Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 4

Strana 3 z 84 Previous  1, 2, 3, 4 ... 43 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej Pi 5 október 2012 - 11:03

Ahoj I love you

Dnes nie som v škole, lebo piatky máme voľné. Podarilo sa mi dobre vyspať, resp. vstal som celkom sám bez budíka krátko po ôsmej. Dal som si nalačno zajačicu, potom raňajkové párky s rožkom a horčicou, následne lieky, a potom neskôr energetický nápoj. Teraz už frčí deň, avšak musím si usporiadať v hlave myšlienky, že čo vlastne chcem robiť. Mám záujem čo najpečlivejšie študovať, byť poctivým študentom. Dúfam, že sa mi to podarí, cítim, že by som na to mohol mať, ibaže treba poriešiť moju prokrastináciu a lenivosť. Zdá sa, že prvý týždeň školy mám za sebou a dopadol vlastne dobre, pričom pomerne kvalitne položil základný stavebný kameň pre horlivejšie ďalšie štúdium bez tej prekliatej prokrastinácie. To je fajn.

Týždeň mi teda dopadol dobre. Mal som tie problémy s trémou a červenaním, na ktoré ťažko zaberali, resp. nezaberali oxazepamy. Ale verím naďalej, že je to otázka zvyku, jednoducho musím byť častejšie vystavený takémuto typu stresu, a hranica vulnerability (citlivosti, zraniteľnosti) sa posunie vyššie a už mi nebude bežná komunikácia toľko rozochvievať hlas.

Plány na dnešný deň sú zatiaľ jednoduché, niečo aj z oblasti školy, niečo azda na blog dať, surfovanie, umŕtvovanie žiadostí furt jesť. Tá depresia, o ktorej som hovoril, je už na výraznom ústupe - napr. včera som sa celý deň vlastne usmieval, aj doma nebolo poznať pred rodičmi, že by som prežíval nejaké nenávistné pocity voči sebe. Ani neviem, čím je tento ústup spôsobený: azda príchodom nádeje - je to však nádej, ktorá momentálne nemá až tak nejaký reálny podklad. Je skôr iba tak z luftu, možno preto, že sa mi proste "nechce depkárčiť". Je vidno, že nejde o klinickú depresiu, ale skôr o depresívnu reakciu na nejaké starosti.

Psychicky teda lepšie. Fyzicky trochu horšie. Asi mám aj nejaký kaz v puse, objednal som sa aj ja na preventívku, idem už v tento utorok. To bude zase bolesti, ale čo už. Treba to vybaviť, časom by to bolo len horšie. Chudnutie momentálne stojí, snívalo sa mi že som začal chodiť behávať. Neviem, čo urobím, zatiaľ mám v pláne sa opäť pustiť do toho umŕtvovania žiadostí toľko jesť. Včera sa mi v tom dosť dobre darilo - dúfam, že dnes budú výsledky ešte lepšie. Základom je veľa piť nesladkých nápojov - využívam citrónové vody a vody s multivitamínovou rozpustnou tabletou.

Púšťame sa do nového dňa, tak Vám želám mnoho aj drobných radostí. Držte sa a napíšte, ako sa máte a ako prežívate svoje dni, prípadne aké myšlienky Vám behajú po rozume. jumping2

Ahoj. Smile
Matej
flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 3 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Pi 5 október 2012 - 23:18

Ahoj Matej,
hmm, zdá sa mi, že u Teba bola dnes taká pohoda. Možno je to môj dojem, ale Tvoj príspevok mal takéhoto ducha.

.....................................

Dnešok tak Ok. Mal som ísť k ambulantnej p., ale o 10:30 tam bola úplne plná čakáreň a reálne o 11:00 má obed a po ňom je ordinovanie akési otázne, tak som sa u sestry preobjednal a išiel preč. Lieky mám a poväčšine ak prídem v obdobnom čase, idem rovno do ordinácie. Opačne, ak sa vyskytnú 2-3 prvopacienti, tak si to na hodiny odsedia aj tí, ktorým setra ráno otvorila čakáreň.

Celé poobedie som strávil u známeho-aj rodina na dedine. Bolo úplne super. Keď som prišiel, zrovna dorobil, čo bolo treba a v zásade už mal fraj. Ešte mi poukazoval blízke okolie. Trochu ma vystrašil pes, čo tam má, keď nečakane s brechotom narazil do rohu klietky. Aj napriek tomu, že má známy vš technického smeru, má vcelku prehľad aj v humanitných oboroch, takže o diskusiu nebola núdza. Trochu mi dal najavo, že to cvičenie by mi aj padlo na úžitok. ...potom peši do mesta.

...a večer ako obvykle... večera, TVsprávy, Farma, Net

...s tou sľúbenou HPP prácou to ešte asi bude na dlhšie čakanie, ako bolo avizované... hmm

Zdravotne tak stredne, niektoré znaky depresívnej fáze na sebe pozorujem, v zásade sa snažím, aby to nijako na mne vidieť nebolo. A štve ma trochu to, že od okolia za to žiadne "ocenenie" nedostanem, skôr sa im (rodičia) zdá, že ma treba "podporiť" "konštruktívnou" kritikou, čo mi zaručene nepomáha. Ale aj vôbec mi pripadá, že ľudia všeobecne radšej vidia zdeptaného chudáka, ako človeka, ktorý má hlavu hore, asi im to zvyšuje svoju vnútornú hodnotu, že oni sú viac. Skutočnosť zvykne byť taká, že keby prípadne nemohli poukazovať na niekoho takéhoto, centrom obdobnej pozornosti by sa stali práve oni.

Tak zatiaľ a všetkým pekný a príjemný víkend. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  venusa So 6 október 2012 - 19:06

Ahojte,

tak ako sa mam?

Je to uz lepsie ako to bolo pred tyzdnom, ale stale pretrvavaju depresivne priznaky. Poruchy spanku a traviace problemy ma trapia najviac. Niekolkokrat denne vraciam a stale mam velke bolesti zaludka. Po psychickej stranke som taka posmutnela, nic ma nebavi a som dost unavena, ani neviem z coho, lebo pocas dna nic namahave nerobim. Nuz ale posledne dni je pre mna namahou aj vstat z postele. Su ale aj svetlejsie chvilky, ktore sa snazim vychutnat naplno. Zatial len tak v akratke, ozvem sa v najblizsich dnoch.

zatial sa majte
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto So 6 október 2012 - 23:32

Ahoj venusa,
tak samozrejme Ti prajem, aby sa to dalo do poriadku. Vzhľadom na napísané predpokladám, že užívaš aj antidepresíva. V prípade, že budeš mať takéto príznaky už viac ako dva týždne, reálne uvažuj o doktorovi. Osobne neviem, či užívaš stabilizátor nálady (Li). V podstate ak sa v dlhodobých príznakoch nachádza bipolarita je regulátor nálady to top na chorobu. Osobne mám to čo ty a na základe dlhoročnej skúsenosti viem, že bez antipsychotík som schopný fungovať (vlastne som ich do 18-ich neužíval a školu som urobil a vlastne som bol v pohode viac ako teraz), ale pohyb z regulátorom nálad je pre mňa úplne vždy fatálny.
Drž sa.

.......................................................................

Ahojte,
dnešok bol pre mňa pekný deň. Pretrel som si oči až o 11:00, takže som bol perfektne vyspatý. Po obede som išiel peši na záhradu, dal som dlhšiu trasu (6km). Na záhrade som primerane pracoval, aj keď úžasne to zase nebolo. Večer tradične TVnoviny, Farma a teraz Net-film. Zvláštne, že som bol v podstate v pohode.

.............................................................................

pod čiaru:

Ako problém psychiatrickej starostlivosti, že ak majú nejaký náznak schizofrénnych príznakov, hneď to do pacienta začnú vo veľkom pchať. Pritom čiastočne ide o doporúčanie rôznych p. kongresov, ktorých závery sa každoročne menia.

Psychiatri sa tvária veľmi urazene, keď im naznačíš, že vieš niečo, čo by Ti pomohlo. Oni sa tvária ako top experti. Skutočnosť je však aj taká, že diagnostikovať niečo "väčšie" je pre nich zásadný problém a je bežné, že diagnózy sa v rámci hospitalizácii menia, čo však vypovedá o ich nekompetentnosti. Je to podobné ako keby Ti v jednej nemocnici diagnostikovali cukrovku a rok budeš brať inzulín a po následnej hospitalizácii Ti zistia, že cukrovku vôbec nemáš, ale ide o alergiu. Nikde nie je až v takej miere rozšírené tipovanie medikácie, v niektorých lekárskych oboroch pri obdobe bol pacient mŕtvy hneď niekoľko krát.

Najvyššiu možnú neschopnosť psychiatrov bolo vidieť v nedávnej kauze v Nórsku. Masový vrah Brejvik bol posúdený dvoma tímami renomovaných psychiatrov. Jeden určil akútny stav pri diagnóze paranoidná schizofrénia, druhý tím určil normalitu a plnú zodpovednosť. Vôbec ma nezaujíma čo z toho vydedukoval súd. Ide najmä o to, že v starostlivosti psychiatra som aj ja a to, že existuje svetovo známy prípad, ktorý dokazuje, že sa v tomto obore o serióznej medecíne hovoriť rozhodne nedá a páni doktori študovali len na to, aby si nakoniec pri rozhodovaní "hodili kocky".
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  venusa Ne 7 október 2012 - 13:03

Ahoj Tuto,

napriek tomu, ze to casto vyzera na to, ze by som mala byt na antidepresivach, nie som. Neberiem ziadne antidepresiva. Vlastne beriem Ivegu, Haloperidol, Kventiax. Frontin, Depakine chrono, Zopiklon a Akineton.

Nalady mi ale fazuju dost rychlo a necakane aj ked to zatial nejde mimo nejakych znesitelnych hranic aj tato nevyspitatelnost v mojich naladach je dost unavna. Nemysli si, ze nie som rada ked mam aj pekne chvilky ale po ich odzneni si uvedomujem, ze boli bez akehokolvek podnetu a neboli nicim vyvolane. Depresia nie je reaktivna, pretoze u mna je momentalne vsetko v pohode, avsak jej priznakom neviem odolat. Skusala som motivacnu literaturu ale nic mi to nepomohlo, zial som v takej nalade ked nie som ochotna akceptovat reci typu treba zmenit myslenie a ze treba mysliet pozitivne, ked to nedokazem aplikovat v praxi.
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Ne 7 október 2012 - 15:27

Ahoj venusa,
zvláštne, že si spomínala (len z hlavy) dlhodobejšie pobyty v nemocnici. Tak ma dosť prekvapuje, že u Teba vidím len Depkine chrono, ktorý zvykne byť nasadzovaný na akútne bipolárne stavy.

Priznám sa, že nie som celkom ten úplne pravý cez medikáciu, mám názor, že lieky sú veľmi individuálnou záležitosťou a to čo u jedného znamená plnohodnotný život, to ďalšiemu ani neškrtne a to pri rovnakom stupni tej istej diagnózy.

Ak by som mohol niečo k Tvojmu príspevku, tak asi tak, že som strávil dlhší čas v liečebni Veľké Zálužie a bol som zaradený k bipolárnej skupine na sanatórnom. Keď už sme riešili liek na bipolaritu, tak to bolo výlučne lítium. Okrem tradičného terapeuta, tam za nami na diskutovanie chodila aj psychiatrička. V podstate išlo s veľkej časti aj o to lítium. V skratke sa jedná o liek, ktorý je dlhodobo overený cca 50 rokov a postupne znižuje fázovanie pri bipolarite a to po roku-dvoch-troch (pri primeranej litémii/ hladina lítia v krvi) by malo byť fázovanie v intenzite aj výške už tak nízke, že to neovplyvňuje všedný život. Obvykle chorý síce v malej miere pociťuje mierne fázovanie, ale už to nemá vplyv na zamestnanie, rodinný život ani nemá byť prečo hospitalizovaný.

U mňa je však zásadná komplikácia, t.j. nemalé spánkové problémy, čo je s bipolaritou doslova vražedný koktail. Dnes som zaspal až o 8:00 a zobudil sa 12:00 a to pri dávke aj liekov na spanie.

Ťažko Ti doporučiť postup u ambulantného p., aby Ti niečo podobné predpisoval. Opačne, aj z veľmi povrchného pohľadu môžem usúdiť, že práve Lithium by mohlo byť pre Teba veľmi zaujímavé.

Tak zatiaľ a veľa šťastia. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Ne 7 október 2012 - 22:13

Zdravím,
tak dneska nám to tu pršalo a pršalo. Reálne som už zasedný pri notebooku a bol som celý rád, že som mohol v daždi prejsť do obchodu a kúpiť pár nepodstatností, teda hlavne preto, aby som nebol nonstop len v byte. To však vyšlo hádam na 20-25 minút.

Mrkol som TVsprávy, asi hodinu som bol s čítačkou, nejaké telefonáty, na obrazovke mi začal 3 film a pri tom Netujem, jedlo... v celku taká "akási" nedeľa.

Zdravotne spánok...hmm, depresívne...len veľmi mierne, trochu čiastočná otupelosť-to asi z monotónnosti dneška, trošku vzťahovačnosť. Inak celkom ok. Soc. fob., úzkosť, smútok... v pohode t.j. bezpríznakovosť.

Tak sa zatiaľ majte dobre, všetkým želám príjemný pracovný týždeň a samozrejme aj bezproblémovosť v zdraví.
Tuto

Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej Po 8 október 2012 - 16:26

A začal sa aj mne nový týždeň. Dni, keď som mal voľno, som si čítal, surfoval, a veľa premýšľal. Dnes sa mi do školy podarilo celkom dobre vstať, ale ako vždy sa mi nechcelo. Ale pospal som si ešte v buse. Deň dopadol dobre. Teraz sa hrám, surfujem, čítam a premýšľam. Zajtra ráno vstávam podstatne neskôr, až o siedmej, aby som o ôsmej bol u zubárky na preventívke. Viem o jednom kaze, ktorý mám naisto. Možno nájde aj ďalšie, uvidíme. Zvyšok utorka budem tráviť rozmýšľaním, surfovaním, čítaním a hraním. Proste typicky ako Matej trávi obvykle dni. Možno k tomu pridám aj nejaký ten šport na spôsob využívania vlastnej váhy na posilovanie plus eliptický trenažér, ktorý stál kopu peňazí a určite nie je hodný toho, aby tu za mojím chrbtom len tak hnil ako vešiak na prádlo. Tiež si pravdepodobne pôjdem kúpiť jesenné boty, lebo hentie sú už nevhodné. A takisto solárko, ktoré navštevujem, aby som sa lepšie cítil, lebo ako bleduľo mi viac vyniká červenanie a necítim sa proste dobre, ak nemám normálnu farbu. Treba tu spomenúť, že ja mám taký typ kože, ktorý vždy vybledne do 2 týždňov po solárku na úplne bielu farbu. A to sa mi nepáči, tak využívam dostupné možnosti, ktoré mi pomáhajú najmä psychicky a čo do sebavedomia. Yes

Psychicky sa mám teda teraz pomerne normálne. Nič zvláštne sa nedeje, cestovanie ešte zvládam. Kúpili sme internet do prenosného počítača, ktorý vyzerá ako USB kľúč, a tak sa môžem pripojiť online aj trebárs za jazdy v autobuse. Využívam to naplno, stále som online, aj v buse, aj v škole. Avšak prednášky počúvam a nezanedbávam ani poznámky. No psychicky to na mňa pôsobí dobre, vyvoláva mi to dojem, že nestrácam čas a že mi cestovanie a medzery medzi hodinami nekradnú čas. Takže mám kvalitnejšie dni, kedy nezanedbávam ani svoje roztopašné záujmy. Laughing

Depresia nie je, na únavu mi momentálne zaberá kapučíno a energy drink. Som občas smutný z toho, nad čím premýšľam, ale to sú také tie bežné ľudské starosti, ako to tu Tuto už raz hovoril, že jednoducho to patrí k životu. Aj moja psychologička mi hovorievala, že stres je súčasť života a že aj problémy sú normálna vec. Tak sa snažím k tomu takto pristupovať. Vidím, že mnohí z Vás to majú momentálne veľmi ťažké, problematickejšie než ja. Ja som si, zdá sa, svoje už pretrpel - teda aspoň mám pocit, že už dlhodobo je ochorenie u mňa pod kontrolou, aj subjektívne, aj objektívne. Viem Vás pochopiť, nechcem aby ste mali zo mňa pocit, že Vás nemôžem pochopiť, keďže mne akože nič teraz nie je. Svojím som si prešiel a spomienky mám naďalej živé, pozvoľna sa niektoré aj ustavične aktualizujú, hoci v umenšenej podobe.

Prajem Vám, aby aj Vám tak lieky dobre zaberali a dúfam, že sa budeme čoraz viac všetci cítiť lepšie a lepšie. Držte sa! community together

flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 3 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Robo Po 8 október 2012 - 19:25

Ahojte kamaráti. Bol som pri svojej priateľke na západnom Slovensku. Bolo mi pri nej dobre, hoci som mal u nej doma trochu strach z jej rodičov a to len preto, lebo som už u Mišky dlhšie nebol lebo som pracoval. Pracoval som pol roka v charite na absolventskej praxi. od apríla do konca septembra. Teraz som tak ako pred tým doma na ID. Aj si niečo hľadám, ale viete, ako je to ťažko s prácou. Včera som bol s mamkou odprevadiť oca s autom na autobusové nástupište, išiel do Prahy, kde pracuje. Autobus meškal a ja s mamkou sme "zmrzli" na tom nástupišti lebo začal fúkať vietor. Ja som bol veľmi nervózny, lebo som si namýšľal... Dnes som bol s mamkou a babkou kúpiť kvety na hroby. V tom obchode s tými kvetmi som bol veľmi nervózny, lebo pred tým som si písal na facebooku s jedným kamarátom, ani som mu neodpísal, iba to, že ak sa vrátime z cintorína a toho obchodu, tak budem na facebooku zas. Prišli sme domov, rovno som išiel na facebook a on tam už nebol. Ale nevadí mi to, veď si s ním aj s ostatnými kamarátmi môžem písať v tomto období, keď mám viac voľna. V tom obchode som zbadal aj jednu našu susedu, ktorú nemám rád, mamka si ju ale napr. nevšimla a aj babka dlho preberala,kým si vybrala tovar na hroby čo ma tiež znervózňovalo. Minule som bol pri svojej psychiatričke a tá mi povedala,že je rada, že nepočujem "hlasy". Povedal som jej, že si namýšľam.... Pýtala sa ma ešte, či nemám nejaké ťažkosti s jedením liekov a ja som jej povedal, že nie. Bola spokojná, že si to namýšľanie uvedomujem. Ak idem do kúpeľne, tak v nej vždy zatvorím okno a poviem si: Nech ma tí susedia "ohovárajú" Pri tom zatvorenom okne mi je už potom lepšie, tým pádom si už v kúpeľni nič nenamýšľam a ani nepočujem...Aj napriek tomu, čo som napísal, si uvedomujem, že aj tí susedia aj celá naša slepá ulica majú dosť svojich problémov a nie iba mňa mať na programe, žeby ma ohovárali, prezývali a podobne.... Pustil som sa do dvoch súťaží. Jedna súťaž znie: Vyhrajte auto a ďalšie ceny s clubcard v hypermarkete TESCO EXTRA a vo všetkých obchodoch TESCO po celom Slovensku. Stačilo urobiť nákup za 10€ a ústrižok, ktorý bol pri bločku vyplniť a vhodiť do urny umiestnenej pri vchode do Tesca. Druhá súťaž sa týka denníka Pravda, v ktorom je každý piatok príloha Varecha. Je tam kupón a ak si vystrihnem 4 krát kupón , ktorý je v spomínanej prílohe každý piatok od 5.októbra do 26. októbra. Potešilo by ma, ak by som niečo vyhral a ak nie, to nič... Budem skúšať šťastie v nejakej inej súťaži, ktorá ma zaujme ako napr. tieto dva. 26.septembra mala moja mamka narodeniny. Kúpil som jej ihelničky v drevenej krabici pre ženy a veľmi ju tento darček potešil. Okrem toho som ešte mamke dal na narodeniny čokoládu so 70%-ami kakaa a tri karafiáty, ktoré sú ešte na stole vo váze v obývačke. Mám troch synovcov a ten druhý Edko bude mať 10 rokov a ako je u mňa zvykom, tak mu kúpim nejakú knihu. s mojím kamarátom Martinom som sa minule prešiel od sídliska, v ktorom býva po meste,po Madarase-to je shopping centrum a boli sme aj v TESCU. V Madarase sme si dali halušky s bryndzou škvarkami a ešte sme si dali pivečko. Pred pár dňami mal aj Martin narodeniny a kúpil som mu bomboniéru Tatiana. Synovec EDKO je veľmi výborný plavec, plával súťažne v Rimavskej Sobote a vyhral zlatú a striebornú medailu. A za to, že súťaž vyhral, tak ešte teraz asi o 2 týždne pôjde súťažne plávať do Rakúska do mesta Insbruck. Som na neho veľmi hrdý. Bol som aj pri psychologičke, tá už je v nových priestoroch, kúpila jeden starší dom, zrekonštruovala ho a teraz má v ňom modernú ambulanciu. Mňa to potešilo, lebo už nemám ku psychologičke tak ďaleko. Pred tým mala ambulanciu na detskej poliklinike, lenže z tej polikliniky ide skoro takmer každý doktor "preč", lebo je tam pre nich drahé nájomné. Aj moja psychiatrička tam mala kedysi ambulanciu, ale ona má už ambulanciu na námestí. Určite ste počuli, že aj tento rok budú dni Nezábudiek. Preto aj v tomto roku prispejem dobrovoľníkom na modrú nezábudku, aby som nezabudol, že sa aj o nás verejnosť niečo dozvie, čo sa týka duševného zdravie. Prajem vám všetkým milí kamaráti peknú jeseň bez ťažkých depresií, a pohodu. Takže asi tak... Majte sa krásne Robo. it is perfect it is perfect it is perfect it is perfect it is perfect it is perfect pig pig pig pig pig pig flower flower flower flower flower flower flower flower elephant elephant elephant elephant elephant elephant albino albino albino albino albino albino jumping2 jumping2
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Po 8 október 2012 - 22:25

Ahoj Matej,
je výborné, že je to teraz takto s Tebou. Zdá sa tak, že by mohla Tvoja zmes liekov bola ideálna a aj Tvoja snaha má veľký význam na tom ako sa cítiš a aj napreduješ. Len tak ďalej.

.......................................................................

Ahoj Robo,
ty mi prídeš vcelku vyrovnaný so svojím primeraným stavom, a zároveň hodno dodať, že na tom vieš skutočne stavať svoj život. Tak sa mi aj dobre čítajú Tvoje riadky, že si pekne nažívaš a vedieš život, ktorý sa javí skôr príjemný.

......................................................................

Ahojte,
tak dnes celkom neviem, čo a ako. Vzhľadom na to ako sa cítim, mi to vychádza na prefázovanie. Uvedomujem si, že sa jedná len o dnešok od rána, takže o toto nemusí nutne ísť. Na druhej strane som bezproblémovo vstal o 8:00, mal som počiatočné vybavovanie s potenciálnou prácou, stretol som sa so známym, čo bol dnes doma, obchod, prechádzka, kofola, čítanie, Net, večera, TVsprávy, Farma, zasa-teraz Net.

Cítim sa približne príjemne, uvoľnene, trošinku aj nabudene, komunikácia s ľuďmi je úplne prirodzená, som v komunikácii spontánnejší, minulá únava je na výraznejšie nižšej úrovni. Príznaky, ako zrýchlená reč, zrýchlenie myšlienok, neposednosť, nemožnosť dlhodobého sústredenia na 1 vec, sa u mňa nenachádzajú vôbec.

Tak som si len pridal Chlorprothixen 50 na večer.

Majte sa pekne. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Ut 9 október 2012 - 20:17

Ahojte,
tak dnešok zasa nebol v duchu včerajška. Ťažko povedať, či sa radujem, alebo opak. Nemám príznaky ani v malom depresie a opačne príznaky mánie sa u mňa nenachádajú. Vyznieva mi to na taký stred, keď sa dni jednoducho odlišujú, ako je všedné. Tak dúfam, že to tak aj zostane...

Dnes som zasa riešil vstup do pracovného života. Dúfam, že ten jeden zostávajúci papier zajtra vybavím a hotovo. Ešte bude niečo tesne pred nástupom, ale to až asi za dva týždne. Okrem toho celkom do pohody. Nič zásadné sa u mňa neudialo. Je tu podobnosť so včerajškom, takže na záver dňa je tu aj za chvíľku Farma.

Majte sa dobre. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto St 10 október 2012 - 20:46

Ahojte,
tak doteraz v príspevkov dnes 0, tak dodám niečo ja.

Dnes som ešte doobeda poriešil to tlačivo, takže už mám veci pohromade u potenciálneho zamestnávateľa, vlastne budúceho. Časť poobedia som strávil pri čítačke, ale bude nutné dodať nové pdf-ká do pamäte, lebo v tomto momente mi zostáva asi 50 strán z posledného prečítaného textu. Neskôr som vybehol do okolia k priehrade (niekedy píšem jazero, ale je to priehrada a to hneď 2X asi 1,5km od seba). Takže som sa vcelku dobre prešiel, na ukončenie som si dal aj kofolu v takej krčme, ale zdržovať som sa tam rozhodne neplánoval, lebo, vzhľadom na čas, sa tam trúsila večerná klientela, ktorá má osobité zvyky, keď už niečo skonzumuje.
No a nasledovala nejaká večera, TVsprávy a na Nete som skôr, lebo Farma dnes nie je Sad a zase je tam to Modré z neba. Potešil by ma nejaký dokument, občas sa čosi mihne na STV2, ale celkom stačí základná ponuka káblovky, na ostatné je lepší Net.

Tak zdravotne to, čo včera, teda Ok.

Majte sa a veľa zdravia. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 84 Previous  1, 2, 3, 4 ... 43 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore