu udržala skoro 9 rokov, som zrazu neodolala maminym štrúdľam, ktoré vypekala hádam každý druhý deň a vlastne, čo si budeme rozprávať, jedla som všetko, čo sa mi dostalo pod ruku. A bruško krásne priberalo. Všetci moji kamaráti si mysleli, že som tehotná, kamarátky ma chytali za brucho a blahoželali mi k rodinke a ja som sa šla od hanby prepadnúť. To som mohla mať tak 60 kg. Keď mi priateľ hovoril, že som začala trošilinku priberať, tak som sa mu smiala do kxichtu. Bolo aj obdobie, že sme schválne doma nič nemali, ale ja som ho v noci o 12 hodine uprosila, tak mi v noci upiekol bábovku a ja som ju celú zjedla. Alebo som na záverečnú bežala do večierky a nakúpila plno somarín, ktoré som do polnoci zjedla, boli to samé maškrty. Stále som priberala a priberala, popritom som veľa fajčila, no za to obdobie, čo som chorá som začala a prestala fajčiť hádam 10krát. Od 1.októbra 2009 úspešne nefajčím. Pred chorobou som nefajčila, až v prvej mánii som začala a to som ani nevedela o čo sa jedná. Ale vráťme sa k Alli. Myslela som si, že určite, ale určite zaberie, pretože som sa prosím pekne vyžrala na 85 kg. Vlastne som ho užívala ešte vlani. Áno, videla som ten tuk, čo zo mňa ide na vlastnučké oči, ale to bolo asi tak všetko. Robila som taktiež chybu, pretože som sa spoliehala na Alli a tak som pokojne jedla bežné porcie. Najviac ten tuk bolo vidno po guláši ale čo ma nesmierne šokovalo, bola kedysi oranžová škvrna na mojom bielom prádielku, ktorá sa nedala ani vyprať, tak nohavičky šli do koša. To ma dá sa povedať aj naštvalo, ale liek som doužívala s tým, že som nič neschudla. Zachránila ma asi božia ruka, pretože zrazu mi pani doktorka vysadila zyprexu po piatich rokoch a nasadila sama od seba Ketilept a ja bez toho, aby som zmenila svoje návyky, som začala chudnúť. Ja som Ketileptu spočiatku vôbec neverila, zdal sa mi príliš obyčajný oproti Zyprexe, lenže až na fóre som sa dozvedela, že Zyprexu nikto kvôli priberaniu nechce. To ma naštartovalo, myslím ten Ketilept. Okrem toho ešte užívam ráno 150ku Alventu a večer Rivotril. Pekne krásne som si radšej začala kupovať literatúru o chudnutí ako nejaké lieky, časopis Diéta pravidelne a popri tom aj knihu od dr. Bukovského a na internete čítam blogy Mira Veselého www.chudnutie-ako, tam je veľa preveľa rád ako chudnúť. Ja chudnem takto: kúpila som si diár a každé ráno si zapíšem svoju váhu, hneď ako vykonám hygienu.8.1.2010 som vážila 83,9 kg a včera ráno 74,8, čo je huráááááááááá 9,1 kg. Na raňajky jem len jogurt, na desiatu ovocie, obed malá porcia, pokiaľ možno bez prílohy, zato veľa, veľa čerstvej zeleniny. Teraz sú fajné kaleráby, aj reďkovky, hrach, čo len chceš. A už začali mať aj melóny, ktoré neviem, či máš rád, sú síce ešte pridrahé, ale ja si melónom úplne zasýtim brucho do prasknutia a pritom na váhe to nevidno. Ďalej potom na večeru jem len syry, väčšinou mozarelu, neúdenú parenicu, alebo hocaký syr a zas k tomu veľa zeleniny. Pečivo vôbec nejem a taktiež sme s priateľom úplne, ale úplne prestali soliť. A taktiež Matejko, pokiaľ môžeš, vypadni z domu hocikam kde nie je jedlo. Taktiež som začala cvičiť na stacionárnom bicykli, ktorý som dovliekla až z Anglicka a rok mi robil vešiak na šaty, ale keď už som začala chudnúť, tak mi je akosi veselšie, takže cvičím rada, hoci len od 13.mája. Rád ako schudnúť je veľa, preveľa, treba si vybrať tie správne, na každého platí niečo iné, takže môj spôsob diéty nemusí vyhovovať Tebe. A ozaj, neviem, koľko meriaš, takže si neviem predstaviť, aký pomer je to s Tvojou hmotnosťou. Hlavne nevyhadzuj peniaze na lieky. To je len ich biznis. Držím palce, a ak máš ešte nejaké otázky, napíš. Tvoja Hviezdička
hviezdička
hviezdička
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 39
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 06.12.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  hviezdička Št 20 máj 2010 - 8:42

A ešte som Ti Matejko zabudla napísať, že nejedz ani tie fit cereálie s mliekom. By si neveril ,ale z toho sa len a len priberá, pokiaľ riadne denne necvičíš. Viem to zo skúseností viacerých operiek, ktoré boli v Anglicku a tam sa na raňajky jedia len tie chrumsty s mliekom a každá, doslova každá z toho pribrala, konkrétne aj segra môjho priateľa. V Anglicku z mojej strany bolo dobre to, že som sa s mojou hmotnosťou stratila v dave. Tam sú tuční skoro všetci a nevyzerali, že by ich trápili psychické problémy, proste boli sebavedomí aj s hroznými postavami, dievčatá vystrkovali tie svoje špeky doslova naobdiv, však tam nič iné nejedia len tie fastfoody. Keby Alli bol taký super, tak by som určite už poznala niekoho, komu zabral, začali by si ho ľudia húfne kupovať aj za drahšie peniaze, a nie že oni ho teraz zlacňujú, ako som to videla práve pred chvíľou v reklame. A Maťko, meraj sa. Aj každý centimeter dole Ťa poteší a ani sa to nemusí odraziť na váhe. Ja som mala v novembri 2009 v páse 106 cm a 12.mája už 99 cm. Pi veľa tekutín, hlavne čaj, objav biely čaj. Je veľmi zdravý. A nejedz polystyrénové chlebíky, to je tiež len taká taľafatka. Doktor Bukovský ich považuje za najhoršie pri diéte. No, hádam to už je nadnes všetko, viem, čo ľudia s nadváhou prežívajú, patrím medzi nich, ale dúfam, že kilá ešte pôjdu dolu. Držím všetkým palce a píšte aj ostatní, ako chudnete. Každá rada v tomto smere je nad zlato. Papapa
hviezdička
hviezdička
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 39
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 06.12.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  hviezdička Št 20 máj 2010 - 23:14

Ahoj Matej ešte raz, ja som tu písala hneď ráno, pretože som už nemohla spať, ako som na Teba myslela. Viem, že sa tiež veľmi snažíš a prepáč mi tie moje vychytralé rady. Veď Ty predsa berieš úplne iné lieky, ktoré Ti možno vnucujú tie myšlienky na jedlo, ako mne Zyprexa, ale zase pomáhajú v inej sfére, a Ty potrebuješ vyriešiť najprv elementárny problém a potom asi príde aj na zníženie hmotnosti. Nie asi, určite sa to podarí, že nad tými vtieravými myšlienkami zvíťazíš. Ja už som teraz hrdinka, keď nejem Zyprexu, ale vlastne som jej verila vyše 5 rokov bez toho aby som reptala, že z nej priberám, hoci mi to veľmi, ale veľmi vadilo. Po Ketilepte sa cítim oveľa sviežejšie, viac toho porobím, v poslednom čase sa ani nemám čas nudiť sa a tým aj myslieť na jedlo. Teba veľmi obdivujem, že študuješ, mne je veľmi ľúto, že nemám vysokú školu, veď som sa skoro stále učila na samé jednotky, aj teraz sa dá ísť ešte na školu, aj starší ľudia študujú, ale ja sa na to neodvážim ani pomyslieť. Do učenia by ma nedokopal nikto. Môj chalan tiež vážil 108 kg keď som s ním začala chodiť a vôbec mi nevadilo, že má väčšie bruško. Ale potom, keď som mu vyčítala, prečo ma nechal sa tak vyžrať, chudáčik on za to vôbec nemohol, to ja som ho tlačila do toho, aby sa pozeral a podporoval ma v mojom vyžieraní, darmo mu teraz hovorím, čo mi vtedy niečo nepovedal. Ale on by mi aj modré z neba zniesol a tak pretrpel so mnou aj všetky moje diéty a keď sme mali diétu, že sme počítali kalórie podľa tabuliek, a vážili sme jedlo, jemu sa tak rozbehol metabolizmus, že schudol za krátky čas na 87 kg a bola bieda to zastaviť. No ale už končím, lebo neviem, ako na Teba pôsobí toto moje trkotanie. Nechcem nikomu ublížiť, že by som mu poradila zle, alebo mu vnucovala moje názory. Tak mi prosím, aj Ty prepáč, ak som sa Ťa niečím dotkla. Ale ak nepomôžem, nechcem ublížiť.
hviezdička
hviezdička
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 39
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 06.12.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Pi 21 máj 2010 - 21:16

Ďakujem, hviezdička, za tri obsiahle príspevky. cherry Vďaka. Nuž, môj problém je však široký a zároveň jednoduchý. Papkám risperidón a ten na mňa účinkuje ako Zyprexa. Mám nehorázny vlčí hlad po všetkom, ktorý sa nedá nijak skrotiť. Neviem si ani len predstaviť, že by som si dal na raňajky jeden jogurt, na desiatu trochu ovocia a podobne. Ja potrebujem k sýtosti poriadnu porciu, čo ma strašne mrzí. Preto kým budem brať risperidon, nemôžem sa sám presvedčiť nejesť. To sú muky. Nervozita na zbláznenie, ak som hladný. Nevydržím ten stres a ten tlak zo strany svojho žalúdka a úst. Je to ako droga, akoby mi chýbala dávka heroínu, som závislý od jedla. Kto nie je, však? Ale ja keď ho nemám každú chvíľu, doslova ma chytá šialenstvo a na nič iné nemôžem myslieť, len na to, kedy a čo si dám ďalšieho do pusy. No

A tak som sa rozhodol trochu pozmeniť stratégiu pokusného králika. rendeer

Alli sme predsa len kúpili teraz za tú polovičnu cenu, mali sme to už objednané vopred v lekárni, lebo bol o túto akciu polovičnej ceny Alli veľký záujem. (Ešte zajtra akcia pokračuje.) Budem si ho teda dávať. Hviezdička, nežiaduce účinky mi Alli robil, ale už mi nerobí, naopak, zmäkčuje mi stolicu a keďže mám hemeroidy, tak mi napomáha, aby bola stolica klzká a dobre vyšla von bez bolesti a pokiaľ možno čo najmenej krvi. Tak som rád aspoň tomuto, doberiem to dokonca a už to nebudeme zrejme kupovať, lebo už to beriem fakt mesiac a nič som neschudol. Neutral

Môj prvoradý problém je zvýšená chuť do jedla, hlad, obrovský a neuspokojiteľný večný hlad. Tak som sa rozhodol si kúpiť sprej na potláčanie chuti do jedla. Hľadal som po internete rôzne spreje na chudnutie, sledoval som ich chemickú štruktúru a výskum, z ktorého pochádzajú, a tiež skutočné množstvo diskusných fór, kde sa ľudia vyjadrovali, či a ako im dané spreje zaberajú. clown

Prišiel som k záveru, že najlepším výrobkom je pre mňa Hoodia spray. farao Hoodia je sukulentná rastlina rastúca v Kalaharskej púšti v Južnej Afrike. Domorodci ju už odpradávna využívajú na potlačenie hladu, aby vydržali pochod vyprahlou púšťou, kde nie je adekvátny zdroj potravy. A skutočne im zaberá, aj výťažky z tejto rastliny podobajúcej sa kaktusu sa preukázali ako signifikantne potláčajúce chuť do jedla a navodzovania umelého pocitu sýtosti bez potreby sa najesť. Mnohí si to na diskusných fórach pochvaľujú a chcem Vám i sebe byť pokusným králikom, či mi to zaberie a ja skutočne začnem jesť menej. V jednej štúdii vedátori zistili, že subjekty papkajúce pilulky Hoodia alebo vstrekujúce si pod jazyk sprej Hoodia (čítaj "hódia") už po dvoch týždňoch jedli o tisíc kalórií denne menej. cyclops

Som zvedavý teda. Už si to vstrekujem jeden deň, dnešok. Zatiaľ žiadne účinky to na mňa nemá, zjedol by som aj koňa, a to je deväť hodín večer. Hm. Ale vraj do 48 hodín sa to má prejaviť. Tak Vám budem pravidelne písať sem do tejto témy, či to zaberá. typing

Všetko dobré Vám prajem. Držte sa. heart

Výška: 180
Váha: 98
BMI: 30,2
Odhad tuku v tele: 21%


community together
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 22 máj 2010 - 20:22

Druhý deň so sprejom Hoodia: farao

Takmer žiadne žiaduce účinky som nepociťoval. Ale bolo to o trošku lepšie, čo však môže byť spôsobené sugesciou a placebo efektom. Na raňajky som si dal cereálie s mliečkom a rozštek s bryndzovou nátierkou. Na desiatu banán. Dopoludnie by bolo teda pomerne dobré, lebo obvykle zobem ešte kde-tu viac. Obed bol však pre mňa zdesením, pretože som sa napráskal do posledného špeku. Mal som strašne veľa šošovicovej polievky a až tri lokše omastené husacou masťou. Na olovrant som mal jogurt a bryndzový rozštek, večera však bola opäť maximálna, veľká... hoci len s dvomi lokšami. Rolling Eyes

Teraz je večer a mal by som mať veľký hlad, aký obvykle mávam. Ale nemám ho ešte taky. Možno viac neskoršie, možno po deviatej. Každopádne, hoci som toho dnes zjedol zase veľa, je tu cítiť istý pokrok, že som nemlsal všetko, čo mi prišlo pod ruku a vedel som aj jedlo odmietnuť. Myslím, že mi ten sprej minimálne sugesciou navodzuje pocit väčšej odvahy odmietnuť jedlo a nežrať. alien

Prihlásim sa zase čoskoro s novými skúsenosťami so sprejom Hoodia. cherry

Ahoj. flower

Výška: 180
Váha: 99 kg
BMI: 30,5
Odhad tuku v tele: 22%


community together
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  filipka Ne 23 máj 2010 - 12:39

Ahojte. Tema chudnutie pri antipsychotikach mi je velmi blizka, aj ked radsej by som o niecom takom nemala ani potuchy a mala to mimo sfery svojho zaujmu very sad2 Aj ja som pribrala. Je to velmi zaujimave. Moja skusenost je taka, ze ak raz pri nejakom antipsychotiku clovek pribera, vsetky snahy zvratit tento proces su marne, alebo ak sa to podari, je to za cenu strasneho odriekania, driny a vysledky nie su adekvatne vynalozenej namahe. Bohuzial. Uzivam AP 12 rokov a mam o 30kg viac. Najhorsia bola Zyprexa, chodila som vtedy cvicit trikrat do tyzdna, snazila sa nejest, ale Zyprexa vyhrala. Kilo som schudla a vzapati dve az tri pribrala. Opat kilo schudla a opat dalsie dve pribrala. Po 3 rokoch som presla na Seroquel. Stal sa zazrak. Zrazu som nebola taka pazrava a dokazala som nejest a chudnut. Schudla som cca 23kg. Bez pomoci akychkolvek prostriedkov a liekov. Problem vsak nastal casom. Vsetky zyprexove kila sa mi vratili naspat a su to uz seroquelove kila. Neviem, kde sa stala chyba. Co sposobilo zvrat, ze namiesto pociatocneho chudnutia vsetko priberam naspat. A este nieco-pri Zyprexe som mala aj zvyseny cholesterol, co pri Seroquele nemam. Aspon nieco. Ale celkovo-slak ma ide trafit!
very unhappy very unhappy very unhappy very unhappy very unhappy
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  hviezdička Ne 23 máj 2010 - 23:36

Ahoj Filipka, diky že si napísala o svojich skúsenostiach, ja som mala tiež pri Zyprexe zvýšený cholesterol sami zdá, že až na 7,2, hoci som si myslela, že cholesterol majú len ľudia, čo jedia mastné mäso, slaninu a tak, čo ja vôbec, ale vôbec nemusím. Takže som absolútne nevedela z čoho to mám a to ti mohlo byť aj tou Zyprexou. Som šťastná, že ju už neužívam, len dúfam, že kilá,čo šli dole, sa už nikdy nevrátia. Ale v to si určite dúfala a verila aj Ty. Veď si cvičila, snažila sa... No ja cvičím len od 13. Mája, a tie prvé hodiny na stacionárnom bicykli som fakt skoro šla dušu vypľuť. Teraz to je už lepšie. Matej vôbec som nevedela o akých sprejoch to hovoríš, pokiaľ som dnes večer na to nevidela v telke reklamu, no keď si sa stal pokusným králikom, tak dúfam, že budeš pravidelne informovať... Myslím ale že podľa BMI indexu nie si na tom až tak zle. Snáď Ti tie spreje pomôžu a kilečká pôjdu dolu. Veľmi Ti budem držať palce a ak to bude fungovať, tak je to v cajchu.
hviezdička
hviezdička
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 39
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 06.12.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 91 1, 2, 3 ... 46 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore