Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 22 z 84 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 53 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Po 13 marec 2023 - 13:43

@Jaro123444 No vidíš, doktorka se ti snaží vyjít maximálně vstříc. Na otevřeném oddělení nebudeš mít ani mříže, ani zavřené dveře a budeš tam moct mít u sebe i mobil nebo notebook. A možná i klíče a peníze (to už si ze svého pobytu na otevřeném oddělení nepamatuju). A budeš tam mít i program (přiměřený tomu, jak se budeš cítit), nebudeš se nudit. Ale největší plus je, že ti tam vyladí léčbu a máš velkou šanci, že se ti uleví, zvlášť jestli opravdu nemáš schizofrenii (jak psala @Catherin4 ).
Usínat v cizím prostředí by ses měl naučit, protože se ti to asi bude mockrát hodit (třeba když budeš v hotelu apod.). Tady jde o tvoje zdraví a o to, aby ses cítil co nejlíp a mohl normálně fungovat. To si přece přeješ. Když zůstaneš doma, tak se nic nezmění, bude ti špatně, nezvládneš školu, ani práci a budeš bez příjmu, když odmítáš ID. To bys snad nechtěl.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 738
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

regina, Catherin4 and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Po 13 marec 2023 - 14:27

Jaro v nemocnici ti fakt pomôžu, minimálne ťa zbavia hlasov a to už je veľké plus. A otvorené oddelenie je úplne výhra, aj program budeš mať aj čas pre seba. To s tými mrežami neviem, lebo Pezinok má omrežované balkóny, ale ja sa tam už teším. Uvidíš bude dobre.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 357
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

regina, Juraj, Catherin4 and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 22 Empty Ahoj

Odoslať  Mous Po 13 marec 2023 - 19:19

Ahojte fórumáci,
tu u mňa nič extra nové. Bol som s kamošom na káve. Čo sa ale teším, už 20 dní nefajčím. Chodím na celkom dlhé prechádzky, tak dúfam, že mi to vydrží- pes je tiež rád a aspoň je potom odvalený. Čosi čítam, dopozeral som ten seriál. Prácu síce mám, no znížili mi počet článkov, tak nezarobím toľko ako na začiatku. Aj tak som rád, každá práca sa zíde. Je myslím si skvelé, keď robíte- obdivujem, že viete niektorí vydržať v práci. Chodím sem už skoro rok a ste dosť stáli niektorí, vydržíte tlaky. Kiež by som to tak mal aj ja... neviem, či by som prácu s ľuďmi zvládol dlhodobo. Saladinove sny mi pripomenuli tie moje sny- mne sa snívajú už nie také konkrétne s ľuďmi, keďže sa s ľuďmi stretávam málo. Je to iné ako kedysi. Teraz som riešil nejaké blbosti v snoch- vraždy alebo čosi podobné. Ešte mi napadlo, čo sa stretnutia týka- keby nesedel dátum, posunieme to (napr. kvôli hospitalizáciám). Ale to má ešte čas.
No tak inak u mňa v izbe ticho, počuť len tikot hodín. Je to taká celkom príjemná atmosféra laughing
Pozeral som niektorých z minulosti, čo sem už nechodia. Dúfam, že sa majú dobre Shocked
Nech sa vám darí cool
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 862
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina, rasto, dzuli08, Juraj, Patty_Pillow, Saladin, Catherin4 and like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Po 13 marec 2023 - 19:40

@Mous Každopádně dej vědět finální čas a místo srazu do konce dubna (apríl), jak bylo slíbeno, abych mohla podle toho objednat hotel. Jestli bude sraz posunutý, tak se mi to trochu komplikuje, ale snad to vyřeším.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 738
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

rasto and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Saladin Ut 14 marec 2023 - 12:57

Zdravim. Mám sa fajn. Dnes som si skoro vylomil všetky zuby - včera som sa snažil upiecť arabský chlieb a zrejme som to prepískol s pečením. Inak sa mám dobre. Robím konkurz na Šípkovú Ruženku - spím neustále, keď sa dá.. Náš yorkšír poslúcha, bol som na povinnej návšteve u mamky - tak som sa s ním zabavil a pozbieral zopár molekúl oxytocínu. Inak je celkom nuda - seriály žiadne na obzore, filmy sú samá katastrofa (pozeral niekto Oscarov?).. Bol som donútený vrátiť sa k Big Bang Theory - idem pozrieť už 3. alebo 4. krát, nespomínam si. Lúči sa s vami Šípková Ruženka..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 524
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

dzuli08, Hvezdicka, Juraj, Patty_Pillow, Mous, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Ut 14 marec 2023 - 15:29

Ahojte, tak ja som sa prepadla ešte na väčšie dno, v robote ma rozklepalo, nevedela som sa sústrediť na prácu z 5 chýb som urobila 4 ja. Psychiatrička chce re-psychodiagnostiku, či sa neukáže ešte niečo iné asi ako nejaká post trauma alebo porucha osobnosti, po tom ako som sa jej zverila, aký príbeh mám za sebou. Zajtra sa jej mám pripomenúť a ona mi vypíše PNku, lebo od soboty do utorka neodrobím aj keby ako veľmi chcem, som rada, že som zvládla cestu z práce domov. Strašne mizerne mi je. Ale vy sa majte krásne a užívajte prichádzajúcu jar. Milujem jar a jeseň. Aj ja chcem byť v norme a vytešovať sa z toho. Budúci štvrtok by som mala nastúpiť na hospitalizáciu do Pezinku, len mi to musia ešte potvrdiť.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 357
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Mous and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 22 Empty Bože to sú ale sny!!!

Odoslať  Saladin St 15 marec 2023 - 7:17

Dnes sa mi snívalo kopec snov, ale tento som si zapísal - Freud alebo Jung by mali radosť Smile.. Bol som v apartmáne, kde spalo veľa dievčat (začínalo to zaujímavo Smile ). Postupne sa zobúdzali. Každej som vysvetľoval akútnu situáciu, že nás niekto prenasleduje a chce nám ublížiť (zase tie hrozby, achjo, zase ten strach) a že si musí pobaliť do cestovnej tašky všetko dôležité - spomínam si, že sme vyberali, ktoré rifle su vhodné a ktoré nie - kočky sa stále prezliekali ako na módnom móle Smile.. Nakoniec niekto začal búchať na dvere a začali sme utekať oknom do vedľajšieho apartmánu a odtiaľ preč z budovy.. Odchádzal som - teda fyzicky preliezal balkón - posledný (klasika Smile ) a v tom som sa zobudil. Búchalo mi srdce (zrejme adrenalín a kortizol).
____
Bolo mi lepšie bez týchto zábaviek Smile..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 524
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Hvezdicka, Patty_Pillow and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow St 15 marec 2023 - 7:24

@saladin si ma teraz pobavil a Sigmund Freud by mal fakt radosť, on sa venoval snom, ja ho zbožňujem
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 357
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Saladin likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  kimi2028 St 15 marec 2023 - 8:35

Ahojte kamaráti a kamarátky, predošlé dní som bol na stacionári. Bolo veľmi dobre. Pobyt na stacionári nabil ma pozitívnou energiou, čo sa mi počítalo. Dnes som si dal oddych od neho, ale zajtra alebo pozajtra idem tam opäť. Hodnotím ako žiadúce chodiť aj medzi ľudí. Tiež stále sa dozvie tam človek niečo nové. Včera sme sa bavili hodinku na tému psychohygiena a dospel som ku tomu, že okrem šachu a futbalu nič nerobím… Nevadí mi to, čo je aj trochu smutné. Tiež ma potešilo aj to, že v poslednom čase rozmýšľam o svojom ochorení menej ako kedysi. Je to aj tým, že nemám nejaké veľké problémy. Dnes by som chcel dnešný deň využiť na šachy, čítanie dobrej šachovej knihy, či pozretie ligy majstrov a obľúbených seriálov...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

rasto, Hvezdicka, Sweetheart, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek St 15 marec 2023 - 10:38

Mně se dnes zdála pohádka o Bílém rytíři, jeho sestře, knížeti a čarodějnici. Taková romantická - sestra byla zamilovaná do knížete a Bílý rytíř do čarodějnice, ze které se nakonec vyklubala zakletá princezna.
Příjemný sen, nemusela jsem jít do kina, ušetřila jsem za lístek. laughing
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 738
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

rasto, kimi2028, Hvezdicka, Sweetheart, Patty_Pillow, Mous, Catherin4 and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 St 15 marec 2023 - 12:52

Fiha motylek, ty mas rozpravkove sny, take som ja nikdy nemala
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 450
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

rasto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 St 15 marec 2023 - 13:00

Ahojte moji mili, mne sa tu moc nepaci. Je tu nuda, mam malo programu. Prestahovali ma na inu izbu, neviem z akeho dovodu. A dnes som mala mat hydrojet masaz, je to saobsluzne. Nebol k tomu ziaden navod na pouzitie a neprisla som na to, ako sa to pouziva. Nebol tam nikto, kto by mi to vysvetlil. Bola som z toho nastvana. Dnes som mala individualnu psychoterapiu a este mam skupinovu psychoterapiu. To mam ale malokedy, inak mam vacsinou cvicenie alebo tak. Zajtra mam cvicenie na chrbticu a nordic walking. Uvidim, ci z toho nordic walking nieco bude ked kazdy den len prsi.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 450
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Sweetheart and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 22 z 84 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 53 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore