Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 45 z 84 Previous  1 ... 24 ... 44, 45, 46 ... 64 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Jaro123444 St 19 apríl 2023 - 15:12

Ahojte priatelia
Tak mne je stále zle, nie psychicky ale na zvracanie a odpadnutie. Psychicky by to nebolo také zlé. Viac ma hnevá toto, doktorka mi vysadila arisppu a dala rispen, ale nepomohlo. Už len jedine, že by to bolo z Alventy, ale veľmi pochybujem. Podľa mňa to nie je z liekov. Jedine, že úzkosti ale na to beriem Alventu práve a teraz som v kľude, nemám žiadny stres, či záťaž. Som fakt už z toho zúfalý. Rozmýšľal som aj nad tým, či to nemôže byť z toho, že nejaký orgán ako je žalúdok alebo pečeň nepracuje ako má. Už som bol aj na vyšetrení krvi, magnetickej rezonancii, CT, moč, stolicu a to bolo v poriadku. Minule mi aj z ničoho nič opuchla ruka, mám aj nepríjemne svrbivé kožné vyrážky a na WC ma vždy preženie. To je dôkaz, že niečo nie je v poriadku, len keby som vedel čo. Už som rozmýšľal aj nad biopsiou orgánov, to je niečo také, že odoberú tkanivo toho orgánu a ľahko zistia, či je v poriadku alebo nie, je to operačný zákrok.
Alventu som rozmýšľal, že skúsim aspoň nachvíľu vysadiť, keďže to nie je môj hlavný liek, ale bojím sa popravde bez toho aby doktorka vedela, keďže liečbu musím dodržiavať, to ma len tak napadlo s tou Alventou, lebo tam sa píše, že môže byť nevoľno a na zvracanie, lenže keď som ju začal užívať, tak mi nebolo tak a už som mal aj seroxat a citalec pred tým.
Musím s tým niečo robiť, lebo takto mi nemôže byť stále nevoľno a na zvracanie. Je to dosť nepríjemne a ťažko sa aj niečo robí vtedy. Dúfam veľmi, že sa podarí zistiť problém čo najskôr a prestane to, ale už normálne strácam vieru. Jedno sa polepší ( psychika) a posere sa ďalšie.
Ocino ma stále volá niekde na výlety, ale neviem ako mu mám už povedať, že mi nie je dobre. Keby mi je psychicky zle by mi tie výlety pomohli, ale takto ak je zle inak a nechutí mi jesť nie je príjemne chodiť po výletoch. Ja už mám aj strach ako mi zas bude, proste už strach zo strachu. Minule som si dal aj Neurol keď som šiel k doktorke, ale nemám pocit, že by nejak pomohol.
Držte sa priatelia a majte sa dobre.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 359
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

janka,janka likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Juraj St 19 apríl 2023 - 15:13

Keď som sa pred štyrmi rokmi dostal do psychózy, tak mi chvíľu trvalo, kým mi zabrali lieky. Pýtal som sa vtedy psychiatričky, či elektrošoky pomáhajú proti halucináciám. Ona povedala že keď človek dostane elektrošoky, tak halucinácie prestanú, ale asi po mesiaci sa vrátia.

Ja som veľmi šťastný že halucinácie nemám. Bolo to hrozne vyčerpávajúce ich počúvať. Keby sa mi vrátili, tak by som urobil jednu z dvoch vecí. Vec prvá: snažil by som sa s tým žiť. Pokiaľ by som to nedokázal, urobil by som druhú vec - ukončil by som svoj život.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 551
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

janka,janka likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  kimi2028 St 19 apríl 2023 - 15:26

Ahojte kamaráti, je mi celkom dobre a som tomu rád. U nás nie je samozrejmosť, aby sme sa mali dlhodobo stabilne dobre. Pomáha mi pri tom aj nový životný štýl minimalizmus, ktorý by ma mohol naštartovať. Len neviem, či pri ňom vydržím dlhodobo. Dnes len tak jednoducho žijem a je to pre mňa fantázia. Cítim sa spokojne a celkom v mysli šťastne. Ďakujem veľmi kamarátke, že mi požičala skvelú knihu. Hovorila síce, že môžem ju mať tak dlho ako chcem, ale zajtra vrátim jej ju. Ona nemá ju ešte ani prečítanú.

No a čo dnes, aké aktivity som robil? Urobil som toho celkom dosť a som tomu rád. Bol som aj 3 hodiny mimo domova. Ráno som išiel na zdravotnú prechádzku 1,5 hodiny som išiel tam aj späť. Pritom som zašiel aj ku starým rodičom a porozprávať sa s nimi. V rámci zdravia som aj cvičil 20 minút ako aj stravoval sa striedmo.

Vzťahy ma dnes potešili, aj keď som bol v kontakte len s mamou, dedkom a babkou. Debaty boli príjemné a počítali sa mi. To by bolo čo sa týka na dnes vzťahov všetko.

Záľuby boli super. Venoval som sa šachu.. Sklamalo ma, že dnes majú voľný deň MS a tak som sa na 8. partiu tešil. Urobil som si náhradný program šachový a bolo dobre. Rozhodol som sa, že urobím vlastný projekt a skúsim okomentovať každú jednu partiu, čo boli zápasy o majstra sveta. Od tohto cieľa ma však odrádza náročnosť, ale chcem skúsiť. Musím zmeniť trochu svoje myslenie...

Komunita. Dnes som napísal pre šachovú komunitu super článok.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Highlander St 19 apríl 2023 - 19:14

Odpověď pro uživatele Sweetheart: taky beru antipsychotika a piju alkohol. Už 20 let a pořád žiju . Piju víno nebo pivo, skoro každý den.
Highlander
Highlander
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 8
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 19.04.2023

Sweetheart likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  janka,janka St 19 apríl 2023 - 21:32

Jaro123444 napísal:Ahojte priatelia
Tak mne je stále zle, nie psychicky ale na zvracanie a odpadnutie. Psychicky by to nebolo také zlé. Viac ma hnevá toto, doktorka mi vysadila arisppu  a dala rispen, ale nepomohlo. Už len jedine, že by to bolo z Alventy, ale veľmi pochybujem. Podľa mňa to nie je z liekov. Jedine, že úzkosti ale na to beriem Alventu práve a teraz som v kľude, nemám žiadny stres, či záťaž.  Som fakt už z toho zúfalý. Rozmýšľal som aj nad tým, či to nemôže byť z toho, že nejaký orgán ako je žalúdok alebo pečeň nepracuje ako má. Už som bol aj na vyšetrení krvi, magnetickej rezonancii, CT, moč, stolicu a to bolo v poriadku. Minule mi aj z ničoho nič opuchla ruka, mám aj nepríjemne svrbivé kožné vyrážky a na WC ma vždy preženie. To je dôkaz, že niečo nie je v poriadku, len keby som vedel čo. Už som rozmýšľal aj nad biopsiou orgánov, to je niečo také, že odoberú tkanivo toho orgánu a ľahko zistia, či je v poriadku alebo nie, je to operačný zákrok.
Alventu som rozmýšľal, že skúsim aspoň nachvíľu vysadiť, keďže to nie je môj hlavný liek, ale bojím sa popravde bez toho aby doktorka vedela, keďže liečbu musím dodržiavať, to ma len tak napadlo s tou Alventou, lebo tam sa píše, že môže byť nevoľno a na zvracanie, lenže keď som ju začal užívať, tak mi nebolo tak a už som mal aj seroxat a citalec pred tým.
Musím s tým niečo robiť, lebo takto mi nemôže byť stále nevoľno a na zvracanie. Je to dosť nepríjemne a ťažko sa aj niečo robí vtedy. Dúfam veľmi, že sa podarí zistiť problém čo najskôr a prestane to, ale už normálne strácam vieru. Jedno sa polepší ( psychika) a posere sa ďalšie.
Ocino ma stále volá niekde na výlety, ale neviem ako mu mám už povedať, že mi nie je dobre. Keby mi je psychicky zle by mi tie výlety pomohli, ale takto ak je zle inak a nechutí mi jesť nie je príjemne chodiť po výletoch. Ja už mám aj strach ako mi zas bude, proste už strach zo strachu. Minule som si dal aj Neurol keď som šiel k doktorke, ale nemám pocit, že by nejak pomohol.
Držte sa priatelia a majte sa dobre.

Ahoj, tak ja som pocula jednu doktorku psychiatricku v radiu z vychodu hovorit, ze ked uz dlho chodi niekto k jednemu lekarovi a neciti sa ok, ze je dobre ist aj k inemu  ..nemyslim ze hovorila zmenit, neviem ako to myslela, mozem to najst je to v archive tam v radiu,  ten druhy lekar ked sa pozrie na cloveka moze mat iní pohlad., lebo aj mne dala prva ine lieky inu diagnozu ako ten druhy.  A tiez mne poradili, ze AD sa maju striedat lebo ja som brala dlho AD a vobec mi nepomahali ale jedla som ich pat rokov, k nicomu a robila som chore veci, ale nikto mi to nepovedal, teraz to uz viem... Tak neviem z coho to mozeš mat tieto stavy ak nie zo stresu a z uzkosti..a chodis na terapie? alebo k psychologovi. To je velmi dolezite mat dobreho psychologa, psychoterapeut najlepsie. lebo to mas velmi tazke, aj niest to, ze je clovek chory, zo vsetkym sa vyrovnat, povies si ze nemas stres, ale naozaj ho nemas? a tie lieky..mohol by tu niekdo napisat ze ci je mozne z Alventy byt zle. Okrem smeru na rispen su kventiapiny, nie? ja sa v tom az tak nevyznam, ale asi su to rozne liecivá na tie iste choroby. ze to mas uz mozno aj somaticke bolesti zo psychickych bolesti. Asi trepem, ale tak co uz mam ked ine neviem, prepac a skore uzdravenie giving a hug tak


Naposledy upravil janka,janka dňa St 19 apríl 2023 - 22:01, celkom upravené 1 krát.
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  janka,janka St 19 apríl 2023 - 21:40

motylek napísal: @janka,janka Ten Neurol jsem  @Sweetheart-ovi poradila já. Beru ho denně už 7 let a cítím se konečně normálně, bez úzkostí. Jestli ho nepotřebuje denně, tak je dobře, že ho bere nárazově, ne jako já. Ale mně moc pomohl, já jsem měla úzkosti silné a často.

ved áno, ja zas len podla seba, ze tiez som ho vela brala, bol moja zachrana, ja som to uz prehanala, ale pomahal mi, teraz mi uz neucinkuje,to som nechapala, uplne mi neurol prestal ucinkovat ako bol dobry, teraz aj styri roky nic, nic, ale to je asi ze beriem medotrigin, ja som si nejak vsugerovala ze je to liek taky len na chvilu, nie na denne uzivanie, ked som vysadzala invegu tak som ho brala denne aj osem a nie najslabsich. ale viem, ze predtym ked ucinkoval, tak sa mi ulavilo vzdy.
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

motylek likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  kimi2028 St 19 apríl 2023 - 21:41

Bohužiaľ Janka sú lieky, ktoré zaberajú veľmi dlho. Napr. aj ja beriem liek, na ktorého účinok sa vraj čaká najmenej od polroka až do roka. Jednoducho do pol roka nezaberie. Keď sa dostaví ten účinok tak je to už super. Teraz beriem ten liek asi 3 roky a som už úplne inde po všetkých stránkach, ako povedzme pred 5 rokmi. Teší ma to veľmi.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

motylek and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  janka,janka St 19 apríl 2023 - 21:43

Kimi : Tak to je sila. to som nevedela. Ale je dobre, ze zaberu potom, to je velmi dobre..


Naposledy upravil janka,janka dňa St 19 apríl 2023 - 21:58, celkom upravené 2 krát.
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  janka,janka St 19 apríl 2023 - 21:44

Juraj, prosim Ta co su to psychozy? suvisia so psychotickou poruchou? Mne dali psychoticku poruchu raz ale teda neviem co to je, teraz mam uz inu diag. Ani psychotická porucha neviem co je.
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Jaro123444 St 19 apríl 2023 - 22:01

@Janka máš aj pravdu, ja som rozmýšľal nad tým zmeniť psychiatričku, veľa ľudí mi to vravelo aj. Nakoniec som nikdy k tomu nedospel aj keď videla, že liečba neučinkuje dáva mi tie isté lieky. Neviem ani sám z čoho môžu byť moje ťažkosti. Môže to byť kľudne úzkosť ako si napísala, len sa mi nechce veriť že takto zrazu z ničoho nič. Je pravda, že ja už to mám jedno s druhým.
Na terapie nechodím, možno by som mal ale je aj ťažké nájsť dobrého terapeuta resp. terapeutku. Neviem či mi v tomto pomôže popravde. To musím vyriešiť nejak inak skôr asi. Rozmýšľal som dlho nad tým, len nikdy k tomu nedospejem. Ono máš možno z časti aj pravdu, že to už je somatické z toho všetkého. Lebo mňa to hnevá už ako mi je a myslím potom len na to a tým si to ešte horším, že už mám nervy z toho a stres, že sa to nelepší, takže také blbosti nepíšeš a píšeš rozumne by som povedal.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 359
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

janka,janka likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  kimi2028 Št 20 apríl 2023 - 5:41

To áno janka každý by chcel výsledky v krátkom období, ale ako som písal nie každé tak zaberajú napr. aj tie antidepresíva. Pamätám sa, že na Alvente mi trvalo tiež cca. polrok, kým som sa cítil OK. Ja má napr. teraz reagilu a tak ako som písal od polroka do jedného roka, kým je niečo vidno za tým. Tá reagila zmenila mi dosť povahu ku lepšiemu. Každý mi hovorí, že ako pôsobím na ľudí a mne sa to páči. Vždy som chcel pôsobiť pri konverzácii uvoľnene a nie napäto ako struna. Tiež dokonca minule pochválila ma na stacionári jedna slečna, že ako rozprávam... Very Happy Aj to ma potešilo....
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

motylek and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  kimi2028 Št 20 apríl 2023 - 14:13

Ahojte, dnes na stacionári bolo dobre. Páči sa mi, že aj tam sa to nieslo v minimalistickom duchu.

Zdravie boli 2 dlhšie prechádzky a jedna cvičebná zostava. Možno urobím si ešte jednu domácu zostavu.
Vzťahy boli dobre. Dobre som vyspovedal 2 dievčatá a vypýtal som si na jednu aj kontakt, ktorá mi dala ho. Občas jej zavolám asi. Pravdepodobne v sobotu, keď ho mám... :o)
Záľuby idem pozerať zápas o majstra sveta v šachu a tiež možno idem pripraviť šachový tréning. Šachy beriem ako poslanie.
Osobnostný rast nie je dnes.
Spoločenská angažovanosť tak skúsim napísať článok...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Patty_Pillow, Jaro123444, motylek and animusmeus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 45 z 84 Previous  1 ... 24 ... 44, 45, 46 ... 64 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore