Súčasný stav ochorenia

Strana 6 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Goto down

Súčasný stav ochorenia - Stránka 6 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  opadané lístie za Po 20 máj 2019 - 19:25

Kimi, snad teda aspon maly pozitivny efekt nastal. Aripiprazol sa dost casto predpisuje k inemu antipsychotiku na zlepsenie negativnej symptomatiky. Ja ho teraz neberiem, ale tiez by som privital zlepsenie v tejto oblasti. Momentalne to vyzera totiz tak, ze pozitivne emocie mam oplostene, ale tie negativne prezivam. very sad2
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 431
Reputácia Reputácia : 93
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Odoslať  kimi2028 za St 22 máj 2019 - 13:28

Ahoj opadané lístie. Efekt nastal, ale je to slabšie ako som si myslel minulý týždeň. Tak beriem zatiaľ len veľmi malú dávku. Možno by to chcelo viac mg, toho aripiprazolu. Netuším ako to budem hodnotiť u lekárky, pretože na negatívne príznaky zaberá mi to len veľmi pomaly. Nálada je trošku lepšia ako pred mesiacom, ale s chuťou do činností je to veľmi zle. Venujem sa momentálne len šachom. Nabieham pomaly na posilovňu, do ktorej chodievam len na kardio. Navyše sa začína objavovať v klinickom obraze aj mierna podráždenosť. Pokiaľ mám niečo robiť v domácnosti tak som taký slovne útočnejší až agresívnejší. Hanbím sa pred rodičmi za to. Je to určite počasím, neznášam také počasie. Ja mám rád teplo, slnko a nie dážď a chladno. Vtedy dokážem aj celkom dobre fungovať. Už nech je teplejšie.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 785
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Xeplion (depot), Akineton

Návrat hore Goto down

Odoslať  Hulk za Pi 31 máj 2019 - 22:49

Ahoj

Ako sa mám? Tak v posledných dňoch, čo som oddelil  prenasledovanú, priam sledovanú, kontrolovanú, narúšanú myseľ, emócie, vedomie, predstavivosť, vizualizáciu, symboly a obrazy z podvedomej mysle od tretieho sveta...som to všetko pretransforomval na  akýsi letmý film....na ktorí tretia strana nedočiaha, proste nemá nárok,
dokonca sa mi javí, že o myseľ a dokonca i o mňa nejaví záujem, čo jest viac než pozitívnejšie, nie som zaťažovaný tímato dopaminovaníma listami z poštovej schránky, ak to môžem takto prirovnať, alebo psychofarmaka ako hrádza  na priehrade s preplnenim dopaminom, kde lieky zabraňujú veľkému prelievaniu tíchto dopaminových informácií smerom ku mne.

Trvrdim stále to isté kolom dokola:
Vidím/e čo vidim/e
Počujem/e čo počujem/e
Cítim/e čo cítím/e
Prežívam/e čo prežívam/e
Myslím/e čo myslí/e

Vysledok!!!
Vidim aj seba a aj život okolo seba bez zásahu tretej strany, vidím ho cez letmý sen, v ktorom som pánom svojho sveta len Ja. Robím si tam, čo sa my zachce, veď fráza, že "mysel je náš nastroj, ktorí používame len mi, podľa svojej vôle akokoľvek chceme", je viac než Božská.

Toto letmé snivanie je niečo ako pivnica, jaskyňa podvedomia, v ktotej staré nepotrebné veci zahadzujeme, niektoré opravujeme a vylepšujeme, či tvorime nové. Spomíname na staré zlaté časy, čo do sebavedomia vkladá veľkú pohodu.

Je to premilena činnosť bez akéhokoľvek narušenia...tretej strany. Po zväčša dňa na prestávke z cigaretou o samote pri radiu a TV spominam na staré dobré časy, a dosť aj fantazirujem do budúcna, niekedy si najdem čas aj na prítomný okamih a venujem sa potom tejto cinnosti.

Moje zmysli sa java ako tichá hluchota, letmost, čisté pocity, pozitívne emócie a pozitivne myslenie s chodom myšlienok, či hlbsie vedomie založené na nirváně a tichu.

To znamená, že po celý čas neregistrujem u seba, žiadneho narušiteľa, parazita, Veľkého Sudcu, ktorí by ma sledoval, kontroloval, komentoval, nálepkoval či škatuľkoval.

Citim sa takto už dlhsie voľnejší, slobodnejší, flexibilnejší a nezávislejší od veškeréj špíně a odpadu tohto sveta.

Len aby som to nezakríkol!

Pred mesiacom som bol u doktorky na kontrole a nevyšla mi čakáreň, už po druhý raz som si musel ísť sadnúť  do vstupnej haly, kde tie myšlienky neboli až tak rozkotulane po zemi. No Hotový masaker.
Chodím k doktorke na kontrolu už 15. rok a  takáto rozhádzaná myseľ na všetky svetové strany, sa mi nestavalo, aby som bol v pozicii ako informátor, či ba i učiteľ.

Moje duchovno je len moje a je to vlastne každého osobná súkromná vec.
Čo sa týka duševna som niekedy aj za otvorené dvere.

Raz Budha prechádzal dedinou, kde všetci naňho nadávali a kričali.
Budha si vykračoval ďalej, kde jeden z dedinčanov k nemu priskočil a spýtal sa ho, či mieni s tým niečo robiť?
Budha odpovedal "Ja nereagujem! Užívam si prítomný okamih!"
Dovoľ mi teraz, aby som pokračoval v ceste do druhej dediny, kde ma vrelo vítajú.
Hulk
Hulk
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 91
Reputácia Reputácia : 15
Dátum registrácie : 18.02.2019

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná Schizofrénia, Arteriálna hypertenzia, Diabetes mellitus 2. typu (DM2T), Hypotyreoza
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Accord 300mg, Cisordinol 10mg, Depakine Crono 500mg, Stilnox 10mg, Indap 2.5mg, Prenessa 4mg, Bisocard 10mg, Siofor 1000mg, L-Thyroxin 100 Berlin-Chemie

Návrat hore Goto down

Odoslať  Matej za So 1 jún 2019 - 10:30

Ahoj Hulk (@Hulk). Dojatie 2

Síce je to ťažšie pochopiť, ako to všetko presne myslíš, no mám pocit, že čiastočne tomu rozumiem. Ja som mával pocity "verejnej mysle", ktorú mi podľa mojich predstáv videli nielen mnohí ľudia skrze mimiku mojej tváre, ale v uletenejších bludoch som si namýšľal, že ma hodnotia anjeli a moje myšlienky (najmä rôzne kvázi-hriešne) veľmi kritizujú. Ten pojem Tvojho "Veľkého Sudcu" som ja pociťoval najmä zo strany Boha, ktorého som si vtedy spájal s kritizovaním mojich myšlienok a keďže sa všeobecne verí, že On vie aj o našich myšlienkach, tak nebol problém pre mňa cítiť pred ním hanbu a pocit kritiky, ba odsúdenia. Čiže sa mi to všelijako prekrývalo s religióznym kontextom (anjeli, Boh, Sudca... a len nepravidelne išlo o bežných ľudí, a aj to skôr len o mladších, prípadne o rovesníkov). V mysli som vedel potom aj útočiť na "sudcov", papuľovať im, prípadne nadávať, čo pre nezainteresovaného pôsobilo, ako by som sa hádal sám so sebou. very sad3

Tvoja obrana vnútorného sveta pred súdením "z tretej strany" sa mi zdá dobrá, resp. správna. Viem to do určitej miery pochopiť a približne asi tuším, ako to myslíš. Yes

Držím Ti palce, Hulk, aby sa Ti v oslobodzovaní mysle darilo aj naďalej - myslím si, že ideš na to správne. Super!

matej

"Jste to, co jíte."
Nie ten je bohatý, čo veľa má, ale ten, čo veľa nepotrebuje.

Súčasný stav ochorenia - Stránka 6 Sun-1
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 4406
Reputácia Reputácia : 537
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5 / F25.2 / syndróm DDA
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: paliperidón (6 mg), sertralín (50 mg), Orfiril Long (1500 mg), Spitomin (10 mg), horčík Magnosolv (2x týždenne)

Zobrazit informácie o autorovi https://schizo.sk

Návrat hore Goto down

Odoslať  Matej za So 8 jún 2019 - 8:55

Ahojte.

Od môjho posledného príspevku v tejto téme uplynul vlastne celý máj + nejaké ďalšie dni. Celkovo sa toto obdobie vyznačuje zhoršením môjho stavu. sad and unhappy V práci prerábame jedno veľké oddelenie a je na tom veľa práce a okolo toho dosť stresu. Cítim sa tým dosť zaťažený a často sa mi "podlamujú psychické kolená". Navyše mám pocit, akoby som lepšie fungoval na antidepresíve sertralíne značky Actavis, ktorú som istý čas bral kvôli výpadku značky Accord. Teraz už zase beriem nejaké týždne Accord a cítim sa nie dobre. Ale môže to byť len náhodná korelácia, kde niet príčinnej súvislosti. V skutočnosti to môže byť vecou záťaže v práci.

Okrem afektívnych symptómov (napr. poplakávanie, ľútostivosť, pocit nešťastnosti) bývam často unavený, priam vyčerpaný. Z mínusov pravidelne každý deň zápasím s demotiváciou, prázdnotou, navonok sa to prejavuje tým, že sa mi nechce robiť a som lenivý, prokrastinujem a nemám chuť do povinností. Takmer nič ma nebaví a do väčšiny vecí sa musím nútiť, čo sa mi tiež nie vždy aj podarí. Keby sa mi aspoň darilo nútiť, ale keď už mi zhasne ten plameň motivácie a "bavenia", tak veru často nerobím, čo mám, a zašívam sa. Pred šéfkou to nemám ako obhájiť.

Nie som si istý, či naozaj môže za zhoršenie stavu zmena z Actavis na Accord, alebo trebárs ten stres v práci, alebo nejaké iné činitele. Spomedzi tých iných činiteľov mi napadá počasie, lebo sa mi často potvrdzuje, že keď je nízky atmosférický tlak, tak sa cítim unavený a náladovo zle, ako aj demotivovane. Tiež vysilenosť z prípadnej fyzickej záťaže činkami mi rovnako nerobí vôbec dobre, a to si dávam vždy pozor, aby som to neprehnal. Stačí však aj malý 5-minútový tréning so zopár zhybmi a evidujem na druhý deň únavu, s ktorou sa mi zákonite viaže demotivácia a špatná nálada. Som dosť citlivý na pocity vo svojom tele, stačí mierna fyzická únava, maličké problémy s plynatosťou, nadúvaním alebo tak, a hneď sa to všetko pretaví do zlých psychických pocitov, a to aj neprimerane závažných. very sad3

Takže uplynulé obdobie za máj plus nové dni v júni: známka asi 2- až 3+.

Iste na fórum píšem obvykle skôr veselšie príspevky, a to hlavne cez víkend, kedy sa cítim poznateľne lepšie. Možno ste si však niektorí všimli, že cez týždeň prispievam akosi pomenej, než voľakedy - veru, je to tým, že sa cítim často zle, a vtedy akoby nemám silu ísť sem písať. Čítať si ale chodím.

Neviem do ďalších dní a týždňov čo urobiť ako opatrenie, aby som sa mal lepšie. Možno by sa mi zišiel zvýšiť sertralín na 75 mg, namiesto 50 mg, ktoré sa považujú iba za základnú dávku. Veď aj v minulosti som escitalopram bral nie v základnej dávke 10 mg, ale veľa rokov práve v dávke 15 až 20 mg. Moje ochorenie sa prejavuje dominantne práve v afektívnej oblasti, tak možno som proste pacient, u ktorého treba klásť v liečbe dôraz hlavne na medikamenty ovplyvňujúce náladu... Moja súčasná psychiatrička je teraz dlhodobo na pé-enke, tak neviem, či rôzni zastupujúci, ktorí sa tam striedajú, budú ochotní mi zvýšiť sertralín. Ale videl by som v tom určité riešenie, ktoré mi dáva zmysel. Embarassed

Z nemedikamentóznej časti mojej terapie si dávam predsavzatie preštudovať opäť nejaké Carlsonove knižky o práci s myšlienkami. Zase som mnoho z jeho rád stratil zo zreteľa. Síce je pravda, že by som aj teraz vedel teóriu porozprávať vlastnými slovami aj z fleku, ale keď mi to "hovorí" priamo autor na stranách tej knižky, znie to akosi povzbudivo, motivačne, akoby nanovo a veľmi aktuálne. Keď si to hovorím len ja na základe toho, čo si pamätám, tak si to neviem tak povzbudivo vykresliť.

Ďakujem za vypočutie, priatelia, pokračujem v boji. Držme si palce.

Váš kamarát
matej

"Jste to, co jíte."
Nie ten je bohatý, čo veľa má, ale ten, čo veľa nepotrebuje.

Súčasný stav ochorenia - Stránka 6 Sun-1
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 4406
Reputácia Reputácia : 537
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5 / F25.2 / syndróm DDA
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: paliperidón (6 mg), sertralín (50 mg), Orfiril Long (1500 mg), Spitomin (10 mg), horčík Magnosolv (2x týždenne)

Zobrazit informácie o autorovi https://schizo.sk

Návrat hore Goto down

Strana 6 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Návrat hore

Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.