Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 21 z 84 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 52 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Ne 12 marec 2023 - 20:28

@Jaro123444 Když se ti mění ostrost vidění během dne, tak to máš asi z nemoci. Já mám oční vadu už od dětství, ale od té doby, co jsem psychicky nemocná, mi nejsou schopní najít takovou kombinaci čoček, abych viděla ostře. Navíc od druhé ataky se mi ostrost vidění i s brýlemi mění podle aktuálního psychického stavu (když je mi psychicky hůř, vidím méně ostře a naopak).
Zkus si zajít na oční, třeba ti předepíšou nějaké čočky/brýle, se kterými uvidíš o něco líp, ale zázraky moc nečekej. Asi ti nenajdou nic, abys viděl úplně ostře.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Jaro123444 Ne 12 marec 2023 - 20:37

Motýlek tiež si popravde myslím, že z toho. Myslíš, že to vymizne po čase? ? Lebo to sa takto nedá fakt. To je vec, ktorá má obmedzuje najviac
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 415
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Ne 12 marec 2023 - 20:47

@Jaro123444 To bude záležet asi na tvém psychickém stavu. Jestli se ti zlepší (třeba díky hospitalizaci), tak bys měl i vidět líp.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Ne 12 marec 2023 - 21:31

Tak napr. neziaduci ucinok aripiprazolu je rozmazane/neostre videnie (1 z 10). Viem, ze ty beres nieco ine, ale kludne to tiez tak moze posobit, pozri si neziaduce ucinky k tvojim liekom. Beries ich dost a vobec by som sa nedivila keby to bolo z toho.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Saladin Po 13 marec 2023 - 4:36

Ahojte. Celé poobedie (nedeľné) som prespal, tak mám teraz nočnú.. Ale už aspoň viem, čo mi spôsobuje tieto problémy - teda dúfam (klop klop), ale nechcem to zakríknuť.. Včera som namiesto seriálov počúval songy - božééé aká zmena, naozaj, moja pozornosť nebola toľko vyťažená ako pri seriáloch a zrazu sa (neviem to presne popísať) vytvoril priestor na iné myšlienky, vnemy, pocity - don't worry, žiadna depka ani apokalyptické myšlienky, ktoré som tu spomínal. Je to príjemný pocit..

Počúvam hlavne Enyu, ale aj "duchovné" songy napr. Eniesu od Maok (https://www.youtube.com/watch?v=WFTthyDsyJc), ku ktorej ma priviedla INFP bývalka. Trochu som si včera nostalgicky zaspomínal ako ma priťahovali tie jej kamene, čakry, vonné paličky, duchovno. Pretože to ide úplne mimo mňa - ja som ENTP a teda čisto logický typ. De facto mi suplovala môj blindspot a to ma strašne priťahovalo - nie eroticky ale spirituálne (teda ak ma chápete). Furt sme sa rozchádzali, schádzali, rozchádzali a zase schádzali - taký jin jang Smile.

No nič, budem končiť, prajem vám veľa pozitívnej energie a určite si pustite tú Eniesu a zavrite oči Smile..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 580
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Saladin Po 13 marec 2023 - 4:43

A btw. tiež sa to prejavuje v snoch. Pochopte - mne sa nikdy nič nesnívalo (technicky áno, len som si to ráno nepamätal). A od temnoty sa mi snívajú vyslovene životné príbehy. Napr. minule som bol Žid, ktorý cestoval nejakou karavánou a hádal som sa s Arabmi Smile.. Včera som nesúhlasil s profesorkou a zrazu som sa v sne ocitol na striptíze jednej morbídne obeznej holke, potetovanej na celom celučičkom tele. Chápete?? Nemusím robiť tripy na Ayahuascu, mám to väčšinu nocí. Aj tej INFP bejvalke sa furt snívaly sny - vtedy som vôbec nerozumel ako je to možné, pretože mne nič.. Ďak. za prečítanie.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 580
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Jaro123444 Po 13 marec 2023 - 11:08

Ahojte
Tak ja som bol o doktorky a bola so mnou aj mamina. Včera bolo u nás rušno zasa keď sa dozvedeli, že by som mal ísť do nemocnice. Mám 2 týždne na rozhodnutie. Viem, že sa mi doktorka snaží pomôcť ako to ide. Priznala aj, že mám dosť liekov. Bola by rada keby som šiel do nemocnice. A ako posledná možnosť bude Leponex, ale ten mi moc nechce dávať, lebo vraj to niečo robí s krvinkami a musel by som chodiť stále na krv. Som rád, že mi dala brožúrky o tejto chorobe a doma si ich hádam aspoň pozrú, je tam popísane všetko o tom. 7
Hovorila aj niečo o invalidite, že akou cestou chceme ísť či invaliditou alebo fungovaním, povedal som, že chcem normálne fungovať, len sa mi nedarí. Spýtal som sa potom na ostatných pacientov čo má s touto chorobu a povedala, že niektorí sú na ID a niektorí študujú aj napr. Ja som povedal, že chcem byť tá druhá možnosť. Uvidíme ako sa to vyvinie za tie 2 týždne.
Držte sa kamaráti, kamarátky nech je Vám čo najlepšie
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 415
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

motylek likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Po 13 marec 2023 - 11:43

@Jaro123444 Tak to víš, nikdo by nechtěl jít tou invalidní cestou, každý by chtěl být normálně fungující. Jen někomu nic jiného nezbývá, když mu normálně fungovat nejde. Časem uvidíš, jestli zvládneš normální fungování, a když ne, tak si holt zažádáš o ID, to není žádná ostuda. Spousta lidí funguje s ID. Jen se pak musí smířit s tím, že asi nebude dělat závratnou kariéru. Taky jsem si tím prošla a bylo mi líto, že nemůžu pracovat v oboru, který jsem vystudovala, bavilo mě to (a štvalo mě, že pro schizofreniky je všude jen manuální práce, jako by všichni měli jen základní vzdělání). Taky si dovedu představit, že pro tebe jakožto pro muže by to bylo těžší. Ale člověk si zvykne.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

rasto, Catherin4 and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Po 13 marec 2023 - 12:10

Jaro tebe prospeje ist do tej nemocnice, samozrejme len do takej kde máš program a mobil. Ale uvidia ta aj ini lekari a snad ti znizia lieky, alebo zmenia. Ja si furt myslim ze ty nemas schizu a tie problemy mas z liekov, plus nieco z tvojej skutocnej diagnozy co bude asi ocd. Ini lekari ti mozu len prospiet.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

rasto, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Jaro123444 Po 13 marec 2023 - 12:12

@Kate tiež som si myslel, že OCD najskôr. Bol som v tom, najskôr mi doktorka písala akútne a prechodné psychotické poruchy, tak som myslel, že je to dočasné a bude to OCD. Potom som sa doktorky spýtal, že čo a povedala mi toto
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 415
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Po 13 marec 2023 - 12:20

@Jaro123444 Při příjmu do nemocnice jim řekni, že potřebuješ mít u sebe mobil, že nejsi tak mimo, abys ho nemohl mít u sebe, a že bez mobilu bys tu hospitalizaci nezvládl. Třeba ti vyjdou vstříc.
U mě když viděli, že jsem v obraze a že mám rozum, tak mi dovolili všechno a na všechno se mě vyptávali, jestli chci mříže v okně, jestli chci dobrovolnou nebo nedobrovolnou hospitalizaci atd.
Doporučuji dobrovolnou hospitalizaci. Když řekneš, že jsi tam nedobrovolně, tak kdybys odešel dřív, než tě propustí, tak tě policie přivede zpět (+ případně toho, kdo by tě odvezl, by mohli poslat do vězení).
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Jaro123444 Po 13 marec 2023 - 12:32

@Motylek mne doktorka povedala, že môžem odtiaľ hoci kedy odísť, že ma dajú na otvorené oddelenie. Povedala, že sa tam býva minimálne mesiac, to ma trošku straší a je to dosť dlho. To by som tam bol aj na narodeniny. Keby to bolo ako písala Kate, tak by to bolo možno fajn, že nejaký ten program aj. Viem, že doktorka to myslí v dobrom a chce skúsiť aj toto. Nechcem aby to možno znelo tak, že odmietam pomoc. Keď aj rodičia chodili na dovolenky, ja som veľa krát bol doma, kvôli zlej adaptácii na nové prostredie a problém zaspať inde ako doma, to som tu už viac krát spomínal. Toho sa najviac bojím. Viem, že veľa ľuďom nemocnica pomohla, ale nie každému pomôže.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 415
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

motylek likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 21 z 84 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 52 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore