Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 44 z 84 Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 64 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  janka,janka So 15 apríl 2023 - 22:05

ahojte, tak ja na hedonine aj dobre aj zle, mam neziaduce ucinky a spim dlho, to je velmi zle.  Mam bolest hlavy, ze  mi ide vybuchnut, tlaky, stuhnute lica, take napate, sucho v ustach, pri srdci bolest sa mi zda, ze z hedoninu predtym som nemala. Ale inak sa mi paci, mam jasnejsie videnie vo veciach co mam robit, mam viac energie na pohyb, som aktivnejsia a je to pocitujem velky rozdiel ako pred hedoninom a to som na polke tbl zatial, som pokojnejsia, aj ked napata trochu, lebo mam ustavicne napate svaly pod licami, upratala som to co cakalo roky, za tieto dni,  spravila veci co som planovala roky, a to za den, som prekvapena..pozitivne, az sokovana ze takto neskoro pred 50 tkou mi po 10 rokov nieco aj zabralo, lebo fakt ta aktivita a ujasnenost toho co robim, rychlejsia, premyslenejsia, velky rozdiel si myslim, pozitivne, aj ako som sikovne varila, vladala, upratala, hlavne to varenie predtym vsade bordel, teraz hop hop poriadok upecene,Very Happy fakt, aj ale smutna som, ze take vedlajsie ucinky fyzicke, ale aj sa bojim, vraveli mi ze som viac neista, to neiviem, bola som aj  predtym, v tvari sa mi zda ze som ina, lepsie na tom Very Happy, fakt..aj na fotkach to vidno,  nerozhadzu ma veci, co predtym som bola vykolajena ci z toho ze su ludia zli ku mne alebo dobrý, milí, to ma vedelo rozhodit riadne. doteraz som robila veci s velkou namahou, velmi tazko, zlozito, tak ja nechapem ani inak z tychto ucinkov. Tak ja by som prijala nieco podobne ako tento liek ale bez tychto svalovych veci a este aj viac fajcim, aj ked mi nechuti a pribrala som za tychto par dni 4 kila,  to je len zaciatok, ked som brala olanzapin, co mi vobec neucinkoval tak som pribrala 20 kilo, tie mi ostali, alebo to bolo z invegy, asi olanzapin,  takze neviem, stale sa citim ako nadrogovana, takze neviem uz co na to povedat, ze nevedia tieto veci s vahou a fajcenim vyriesit z laboratoriach. Inak prajem peknu nedelu.
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

Mous, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Saladin Ne 16 apríl 2023 - 21:20

Ahojte. Včera bol skvelý deň. Programoval som a dokončil som to, na čo som mal naplánovaný celý víkendy. Myslelo mi to rýchlo a funkčne.. Dokončil som 2 utilitky, ktoré som mal rozrobené - potrebujem ich aktualizovať na oficiálny server. Takže prispejem svojou troškou do sveta Linuxu..

Večer som si ale urobil jedlo zo zakázanej potraviny (múka) a oheň bol na svete. Znova som mal sny ako v nejakom filme. Snívali sa mi bejválky. A kamarát, s ktorým som podnikal po VŠ. Btw. spáchal samovraždu, nešťastník jeden.. BOl to strašný sen. Neustále ma naháňal, aby som sa konečne venoval zamestnancovi, lenže ja som musel omietnuť nejakú stenu. Celý sen som omietal. Nakoniec sme zamestnali iného zamestnanca, ale ten bol neschopný.. Zobudil som sa nevyspatý.. A celý deň aj tak vyzerá..

Myšlienky lietajú hore dole, neviem sa sústrediť, chaos v hlave.. No ništ... Nemôže byť každý deň slnečno, že.. Majte sa pěkně..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 542
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

kimi2028, Mous, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 44 Empty asi mi je nieco uplne iné

Odoslať  janka,janka Po 17 apríl 2023 - 21:51

Ahojte, s hedoninom som sa rozhodla skoncit, vcera som sa nevedela rano zobudit, dnes tiez, mam zapchaty nos, otrasne vyzeram za pat dni mam brucho vacsie ako tehotna, ako od piva, no strasne, vyzeram ako chora vazne, som nahnevana strasne, ale akurat sem to mozem napisat viac nic nespravim, som sklamana z mojho psychiatra, aj ho menim, aj mu to poviem, jasne som mu povedala ze som odilsa od predchadzajucej co krici bezne na ludi,. narocky nepisem pacientov, pretoze pacienti sa liecia a nie ze sa im typnú lieky ..na spanie a nejake tabletky, hocijake vsak vydrzis uvidis, nevadi ze za par rokov ti prepne este viac, .dame ine, .....povedala som tomuto psychiatrovi ze tá na mna kricala, a on ze...noooooo to by nemala....a on za pol roka tiez, v decembri a aj februari, mozem napisat preco,  ale to ze mi dal tento hedonin, to beriem od neho ako neprofesionalnost a posledne a este ma odmietol na terapeuticke sedenia Very Happy. S takymto vyzorom, co som uz chudla aj ked pomaly a zrazu vyzeram ako fakt tak ze beriem lieky, uplne to vidno, take brucho, to by ste neverili,  nechcem aby ma niekto vobec tak videl citim sa hrozne, ani nema na mna pozitivny ucinok, je to trapne uz, ako predpisuju lieky halabala, a ja tu tie stavy musim zazivat,  chudaci aj ini ludia ak sa im deje podobné, neni to prvy raz toto bolo aj horsie co mi davali lieky, ale to som nevedela a zrala ich aj ked som umierala psychicky,,.uz nie....a tie sprievodne veci z uzivania hedoninu , to je chore, nenormalne, vedd to potom vobec nema ucinok liecivy, ved to uz dnes nemaju ludia hanbu, tak je, majte sa fajn aspon vy, ved aj mna to prejde dufam.

dopisujem..ja som nahnevana za to ze psychiater vie ze musim fungovat rano vstavat a on mi da hedonin, akoby nevedel ucinky, ze sa predpisuje aj na spanie, ja tym ake on mi dal lieky mozem ohrozit zivot niekoho mne zvereneho, a celkovo, naco mi dava taky liek co ma taketo ucinky silne vedlajsie, a to som len na polke a dnes by som mala mat celu. a nedam si.  nemozem mam rano povinnosti a viem ze nevstanem ked si dam. a zajtra mu zavolam, ak bude neprofesionalny, tak idem si hladat druheho., neviem kde sice, koho.  Ahojte. a dakujem za objatia Mous a motylek.
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Ut 18 apríl 2023 - 18:59

Ahojte, tak ja ani neviem kde začať, lieky akosi nefungujú, tak idem na elektrokonvulzívnu liečbu od pondelka, takže ešte mesiac v nemocnici zrejme budem, lebo v BA si po terapii nechávali na pozorovanie dva týždne.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 362
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  animusmeus Ut 18 apríl 2023 - 20:15

@Patty_Pillow Neviem či ides na elektro liecbnu prvý raz , alebo nie, ale podelím sa o skúsenosť, nedá mi to nezareagovat. Ja som absolvoval elektro pred 5 rokmi, pocas druhej hospitalizácii v nemocnici, po pokuse vziať si Život. Nemám nás to dobre spomienky, lebo mi to vymazalo hlavu, doslova, veľa vecí som sa musel učiť odznova, napr. programovat . Ono sa tie výpadky prejavia po istom čase,nie hneď. Nejdem ťa odhovárat,ale už by som si elektro ja osobne nedal aplikovať. Držím palce.

Inak mám sa, nič moc, som doma , nechodím momentálne do práce, mám podvyhnute dávky liekov, musím oddychovať lebo som z toho unavený a utlmený. Dúfam že to čím skôr prejde. Držte sa priatelia.
animusmeus
animusmeus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 74
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 31.03.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila, Lithium, Rispen, Trittico, Akineton, Frontin, Atarax

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Ut 18 apríl 2023 - 21:25

@Patty_Pillow   @animusmeus
Co jsem četla reakce lidí na FB na elektroléčbu, tak všichni píšou, že to vymaže paměť, ale že je to navrátilo do života v momentě, kdy jim žádné  léky nezabíraly.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 749
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

regina likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  janka,janka Ut 18 apríl 2023 - 22:46

tak ahojte, ja som si vecer nedala ten hedonin,aj my chyba trochu, predsa len utlmoval, realitu som zvladala kludnejsie, keby mozem dam si cely ale nemozem,  rano som vstala velmi skoro, uz o pol siestej, uplna zmena, aj fyzicka..ale zas tie stavy moje ze som zrychlena v mysleni a komunikacii, nervná, vsetko precitujem priliš, musela som si dat lexaurin aspon podvecer, no tak som volala sestricke ze ho nemozem brat, tak ona ze ci pridem skorej, ja ze nie, staci ako je dohodnuty termin. ale uz mu chcem pisat email, ze potrebujem nieco podobne.. Mal na mna aj dobre ucinky, lepsie ako medotrygin. tak bude zazrak ak sa najde aj pre mna liek, ktory mi pomoze, lebo hedonin mi ukazal nieco co som nezazila ..neviem asi vacinu dospelosti.  Ako je dobre ludom, ktori maju prirodzene take myslenie, prezivanie, uz to chapem, ze su schopni žit. Uplne som pochopila ako su schopni toho co ja som nebola schopna, jaj ked na to mám. Majte sa pekne.. giving a hug community together kiss

ked som bola na oddeleni, spolubyvajucej elektrosoky pomohli a neskor som ju stretla v meste a ani som ju nespoznala, tak bola dobre. Viac neviem, len ze sa prebrala a jej deti boli za to radi ked ju prisli pozriet.


Naposledy upravil janka,janka dňa Ut 18 apríl 2023 - 22:52, celkom upravené 3 krát.
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

motylek likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  regina Ut 18 apríl 2023 - 22:48

Elektrosoky mi vymazali kratkodobú pamat. Nic strašneho. Absolvovala som ich počas 6 hospitalizácii, vacsinou počas 5 dni, takze cca 6x5, cize celkovo cca 30 elektrošokov. Som tu, v realite , stabilizovaná, bez depresií a môj "zdravý" muž vravi, že mám lepšiu pamäť ako on.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 647
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

motylek, animusmeus and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Sweetheart Ut 18 apríl 2023 - 23:24

Aj na youtube su videa, kde hovoria o skusenostiach s ETC. Som to pozeral. Mne to nerobili este nikdy. Ja som bol na poobednej dneska a jak som skoncil o 10, isiel som do herne na vino 😀 ale ja nehram automaty, len na vino tam chodim 😀 inak aj na olanzapin su zle recenzie a mne vyhovuje, hedonin nepoznam, ale aj olanzapin utlmuje a spi sa dobre po nom. Inak ja pijem aj alkohol na neho a nic sa mi zatial nestalo. Len ja sa zas bojim neurolu, ked som doma, tak si ho nedavam, ale jak mam ist do roboty, musim si dat. Ja nezvladam tie stavy pred robotou, ale ked som uz tam, tak to zvladnem. Len ma trase volakedy tam a citim tie paniky niekedy. A bojim sa, ze ostanem zavisly na neurole, lebo doktor mi predpisuje 30tabletok na 2 mesace, ale minuly mesac som volal sestricke, ze uz sa mi minul 😀 tak mi predpisali este jedno balenie 😀A som teraz v takej malej herni na sidlisku 😀 ja sem chodim, sak nebudem dlho, asi tak do jednej. A by ma zaujimalo, ci aj druhi piju na tieto lieky? A jaku maju s tym skusenost. Inak vino je lepsie jak neurol pre mna, len pred robotou pit nemozem 😂 ale vino ma vie strasne zrelaxovat. Tvrdy alkohol nepijem, len vino. Pijete aj druhi alkohol? Inak ani pivo nepijem, to mi chutovo nechuti, ta hnusna horka chut 😀 a tvrdy alkohol tiez nie, mna boli brucho z toho. A neznasam konaky, jak whiskey, captain morgan a taketo, to vyslovene neznesem, uz len ten zapach konakov a pritom sa hovori, ze to je najkvalitnejsi alkohol.
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

janka,janka likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  animusmeus St 19 apríl 2023 - 8:04

Ono to ECT asi účinkuje tiež rôzne, na človeka od človeka. A je dosť pravdepodobné, že pozitívne účinky prevyšujú nad negatívami. Lekári hádam vedia čo robia, však oni sú študovaní.

Dnes sa mám, ešte horšie ako včera. Spal som, ale zle... Nechápem ako sa po poriadnom spánku môže človek cítiť unavený. Žeby som bol prespaty? 12 hodín je asi až moc , veru... Hmm. Pekný deň všetkým prajem.
animusmeus
animusmeus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 74
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 31.03.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila, Lithium, Rispen, Trittico, Akineton, Frontin, Atarax

Juraj, Mous and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  janka,janka St 19 apríl 2023 - 14:25

Sweetheart napísal:Aj na youtube su videa, kde hovoria o skusenostiach s ETC. Som to pozeral. Mne to nerobili este nikdy. Ja som bol na poobednej dneska a jak som skoncil o 10, isiel som do herne na vino 😀 ale ja nehram automaty, len na vino tam chodim 😀 inak aj na olanzapin su zle recenzie a mne vyhovuje, hedonin nepoznam, ale aj olanzapin  utlmuje a spi sa dobre po nom. Inak ja pijem aj alkohol na neho a nic sa mi zatial nestalo. Len ja sa zas bojim neurolu, ked som doma, tak si ho nedavam, ale jak mam ist do roboty, musim si dat. Ja nezvladam tie stavy pred robotou, ale ked som uz tam, tak to zvladnem. Len ma trase volakedy tam a citim tie paniky niekedy. A bojim sa, ze ostanem zavisly na neurole, lebo doktor mi predpisuje 30tabletok na 2 mesace, ale minuly mesac som volal sestricke, ze uz sa mi minul 😀 tak mi predpisali este jedno balenie 😀A som teraz v takej malej herni na sidlisku 😀 ja sem chodim, sak nebudem dlho, asi tak do jednej. A by ma zaujimalo, ci aj druhi piju na tieto lieky? A jaku maju s tym skusenost. Inak vino je lepsie jak neurol pre mna, len pred robotou pit nemozem 😂 ale vino ma vie strasne zrelaxovat. Tvrdy alkohol nepijem, len vino. Pijete aj druhi alkohol? Inak ani pivo nepijem, to mi chutovo nechuti, ta hnusna horka chut 😀 a tvrdy alkohol tiez nie, mna boli brucho z toho. A neznasam konaky, jak whiskey, captain morgan a taketo, to vyslovene neznesem, uz len ten zapach konakov a pritom sa hovori, ze to je najkvalitnejsi alkohol.

no je to zle ze pijes vino aj keby si lieky nebral , a nikam to nepovedie dobre, ale ked este aj na lieky pijes, mas zatial mlady organizmus, zvladas, mozog ti rastie do 25 rokov,  neviem ci h ochces mat uplne vyhladený, po praci vecernej domov spat, lekarovi neklamat, robis aj nocné?, pises, ze sa trasies niekedy a mas paniky, tak to riesis uvolnenim alkoholom, to je absolutne nerozumne, casom sa stanes viac zavislym, ..na alkohole, to mas na cely zivot, z choroby sa vyliecit da ked ma clovek stastie, ale zo zavislosti sa nedostanes ...neurol brat denne ja neuznavam, to beriem, ze je na prekonanie tazkosti, kratkodobo,  ked su dlhodobo uzkosti tak ine lieky setrnejsie k telu,  tak pit na lieky je absoliutne nerozumne, este k tomu na psychiatricke, kde chces skoncit ako? To snad vies ze robis nespravne, je jedno co pijes je to alkohol ja som na olanzapine pribrala velmi a nic mi nerobil. Do prace neurol, to je tiez zaujimave,
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

motylek likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek St 19 apríl 2023 - 14:56

@janka,janka Ten Neurol jsem @Sweetheart-ovi poradila já. Beru ho denně už 7 let a cítím se konečně normálně, bez úzkostí. Jestli ho nepotřebuje denně, tak je dobře, že ho bere nárazově, ne jako já. Ale mně moc pomohl, já jsem měla úzkosti silné a často.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 749
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Jaro123444 and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 44 z 84 Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 64 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore