Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Súčasný stav ochorenia

Strana 6 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 6 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  opadané lístie Po 20 máj 2019 - 19:25

Kimi, snad teda aspon maly pozitivny efekt nastal. Aripiprazol sa dost casto predpisuje k inemu antipsychotiku na zlepsenie negativnej symptomatiky. Ja ho teraz neberiem, ale tiez by som privital zlepsenie v tejto oblasti. Momentalne to vyzera totiz tak, ze pozitivne emocie mam oplostene, ale tie negativne prezivam. very sad2
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 6 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  kimi2028 St 22 máj 2019 - 13:28

Ahoj opadané lístie. Efekt nastal, ale je to slabšie ako som si myslel minulý týždeň. Tak beriem zatiaľ len veľmi malú dávku. Možno by to chcelo viac mg, toho aripiprazolu. Netuším ako to budem hodnotiť u lekárky, pretože na negatívne príznaky zaberá mi to len veľmi pomaly. Nálada je trošku lepšia ako pred mesiacom, ale s chuťou do činností je to veľmi zle. Venujem sa momentálne len šachom. Nabieham pomaly na posilovňu, do ktorej chodievam len na kardio. Navyše sa začína objavovať v klinickom obraze aj mierna podráždenosť. Pokiaľ mám niečo robiť v domácnosti tak som taký slovne útočnejší až agresívnejší. Hanbím sa pred rodičmi za to. Je to určite počasím, neznášam také počasie. Ja mám rád teplo, slnko a nie dážď a chladno. Vtedy dokážem aj celkom dobre fungovať. Už nech je teplejšie.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 6 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  Hulk DF 365 2 Pi 31 máj 2019 - 22:49

Ahoj

Ako sa mám? Tak v posledných dňoch, čo som oddelil  prenasledovanú, priam sledovanú, kontrolovanú, narúšanú myseľ, emócie, vedomie, predstavivosť, vizualizáciu, symboly a obrazy z podvedomej mysle od tretieho sveta...som to všetko pretransforomval na  akýsi letmý film....na ktorí tretia strana nedočiaha, proste nemá nárok,
dokonca sa mi javí, že o myseľ a dokonca i o mňa nejaví záujem, čo jest viac než pozitívnejšie, nie som zaťažovaný tímato dopaminovaníma listami z poštovej schránky, ak to môžem takto prirovnať, alebo psychofarmaka ako hrádza  na priehrade s preplnenim dopaminom, kde lieky zabraňujú veľkému prelievaniu tíchto dopaminových informácií smerom ku mne.

Trvrdim stále to isté kolom dokola:
Vidím/e čo vidim/e
Počujem/e čo počujem/e
Cítim/e čo cítím/e
Prežívam/e čo prežívam/e
Myslím/e čo myslí/e

Vysledok!!!
Vidim aj seba a aj život okolo seba bez zásahu tretej strany, vidím ho cez letmý sen, v ktorom som pánom svojho sveta len Ja. Robím si tam, čo sa my zachce, veď fráza, že "mysel je náš nastroj, ktorí používame len mi, podľa svojej vôle akokoľvek chceme", je viac než Božská.

Toto letmé snivanie je niečo ako pivnica, jaskyňa podvedomia, v ktotej staré nepotrebné veci zahadzujeme, niektoré opravujeme a vylepšujeme, či tvorime nové. Spomíname na staré zlaté časy, čo do sebavedomia vkladá veľkú pohodu.

Je to premilena činnosť bez akéhokoľvek narušenia...tretej strany. Po zväčša dňa na prestávke z cigaretou o samote pri radiu a TV spominam na staré dobré časy, a dosť aj fantazirujem do budúcna, niekedy si najdem čas aj na prítomný okamih a venujem sa potom tejto cinnosti.

Moje zmysli sa java ako tichá hluchota, letmost, čisté pocity, pozitívne emócie a pozitivne myslenie s chodom myšlienok, či hlbsie vedomie založené na nirváně a tichu.

To znamená, že po celý čas neregistrujem u seba, žiadneho narušiteľa, parazita, Veľkého Sudcu, ktorí by ma sledoval, kontroloval, komentoval, nálepkoval či škatuľkoval.

Citim sa takto už dlhsie voľnejší, slobodnejší, flexibilnejší a nezávislejší od veškeréj špíně a odpadu tohto sveta.

Len aby som to nezakríkol!

Pred mesiacom som bol u doktorky na kontrole a nevyšla mi čakáreň, už po druhý raz som si musel ísť sadnúť  do vstupnej haly, kde tie myšlienky neboli až tak rozkotulane po zemi. No Hotový masaker.
Chodím k doktorke na kontrolu už 15. rok a  takáto rozhádzaná myseľ na všetky svetové strany, sa mi nestavalo, aby som bol v pozicii ako informátor, či ba i učiteľ.

Moje duchovno je len moje a je to vlastne každého osobná súkromná vec.
Čo sa týka duševna som niekedy aj za otvorené dvere.

_________________
Myseľ je nástroj, ktorú používam iba ja, podľa svojej vôle, akokoľvek chcem keď ju potrebujem.
Hulk DF 365 2
Hulk DF 365 2
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 138
Reputácia Reputácia : 27
Dátum registrácie : 18.02.2019
Bydlisko Bydlisko : Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná Schizofrénia, Arteriálna hypertenzia, Diabetes mellitus 2. typu (DM2T), Hypotyreoza
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Accord 300mg, Cisordinol 10mg, Depakine Crono 500mg, Stilnox 10mg, Indap 2.5mg, Prenessa 4mg, Bisocard 10mg, Siofor 1000mg, L-Thyroxin 100 Berlin-Chemie

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 6 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  Matej So 1 jún 2019 - 10:30

Ahoj Hulk (@Hulk). Dojatie 2

Síce je to ťažšie pochopiť, ako to všetko presne myslíš, no mám pocit, že čiastočne tomu rozumiem. Ja som mával pocity "verejnej mysle", ktorú mi podľa mojich predstáv videli nielen mnohí ľudia skrze mimiku mojej tváre, ale v uletenejších bludoch som si namýšľal, že ma hodnotia anjeli a moje myšlienky (najmä rôzne kvázi-hriešne) veľmi kritizujú. Ten pojem Tvojho "Veľkého Sudcu" som ja pociťoval najmä zo strany Boha, ktorého som si vtedy spájal s kritizovaním mojich myšlienok a keďže sa všeobecne verí, že On vie aj o našich myšlienkach, tak nebol problém pre mňa cítiť pred ním hanbu a pocit kritiky, ba odsúdenia. Čiže sa mi to všelijako prekrývalo s religióznym kontextom (anjeli, Boh, Sudca... a len nepravidelne išlo o bežných ľudí, a aj to skôr len o mladších, prípadne o rovesníkov). V mysli som vedel potom aj útočiť na "sudcov", papuľovať im, prípadne nadávať, čo pre nezainteresovaného pôsobilo, ako by som sa hádal sám so sebou. very sad3

Tvoja obrana vnútorného sveta pred súdením "z tretej strany" sa mi zdá dobrá, resp. správna. Viem to do určitej miery pochopiť a približne asi tuším, ako to myslíš. Yes

Držím Ti palce, Hulk, aby sa Ti v oslobodzovaní mysle darilo aj naďalej - myslím si, že ideš na to správne. Super!

matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Súčasný stav ochorenia - Stránka 6 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 6 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  Matej So 8 jún 2019 - 8:55

Ahojte.

Od môjho posledného príspevku v tejto téme uplynul vlastne celý máj + nejaké ďalšie dni. Celkovo sa toto obdobie vyznačuje zhoršením môjho stavu. sad and unhappy V práci prerábame jedno veľké oddelenie a je na tom veľa práce a okolo toho dosť stresu. Cítim sa tým dosť zaťažený a často sa mi "podlamujú psychické kolená". Navyše mám pocit, akoby som lepšie fungoval na antidepresíve sertralíne značky Actavis, ktorú som istý čas bral kvôli výpadku značky Accord. Teraz už zase beriem nejaké týždne Accord a cítim sa nie dobre. Ale môže to byť len náhodná korelácia, kde niet príčinnej súvislosti. V skutočnosti to môže byť vecou záťaže v práci.

Okrem afektívnych symptómov (napr. poplakávanie, ľútostivosť, pocit nešťastnosti) bývam často unavený, priam vyčerpaný. Z mínusov pravidelne každý deň zápasím s demotiváciou, prázdnotou, navonok sa to prejavuje tým, že sa mi nechce robiť a som lenivý, prokrastinujem a nemám chuť do povinností. Takmer nič ma nebaví a do väčšiny vecí sa musím nútiť, čo sa mi tiež nie vždy aj podarí. Keby sa mi aspoň darilo nútiť, ale keď už mi zhasne ten plameň motivácie a "bavenia", tak veru často nerobím, čo mám, a zašívam sa. Pred šéfkou to nemám ako obhájiť.

Nie som si istý, či naozaj môže za zhoršenie stavu zmena z Actavis na Accord, alebo trebárs ten stres v práci, alebo nejaké iné činitele. Spomedzi tých iných činiteľov mi napadá počasie, lebo sa mi často potvrdzuje, že keď je nízky atmosférický tlak, tak sa cítim unavený a náladovo zle, ako aj demotivovane. Tiež vysilenosť z prípadnej fyzickej záťaže činkami mi rovnako nerobí vôbec dobre, a to si dávam vždy pozor, aby som to neprehnal. Stačí však aj malý 5-minútový tréning so zopár zhybmi a evidujem na druhý deň únavu, s ktorou sa mi zákonite viaže demotivácia a špatná nálada. Som dosť citlivý na pocity vo svojom tele, stačí mierna fyzická únava, maličké problémy s plynatosťou, nadúvaním alebo tak, a hneď sa to všetko pretaví do zlých psychických pocitov, a to aj neprimerane závažných. very sad3

Takže uplynulé obdobie za máj plus nové dni v júni: známka asi 2- až 3+.

Iste na fórum píšem obvykle skôr veselšie príspevky, a to hlavne cez víkend, kedy sa cítim poznateľne lepšie. Možno ste si však niektorí všimli, že cez týždeň prispievam akosi pomenej, než voľakedy - veru, je to tým, že sa cítim často zle, a vtedy akoby nemám silu ísť sem písať. Čítať si ale chodím.

Neviem do ďalších dní a týždňov čo urobiť ako opatrenie, aby som sa mal lepšie. Možno by sa mi zišiel zvýšiť sertralín na 75 mg, namiesto 50 mg, ktoré sa považujú iba za základnú dávku. Veď aj v minulosti som escitalopram bral nie v základnej dávke 10 mg, ale veľa rokov práve v dávke 15 až 20 mg. Moje ochorenie sa prejavuje dominantne práve v afektívnej oblasti, tak možno som proste pacient, u ktorého treba klásť v liečbe dôraz hlavne na medikamenty ovplyvňujúce náladu... Moja súčasná psychiatrička je teraz dlhodobo na pé-enke, tak neviem, či rôzni zastupujúci, ktorí sa tam striedajú, budú ochotní mi zvýšiť sertralín. Ale videl by som v tom určité riešenie, ktoré mi dáva zmysel. Embarassed

Z nemedikamentóznej časti mojej terapie si dávam predsavzatie preštudovať opäť nejaké Carlsonove knižky o práci s myšlienkami. Zase som mnoho z jeho rád stratil zo zreteľa. Síce je pravda, že by som aj teraz vedel teóriu porozprávať vlastnými slovami aj z fleku, ale keď mi to "hovorí" priamo autor na stranách tej knižky, znie to akosi povzbudivo, motivačne, akoby nanovo a veľmi aktuálne. Keď si to hovorím len ja na základe toho, čo si pamätám, tak si to neviem tak povzbudivo vykresliť.

Ďakujem za vypočutie, priatelia, pokračujem v boji. Držme si palce.

Váš kamarát
matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Súčasný stav ochorenia - Stránka 6 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 6 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  kimi2028 Št 1 august 2019 - 16:20

Ahojte.

Tak som už po 7 dňoch od drastickej zmeny liečby, kedy som musel vynechať aripiprazol a akineton. Naopak začal som brať leponex. Pre mňa ten liek nie je asi najvhodnejší, keďže sa cítim po ňom dosť unavený. Napr. dnes vstal som o 6. zobral lieky, chcel som spať ešte hodinu a napokon som tých hodín prespal päť. Inak nie je to až také zle. Obava doktora o zhoršení zdravotného stavu sa nekoná, skôr sa ukázalo, že psychicky ide to dobrým smerom. Trochu ma znepokojuje leto, že sú otvorené okná a prúdia zvuky, ktoré by doliehať nemali. Napr. ženské hlasy z neďalekého ženského fitness centra považujem za nepríjemné. Nepodelil som sa s tým ešte s nikým, či počujú ich aj iní ľudia. Prejdime ku kladnejším veciam, a to je nálada. Tu odvádza veľmi dobrú prácu alventa, o ktorej som si myslel už, že nemá na mňa účinky. Som rád, že toto tvrdenie sa nepotvrdilo a je stále účinná. Nie som deprimovaný, čo je súper. Niektoré negatívne príznaky mohli by byť aj lepšie, ale nestoja veľmi za zmienku ako odolnosť voči stresu, slabá koncentrácia, či nechuť do činností. Tak činností sa snažím robiť aj v takomto stave.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 6 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  Dušan St 14 august 2019 - 19:58

S porozumením mažem


Naposledy upravil Hulk DF 365 dňa Pi 16 august 2019 - 12:42, celkom upravené 2 krát.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 6 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  kimi2028 Št 15 august 2019 - 16:39

Ahojte kamaráti.
Tak mám za sebou 3 týždne, čo som na úplne novej medikácii leponex (1-0-1), alventa (1-0-0). Musím povedať, že na tejto kombinácii fungujem dosť zle a vrátil som sa takmer na začiatok. Hlasy nie sú žiadne, ale ten leponex dosť tlmí. Po jeho užití si musím vždy ísť na 2-3 hodiny pospať, čo nie je moc perspektívne. Rád by som sa približoval ku normálnym ľuďom aspoň v niečom a vstával v prijateľnú hodinu. Od tohto väčšinou všetko začína a nie do 12. trvá kým sa ku niečomu dostanem. Poobede sa mi potom nechce nič robiť a ide to dokola. Na druhej strane vyriešil sa môj najväčší problém s trasom a z toho sa teším, že môžem byť aj medzi ľuďmi bez toho, aby som bol terčom zbytočnej pozornosti.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 6 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  Dušan Ne 1 september 2019 - 23:55

Zmyslové vnemy a skreslenost, iluzornost reality, skutočnosti, faktu a života:

Zdravie, návyky a antipsychotika:

• Káva a kofeín
Pijem hektolitre kavy nesladené a to instantnú zalievanú a filtrovanú sušenú.
Dopĺňa mi pitný režim, dodáva energiu, chuť do činnosti. Je to dobrý povzbudzovač.

• Nikotín
Fajčím pravidelne, spakovinu, tabak a cigarety. Uvedomujem si, že nikotín škodí zdraviu ale som závislák. Nikotín je považovaný za jednu z najtvrdšich drog. Viem si predstaviť život bez nikotínu. Pracujem na tom!

• Sacharidy a energia
Raz do mesiaca si doprajem nejakú tú dobošku, keď nie, tak nejaký upečený koláč, či slivkové varené gule a pod. V profile mám uvedenú diagnózu diabetes 2. typu, čo znamená cukrovka. V súčasnosti lieky nežerem.

• Cholesterol a soľ
Jem nezdravo a všetko. Keď nekupujem tak nevarim. Jem to, čo je, alebo mamucha uvarí. V minulosti som kupoval a varil, stravoval zdravo a behom pol roka som schudol o 32kg. Mám v poznámkach zavedenú moje zdravé stravovanie. Záleží len od ekonomickej situácie, kedy sa do nej dostanem.
Nesolím, keď tak do jefla pridávam vegetu.

• Vysoký krvný tlak a kardio
Káva zvyšuje tlak a pri mojom vysokom krvnom tlaku spolu z činnosťami je vyvážený. S profilu môžte vidieť, že mi diagnostikkovali arteriálnu hypertenziu. V súčasnosti lieky neužívám. A už sa ani nezadychavam, tak ako kedysi, pri každom prudkom pohybe. A ani ma už nepichá pri srdcibtak ako kedysi. Chodím pravidelne na tréningové prechádzky. Cieľom je psychohygiena ako duševná pohoda, kondička, spaľovanie.

• Štítna žlaza a hormóny
Z profilu je vidieť, že mi diagnostikovali hypotyerozu, čo znamená zníženie produkcie hormónu tyroxin. S mojich vedomosti to znamená, že úbytok tyroxinu spolu so selenom a jódom nepracujú na metabolizme tak ako majú. Vyváženosť týchto hormónov dopomáha metabolizmu si udržiavať kondiciu. V súčasnosti lieky neberiem.

• Chudnutie pri antipsychotikách
Od prvej nasadenej liečby som pribral cca. 55kg. Boli pokusy o redukciu hmotnosti, vyšlo to len raz, a to pri prvej návšteve diabetologa. Od vtedy sa zmenil životný štýl rapidne smeromnk horšiemu. Môže za to súčasná životná situácia a ekonomické zdravie

• Zdravý životný štýl a psychohygiena
Čo sa týka životného štýlu, stále sa nachádzam v čakárni, v psychologickom čase.
Hľadám zamestnanie, ktoré by malo odštartovať moju cestu k ideálnemu rozpočtu.
Mám rozpísaný meraný čas.

Čo sa týka psychohygieny, tam som pokročil výrazne v pred! Psychohygiena ako duševná pohoda založená na dozžvotnom vzdelavani, duchovných cvičení, meditácii, pravidelná práca s mysľou, snami, eGom, emóciami a emočným telom, ako aj tichým vedomím a nirvanou (pokoj, kluď, ticho, mier, a jednota).

• Spánkový režim
Spánkový režim sa naďalej drží v norme, chodim spať a vstávam v pravidelnom čase.
Niekefy sa cez noc budim aj dva krát, a to buď WC-ko alebo potreba vypať sen.

• Partnerské ľubostné vzťahy
Som večne slobodný na dôchodku bez práce. Čo k tomu viac povedať. Veď ani sám seba neviem uživiť.

• Vyhladávanie spoločnosti
V poslednej dobe som na FB povyhadzoval všetky kontakty, čo sa mi stalo osudné?
Prestal som chodiť na šípky, a na pivo s kamarátmi. Však za čo? Však, že?

• Ekonomické zdravie
ID je tak socializaciou prešpekulovaný, že aby si mal aspoň, kde spať a jesť chleba, potrebujete na to pomoc od rodičov vo forme byvania u nich.
Máte pracovné obmedzenia a môžte ísť zo zamestnaním do prdele tak povediac!

• Duchovné a duševné zdravie a terapia
Duchovné zdravie som už vysvetlil ako psychogygienu a tak tiež duševné zdravie ako zdravý životný štýl.
Terapiou mi tu je pochopenie, pracovanie s mysľou... tréningy, plnenie úloh, DC, meditacie...

• Psychické zdravie a terapia
Do pohody psychohygiena

• Športové a telesné zdravie a terapia
Prestal som chodiť na šípky a trénovať. Šachová liga je predo dvermi, tak podľa supisky uvidím ako budem nasadzovaný do tretej a štvrtej ligy. Tento ročník som neni v zakladnej zostave, ale ako náhradník. V minulosti ako náhradník som odohral 3/4 v jednej lige.
Momentálne netrénujem a neštdujem šachy.
Čo sa týka kondičky, tak tu chodím na prechadzky. Stále som ale nenašiel pochopenie pre kondičné cviky pred videom.

• Pracovné zdravie a terapia
Od poslednej práce ubehlo viac ako cca. 9 rokov. Hľadám aj nehľadám. Bol som na viacerých pohovoroch. Niektorima som prešiel, niektorima nie. A keď prešiel, tak som dlho nevydržal. Dôvody? Kolektív, kondička, druh práce a neposlednom rade mysiaca nočná práca počas spánkového režimu.

• Mediálne zdravie a terapia
Televízor nepozerám, je to strata času, civilizačná choroba pri ktorej som kedysi si pripadal ako zombie alias lahnutá oživlá mrtvola s ovladačom v ruke. Čo znamená umieranie za živa.
Pozerám len stiahnuté filmy a hudbu. Mám multimediálnu knižnicu, kde väčšiu časť som zdedil po tatkovi.
Dosť často využívam hudobnú terapiu, ktorá sa mi neustále prehráva v mysli a napomáha mi tak nemyslieť. Je to dobrý audio-psychomotor.

•Sexuálne zdravie a terapia
Naďalej som v celibáte, teda sa zdržiavam akéhokoľvek sexuálneho styku, a celkom sa mi darí aj nevedomky ho dodržiavať.

• Moja prítomnosť a okolie
Ľudia (priatelia, partnerka, rodina, známi a kolegovia) sa citia v mojej pritomnosti pohodovo, uvoľneno, no proste fajn. Rozumieme si. Stretávame sa pravidelne a udržiavame ako taký nový vzťah. Žijeme, zabávame sa. Užívame si prítomný okamih.

Moje okolie, to jest to, ktoré nepoznám, to, kam mi sluch dosiaha, je v poslednej dobe  ku mne priateľské a prajné. Sú to nie/hovoriace nie/mysliace nie/bytosti.
Z tohoto plynie aj schéma: Zmyslové vnemy a skreslenost, iluzornost reality, skutočnosti, faktu a života.

• Obdobia voľného času
Jelikož som na ID mám cca. 15 hodin volného času. Založil som si denný režim program. Rozdelený na jednotlivé obdobia. Raz robím jedno obdobie tieto cinnosti, druhé toto a ďalšie tamto.
Uvedomujem si aj fakt, keby som pracoval, tak by som musel denný režim, program skresat takmer o desať hodín. Čiže normalny, zdravý pracujúci má takmer na seba 5 hodín voľného času, do ktorého musí zaradiť aj domácnosť a čas na rodinu.

• Škola
So školou mám asi tak také umysli, že chcem si spraviť niekoľko školení a kurzou.

• Žitie a Bytie
Momentálne žijem, skor by som povedal prežívam/e od dôchodku do dôchodku.
Bytie mám založené na pochopení pravej pidstaty Bytia, predovšetkým ako tiché vedomie...

• Antipsychotika a mozog
Od poslednej hospitalizácii prešlo cca.  9. rokov, kde v začiatkoch som si začal zvykať na nové antipsychotika. Stále ma ale prenasledovali tkvz. Kristové noci. To znamená, že som mal problémy so spánkom a vždy vo mne panovala psychóza, hystéria z toho, že sa do rána nevyspim. Ale presne pred rokom sa spánkový režim upravil a jest.

• Psychózne a psychotické stavy
Boli to stavy hysterie, strachu z nevyspatia sa.

• Psychozy ako bludy a halucinácie
Je to len skreslená, iluzórna realita, skutočnosť, fakt, život

• Ochudobenie reči
O schizofrenikoch sa koluje že majú ochudobenu reč. Prečo?
U mňa je to tak, že som za krátke slovné a vetné spojenia. Som rečnik, viem rozprávať o všeličom, ale nie som dobrý hovorca a diskutér.
V mojom životopise ako schopnosti uvádzam, že viem používať NVC (nenasilnú komunikaciu) a empatické vcitenie, viem praktizovať niečo ako umenie byť ticho a načúvať druhým, som dobrým poslucháčom.

• Zmysel života
Poraziť vlastné Ja
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 6 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  Matej Ne 29 september 2019 - 10:21

V piatok som zažil dve pre mňa zaujímavé skúsenosti:

1.)
Prvý raz po snáď veľmi dlhej dobe som skutočne pocítil výrazné zlepšenie nálady a vitality prostredníctvom vlastnej akoby snahy, resp. skrz vlastné seba-namotivovanie. Ráno som prišiel do práce a bol som veľmi unavený, dá sa povedať, že mínusový vo svojich myšlienkach. Doma som si pri chystaní sa nedal kofeín, čo som si uvedomil až v práci, a rozmýšľal som, či si ho dať alebo nedať. Cítil som sa pod psa. A potom som sa nejako nabudil, zmobilizoval svoje sily tým, že som si vravel, že just ukážem svojej chorobe, že nado mnou nevyhrá a že mi nebude rozhodovať o tom, či budem proaktívny, produktívny a či budem mať potešenie zo svojho žitia a dní. Podarilo sa mi na okamih vytvoriť v sebe vlnu odhodlania, že budem za každú cenu s ochorením bojovať a nedám sa, obhájim si produktivitu a potešenie zo žitia ako dve známky, podľa ktorých si hodnotím, či vyhrávam ja, alebo vyhráva ochorenie. A nejako v tej chvíli som pocítil výrazné zlepšenie nálady aj vitality a chuť do činnosti. Zrazu som sa rozbehol a robil veci tak, ako sa odo mňa čaká. Zírám Bolo to prvý raz po strašne dlhej dobe, kedy sa mi niečo také podarilo púhymi myšlienkami, bez podpory nejakého emocionálneho prežratia, alebo cvičenia, alebo kofeínu. Kofeín som si potom predsa len dal, ale teda naozaj až potom, takže nemohol to byť jeho efekt.

2.)
Poobede okolo tretej mi prišli ľúto niektoré veci ohľadom nedostatku financií, ktorým "trpím". V skutočnosti som v sebe jasne cítil dostatok energie a vitality pokračovať v dobrej nálade a pokračovať v robení úloh. Napriek tomu som sa myšlienkovo úmyselne zameral na ľútostivosť a mizériu, "ako som na tom". Behom 10-15 minút som upadol do takej depresie, že som potom doma poplakával zvyšok dňa. Chcem tým povedať, že sa mi podarilo v ten istý deň púhymi myšlienkami sa úplne otočiť z mizérie k skvelej výkonnosti a nálade, a potom poobede púhymi myšlienkami úplne zhovadiť späť do mizérie. Úplne jasne som cítil, že to ja som to tak vo svojom vedomí zariadil, aby som sa tak, či onak cítil, resp. že som sa k tomu donútil. Donútil som sa cítiť lepšie (tá veta znie divne), a potom poobede som fakt vyvíjal vedomé úsilie sa zhovadiť, lebo trvalo mi aj 10-15 minút, kým už bolo pretrvávať v depresívnej rozlade ľahké a automatické, dovtedy bola pre mňa rozbehnutá lokomotíva dobrej nálady jednoduchšia. (Ak sa niekto pýtate, prečo som sa deprimoval, tak to je ťažké odpovedať - je to ako otázka, prečo sa niekto ľutuje... chcelo by to asi komplexnejšiu odpoveď psychológa).  Embarassed

---

Tieto dve skúsenosti sú pre mňa určitým posunom. Hovoria o tom dosť podrobne viaceré knihy, čo som už mal tú česť čítať, ibaže sa mi len málokedy darilo ich rady a názory účinne uplatniť. Veľmi často totiž cítim tieto stavy a nálady akosi fyziologicky, kedy mám pocit, že vyvierajú z únavy, telesných zlých pocitov a chémie mozgu. A len málokedy sa mi ukáže možnosť to zreteľne ovplyvňovať myšlienkou. Skôr som úspešnejší v nerozvíjaní zlých nálad v duchu neupínania sa na negatívny tok myšlienok, ktorý mi vedomie vyprodukuje. Teda ignorovať ho a nebrať ho vážne (v duchu R. Carlsona). Ale úplne si zmeniť kvázi-mínusový stav, alebo vôbec nechuť do činnosti a demotivovanosť na stav proaktivity spojený s potešením a dobrou náladou, to bolo dosiaľ mimoriadne zriedkavé. Som preto veľmi vďačný za tieto 2 spomínané skúsenosti, ktoré ma trošku naštartovali v dôverovaní, že sa to možno naozaj meniť dá. Embarassed Budem v tom experimentovať aj ďalej a dám Vám potom vedieť, kamoši. alien

matej
cheers

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Súčasný stav ochorenia - Stránka 6 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 6 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  Dušan St 27 november 2019 - 17:08

Zmyslové vnemy a zmysli:

Ľudia, vzťahy a život v mojej ne / prítomnosti:


Návyky, program, režim, zdravie a terapia:


Psychiatria a dôchodok:


Do/súčasné:

Stažnosti a vychvalovanie:
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Súčasný stav ochorenia - Stránka 6 Empty Re: Súčasný stav ochorenia

Odoslať  Meretseger Ut 3 december 2019 - 15:40

Sucasny stav? Urcite som poliecena, sice po XY-tom pokuse (skoro vysiel, OMFG), stabilizovana, zda sa, tiez non-suic. aa... asi okej? Po psychickej stranke tu rozhodne pomoct vedia, este i s diabetom sa snazia, no zdochnem z celeho PK laughing
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 6 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore