Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 34 z 84 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 59 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  animusmeus Pi 31 marec 2023 - 20:39

Ahoj, som tu novy. Liecim sa uz par rokov, presiel som si: niekolkymi pobytmi v nemocnici / liecebni, bolo aj ECT, pokusom o samovrazdu, prekvalifikovanie diagnozy.... Ako sa dnes mam? Je mi rozne, ako na horskej drahe, raz si dole a raz hore.... niekolko krat za den. Moj zivot ma fakt nebavi a sui myslienky su neustale kazdy den. Pozdravujem vsetkych, drzme si palce. Dakujem za precitanie.
animusmeus
animusmeus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 70
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 31.03.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila, Lithium, Rispen, Trittico, Akineton, Frontin, Atarax

Mischelll and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow So 1 apríl 2023 - 8:54

Ahojte, tak ja som už "opravená", chýba mi tu Miško a partner, ale som ešte na sledovaní pár týždňov. Cítim sa úžasne. Pomohla nemocnica a polootvorené oddelenie už na otvorenom som bez problémov, tak to má byť.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 345
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

dzuli08, Mous, Jaro123444, motylek and animusmeus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 So 1 apríl 2023 - 11:27

Ahojte moji mili, hlasim sa aj ja zase. Nove v podstate nic nemam, je tu nuda, kazdy den leje. Vacsinou som v izbe zavreta. Moc sa tu toho neda robit. Vcera som mala fango a vecer jogu. Predtym som mala masaz, ale nebola dobra, moc silna a bolelo. Ale myslim, ze ja mam uz dost stuhnute svalstvo, preto bolelo. Psychoterapie tu nestoja za vela, mame mladu psychologicku ktora to podla mna nevie viest. Nikto neprinesie temu a potom kecame o vsetkom moznom, to ale nie je psychoterapia. Ludia su tu fajn, len ja mam tie socialne uzkosti tak sa tazko s niekym blizsie skamaratim. A potom je tu ta jazykova bariera, nie vzdy vsetko rozumiem a niektori ludia hovoria takym dialektom, ze im nerozumiem skoro vobec. Fajcit mozeme len pred budovou, ja vzdy musim prejst dost dlho cez celu budovu kym vyjdem von. Pritom mame na izbach balkony, mame tam ale zakazane fajcit. V papieroch co mi predtym poslali slubovali, ze pomozu prestat fajcit tym ktori chcu, nepomozu ale. Pytala som sa, a psychologicka mi este hovorila ze teraz nie je dobry cas prestat fajcit. Ja chcem ale prestat len budem musiet to urobit az po skonceni tejto rehabilitacie. Ja si k tomu necham predpisat liek Champix, s nim sa ovela lahsie prestava. Zabranuje tym abstinencnym priznakom. Nemam rada ked mi niekto tvrdi ze je to len v hlave a mam proste prestat a hotovo. Je to zavislost ako kazda ina. Ja som prestala fajcit uz 2x, raz bez liekov a to bolo rocne peklo. A raz s liekmi, a to bola relativne pohoda. Bohuzial, ked som mala tazke depky tak som zase zacala fajcit, takze teraz budem prestavat uz treti krat. Co sa tyka psychickeho stavu je to stale rovnake, som stabilizovana a spim dobre. Zacala som sa tu lepsie stravovat, ja som nejedla ziadnu surovu zeleninu a teraz jem. Tak snad sa mi zlepsi krv. No uz som sa dost rozpisala, zelam vam vsetkym pekny den a drzte sa.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 440
Reputácia Reputácia : 72
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

regina, dzuli08, kimi2028, Patty_Pillow, Mous, Saladin, Jaro123444 and like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Saladin So 1 apríl 2023 - 17:25

Ahojte. Tento týždeň bol účtovný.. V domnení, že sa vrátim do normálu, ponechal som si sročku a živnosť, tak musím každoročne podávať daňové priznania. Našťastie mám rád nové výzvy a pred rokmi som sa naučil obidva typy účtovníctva (podvojné a jednoduché) - inak by som sa za tie roky nedoplatil.. Jediný problém je - klasika - únava, tak som namiesto 2,5 dňa účtoval 4,5 dňa. Škoda, no.. Samozrejme sa to neobyšlo bez komplikácií - občianský mi vydajú až v apríli, tak som skoro nemal ako podať priznania. A za to je.. samozrejme.. drobná motivačná eurová pokuta (1500).. Tento víkend mám kľud, lebo vonku fúka ako v nejakej turbíne a ochladilo sa. Držte sa..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 520
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina, kimi2028, Patty_Pillow, Mous, Catherin4, motylek and animusmeus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  kimi2028 So 1 apríl 2023 - 17:48

Ahojte kamaráti a kamarátky, mám sa celkom dobre. Potešilo ma, že som nemal už veľmi dlho hlasy. Pán psychológ nazval moje problémy ako pseudohalucinácie, ktoré nie sú závažné. Majú ich vraj aj zdraví ľudia. Neviem no, mne to ako zdravé nepríde, ale čo narobím. Aj včera som sa vyčerpal, tak som mal jednu z tých pseudohalucinácii po zobudení. Inak je všetko v norme a nezbláznil som sa. Teším sa už na Veľkú noc, aj keď na cestu do Bratislavy sa teším už menej.

Čo stváram. Tak tento týždeň som bol 3x na stacionári. Našiel som si jednu celkom dobrú kamarátku, tak trávime s ňou spolu čas. Dá sa skvelo s ňou porozprávať a tak. Ide jej to, aj keď je tiež skôr introvertka ako ja. Je to však veľmi fajn. Na stacionári máme skupinové psychoterapie, či pracovné terapie, aj keď tento týždeň pracovné veľmi neboli. Psychoterapie sú skvelé. Mali sme vnútorného kritika a vnútorného fanúšika rozobrať. Kritizovať je jednoduchšie ako jednoducho fandiť si. Musím sa tomu učiť. Na druhej sme mali rozprávať o svojich silných stránkach. V súčasnosti bohužiaľ silné stránky zakrpateli po chorobe.

Doma jediné mínus tento týždeň nebol futbal vôbec. Snažil som sa robiť aspoň šachy, ale duši sa nechce riešiť náročné vecí. Aj keď podarilo sa mi dať dokopy nejaké okomentované partie vlastnou hlavou. Celkom sa mi to povzdávalo. V nedeľu by som chcel okomentovať ešte jednu. Tiež oddychnúť a vypnúť. Výlet v nedeľu poslúži určite dobre. Denný režim zlyháva, ale musím niečo vymyslieť pre dní, keď nie som na stacionári, aby som sa skvelo zabavil. Tak držte mi palce.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

regina, Patty_Pillow, Mous, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek So 1 apríl 2023 - 18:11

@kimi2028 "Mali sme vnútorného kritika a vnútorného fanúšika rozobrať. Kritizovať je jednoduchšie ako jednoducho fandiť si. "

To mi připomíná - v Bohnicích jsme hráli jednu moc fajn kolektivní hru. Jmenovalo se to JSEM - UMÍM - MÁM. Tyto 3 slova jsme napsali pod sebe na papír a připevnili si papír na záda. Pak jsme dostali propisky a chodili jsme od jednoho k druhému a každému jsme pod to napsali něco hezkého, co si o něm myslíme (anonymně), co je, umí a má. A pak jsme si navzájem četli, co o nás někdo hezkého napsal.
Dozvěděla jsem se dokonce od tří lidí, že mám hezké oči. Laughing Tak mi to zvedlo náladu. Smile
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 720
Reputácia Reputácia : 56
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

kimi2028, Patty_Pillow, Mous, Saladin, Catherin4 and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Mischelll So 1 apríl 2023 - 20:31

Ahojte Wink

tak mam sa v podstate fajn...a nasledny týžden by mal byt ako tak v pohode....teda sef by mal ist na dovolenku...ale pondelok ma čaka vela papierovačiek....no takze tak radšej nemyslim teda na buduci tyžden....ale co dnes, no nepretrhla som sa....umyla som sice jedno okno v deckej a jedne dvere ale este tu je roboty ako na kostole...to jarne alebo velkonočné upratovanie nechavam na buduci tyžden...až som s toho nesvoja.....nove nemam nic moc...akurat sa teším na film...s ktorého som uz titulnu piesen počula vela krat a teraz ho konenečne uvidim ten film...

PS: prajem krásny víkend community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 630
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

regina, kimi2028, Mous, Saladin, Catherin4, motylek and animusmeus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 34 Empty Ahojte

Odoslať  Blacksheep19 So 1 apríl 2023 - 22:15

Zdravim všetkých, som tu nová. Mám diagnózu schizoafektivna porucha zmiešaný typ.liecim sa už 22 rokov.
Páči sa mi toto fórum veľa som si čítala. Momentálne som na invalidnom dôchodku, ale hladam si prácu, lebo z toho sa nedá vyžiť.
Prajem pekný zvyšok víkendu.
Blacksheep19
Blacksheep19
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 10
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 31.03.2023

regina, Mischelll, kimi2028, vrana, Patty_Pillow, Mous, Saladin and like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Sweetheart Ne 2 apríl 2023 - 17:27

Kimi a co si pisal pseudohalucinacie, to co je? Neviem co to je. Napis sem, ze co to je. Ci to aj ja nemam. Ja som vonku teraz, prechadzam sa s vinom 😂 ale strasne fuka 😀 poslem sem fotku. Odfotim nejaku peknu. Ale dajte mi vedet, co su pseudohalucinacie.
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 552
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Mous Ne 2 apríl 2023 - 18:13

Ahojte, tak ja sa mám dobre, lebo budem mať stretko turistické kdesi na Slovensku s jednou kočkou no a máme už aj približný termín v máji. Inak som si robil poriadky v aplikáciach v mobile, som to pretriedil. No a čítal som dobrú knihu. K tej poslednej téme "čo čítam teraz" som pridal citáty-zabudol som na ne-naozaj Vám odporúčam to pozrieť-autor Laxness.
Dnes tu hodne fučí severák, aj sa schladilo, síce slnko svieti.
@Sweetheart pseudohalucinacia je uvedomená, čiže si pacient uvedomuje, že čo vidí je navyše
Pozdravujem
Myš
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 855
Reputácia Reputácia : 184
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina, Juraj, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  kimi2028 Ne 2 apríl 2023 - 18:23

Tak tak pri halucináciach sa stráca kontakt s realitou. Pri pseudohalucináciach je človek pri "vedomí". Len viete ako ja rozlišovať to ešte neviem. Napr. v piatok som mal hlas, čo mi povedal "Choď". Nebolo to z hlavy. Hlavne je to menej závažné. Pokiaľ Kimimu hlasy neskladajú súvetia tak je to OK. Very Happy To už by bolo horšie...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Juraj, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Mous Ne 2 apríl 2023 - 18:45

@kimi2028 keď si uvedomuješ, že je to hlas, tak je to pseudohalucinacia.."pri vedomí", ako si použil, nie je príliš šťastný výraz.jedná sa o obyčajné uvedomenie si.pretože pri psychóze človek často krát vidí, počuje, cíti nosom čosi čo nie je, no neuvedomuje si to, že ten predmet je navyše-obyč.haluz a pseudohaluz sú odlíšené uvedomovaním si subjektívnym
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 855
Reputácia Reputácia : 184
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 34 z 84 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 59 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore