Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 47 z 84 Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48 ... 65 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Pi 21 apríl 2023 - 22:34

@Patty_Pillow On je to asi jen podpůrný prostředek. Pokud je to vůbec pravda. Smile
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow So 22 apríl 2023 - 13:46

@motylek, ale zase to môže Byť fajn, keď sa na to budem cítiť tak na to pozriem nejaké šrúdie
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 402
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek So 22 apríl 2023 - 22:30

Dnes jsem strávila příjemné odpoledne v čajovně s exkolegyní z chráněné dílny, která zkrachovala, když vláda ODS v r. 2012 snížila chráněným dílnám dotace. Spousta CHD tehdy zkrachovala a zdá se, že ty ostatí přežily "díky" tomu, že se orientují na výkon, musejí se plnit normy, vzniká tam stres a práce je tím pádem paradoxně pro schizofreniky nevhodná.
To si myslím já.
V podstatě mi to dnes exkolegyně potvrdila slovy, že v chráněné práci jsou ještě tvrdší podmínky než na volném trhu práce.
Musím si o tom promluvit s mojí psychiatričkou; začíná mi připadat, že ona se v tom vůbec nevyzná a že si naivně myslí, že chráněná práce je chráněná a pro schizofreniky vhodnější než normální práce na zkrácený úvazek.
Začíná mi připadat, že kdyby se mi podařilo sehnat nějakou bezstresovou nebo málo-stresovou práci někde v kanceláři na 0,2-0,5 úvazku, třeba ve státní správě nebo v administrativě nebo kdekoliv jinde, co bych zvládala a kde by mi byli ochotní vytvořit bezstresové prostředí, tak by to pro mě bylo mnohem vhodnější než chráněná práce.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

kimi2028, Catherin4, Jaro123444 and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  kimi2028 Ne 23 apríl 2023 - 7:52

To máš pravdu. Aj u nás v chránených dielniach chodí takto. Ani nezoberú. Oskúšajú a povedia už po pár hodinách, že nemáš na to. Very Happy Tie normy sú ako u zdravých ľudí. Tak jedine, kto tam môže pracovať je asi niekto šikovnejší... Nájsť takých je dosť problém, čo to zvládajú a navyše neberú žiadne ohľady... Však ty pracovať nemusíš, keď sa ti nepáči tak môžeš byť aj doma... Very Happy
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Ne 23 apríl 2023 - 12:48

@kimi2028 Máš pravdu, přinejhorším můžu zůstat doma. Nedostatkem financí netrpíme. Jen jsem chtěla na chvíli zase mezi lidi, nějaké finance pro sebe (když svůj ID posílám na spoření) a dělat chvíli zase něco smysluplného.
Jen mi celá ta situace přijde absurdní a smutná - chráněná práce je horší než normální a psychiatři o tom vůbec nevědí. No, I cannot accept
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Ne 23 apríl 2023 - 15:53

Ahojte moji mili, tak sa zase hlasim. Moje liecenie sa chyli ku koncu a som aj rada ze pojdem zas domov. Bola som tu vseho vsudy 7 tyzdnov, co je fakt dost. Uz sa tesim aj na robotu, len dufam, ze ma sef da zas na moje povodne oddelenie, tam to mam rada. Kde som bola posledne tam to neznasam. Inak sa mam ok, moj stav je uz nejaky cas stabilizovany, ziadne vykyvy. Mala som tu aj mierne zhorsenie ale potom sa to zase zlepsilo.
Vcera som si kupila nejake nove letne tricka a vyberala som siroke, volne, aby sa mi pod tym nerysovali speky. Z liekov som pribrala 20 kilo co je ozaj hodne vela. Jedna spolupacientka mi hovorila, ze z liekov pribrala 12 kilo, potom ich vysadila a zase to schudla. Tak sa aj ja pohravam s myslienkov znizit tie lieky, ale zase si uvedomujem, ze mi hodne pomahaju a teraz by to este nebolo dobre. Je to stale kratko co je moj stav stabilizovany, len pred pol rokom som mala psychozu a tazku manio-depresiu. Uvedomujem si, ze zatial si nemozem dovolit znizovat tie lieky. Musim byt na tom dlhsie dobre a potom. Dufam, ze az ich potom znizim, tak tiez schudnem. Nechcem byt takato, brucho mam uplne vydute. Speky musim prekryvat volnym oblecenim. Ja len dufam, ze ta vaha uz viac hore nepojde. Chcem sa aj zdravsie stravovat a tiez trocha viac chodit do prirody. Snad to pomoze.
Nasla som si na internete liek na socialnu fobiu, vola sa Aurorix. Vyzera dobre, je to zaroven antidepresivum a nepribera sa po nom. Skusim to predhodit mojmu lekarovi, nech mi to predpise. Dufam, ze to urobi. Vsak uskodit mi to nemoze. Lebo s tymi socialnymi uzkostami mam stale problemy. Keby mi to pomohlo, uz by som fakt nic viac nepotrebovala zlepsovat co sa tyka psychickeho stavu. Mozno este viac sily/energie do zivota, ale to myslim pride casom, lebo nie som dlho po uplnom vyhoreti a psychoze. Vracia sa to dost pomalicky, ale myslim, ze to chce len cas.
Tak sa majte pekne a drzte sa.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Jaro123444, motylek and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Ne 23 apríl 2023 - 15:55

Motylek, Kimi a co su to tie chranene dielne, co sa tam robi. Da sa tam vobec zarobit?
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Ne 23 apríl 2023 - 16:04

Motylek vy mate aspon toho skveleho Jarolymka co pre vas tak vela urobil. Napr. tie kaviarne pre psychotikov. Aj ked neviem, ci to tiez nie je stresujuca praca, robit casnicku. Napr. vcera som bola v restike a ti casnici tam doslova lietali, stale mali naponahlo. A to si musia vsimat kto prisiel novy a kto nieco potrebuje. Ja viem urcite zeby som takuto pracu nezvladla. Ja som dost spomalena a taka az zasnena, nemam tu koncentraciu tak dobru aby som toto zvladla. Obdivujem tych ludi co to robia. Ja potrebujem klud a viem sa sustredit len na jednu vec, potom nevnimam co sa deje okolo.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Jaro123444 Ne 23 apríl 2023 - 16:14

@Catherin a ten liek na sociálnu fóbiu pomáha? lebo myslím, že tým trpím aj ja a dosť. Je mi celkovo nevoľno čo sa týka môjho stavu ale ak mám niekam ísť ostane mi ešte horšie o dosť, viac sa tá nevoľnosť zintenzívni a je hotovo. Nikam ani nechodím. Len stále to takto nejde. Neviem to proste už ovládať a telo tak reaguje. Som z toho zúfalý úplne. Vysadil som Alventu aj sám od seba čo som síce robiť nemal ale už som musel niečo spraviť aby som zistil čím to môže byť. Samozrejme Alventa nie je môj hlavný liek a preto som to spravil. Vysadiť antipsychotikum by som nedokázal keby aj čo bolo, to sa bojím. A myslel, som že to je ozaj tou Alventou, lebo chvíľu mi bolo aj celkom ok dajme tomu a dnes som mal ísť pozrieť na futbal do dediny ale nešiel som ani radšej a to som si dal aj Neurol. Myslel som si aj, že to nie je liekmi ale, že to bude moja psychika zas robiť. A neviem už ako sa dostať z toho, len neviem pochopiť, že takto zrazu a tak intenzívne to žačalo. Tiež som rozmýšľal nad liečením ale asi by som sa tam zbláznil a v noci nemôžem spať, len sa prehadzujem v posteli a nespím, nikto by sa tam ani nevyspal pri mne a ja by nedokázal spať na izbe s ďalšími cudzími ľudmi. Teraz aj dosť plačem za ten môj stav a zúfalosť už a ako nemám antidepresívum, tak samozrejme kvôli tomu ma chytajú depresie, cítim sa sa na obtiaž a už nenávidim sám seba a mrzí ma to kvôli rodičom hlavne, že majú so mnou starosti a musia ma chovať, takú trosku. V piatok mám volať doktorke, neviem či jej mám povedať o vysadení Alventy alebo nie radšej. Spravil som blbosť viem, ale musel som skúsiť nájsť problém. Nemáte prosím nejaké rady ako s tým bojovať? keď už telo reaguje tak automaticky a neovladatelne? Alventy som bral inak 75mg
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 415
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Ne 23 apríl 2023 - 16:24

@jaro123444 ja mám návrh na tvoje problémy a to je nemocnica, tak tam ti nastavia lieky, ani mne tu nie je dobre
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 402
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

motylek likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Ne 23 apríl 2023 - 16:35

@Catherin4 Chráněné dílny jsou takové malé dílničky, kde zdravotně postižení vyrábějí různé drobné předměty (třeba z keramiky nebo šijí atd.). Jsou CHD třeba pro sluchově nebo zrakově postižené, pro mentálně postižené, pro lidi s fyzickým handicapem nebo i pro duševně nemocné. Mělo by tam být chráněné prostředí uzpůsobené nemocem či postižením zaměstnanců. Nevím, kolik si tam vydělají teď, já jsem pracovala naposledy před 10 lety a tehdy jsme tam měli výdělky nižší než minimální mzdu (to umožňoval nějaký zákon o CHD). Takže vydělat se tam moc nedalo. Pro představu za 20 hodin týdně jsem si tehdy vydělala cca 3000 Kč (122€) měsíčně, což mi stačilo tak akorát na obědy. Ale měli jsme tam tehdy skvělou partu a se třemi z nich jsem stále v kontaktu (se 2 kolegyněmi se i stále vídáme).
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Ne 23 apríl 2023 - 19:43

Jaro ten svoj terajsi stav ber tak, ze to je len docasne, takto sa nebudes citit furt. Mas proste len velmi zle zivotne obdobie. Bolo by treba ti nastavit spravne liecbu, potom sa to zlepsi. Nie je normalne, ze sa teraz po par mesiacoch liecby citis este horsie ako pred nou. Nieco je zle, a tvoja doktorka keby bola co k comu tak by ju to trklo. Ze nemas spravnu liecbu. Zle ti moze byt aj z tych liekov, to vsetko ide cez zaludok a ten to zatazuje. Bud z jedneho lieku, alebo aj zo vsetkych. Ze si vysadil Alventu a skusal co to urobi sa ti ani nedivim, tiez ta nebavi tento stav a skusas co pomoze. Aj tak beries len malu davku, ja beriem 225 mg Alventy. Ale ja mam diagnostikovanu tazku depresiu. Ty, podla toho co pises mas tiez tazku depresiu a toho antidepresiva by si mal brat viacej, zato menej antipsychotik, alebo vobec ziadne. Ked ti doteraz nepomohli ziadne antipsychotika ani po x mesiacoch a ze ich beries konsku davku,tak to asi nie je psychoza co mas. Ja sa fakt divim tvojej doktorke, ze ti toto robi. Vsak si stale v horsom stave a jej to nevadi. Ak sa necitis na nemocnicu, mozes skusit stacionar, ak tam pri vas nejaky mate. Mal by si tam program a spat budes doma. Mne stacionar velmi pomohol, viac ako toto liecenie. Inak to, ze si prestal brat Alventu psychiatricke radsej nehovor. Nepotrebujes teraz este v tomto zlom stave aby ti za to este vynadala. Ked uz si ju vysadil, mozes skusit ju nejaky cas nebrat, ci tie nevolnosti boli z toho. Ak nie, tak si ju zase nasad a povedz psychiatricke ze mas tazke depresie, ze potrebujes vyssiu davku. Ja beriem ako som hovorila tych 225 mg a som zastabilizovana. A to som tiez mala tazke depresie. Mal by si vazne popremyslat nad zmenou psychiatricky, tato ti dobre nerobi. Odkedy si k nej zacal chodit citis sa stale horsie a tak by to byt nemalo. Ona by mala byt od toho, aby ti pomohla, nie aby ta doviedla este k horsim stavom. A co sa tyka toho lieku na socialnu fobiu Aurorix, ja s nim nemam ziadne skusenosti, ani nepoznam nikoho kto to bral. Takze neviem povedat ci to pomaha. Ja to skusim vypytat od mojho psychiatra, dufam, ze mi to da. Ak ano, napisem ti potom ako mi to pomohlo. Drz sa.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

janka,janka likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 47 z 84 Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48 ... 65 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore