Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 4

Strana 1 z 84 1, 2, 3 ... 42 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 Empty Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej Št 27 september 2012 - 8:28

Otváram už v poradí štvrtú tému "Ako sa dnes máš?" Je to skvelá téma, najúspešnejšia zo všetkých. Nebyť úmyselných prelomov vždy, keď téma dosiahne tisíci príspevok, tak dovedna má táto téma už vyše 3700 príspevkov. Bravo všetkým! Tému pôvodne založil a vymyslel Lapaj, zaslúžilý V.I.P. člen. it is perfect

Nezabudnite si ešte pozrieť posledné príspevky v tretej téme; napísali tam svoje riadky trebárs xkrchnav a Tuto. Neprehliadnite ich. Pretty good

Verím, že aj táto štvrtá téma bude naďalej taká úspešná a živá, ako tie doterajšie. Teším sa a želám Vám hneď aj mnoho kvalitnej psychohygieny pri zdôverovaní sa a riešení našich každodenných zážitkov v tejto téme. Pamätajte na heslo v mojom podpise, ku ktorému ma inšpirovala ahojka, tiež členka tohto fóra: "Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš."

Držím palce. Huge smiley

flower community together heart

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej Št 27 september 2012 - 9:04

Ahoj ľudkovia I love you

V týchto dňoch, počnúc pondelkom, som o čosi aktívnejší. Plánujem si činnosti tým spôsobom, že si vypíšem do wordu, čo mám za daný deň akože stihnúť, a potom to pozvoľna robím. Sú v tom zahrnuté obyčajné veci, ako trebárs poliať izbové rastliny, nabiť si empétrojku, ísť do solárka, ísť cvičiť na "plošinu", predĺžiť si knižky v knižnici a tak ďalej. V týchto dňoch sa mi darí istým spôsobom prekonávať a snažím sa akosi umŕtvovať vlastné žiadosti, obzvlášť po jedle a tiež tie, ktoré prispievajú k lenivosti. Takže napríklad sa mi darí už štvrtý deň umývať si zuby zubnou pastou 2krát denne plus vyplachovať s Corsodylom, ústnou vodou, čo lieči krvácanie ďasien. Je to úžasné, lebo som s tým, odvtedy čo sa liečim, mal dosť veľký problém v rámci celkovej lenivosti. Teraz už 4. deň to ide veľmi dobre, takže sa dnes plánujem aj objednať na preventívku zubárke, pretože chodím každý rok a tento rok som ešte nebol. Shocked Tiež sa mi darí viacej chodiť von medzi ľudí, väčšinou je mojím dopravným prostriedkom bicykel. Minule som si šiel kúpiť do lekárne B-vitamíny a som si ho zamykal o nejakú rúru v zemi pri chodníku. Čiže improvizujem. Isteže, bojím sa, že mi ho ukradnú (je to síce horský bike, ale za to veľmi starý, už aj 13 rokov má a je to na ňom zblízka poznať). Ale hovorím si, že veď bicykel je na to, aby sa používal, a nie zo strachu bol stále zamknutý niekde doma. Tak radšej riskujem a jazdím. What a Face

Celkovo je to veľmi dobrý pocit, keď človek môže kontrolovať svoju vôľu a svoje chcenie. Keď si nedáva diktovať svojimi žiadostiami (akéhokoľvek typu), ale naopak velí svojej vôli sám. Ešte som len na začiatku tejto cesty, ale už teraz sa mi veľmi páči a dúfam, že mi to dlho vydrží. Štyri dni mi to vydržalo, čo je na moju nestálu povahu už vlastne dlhá doba, takže možno mám dôvod, že môžem aspoň dúfať v dobrý ďalší vývoj. Takto by sa to mohlo postupne uplatniť aj na moju prokrastináciu. Má rozhodne celý tento môj sprísnený režim dobrý potenciál, len teda aby vydržal - riziko zlyhania je totiž u mňa vysoké. Ale už ma poznáte, takže Vás neprekvapí, že chcem aspoň dúfať, že môžem dúfať. Smile

Vybavil som teda kopec vecí, všetko ale také bežné obyčajné veci. Určite je to pokrok, než čo som robil minulý týždeň, kedy som iba vylihoval. Spávam už bez svetielka v zástrčke, aby som mal čo najväčšiu tmu v noci, a niekedy si dám navyše tie klapky na oči. Spôsobí to, že som cez deň unavený oveľa menej, a hoci si energetický nápoj dať musím, aspoň mám zabezpeku, že naozaj zaberie a pomôže.

Psychicky sa mám takto lepšie a pripravujem sa do školy. V pondelok nastupujem. Zajtra idem na včeličku, už ubehli 2 týždne. Fyzicky sa mám pomerne fajn, možno občasná únava, svalovica z "plošiny", pričom potiaže s trávením a vylučovaním sa zlepšili.

Ďakujem za vypočutie. Pokoj a dobro. Pretty good

S pozdravom
Matej
jocolor

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Št 27 september 2012 - 14:17

Tak, že prenesiem tie posledné dva príspevky, takže:

..............................................................................................................................................................................
x napísal:

Ahojte,
tak nie každý deň je tak akčný. Niekedy som fakt zdechlý - ako práve dnes - a na bajk nesadnem ale trepem sa vlakom. Potom si vždy nadávam, že sa musím pučiť v preplnenom vlaku.

Tuto - nie je mánia kontrolovaná hlavne hladinou lítia, ktorú máš ty poriadnu, a teda seroquel v nízkej hladine by nemusel predstavovať až taký problém? Som zvedavý či ja sa dopracujem k zníženiu z mojich 800 mg...

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Tuto (ja) napísal:

Ahoj x,
no neísť jeden deň na bajk, a pritom si odrobiť celú pracovnú dobu, mi rozhodne nepríde nejaké neakčné. Podľa mňa si super. Len tak ďalej.

No ono to Lithium nie je celkom všetko. Je síce pravda, že znižuje sínusoidu fázovania na cca rovinu "normálu", ale stačí mierne naštrbiť psychiku v smere bludov, halucinácii, chorobnej vzťahovačnosti... začne sa to rôzne miešať... a to Ti už nikto nič negarantuje. Taktiež čiastočný je aj efekt tlmenia (teda u mňa), ktorý má u mňa významný pri spánku, vlastne mi to spanie uľahčuje, som presvedčený, že vysadenie antipsychotika by sa mi prejavilo v nespavosti a to okamžite. Tak by bol relaps v podstate istý. Z vlastnej skúsenosti však viem, že by som bez neho aj fungoval ako sa má, len by tam nemohli byť tie problémy so spánkom (tradičné metódy ich riešenia sú u mňa na takmer na 0). Moja diagnóza je najmä bipolárna porucha a spánkové problémy, schizofrénne črty sa u mňa objavujú až po dňoch (3-10) strávených s minimom (4-2h/deň) spánku a neskôr úplne bez neho(1-3). A to už začína byť riadna "šajba".

..........................................

Ahojte,
tak dnešok skôr nevýrazný. Ráno som bol na krv - litémia. Zvyšok doobedia som driemal. Zníženie Seroquelu XR na 200mg som pocítil v zhoršení zaspávania, takže aj napriek užitiu Gerodormu a Chloroprotexinu som zaspal až po štvrtej ráno. Nebyť odberu prespím doobedie. A v poobedí do pohody, ešte som išiel so známym a jeho priateľkou po okolí, bol som rád, že si spomenul. Počasie bolo na toto ideálne, na záver sme si sadli na kofolu. Trochu ma zamrzelo, že je pravdepodobné, že sa za mesiac-dva presťahuje za prácou, takže je to síce super, ale sebecky - som bol rád, že občas kdesi vybehneme. No a večer správyTV, čítanie, Net.

Čoraz viac sa zamýšľam nad cvičením - ako začať a hlavne ako pokračovať, aby mi to vydržalo. Čas mám, určité poslabšie vybavenie tiež, len sa do toho "zakúsnuť". Ono, ani nejde, že som pohodlný, ale stále cítim zaťažšie sa prekonávať. Tých 4-5km skorodenne je skôr taká malá omluva, na to, že toho pre svoju fyzičku nič nerobím.

Majte sa. Tuto

´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´

No a teraz más asi dve hodiny a je domáci kľud. Ťažko niečo napísať, keďže nič zaujímvé sa zatiaľ nestalo. Keďže neprší, tak sa takmer určite potrepem na hodinu-dve von, možno v spojení so záhradou. Bol som na mininákupe v Tescu, celkom som bol rád, že mali ich plechovkové nealko pivo, ktoré mám rád najmä pre chuť, ktorá nie je príliš horká ako u Topvaru, ale taktiež nasládlosť nedosahuje úroveň Bažanta. Tak teraz sú v chladničke... ... a tak, vlastne nič nemám... takže sa zatiaľ majte. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  xkrchnav Št 27 september 2012 - 18:47

Ahojte,
Matej, som rád, že sa ti darí posledných pár dní prekonávať sa. Držím palce aby to tak bolo aj naďalej. Zaujímalo by ma - ako si prišiel na plošinu? Prečo práve to? Dosť neobvyklé mi to príde Smile. Ale samozrejme hlavne ak to funguje!

Tuto - je fakt, že s tým spánkom je to kritické. Hlavne u teba, keď nezaspávaš úplne v pohode. Snáď ti to zníženie nespôsobí výrazný pokles spánku. Ale zas snáď by doktorka nespravila niečo, čo by mohlo skončiť relapsom... I keď vlastne mne tiež znížila antipsychotiká doktorka a nastal relaps... takže asi to že niečo spraví doktorka neznamená bezpečnosť. Čo ale trochu nechápem je (to už som písal aj dávnejšie) dávka lítia. Akú máš hladinu? Ja si nepamätám číslo ale hovorila, že je to v "strede" no a mám 600mg ty oveľa viac, tak to závisí na hmotnosti (asi ťažko keď sme podobne)... no kašľať na to hlavne že to drží čo to má držať it is perfect

Môj dnešný deň bol zatiaľ najneaktívnejší. Včera som si so šéfom dohodol home-office, ale bavili sme sa v zmysle dnešného doobedia. Že poobede ešte prídem. Manželka ale celý deň niekde behala po meste a tak som sa musel starať o dcérku celý deň ja (v škôlke ešte nie je pretože je kusa nachladená) a tak do práce som nešiel. No a tak prišla správa "Jožo kde si?" No... trošku trapas, zachoval som sa nepenke, nepovedal som to hneď ráno, snáď to vzal v pohode. Uvidíme v pondelok. Ináč pasivita, bicykel nič vonku - akurát cesta do reštaurácie a naspäť, potom chvíľka na detskom ihrisku s dcérkou. A doma som ešte spravil zeleninovo-ovocnú šťavu, môj najväčší dnešný projekt Very Happy Tak majte sa pekne som zvedavý kedy vznikne "ako sa máš 5".
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  xkrchnav Št 27 september 2012 - 21:05

Neviem, či to niekto z vás sleduje, ale keby áno, tak to nebude nič nové. Ak nie tak pozrite sem:

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/253038_413631215353526_1875870445_n.jpg

fotka z Curiosity dokazujúca staroveké riečne dno na Marse Smile. Keby niekto chcel si precvičovať počúvanú angličtinu tak tu sú o tom kecy:
http://www.ustream.tv/NASAJPL
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Št 27 september 2012 - 23:30

Nazdar x,
veď aj také dni treba. Dcérka mala iste veľkú radosť, že sa jej tatino tak venoval.

S tým Li až tak podrobnosti neviem, hoci by som asi mal. Čo mám vedomosť, tak je to poriadna starina na riešenie bipolarity. Čo viem o ľuďoch, tak všetci aspoň miniatúrne rozpoznávajú fázovanie, ktoré majú. Možno to nie je v zmysle depresie-mánie, ale skôr obdobia "vnútorné" keď sa im ťažšie prekonáva, menej vyhľadávajú spoločnosť iných, ťažšie sa vstáva a opačne, že si viac doprajú, sú radi v spoločnosti iných, majú pocit, že im činnosti idú ľahšie: vlastne si to v správaní ani blízke okolie nevšimne.
...
Keď mi hodnotili hladinu Li v čase, keď som prišiel na hospitalizácie, tak vždy som z toho vyšiel so zvýšením v mg. Vychádza mi to teda, že litémia bola pod normou. A zasa u ambulantnej po zvýšení z nemocnice je to Ok. Taktiež pred zvýšením to bolo u ambulantnej to bolo vždy Ok. ...tak neviem, čo sa z toho dá vyvodiť...
...
Problematiku bipolárnosti som zbližša poznal v 18-tiach v liečebni Veľké Zálužie, keď som niekoľko mesiacov chodil do skupiny orientovanej na práve bipolaritu. Osobne si myslím, že F25 by nemalo byť riešené zároveň so schizofréniami, čo som zažil na stacionári. F25 by som videl najmä ako vyšší stupeň bipolárnej poruchy.

Tak zatiaľ. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Pi 28 september 2012 - 22:27

Ahojte,
dnes to vidím na poslabší deň. Väčšinu dňa sa cítim unaveno a sťažka mi padlo dať si aj tú pochôdzku 5km. Hranične pociťujem príznaky depresie. Trochu mi pomohol rozhovor s dobrým kamarátom, ktorého som síce stretol náhodou, ale pri jeho činnosti sa dalo celkom dobre rozprávať. Priebežne som samozrejme pofajčieval, rovnako ako už toľké roky. Nenávidím z hĺbky duše depresívnu fázu, ešte aj tie lieky sa horšie znášajú... Navyše ani antidepresíva mi nikto nepredpíše, aby som si to všetko vyžral sám. ... Mrkol som markízackú Farmu, kurňa, je ich tam asi 10 a práce urobia za dvoch jednorukých. Je viem, že by som teraz lepší asi nebol, ale už tam viacerí žvatlú o odchode, tak nechápem, čo tam takých páprdov vybrali.

Tak zatiaľ. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Sirius So 29 september 2012 - 10:22

Ahojte, tak mam za sebou uvodny tyzden skoly, zatial su moje dojmu pozitivne, ludia su fajn aj profesori. Sice nam nahadzali hned dost vela uloh a prac, ale aj na to sa tesim. V piatok som si nahodou kupil nota bene od jedneho predajcu, obcas si to kupujem, a som milo prekvapeny urovnou a najma je tam velmi prijemny rozhovor s dalajlamom, odporucam. Mozte spravit dobru vec Smile
tiez tento casopis sa snazi udrziavat si urcitu uroven a je to aj celkom logicke, kedze pravdepodobne nemaju podmienky pre autorov ako v inych casopisoch, kde autorom platia, ze o com maju pisat a 'co ludi zaujima'. Takze predpokladam ze autorom davaju viacmenej volnu ruku a tym lepsie, pretoze sa to odlisuje od 'modnych' casopisov alebo takych brakov ako plus sedem dni atd. kde su same 'celebrity' ktore v zivote nic poriadne pomaly nespravili. Samozrejme da sa asi najst aj v takych casopisoch nieco zaujimave, ale predsalen mozte podporit dobru vec a ludi ktori su v tazkej situacii a dostanete vcelku citatelny a kvalitny casopis.

tak tolko asi o mne a par mojich myslienok, inak sa mam dobre, momentalne trosku pod stresom z noveho rezimu a prostredia mam urcite vizualne halucinacie takmer nepretrzite, ale je to v norme v zmysle ze im nepripisujem prilis velky doraz, rozoberanie vyznamu videneho som uz davno odlozil pretoze z toho nic kloudneho neplynie.
Majte sa pekne Wink


_________________
Falun Gong je starodávna čínska metóda, slúžiaca na zušľachťovanie mysle, tela a ducha. Zastavme prenasledovanie Falun Gongu v Číne. Podpíšte internetovú petíciu na falungong.sk
Sirius
Sirius
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 70
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 14.08.2011
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : BA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto So 29 september 2012 - 22:49

Ahoj Sirius,
je super, že tie začiatky tak zvládaš. Nota Bene mi príde dobré čítanie, len jeho predaj je najmä vo väčších mestách. Pamätám, že v TN Tescu stával predajca až do noci.

..........................................

U mňa nič úžasné, ani extra. Nejak som sa postupne doflákal až do tejto hodiny. Po prechádzke kris-kros po meste som zaparkoval na jednej terase s kofolou. Mal som výhľad na plné športovisko, tak som bol v nostalgickej nálade. Inak príznaky miernej depresie mám, tak si to "užívam".

No nič, majte sa. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  xkrchnav Ne 30 september 2012 - 9:11

Zdravíčko,
práve si užívame zvyšok predĺženého víkendu, keďže piatok bol štátny sviatok. Stihli sme na záhrade zasadiť jahody, dnes ich ešte asi pôjdeme poliať a potom ku kamoške na návštevu. Ináč práce len také domáce, vysávanie, umývanie riadu a iné upratovanie. S Timejkou som bol chvíľu na ihrisku, ženuške sa nechcelo tak som tam bol sám s ňou.

tuto - mrzí ma, že prežívaš takto depresívne fázy, mňa to teraz našťastie míňa a dúfam, že aj minie úplne. Tak držím palce aby si to zvládol. Čo tak pomaly začať so športom, či už to nejde tak ako kedysi? Aspoň časť z toho?

Ostatným držím palce nech sa vám v školách páči a darí. it is perfect
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  venusa Ne 30 september 2012 - 12:28

Ahojte kamarati,

s velkou hanbou vam oznamujem, ze som po par dnoch zo skoly odisla.

Bolo to zo zdravotnych dovodov. Proste som nevydrzala ostat zatvorena v jednej miestnosti s dalsimi 150-timi ludmi, uz v nemocnici som bola oslobodena od aktivit kde sa nachadzalo vela ludi v uzatvorenej miestnosti, teraz som si uz myslela, ze je to za mnou ale mylila som sa. Nezvladla som ten napor, aj ked ucivo mi pripadalo znesitelne, vsetky tie okolnosti okolo toho boli na mna privela. Jednoducho som to nezvladala a tak po spolocnej uvahe so psychiatrickou a mamkou som sa vratila domov.

Teraz mi uz je lepsie aj ked nie vsetky priznaky stresu zmizli. Stale vraciam a stale mam ozvucene myslienky aj ked som sa viac menej s nimi naucila zit, nie je to nic prijemne. Ale skusim to prekonat bez zvysovania liekov, chcem to prekonat sama. V utorok idem k psychiatricke a do okresneho mesta vybavit si novy obciansky preukaz, ktory som vo vsetkom tom strese stratila.

Prijemny den vam preje Venusa
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 33

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Ne 30 september 2012 - 21:59

Ahoj x,
keď je pohoda v bežnom živote, aj tá depka sa dá. Keď už do nemocnice, tak nie smokliť pár mesiacov, táto činnosť sa dá robiť aj doma, teda v príjemnejších podmienkach. Navyše antidepresíva by mi dávať nemali, no a bez nich je to len o čase. Lithium zvykne udržať depresívnu fázu najhoršie na strednú úroveň.

.........................................................

Ahoj venusa,
nehnevaj sa, ale celkom nechápem tomu "s veľkou hambou". Ty sa nemáš za čo hambiť a ani v najmenšom. Je to rovnaké ako by sa rekreačný športovec mal hambiť za to, že výkonnostne nedosahuje limity v prvej svetovej desiatke. Nič nekončí, všetko pokračuje smerom vpred. Základom je poznať svoje súčasné limity a po tomto zvoliť primerané tempo rozvoja a pokroku. Vlastne, čo som spomínal toho športovca, môže byť celkom hrdý na to, že sa takej činnosti venuje, že sa prekonáva, niečo pre seba v tomto robí. Keby som Ti mal, ak dovolíš, niečo poradiť, tak asi to, že si v dobrom zmysle uži ten čas, čo máš a zhodnoť ho tak, aby bol nielen príjemný, ale aj hodnotný.

...........................................................

Ahojte,
u mňa nedeľa zo všetkým pozitívnym aj negatívnym. Ráno som bol ešte stále hore, ale zaspal som a na poludnie som sa už šmatlal na balkón na cigaretu. Rodina z neďalekých kopaníc dala echo, že si z lesa doniesli kopec húb. Tak som aj ja zamieril do najbližšieho lesa. Už po chvíli som pochopil, že huby pod presušeným lístím jednoducho nebudú. A tak som o hodinu volal tete, že som to s tými hubami nezvládol a musel som zavolať známeho s dodávkou a že sa mi aj pri tých kvantách zasekol benzínový vyžínač, lebo toho bolo tak strašné množstvo... No tak som nedoniesol ani...

Inak deň čo nie je nič extra. Zajtra pravdepodobne zbehnem na huby do tých lesov, kde aj čosi bude...

..............................................................

Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 84 1, 2, 3 ... 42 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore