Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 66 z 84 Previous  1 ... 34 ... 65, 66, 67 ... 75 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Št 25 máj 2023 - 19:53

@Patty_Pillow Můžu se zeptat, jak se liší dg nediferencovatelná schizofrenie od paranoidní schizofrenie?
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 798
Reputácia Reputácia : 63
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Patty_Pillow likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Pi 26 máj 2023 - 7:23

@motylek nediferencovaná obsahuje prvky jednej alebo viacerých schizofrénii, že sa dá pacient zaradiť že má viac schizofrénii súčasne, že z každého rožku trošku alebo len z jednej, ale nie je to úplne, aspoň ja som to tak pochopila a paranoidná je, že prekrúca skutočnosť, hladká si ego, myslí si, že je niečo viac že niečo objavil a podobne, má nezmyselné myšlienky, toto ja napríklad nemám, aj keď sa vyjadrím niekedy, že som génius, tak je to pravda, lebo mi bolo namerané IQ psychologičkou mensy na 148 bodov a od 140 vyššie je genialita, ale inak ja mám komentujúce hlasy alebo prikazujúce, ale také reálne veci
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 444
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Pi 26 máj 2023 - 11:16

@Patty_Pillow Takže nemáš ani žádné bludy? Bludy taky patří do paranoidní schizofrenie? Těmi bludy nemyslím paranoidní myšlenky typu, že mě někdo sleduje, že si o mně druzí povídají, nebo že jsem něco víc, ale spíš nelogické myšlenky typu "Vidím 3 červená auta. To nebude náhoda. Určitě projely na červenou." - tedy něco jako selhání zdravého selského rozumu.
Já zas mám jen ty nelogické bludy, jak jsem popsala, + silnou úzkost a částečnou ztrátu kontaktu s realitou, třeba nejsem schopná sledovat čas, postarat se o sebe (převléct se, najíst se...), ale stihomam nebo velikášství nemám, ani hlasy, ani halucinace.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 798
Reputácia Reputácia : 63
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Pi 26 máj 2023 - 11:28

@motylek bludy so myslím, že nemám, ja skôr halucinácie, len mne dosť myslenie ovplyvnilo štúdium na matematické-fyzikálnej fakulte kombinatorika a pravdepodobnosť, ale ten príklad čo si uviedla že zdravý vidiecký rozum nepustí, tak to nie, to u mňa nehrozí, ja skôr rozmýšľam ako vznikli špztky ale to robím od malička, že tam hľadám nejakú súvislosť, aj keď viem, že väčšinou sú náhodné dané, len zopár je kúpeľných ale inak funguje u mňa zdravý vidiecký rozum, ja mám tie halucinácie a oploštenosť emócií a ochudobnenie reči
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 444
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Pi 26 máj 2023 - 11:43

@Patty_Pillow Jo, oploštěnost emocí mám taky, ale to mám pořád, kdežto ty příznaky, co jsem vyjmenovávala, mám jen při atace.
Jinak ta oploštěnost emocí se mi po pár letech bez ataky trochu zlepšila, třeba cítím mateřskou lásku.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 798
Reputácia Reputácia : 63
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Pi 26 máj 2023 - 11:49

@motylek no halucinácie tiež len pri ataku a tá ochudobnenie reči a emočná plochosť stále, s malým hovorím len nutný čas nič navyše a tá materská láska raz je a potom nie a som bezcitná mrcha, ktorá sundá malého pod zem, ale potom keď nabehne tá láska tak je mi to aj ľúto
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 444
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Pi 26 máj 2023 - 13:11

@Patty_Pillow Nejsi bezcitná mrcha, jsi nemocná. Když to synkovi budeš vysvětlovat, on to pochopí buď teď nebo později. Připadá mi, že tvůj syn se tvoji nemoc snaží vzhledem ke svému věku chápat a bere na tebe ohledy.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 798
Reputácia Reputácia : 63
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Pi 26 máj 2023 - 13:47

@motylek ja mu to vysvetľujem, lebo teda vyliečiť sa nedá, takže skôr či neskôr by som mu to musela povedať, ale zase musím povedať, že dosť sa maznáme v posteli večer pred čítaním rozprávky ho objímam, hladkám po chrbátiku, hladkám po hlavičke a potom sa objímame a popri tom mu čítam rozprávku, aj cez deň niekedy sa vyobjímame, vypusinkujem, ale často to prepne len tak a som bezcitná, aj včera sa mi zadarilo, sa chudák rozplakal na ulici
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 444
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Pi 26 máj 2023 - 15:30

@Patty_Pillow Možná to přepnutí nechápe teď, ale až bude starší, pochopí a bude to brát jako součást tvojí nemoci.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 798
Reputácia Reputácia : 63
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Patty_Pillow likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Pi 26 máj 2023 - 15:36

@motylek no dúfam, lebo on je taká dobrá duša a nerada by som ho ranila
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 444
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

motylek likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Sweetheart Pi 26 máj 2023 - 21:10

Patty a halucinacie mavas ake? Az sa mozem opytat. Ja zas co chodim do Budy, tak musim byt na neurole, lebo by som to nezvladol. Mam strasne nervy na to, ale nedokazem tam byt bez pirul. Ja si hlavu bucham, co som mal zivnost a robil sam na seba a teraz sa mi chce plakat az, sak aj plakavam z toho. Zapijam zial alkoholom. Keby neni vina, tak som uz obeseny volakde. Inak alkohol mi je lepsi, jak neurol. Aj sa lepsie citim s alkoholom, jak na neurole. Keby mozem pit v tej robote, v tej Bude, tak by mi dobre bolo 😂 ja to nikdy nerozdycham, ze som vymenil zivnost za toto... Ale este mam taky napad, tak to budem skusat v juni rozbiehat, len to aj pol roka moze trvat, dokym sa to rozbehne. Ved uvidim. Ale v Bude budem muset ist na marodku, mne tam regulerne .....e. Hlavu si bucham, jaky som ..., bez vulgarizmov to poviem DEBIL. Ja toto nerozdycham, mna trafa slak. A ked si vypijem, placem. Kamarati ma von volaju a ja placem tam. Ale alkohol ma oslobodzuje. Jak mi je dobre, na tazoby zivota zabudam. Mna slak trafa, ja si vycitam veci, co som doje..al. A v tej Bude ma slak trafa. Buda je to. Sak ja ostanem alkoholik, co furt si musim vypit po Bude. Rano si musim dat neurol a vecer vino. Sak to je strasne. Ja si aj zelam, aby ma z Budy vyje..ali. Aby som ja nedal prvy vypoved. Ale mna takyto zivot nebavi, ja som bol stvoreny na ine. Mna to takto nebavi, sak skocim z okna do polroka. Ale ja v Bude dlho nevydrzim, sak skoncim obeseny. Bodaj by ma vydr.ali z tade. Ale ten pristup. Sak ja som neni zvyknuty na to. Mna SLAK trafa.
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Pi 26 máj 2023 - 22:19

@Sweetheart Říkám ti, najdi si nějakou lehčí práci. Práce s nemocnými, dementními apod. lidmi je náročná i na psychiku, vždyť vidíš sám, co to s tebou dělá. Vždyť máš VŠ, mohl bys pracovat někde v klídku v kanceláři, nějakou administrativu třeba.
Taktéž  @Patty_Pillow by to měla lepší v kanceláři, sice ne po fyzické stránce, ale po psychické asi ano.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 798
Reputácia Reputácia : 63
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Patty_Pillow and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 66 z 84 Previous  1 ... 34 ... 65, 66, 67 ... 75 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore