Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 46 z 84 Previous  1 ... 24 ... 45, 46, 47 ... 65 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  animusmeus Št 20 apríl 2023 - 14:33

@kimi2028 u mna reagila zabrala po cca 2-3 mesiacoch, a to som zacal hned s 3mg, teraz beriem 4,5mg.

Inak sa mam uz o malicko lepsie ako vcera. Nevyspal som sa sice dobre, ale nalada sa cez den polepsila. Zajtra pojdem na dalsiu kontrolu k svojej Dr. , uz su to cca 2 tyzdne od toho manickeho ataku. Velmi si prajem, aby mi aspon Rispen upravila tak ako som ho bral pred tym, lebo takto citim ze mi to pomaly zapina v hlave, a citim sa spomaleno. Dufam ze to nebude dlho trvat a vratim sa do svojho "standardu", ba co viac este by som chcel popracovat na tom, ak by sa mi dalo, ze by som si vedel udrzat dobru naladu a pozitivne nastavene myslenie, poradite niekto, ako na to? :-) ... mam s tym problem, a potom som v takom kolisavom stave neustale, mozno to chce este viac casu, ak som kratko zalieceny.
Pekny den este vsetkym.
animusmeus
animusmeus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 74
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 31.03.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila, Lithium, Rispen, Trittico, Akineton, Frontin, Atarax

Jaro123444 and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Št 20 apríl 2023 - 14:54

janka,janka napísal:
ved áno, ja zas len podla seba, ze tiez som ho vela brala, bol moja zachrana, ja som to uz prehanala, ale pomahal mi, teraz mi uz neucinkuje,to som nechapala, uplne mi neurol prestal ucinkovat ako bol dobry,  teraz  aj styri roky nic,  nic, ale to je asi ze beriem medotrigin, ja som si nejak vsugerovala ze je to liek taky len na chvilu, nie na denne uzivanie, ked som vysadzala invegu tak som ho brala denne aj osem a nie najslabsich.  ale viem, ze predtym ked ucinkoval, tak sa mi ulavilo vzdy.

S Neurolem je právě potíž, že časem účinkuje míň a člověk má tendenci si ho navyšovat, až to přežene. Na mě ale působí celá ta léta pořád stejně, nechápu.... scratch
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 752
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Jaro123444, animusmeus and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Št 20 apríl 2023 - 17:58

@animusneus ja som brala reagilu 6mg, ale v záťažovej situácii ma sklamala, tak mi dr pridala haloperidol a reagilu postupne v nemocnici preč, ale inak reagila bola fajn
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 365
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Jaro123444 Št 20 apríl 2023 - 18:13

Ahojte kamaráti, kamarátky
Všimol som si, že niektorí tu beriete liek Prothazin. Pozrel som čo je to a píše sa na nevoľnosť a zvracanie a že plnil aj funkciu antipsychotika a mne tak momentálne je zle. Máte ho predpísaný kvôli nevoľnosti? myslíte, že by mi pomohol? a ešte, že či je návykový
Ďakujem Vám vopred za rady, majte sa pekne
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 366
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Št 20 apríl 2023 - 18:22

@jaeo123444 ja som ho brala ale max mesiac a Dr. mi ho zmenila späť na akineton ale neviem prečo
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 365
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  fuhino Št 20 apríl 2023 - 18:59

Ja som mal volakedy Prothazin na spanie.
fuhino
fuhino
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 23
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 24.08.2018
Bydlisko Bydlisko : Stredné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: (Olanzapin) Olpinat 10mg 0-0-2, (Escitalopram) Elicea 10mg 1-0-0.

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  janka,janka Št 20 apríl 2023 - 22:21

@jaro123444 prothiazin mi, alebo nám,  davali  v nemocnici", este mi ho davali ze v tehotenstve a pri kojení sa moze, mne nezaberá teda na nic. . Skusaj moznosti aj psychoterapie, ci aspon psychologa, mas niejake napady z Tvojho okolia, alebo si uz chodil? S tym napinanim na zvracanie, to je neprijemne, to je z nervov, ci nevies, z coho, skus to este so vseobecnym, ci?

Prajem vam pekny piatok  community together
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  janka,janka Št 20 apríl 2023 - 22:30

motylek napísal:
janka,janka napísal:
ved áno, ja zas len podla seba, ze tiez som ho vela brala, bol moja zachrana, ja som to uz prehanala, ale pomahal mi, teraz mi uz neucinkuje,to som nechapala, uplne mi neurol prestal ucinkovat ako bol dobry,  teraz  aj styri roky nic,  nic, ale to je asi ze beriem medotrigin, ja som si nejak vsugerovala ze je to liek taky len na chvilu, nie na denne uzivanie, ked som vysadzala invegu tak som ho brala denne aj osem a nie najslabsich.  ale viem, ze predtym ked ucinkoval, tak sa mi ulavilo vzdy.

S Neurolem je právě potíž, že časem účinkuje míň a člověk má tendenci si ho navyšovat, až to přežene. Na mě ale působí celá ta léta pořád stejně, nechápu.... scratch


To je dobre, ze pomaha. Lieky by nam mali pomahat. giving a hug kiss
Ale teda myslim na svoju pecienku, pri liekoch, teraz je na jar pupava, pampeliška mozme žuvat tie stonky horké, to je na pecienku zdrave., ved aj taky čaj predavaju ze s pampeliškou na pecienku.
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

motylek likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Pi 21 apríl 2023 - 10:59

Ahojte, tak ja mám prvú spánkovú liečbr za sebou, ani to také hrozné nebolo, len ma bolia spánkky keď prežúvam. Ale nič som necítila aj ihlu mi jemne pichli a potom som sa už zobudila na izbe na zotavenie a odtiaľ sme išli na oddelenie
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 365
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Pi 21 apríl 2023 - 14:58

Mimochodem jsem si vzpomněla: psycholožka se zkušenostmi s psychotickými pacienty mi říkala, že z jídel působí příznivě proti schizofrenii losos.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 752
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Jaro123444 and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Pi 21 apríl 2023 - 20:20

@motylek ja mám lososa 1-2 krát do týždňa a nezlepšuje sa to podľa mňa.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 365
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  regina Pi 21 apríl 2023 - 22:07

Jaro,
Prothazin je na celkove upokojenie, spomalenie mysle a teda aj na spanie. Davali nám ho aj v nemocnici pri rizikovom tehotenstve, aby "sme si nerobili starosti". Teraz ho mam predpísaný na spanie 2 tabl. na noc alebo keď idú na mňa znepokojujúce myšlienky tak si dám aj jednu napr. ráno alebo nadránom ked sa zobudim a v hlave mi to točí a chcem ešte pospať tak si dám jednu tabletku. Dve by boli nadránom už moc, to by sa mi zle vstávalo a púšťalo do činností. Také sú moje skúsenosti s Prothazinom.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 647
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

motylek and Blacksheep19 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 46 z 84 Previous  1 ... 24 ... 45, 46, 47 ... 65 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore