Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 42 z 84 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 63 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  janka,janka Ut 11 apríl 2023 - 21:03

Ahojte, tak som sa odvazila dat si ten hedonin, polku, aj ked sa nema polit,  lekar tak povedal ze polku na zaciatok, no dakujem pekne, cisty heroin, rano otapena, trochu aktivnejsia dokonca, vidno to na mne, na hlase, spomalenom, tichsom, ale aj poztivne..rozjasnilo sa v istych veciach..upratovanie, aktivita, fakt .napriek ospalosti, ale guca v bruchu, napatie ..no vsak po prvom uziti ani sa neda povedat, ale uzkosti a ostatne mam, pochybujem ze to zmizne, ale zas aspon som mala viac na háku to som ma predtym strasne rozculilo, teraz som reagovala kludnejsie, super, ale aj tak raz ked mam zle vztahy, lieky nepomozu, zmenit to ale neviem..takze na stres asi fajn, tak sa majte pekne.

saladin..to by bolo uzasne, ale zial, ja som od detstva taka  aka som, nie normalna, dnes mi to bolo zas povedane od matky, vedia to vsetci naokolo, prestali sa so mnou bavit radsej Very Happy a ja som sa stiahla tiez od ludi, a len sa to zhorsuje vekom, keby vyzdraviem isla by som do prace, alebo zacala podnikat, soferovala, pustila k sebe  ludi, ale zial mam taku uzkost a pochybnosti o sebe, paranoje a zranenia, strach, vztahovacnost, ze mi vyhovuje byt sama, aj ked mi chybaju  blizke  vztahy...aby ma niekto mal rad naozaj. Aj my to povedal odbornik, ze by som mala niekoho m at pri sebe....ze kazdy takto chory by mal mat niekoho pri sebe, kto by ho akoze kontroloval...proste sledoval, ked by sa stav zhorsil, povedal mu pravdu, prajem nam kazdemu aby sme mali takych ludi, alebo nas nasli. ked som si davala teraz ten hedonin, aj som sa bala ..si sama s malym dietatom, davas si liek ktory nepoznas, si sama...booooze, ale som statocna, dla som si ho, aj dnes sa ho bojim dat, viem co bolo v minulosti. Ale je aj normalny strach, ten ked by sme boli zdravi nezmizne, mame ho vsetci..o blizkych a tak je o tom prednaska ....inak si myslim ako pozeram po svete, ze je malo zdravych ludi...lebo je malo lasky. Laughing
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

Mous, Saladin and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Saladin Ut 11 apríl 2023 - 21:36

Ďakujem všetkým zúčastneným na mojej mini-ankete - obohatilo ma to o nové pohľady. Tiež sa mi páči diskusia, či mať alebo nemať deti s psych. problémami. Držte sa a hlavu hore - vždy lepšie, ak vám ľudia závidia akoby vás mali ľutovať, myslím Smile..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Mous, Catherin4, motylek and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  regina Ut 11 apríl 2023 - 22:35

Saladin, aj keď oneskorene, chcem zareagovať.
Myslím, že kebyže nemám psychické problémy, hlavne by som všetko inak prežívala. Viac by som sa radovala, menej strachovala. Hoci sa viem tešiť aj teraz, no je to akési oploštenejšie ako kedysi. A určite by som bola aktívnejšia, viac by som cestovala. Nebola by som na ID a niekde by som pracovala. Práca ma vždy bavila a veľmi mi chýbalo všetko ,čo bolo s ňou spojené po tom, ako som zostala na ID. Zrejme by som aj lepšie zvládala stres a prežívala menej úzkostných stavov. Život by bol asi krajší, ale aj hektickejší. Vďaka chorobe a invalidite zas vediem pokojnejší život, mala som viac času venovať sa svojim deťom a aj teraz môžem hocikedy aj cez týždeň za nimi, viem isť dcére pomôcť s deťmi. V stabilizovanom stave mi moje ochorenie až tak neprekáža, dokonca invalidita z neho vyplývajúca má aj svoje pozitíva. Teraz by moja psychiatrička povedala, že zas svoje stavy bagatelizujem. Vždy, keď jej na otázku ako sa mám, odpovedám, že dobre, vraví, že mám tendenciu zľahčovať veci. Keď chcem hovoriť o svojich ťažkostiach, musím si ich najprv viac uvedomiť, pripustiť a to ja až tak nechcem. Okrem toho nerada sa psychiatričke od istého času sťažujem, lebo ona to vždy chce riešiť zvýšením dávky alebo pridaním liekov. Ja to však svojím spôsobom zvládam aj pri súčasnej medikácii, ale to je už iná téma.
Ja som si na moje ochorenie zvykla, naučila som sa s ním žiť a vravím si , že je ako je alebo všetko je tak ako má byť.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Mous, Saladin, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek St 12 apríl 2023 - 11:38

Po dlouhé době jsem včera byla u psycholožky a svěřila jsem se jí se svými problémy s manželem. Nestihly jsme to probrat dost do hloubky, tak budeme doufám pokračovat už za 2 týdny.
Řekla mi, že reakce slečen na internetu, že jsem týraná žena a že bych se měla rozvést, je přehnaná. (Taky si myslím a ulevilo se mi.) Že když  jsme spolu s manželem už 22 let, znám ho líp než slečny dle mých několika popisů. Dále se mě ptala, jestli jsem s manželem před jeho "výbuchem" nemluvila v "nevhodnou" chvíli. A tady uhodila hřebík na hlavičku. Ano, podruhé jsem mu o tom vysavači na okna říkala, když přišel z práce (unavený). Což, jak dodala, ale nebyl důvod k výbuchu, měl mi jen říct, ať s tím počkám.
Popravdě po těch 22 letech se mi sakra nechce pořád přemýšlet, kdy je a kdy není vhodná doba. very unhappy  Jsem už unavená z manželových nálad, občasných výbuchů kvůli totálním kravinám a cítím, že "stokrát nic umořilo osla". A nevidím cesty ven....
O tom si chci s psycholožkou popovídat příště. Je mladá, tak nevím, jestli pochopí stárnoucí ženu unavenou z dlouhodobého vztahu s člověkem, který sice vybuchne jen občas a znám ho už dlouho, ale i tak je něco jako dubnové počasí nebo nášlapná mina.... člověk nikdy neví, kam šlápne a co to udělá za paseku. exploding
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 739
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Mous, Catherin4 and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Jaro123444 St 12 apríl 2023 - 19:51

Ahojte priatelia, tak ozvem sa aj ja.
U mňa je to dosť zlé, nemyslím psychicky ale je mi hrozne nevoľno na odpadnutie a zvracanie. Horšie je, že neviem čo mi to robí. Mám toľko liekov, že ani nestíham registrovať ako na mňa daný liek pôsobí. Neviem či sú to úzkosti, ale na tie mám Alventu 37,5 ráno a na obed. Momentálne nemám stres z ničoho, som len doma. A takéto stavy som nemal pred tým. Myslel som, si že nejaká sociálna úzkosť to môže byť, lebo vždy ak som mal niekde ísť mi bolo horšie, ale momentálne som len doma a takto mi veru ešte nebolo. V piatok mám kontrolu u doktorky, aj to rozmýšľam, či pôjdem alebo jej zavolám len, ledva chodím.
Ostáva mi teda len sa domnievať z čoho to môže byť. Nechce sa mi veriť, že by som zrazu chytil takéto úzkosti, lebo veľmi mi nepomáha ani Neurol, ktorý teraz sypem do seba. Aj som chcel doktorke zavolať ešte pred Veľkou nocou, ale bál som sa, že ma pošle do nemocnice tak radšej som sviatkoval takto, že aj na polievačke som u nikoho nič nejedol a len som sa pozeral na zákusky a misy.
Minule mi doktorka povedala, že ešte je posledná možnosť leponex. Čítal som o tom lieku niečo, vraj sa dáva aj pri prípadoch keď telo netoleruje iné lieky, len je tam riziko epileptického záchvatu. Máte s týmto liekom niekto skúsenosti priatelia? Za prípadne podelenia sa skúsenosti budem vďačný.
Doma som v nedeľu schytal doma, že si mám kúpiť truhlu a zakopať sa do nej, to ma trošku zabolelo tá pripomienka. To bola reakcia na môj stav, že mi je stále nevoľno, lebo som nešiel na futbal, Ale nemal som sily naň ísť.
Trošku som sa opustil v tomto príspevku, no nevedel som kde inde to dostať von zo seba. Držte sa priatelia a nech Vám je čo najlepšie.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek St 12 apríl 2023 - 20:13

@Jaro123444
Jaro, ale ty máš těch léků opravdu moc na to, že jsi doma a bez stresu. Vůbec bych se nedivila, kdybys z takového lékového koktejlu zvracel. To bys opravdu měl řešit s psychiatričkou, ať ti něco ubere. A Neuroly do sebe neházej, když ti stejně nepomáhají (nemluvě o tom, že bys neměl brát víc jak 1,5 mg denně).
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 739
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Juraj, Catherin4, Jaro123444 and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Jaro123444 St 12 apríl 2023 - 20:42

@Motylek máš pravdu. Ja by som jej aj povedal, či sa to nedá trošku zmierniť tie lieky, mám kombináciu troch antipsychotík, doktorka sama povedala, že mám toho dosť ale stále mi toho predpisuje hojne. Bol by to ten lepší prípad keby je to z liekov.
S tým neurolom máš pravdu tiež, aj sa bojím že ostanem na ňom, čož by som bol nerád. Uvidím zajtra ešte ako, hádam to ustúpi a nájde sa príčina.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Blacksheep19 St 12 apríl 2023 - 20:55

Jaro123444 pýtal si sa na Leponex. Mne ho predpísali na začiatku ochorenia, keď som mala akútny psychooticky stav. Pamätám sa že som bola veľmi unavená a pribrala som vyše 20kg. O rok v nemocnici mi zmenili lieky, ale už sa nepamätám na aké. Bolo to už dávno, tak neviem či som ti pomohla... prajem Ti aby sa ten stav zlepšil.
Blacksheep19
Blacksheep19
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 10
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 31.03.2023

Mous, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Katuska St 12 apríl 2023 - 21:10

Ahojte. Ja sa nemám.nejak.dobre riešim.stale ten podnájom.ci ísť inde či sa sťažovať majiteľom.na spolubývajúcu. Ide o to že nedodržiava nočný kľud nakoľko je dôchodkyňa tak ide spať o polnoci a dovtedy ma brutál.nahlas telku a ja chcem už ísť spať o 22 hodine keďže ráno vstávam a potom robím 12 hodín takže je to pochopiteľné. Aj som ju bola upozorniť a bol to pre mňa extra výkon ale nepomohlo. Dva dni to dodržiavala a potom.sa vykašľala NATO. Som z toho nervózna ale idem to riešiť s majiteľmi a ak to oni budú mať na háku tak mením.podnajom.mam.uz toho dosť ! Inak fungujem.normalne chodím do práce a zatiaľ zvládam až na menšie vykyvy . Tak.sa držte .
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  regina St 12 apríl 2023 - 22:06

Jaro,
najrozumnejsie riesenie by bolo ist do nemocnice. Tam by ti nastavili liecbu a nekombinovali by ti tolko antipsychotik a iných liekov ako tvoja dr. Viem, že sa tej nemocnice obavas, ale ver mi, dá sa to tam vydrzat a stoji to za to.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  janka,janka St 12 apríl 2023 - 22:25

Ahojte, tak ja dnes druhy den na Hedonine, viete poradit, ako to je ked si davate novy liek, uplne iný alebo kedy zaberie? Citim sa ako na drogach ci tak,  viac zle ako dobre, vela fajcim, viac, ako predtym, nepokojnejsia, cinnosti robim sustredenejsie, dokoncujem veci, super je toto, ale na druhej strane som sa vzdialila, iny hlas, v hlave mi huci cely den, napata tvar, ....uplne mam ini pocit v hlave, inak sa pozeram na veci, co je aj dobre, aktivnejsia, nieco sa zmenilo neviem co, .... Hm tak neviem, ako dlho trva kym pride staly ucinok,  dva tyzdne a prejde to co citim negativne z lieku? mozem na hedonine fungovat, ze pojdem do prace? lebo zatial dva dni som teda nesla nikam, len s odporom trochu na chvilu, tazko sa mi chodi vonku, doma ok, tak dakujem za nejake rady.
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Juraj Št 13 apríl 2023 - 8:01

@Katuska a tvoj frajer by nešiel bývať spolu s tebou?

Pýtam sa preto, lebo si písala že si chlapov môžeš vyberať. Príde mi divné že si si nenašla nejakého ktorý by ti pomohol s bývanim.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 551
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 42 z 84 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 63 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore