Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 48 z 84 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49 ... 66 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Ne 23 apríl 2023 - 19:45

Motylek diki za vysvetlenie, som myslela ci by to nebolo nieco pre mna, ale ked sa tam neda zarobit tak nie. Ja tiez potrebujem z niecoho zit, platit ucty a tak.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 453
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Ne 23 apríl 2023 - 20:03

@Catherin4 Myslíš, že pocit na zvracení u Jara nějak souvisí s depresí?
Jinak v té CHD vesměs pracovali lidi, co měli 3. stupeň ID a měli nízké náklady na bydlení (bydleli u rodičů, v bytech příbuzných nebo v městských bytech). Na vydělání to moc není.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 749
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Ne 23 apríl 2023 - 21:21

Motylek tazko povedat, moze to byt aj z depresie a uzkosti, ale aj z liekov alebo kombinacia oboch.
Inak skoda ze sa v tych chranenych dielnach neda zarobit, aj ti ludia potrebuju peniaze pre zivot a pre rodicov to je tiez zataz, ked ich musia zivit aj v dospelosti.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 453
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Jaro123444 Ne 23 apríl 2023 - 21:22

@Catherin ďakujem ti za rady. No mám aj dosť antipsychotík a to 3 a olanzapin celkom silnú dávku 10+5 až a stále mám tie ako keby ozvučené myšlienky alebo ako to nazvať a to beriem lieky už viac ako polroka a trošku nechápem tiež, že prečo mi na to nezaberajú. Doktorka mi vravela pri určení diagnózy, že sa toľko už o mne s psychologičkou porozprávali o tom, lebo že ja pôsobím úplne normálne, tak preto mala starosti s diagnózou a nevedela to tak ľahko určiť. Druhá doktorka vtedy raz čo som bol u nej povedala, že tie ozvučené myšlienky sú tak na hrane, že by ma poslala na psychologické testy. Tie som robil už zopár krát a vyšlo mi slabá odolnosť voči stresu a záťaží. Neviem ako veľmi doktorom napovedia tie testy, to vedia už oni len. Čiže u mňa to s tou diagnózou nie je ľahké. Ako chápem doktorku zas, že takúto diagnózu by mi nedala len tak a musela mať nejaké jasné veci, prečo mi ju dala. V tom jej verím, že sa rozhodla správne aj keď sama mi povedala, že čo vraví ona nemusí byť ešte pravda.
Ty tiež Kate berieš tiež Alventu teda? ono pri veľkej depresii sa môže zvýšiť až na nejak 300mg denne čo som videl. Aj čo máš ty je už dosť vysoká dávka. Je inak fajn, že psychiater ti trafil také lieky po ktorých sa cítiš lepšie a lepšie. Tak by to malo byť, ako aj ty píšeš. Ono je dosť ťažké inak hneď trafiť vhodné lieky. Počas psychózy si nebola v nemocnici, že? ten aripiprazol čo máš je inak vraj dobrý liek, mne ho doktorka vysadila, že to môže byť z neho tak, ale nebolo to z neho nakoniec. Tiež mi veľa ľudí hovorilo, že mám zmeniť doktorku. Len nikdy k tomu nedospejem. Ona je akože fajn nemôžem nič na ňu povedať. Snaží sa mi pomôcť ako to ide. Len tiež nechápem, že liečba neučinkuje a mám tie isté lieky stále. Zvýšiť antidepresívum mi inak tiež odporučila druhá doktorka , takže v tom máš pravdu tiež asi.
Tebe držím veľmi palce aby si čo najskôr mohla znížiť lieky. Teraz nejak ešte vydrž ich piť takto a postupne ak to bude takto ti ich psychiater určite bude znižovať a budeš brať možno jedno antidepresívum v menšej dávke ako udržiavaciu dávku.
Ja som sem inak písal dávnejšie aj ohľadom toho ID. Nechcem ho žiadať a keby aj určite nie kvôli chorobe, ale za lieky. Myslím, že s takýmto množstvom liekov sa dosť ťažko funguje bežne a s Olanzapínom 15 k tomu. Ešte keď som bol u doktorky ako mi to nastúpilo, tak dala mi antipsychotiká v malom množstve a mamina sa pýtala, či nebudem z nich osprostený a doktorka povedala, že nemal by som byť, že to je slabé a potom mi ich len zvyšovala už stále viac a viac až do nekonečna pomaly. Keď som nemal túto chorobu som sa liečil na úzkosti, ktorými trpím aj teraz a mal som seroxat len ale nebral som ho veľmi, hlavne kvôli šoférovaniu, lebo som mal pocit že mi to pomalšie proste myslí a pomalšie reagujem na ceste. Teraz vôbec už nešoférujem s týmito liekmi čo mám, lebo som po nich ako keby som dostal poriadnu facku. Chcel som len povedať, že takéto lieky v jednej veci pomôžu ale 10 vecí pokazia. Teraz samozrejme lieky beriem poctivo už, lebo pri tejto chorobe sa bojím už nebrať. Je to len môj názor ale samotné lieky obmedzujú človeka viac ako samotná choroba. To keď som aj čítal, že s týmto ochorením pracuje len niečo menej ako 20% ľudí, tak sa tam písalo kvôli opakovaným atakom a vedľajšími účinkami liečby. Preto ťa obdivujem Kate, že dokážeš pracovať tiež s dosť liekmi. Ja som dosť unavený z nich stále a cítim sa ako keby mi niekto vrazil poriadnu facku.
Budem dúfať len, že mi doktorka tie lieky nejak zníži už lebo to sa fakt nedá s nimi normálne fungovať. S jedným, dvomi sa dá ale so 6-7 psychiatrickými liekmi denne ani nie.


Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 362
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Juraj and animusmeus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  janka,janka Ne 23 apríl 2023 - 22:43

Catherin4 napísal:Jaro ten svoj terajsi stav ber tak, ze to je len docasne, takto sa nebudes citit furt. Mas proste len velmi zle zivotne obdobie. Bolo by treba ti nastavit spravne liecbu, potom sa to zlepsi. Nie je normalne, ze sa teraz po par mesiacoch liecby citis este horsie ako pred nou. Nieco je zle, a tvoja doktorka keby bola co k comu tak by ju to trklo. Ze nemas spravnu liecbu. Zle ti moze byt aj z tych liekov, to vsetko ide cez zaludok a ten to zatazuje. Bud z jedneho lieku, alebo aj zo vsetkych. Ze si vysadil Alventu a skusal co to urobi sa ti ani nedivim, tiez ta nebavi tento stav a skusas co pomoze. Aj tak beries len malu davku, ja beriem 225 mg Alventy. Ale ja mam diagnostikovanu tazku depresiu. Ty, podla toho co pises mas tiez tazku depresiu a toho antidepresiva by si mal brat viacej, zato menej antipsychotik, alebo vobec ziadne. Ked ti doteraz nepomohli ziadne antipsychotika ani po x mesiacoch a ze ich beries konsku davku,tak to asi nie je psychoza co mas. Ja sa fakt divim tvojej doktorke, ze ti toto robi. Vsak si stale v horsom stave a jej to nevadi. Ak sa necitis na nemocnicu, mozes skusit stacionar, ak tam pri vas nejaky mate. Mal by si tam program a spat budes doma. Mne stacionar velmi pomohol, viac ako toto liecenie. Inak to, ze si prestal brat Alventu psychiatricke radsej nehovor. Nepotrebujes teraz este v tomto zlom stave aby ti za to este vynadala. Ked uz si ju vysadil, mozes skusit ju nejaky cas nebrat, ci tie nevolnosti boli z toho. Ak nie, tak si ju zase nasad a povedz psychiatricke ze mas tazke depresie, ze potrebujes vyssiu davku. Ja beriem ako som hovorila tych 225 mg a som zastabilizovana. A to som tiez mala tazke depresie. Mal by si vazne popremyslat nad zmenou psychiatricky, tato ti dobre nerobi. Odkedy si k nej zacal chodit citis sa stale horsie a tak by to byt nemalo. Ona by mala byt od toho, aby ti pomohla, nie aby ta doviedla este k horsim stavom. A co sa tyka toho lieku na socialnu fobiu Aurorix, ja s nim nemam ziadne skusenosti, ani nepoznam nikoho kto to bral. Takze neviem povedat ci to pomaha. Ja to skusim vypytat od mojho psychiatra, dufam, ze mi to da. Ak ano, napisem ti potom ako mi to pomohlo. Drz sa.

velmi dobre si to napisala. Ja uplne suhlasim.
Ale Jaro, tak naozaj by si sa mal porozpravat uprimne s niekym kto Ta má rad a pozna Ta. Mas takeho cloveka? Rodicom napriklad. Niekoho kto nezlahcuje Tvoje pocity a zaroven Ta má rad, pozna Ta.  O tom napriklad, ze napriek tomu ze beries lieky dlhsie sa necitis dobre. A co si Ty sam myslis, ze by Ti mohlo pomoct? Neskusis zavolat doktorke a toto je povedat co si napisal? ze za pol roka vobec nefungujes? Ved si soferoval a nesoferujes. akoze liekov mas dost, ja neviem ten olanzapin ti pomaha? a troje antipsychotiká?  Ok. A na toto si presiel z uzkosti? A nemozes mi napisat doktorku do spravy zaujimali by ma recenzie na nu. Ja viem len podla seba ze lieky mne ublizili, okrem toho ze mi pomohli, menej. AJ tak musim riesit vsetko sama svojimi rozhodnutiami, pretrpiet stavy,, zit s tym co mam ale teda..to neni velmi zivot, ale utrpenie.  Ale ja teda si myslim, co  citam, ze nemam urceny stav, a lieky co tu citam, sa mi zda ze tu ludkovia viac funguju ako ja. Moj psychiater je zo mna na nervy, ze mu zo mna ide vybuchnut hlava. ta predtym ..tiez som k nej mala citovy vztah, aj mam, nostalgicky na nu myslim, pomohla mi, predsa len bola mi najblizsi clovek, od zaciatku ako som k nej isla ma sprevadzala mojim zivotom, velmi dlho som od nej odchadzala, dva krat dokonca a ja si myslim, ze ona caka ze k nej pridem zas naspat. lebo som od nej odisla navela navela a za tri roky ma zachranovala od Holleho z hronoviec a ukrajinskej lekarky stade, co o mne povedala iba ze som tazky pripad a dala mi lieky co som sa z nich KÝVALA. nevedela som sediet bez kyvania tela a skusala na mne a videla ze zle som, a nechala ma tak. Toto ale neni o tom, ze lieky vyriesia nieco v tvojom zivote, vela musime aj sami spracovat..alebo s pomocou vlastne aj druhych.  To neni ze  uz nemame zdravy rozum, uz sme neni za seba a svoje ciny zodpovedni, svojpravny ci nesvojpravny, doverujem niekomu viac ako sebe, odovzdas svoj zivot a zodpovednost zan liekom, ale vidis ze neni ti dobre, tak je dost vela inych liekov, ty si z tej psychiatricky uplne na nu namotany, ok, ale sam vidis, ako sa citis. Aj ona to vie. ALe ona neni v tvojej kozi kazdy den, vecer, rano. Nechala by aj svoju dceru takto? Zavolaj jej ale do piatku by som necakala.

Moja kamarat, ma teraz 160 kilo, co je skoro smrtelna obezita, na jeho vysku. Nevladze chodit. LIeky berie a id ma mozno 18 rokokv, to neviem.  Ma nedaleko k 50 tke. Stratil zaujem behom 4 rokov o vsetky svoje konicky, spravili z neho trosku. Jeho psychiatricka odisla do dochodku, najviac mu od nej pomahalo, ze na neho kricala, podla mna, ona kricala na vsetkych. Ale iste aj lieky mu triafala lepsie. Tak dostal mladu, psychiatricku, co na neho nekrici,  ale pribral 50 kilo a  ide do domova dochodcov a chcu z neho spravit nesvojpravneho. Nevie ani chodit. Na psychiatrii lozkovom je viac krat do roka. A moj nazor na neho je ze ma zlu liecbu.  Ale nielen psychiatricku ale aj psychologickú. Ale nie. On sa vzdal. Strasne ma to stve, ze mu nikto nevie z jeho okolia pomoct, ale je to aj o tom ze on si nechce pomoct. Ale aj napriklad ohladom váhy ho ziaden lekar neriesi. Ale teda mal by aj sam, ale vybral si tu cestu, ze neriesim, odovzdam svoj zivot druhemu cloveku do ruk, tak uz snad to dobre dopadne.

Tak by som sa zamyslela, ci naozaj je to tak ze lieky nahradia aj zodpovednost za nase zivoty. Da sa zivot prezit aj tak, ze bez zodpovednosti zan, len tak preplavat, alebo sa da aj lepsie, bojovat..ZA SEBA. Takze zas pisem blbosti, ja uz sa tesim na kontrolu na novy liek namiesto hedoninu. Ja Ti odporucam prebrat tvoj stav s niekym, ak nemozes s rodicmi bez za psychologom a povedz mu vsetko, co by ti poradil.
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

dzuli08, Juraj, Saladin, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Po 24 apríl 2023 - 8:52

Za čtvrt hodiny mám narozeniny. Very Happy

@Jaro123444 Já ti fakt doporučuju tu nemocnici. Tam by ti tu léčbu vyladili. Nebo si myslíš, že by ti v nemocnici bylo hůř než teď? Já bych řekla podle toho, co píšeš, že hůř ti už být nemůže.
Anebo jak psala  @janka,janka , najdi si psychologa a svěř se jemu, když rodiče tě moc nechápou.
Jenže to bys k tomu psychologovi musel být schopný dojíždět/docházet. Pokud nejsi, tak já fakt vidím jako jediné východisko tu nemocnici. Nebo aspoň si najít lepší psychiatričku. Tvoje psychiatrička si s tebou zjevně už neví rady.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 749
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Saladin, Catherin4 and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Po 24 apríl 2023 - 15:38

@jaro123444 pozri ja som sa zubami nechtami bránila nemocnici a elektrošokom a je to úplne v pohode, mám už dva za sebou a cítim sa lepšie a mám vyladené lieky. A je mi fajn zamyslí sa nad tým, aj ja by som radšej bola dola, ale takto je to lepšie pre mňa aj pre moju rodinku
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 362
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

regina, Catherin4, motylek and animusmeus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  animusmeus Po 24 apríl 2023 - 20:01

Ahojte vsetci, mam sa uz celkom lepsie, ale nejako nic nestiham. S tym spomalenim je to uz trosku tiez lepsie, mam ponizenu davku liekov co tlmia CNS. Ked to takto pojde dalej, budem rad.

@Jaro123444 mas moznost zmenit lekarku? Ci moc nie? Skusil by som zmenit, ak to je lahke. Ak nie, skus si spisat vsetko co ta tazi, s cim mas problemy, a provedz o vsetkom lekarke. Ze si vysadil lieky, radsej nehovor, ak neni normalna, ak je, a vies ze nebude kricat, tak jej to povedz, pochopi ta. Skus si nastudovat, o vsetkych liekoch co berries, na co su, ale maju neziaduce ucinky, skus s dokotorkou vies dialog, aby videla ze sa zaujimas a ze sice niesi studovany, ale ze sa chces tiez vyznat. To by som jej aj povedal, ze chces aby ti bolo lepsie, a ze si si studoval o liekoch, a ze si myslis o Tom nieco. Povedz ze olanzapin nechces, pribera sa z neho, zle recenzie… su aj ine lieky. Ja osobne mam reagilu, niekto iny abilify, dalej, tvrdis ze mas komentovane myslienky, hovoril si to asi lekarke, preco nezvysi rispen? Do davok asi kecat nebudem, nie som fakt lekar, ale ja mam 4 mg denne, a to uz Nemam ziadne haluze ani nic podobne. Ak mas depresiu, skus sa opytat na brintelix, super AD, najlepsie ake som mal. Opat, nadhod to ako temu doktorke, ze sa chces opytat…. Alventu som mal tiez, nie je zla, ale nemusi to sediet tebe. Uz som to Pisal minule, moze to trvat, dlhsie nastavenie, skus sa pytat do liecebne, neviem, odkial si ale vsade ta nastavia spravne, a hlavne lepsie, aj ked tam budes 4 mesiace , mne to pomohlo. Skus nad tym popremyslat. Drz sa.

Nech sa dari vsetkym.
animusmeus
animusmeus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 74
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 31.03.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila, Lithium, Rispen, Trittico, Akineton, Frontin, Atarax

regina, dzuli08, Jaro123444, motylek and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  dzuli08 Po 24 apríl 2023 - 20:11

Motylek, všetko najlepšie k narodeninám.
A pozdravujem všetkých.

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

motylek likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Juraj Po 24 apríl 2023 - 20:31

Mne psychiatrička kedysi dávno chcela predpísať Brintelix. Hovorila že je to moderný liek. Keď som k nej potom prišiel o pár mesiacov neskôr, tak ju už nadšenie z tohto lieku opustilo. Pamätám si ako hovorila že Brintelix pôsobí na dopamín, tak neviem či je to vhodný liek pre niekoho kto má halucinácie. Budem sa opakovať, ona mi hovorila že antidepresíva nie sú vhodné pre ľudí ktorí majú halucinácie, lebo majú opačný účinok ako antipsychotiká. Keď som sa jej pýtal či môžem piť čaj z ľubovníka bodkovaného, tak povedala že radšej nie.

Ja som tri týždne bral Alventu z ktorej mi bolo zle, potom som niekoľko rokov bral Valdoxan, ktorý mi na jednej strane pomáhal, na druhej škodil. Keď som sa dostal do psychózy, psychiatrička mi ho poradila vysadiť.

Myslím si že to nie je dobré že psychiatri dávajú ľuďom antidepresíva ako keby to boli lentilky. Mne Valdoxan viac škodil ako pomáhal, bol som po ňom podráždený, bol som po ňom horší človek, ale to som si uvedomil až neskôr.

@Jaro123444, napadlo mi že je to divné, že ti je na zvracanie, lebo väčšina antipsychotík pôsobí proti zvracaniu. Ja odkedy beriem antipsychotiká, tak som ani raz nezvracal. Raz mi bolo zle, tak som išiel na záchod a pchal som si prsty do hrdla a nič.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 562
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Catherin4, Jaro123444 and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Po 24 apríl 2023 - 21:11

Motylek vsetko najlepsie k narodeninam 😊
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 453
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

motylek likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  regina Po 24 apríl 2023 - 22:10

Motýlek,
krásne narodeniny prajem a všetko najlepšie!
Jaro,
keď som chodila na VŠ často som mávala nutkanie na zvracanie, dvihal sa mi žaludok hlavne ráno nalačno. Myslím, že to bolo zo stresu alebo úzkosti. Vtedy som ešte psychózu nemala. Mne choroba prepukla až v 33-och rokoch.
Alventu som roky brala spolu s Abilify. Pam§tám sa, že raz som ju zo dňa na deň vysadila a mala som problém, prišla depresia. Musela som si ju znova nasadiť. Neskôr sa mi ju podarilo postupne vysadiť.
Ako som ti už nie raz písala, byť tebou tak svoj stav riešim v nemocnici. Takto sa už dlho trápiš a ide to dolu vodou. Nik nechodi do nemocnice rád, avšak keď treba nastaviť liečbu alebo zmeniť lieky, je to najlepšie riešenie.

Ako sa mám? Dnes nie veľmi dobre. Niečo akoby na mňa liezlo. Viackrát za deň som bola natoľko unavená, že som si musela ľahnúť. Možno nejaký vírus. Nedivila by som sa. Bola tu dcera s detmi i syn a viacerí z nich si tým prešli. Inak mi začalo obdobie záhradničenia. Zeleninu v záhrade som už s manželovou pomocou vysiala - čo ma teší. Cesnak a cibulka už dokonca schádzajú.

regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 647
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 48 z 84 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49 ... 66 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore