Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 12 z 84 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 48 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Saladin Pi 3 marec 2023 - 11:31

Ahojte. Už je lepšie, panika odoznela. Zrejme to bolo spôsobené tou chrípkou. Dnes v noci sa mi snívalo kopec snov, bol som nekľudný - myslel som, že sa cez noc sníva iba jeden sen - mne sa totiz nikdy nesnívalo nič až do temnoty. A teraz sa mi snívajú samé príbehy - občas intimita, ale žiaden sex.. mám na mysli pocity blízkosti s nejakou dobrou dušou. Nemyslím, že dnes žijeme v dobe, ktorá praje vzťahom - každý chce byť nezávislý, u mňa je to podobne.. Dal som si odvykačku od soc. sietí - uvidím, či sa niečo zlepší. Večer budem variť pečienku s cícerom, ňam ňam. Držte sa..
_____
inak príjemní ľudia sa tu zgrupili - to nie je samozrejmosť.. bolo aj horšie ,))

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 542
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Mous, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Pi 3 marec 2023 - 12:07

Ahojte, tak mňa včera Dr. poslala na hospitalizáciu, ale nešla som, aj keď mám doma od nej odporúčanie. Po týždni a pol som sa konečne vyspala. A odchádza aj nádcha, ktorá začala minulý pondelok. Stále je zle, ale od pondelka sa to už výrazne nezhoršuje, až na jednu pondelkovú paranoju.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 362
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Mous Pi 3 marec 2023 - 12:07

Nesúhlasím s Jurajom- ateista môže byť veriaci, no neverí v boha ani božstvá. Napr.však verí sám v seba, možno aj veštby, horoskop a ďalších milión iných vecí.
Ja som sa v puberte stretol s I-tingom, neskôr s kartami-na intráku. Nikdy som tomu neveril. Som rád, že ma takéto veci nevťahujú a snáď ma ani nebudú.

Včera aj dnes som sa bol postarat o bratovho psa-no napisal som im, že už to robit nebudem-tak som sa ohradil pre buducnost.
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 870
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Pi 3 marec 2023 - 12:23

@Mous On to asi  @Juraj myslel tak, že ateisti ZPRAVIDLA nevěří věštbám, a naopak věřící (tj. ti, co věří v Boha), věří i věštbám. Samozřejmě znám ateisty, kteří věštbám věří, a naopak např. hodně vědců věří v Boha a věštbám nevěří. V první větě je důležité slůvko "zpravidla", tzn. že asi Juraj myslí většinu ateistů, resp. většinu věřících v Boha. Ale teda netroufám si posoudit pravdivost takového výroku.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 747
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Mous Pi 3 marec 2023 - 14:24

Ja som preto reagoval, lebo Juraj dal ateizmus a bytie veriacim do protipolu. Tak som chcel podotknut, ze slovo ateista vyznamovo neznamena, že dotycny nemoze veriť. Zákl.slova je teistický, teda s bohom spájaný. Okrem boha sa však dá veriť v rôzne veci, ako som už spomínal vyššie.

Podľa biblie -praví kresťania veria v niekt.ľudské schopnosti, "božie dary"- dar ducha svätého- medzi ne patrí napr.hovorenie jazykmi či jasnovidectvo... je to čosi ako kresťanská duchovná podstata veriaceho.

Ale čo-vždy to je nejako.svet nieje ideálny. Vàčšina kresťanov ani neprečítala bibliu, tak v tom nie je uniformita -ani v reformácií, ani katol. Niekto verí tomu, iný zas tomu.

Ahojte inak. Dnes sa mám celkom obstojne. Rodičia sli do kupeľov na pár dní, no a okrem toho psa bratovho som nevybavil nič. Pozerám seriál, robil som praženicu. S fajčením sa držím, je to 10ty deň, o chutiach radšej nejdem polemizovať.

Veľa síl
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 870
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

kimi2028, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  kimi2028 Pi 3 marec 2023 - 15:07

Ahojte kamaráti a kamarátky, osudy máme rôzne, ale niečo aj spoločné, a to že sme všetci tu chorí. Mám radosť z toho, že u mňa nie je to úplne celé zle a vediem si celkom dobre. Samozrejme mám aj isté obmedzenia, ako každý z nás, ale v poslednom čase nerobím si z toho vôbec nič. Tak ja môžem si len tak leňošiť. Výkony sa neočakávajú odo mňa už a tak využívam to. Len prial by som si viac energie, aby ma stacionár zaťažoval menej. Je tam fajn celkom, tak to všetko kompenzuje. Na stacionári som stretol dokonca včera spolubývajúceho, s ktorým som prvýkrát ležal v nemocnici, tak som ho vyspovedal trochu, keď sme sa stretli po 6-7 rokoch. Nemyslel som si, že ho ešte uvidím. Človek nikdy nevie. Vždy som si kládol otázku, že ako sa môže mať ten chalan. No nič na stacionár idem výnimočne aj v pondelok, lebo máme zaujímavú prednášku o spánku. Aj včera bolo to zaujímavé s tým spánkom na danej prednáške…

Čo robím? Tak 2-3x za týždeň som na stacionári, tak tam mám svoju rutinu. Venujem sa rôznym činnostiam tam. Musím robiť kolieska z hliny, čo je zaujímavá činnosť… Škoda, že výrobky nerobím žiadne…. Doma tak väčšinou ako som písal je to skôr o oddychu a hľadaní si niečoho, že čo by som si mohol pozrieť. Občas sú to šachy (šachové knihy, šachové články). Mám nové šachové projekty vymyslené. Len nezačal som ešte s nimi. Tiež rád pozerám športové prenosy...

Majte sa krásne a prajem pekné dní, aby ste sa mali pohodovo podľa možnosti...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  rasto Pi 3 marec 2023 - 15:10

verit sa da vo vselico, ja napriklad verim ze vesmir riadi niejaky softwer nezivi, lebo sy tim vysvetlujem pohyb planet alebo slnko ako sa tam premiena energia.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 496
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Saladin Pi 3 marec 2023 - 15:40

Mous napísal:ja som sa v puberte stretol s I-tingom.
I-ting ma počas "temnoty" oslovil - každý deň som (si) veštil niekoľkokrát počas dňa, buď tradične paličkami alebo som si prevŕtal 3 centovky.. Bože, to boli časy, s odstupom si uvedomujem, heh.. ale nechcel by som znova..


Naposledy upravil Saladin dňa Pi 3 marec 2023 - 15:42, celkom upravené 1 krát.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 542
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Mous likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Jaro123444 Pi 3 marec 2023 - 15:41

Ahojte kamaráti, kamarátky.
Ja sa nejak ďalej trápim veľmi. Nebol som tento týždeň ani v škole. Trápia ma aj iné problémy ako závraty a pocity na zvracanie. Včera ma tiež napínalo len tak z ničoho nič. Bol som aj na vyšetrení kde mi zobrali krv a spravili EKG. To bolo v poriadku, samozrejme pýtali sa ma na aké vážne choroby sa liečim, musel som so smútkom povedať schizofrénia. V pondelok idem ešte na magnetickú rezonanciu hlavy, tak uvidíme.
Mám teraz aj zo všetkého depresie, lebo sa veľmi bojím čo so mnou bude a že sa mi nedarí podľa predstáv. Depresie sú silnejšie a silnejšie, to už mám strach zo strachu vlastne.
Celkovo som strašne unavený, neviem či jarná únava alebo z čoho to môže byť. Doktorka mi dala olanzapín aj na ráno, tak možno aj z toho. Liekov mám hojne, ale stále som nejaký na nič. Chuť do činnosti žiadna, nezvládam ani v škole sedieť a už ju asi nedokončím ani. Ako mi vyšlo aj z testov, nezvládam záťaž a stres. Veľmi ma to trápi, že to takto je a mám neistú budúcnosť ako dopadnem. Príjem nemám žiadny momentálne, chcel som aj brigády popri škole si nájsť, ale mám pocit že by to bolo zbytočné v takomto stave. Doma mi hovoria stále, že som úplne bez života. To vidím na sebe aj sám. Snažím sa to zmeniť, len sa nedarí, choroba ma valcuje.
Majte sa pekne priatelia
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 362
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Pi 3 marec 2023 - 22:38

Nevím, jak se mi to podařilo, ale dopoledne jsem zvládla (dohromady s cestou) rodinný tříhodinový nákup (celkem ve 3 obchodech). Hlavně v Tescu jsem jako obvykle dlouho bloudila. Zvládla jsem to všechno i odtáhnout domů, ale ruce jsem měla vytahané jako opice. Smile
Počítá se hodina a půl bloudění po hypermarketu jako procházka? Very Happy
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 747
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

kimi2028, Mous, Catherin4 and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow So 4 marec 2023 - 8:03

@motylek ja v tescu nachodím dobrých 20000 krokov čo je cca 14,5km tri krát týždenne, tak snáď sa to ráta za prechádzku
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 362
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

motylek likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 So 4 marec 2023 - 14:29

Ahojte moji mili, ja sa nemam zle, ale furt ma trapi velka spavost. Ked nemusim vstavat, spim velmi dlho. Dnes som spala 14 hodin co je extrem. Beriem pol tabletky na spanie, menej nemozem, ked vezmem len stvrtku tak sa celu noc budim. Trapi ma to, mam pocit, ze nezijem plnohodnotne. Velku cast zivota si prespim. Robotu som zvladla, boleli ma z nej nohy. Ešte v pondelok a utorok robim, v stredu mam dovolenku a vo stvrtok cestujem na liecenie.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 453
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Saladin likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 12 z 84 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 48 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore