Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 43 z 84 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 63 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  janka,janka Št 13 apríl 2023 - 11:28

ahojte, zobudla som sa skoro pred obedom, takze ten hedonin brat nemozem, lebo na nom fungovat nemozem, v noci som mala silne tlaky v hlave, to ked si dam cely budem matoha, nehapem preco mi ho predpisal, vlastne ani ten medotrygin mi nejak nezbera za rok brania sa necitim nijak lepsie, nijaka zmena, rano mam celu aj vecer tbl, pritom viem , verim ze su lieky aj pre mna kde by som fungovala, jedna v hronovciach povedala ze som tazky pripad, ale nesla dalej, tak
..poznate psychiatra v Sahach niekto prosim Vas? chcela by som ist za nim nech sa na mna pozrie, co si mysli,,
Katuska drzim palce
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  animusmeus Št 13 apríl 2023 - 13:14

Ahojte, tak mám za sebou ďalší atak, podarilo sa to zastaviť tesne pred tým než to nabralo rýchly spád. Cítim sa ale unavene, síce lepšie ako hneď po zmene liekov ale i tak som takpovediac rozbitý. Opäť to potrvá nejakú dobu kým sa dám úplne dokopy na svoj normál. Čo má teší že som neskončil v nemocnici či v liečebni. Pekný deň všetkým.
animusmeus
animusmeus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 74
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 31.03.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila, Lithium, Rispen, Trittico, Akineton, Frontin, Atarax

Mous, motylek and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Katuska Št 13 apríl 2023 - 13:19

To že si chlapov môžem vyberať neznamená že sa závesim na každého ktorý by ma chcel a nech sa o mňa stará. Chvalabohu tento typ ženy niesom. A to prečo nebývam s frajerom tu riešiť určite nejdem. Ani nepotrebujem aby ma tu niekto súdil.hodnotil alebo mi dával rady. Píšem pretože chcem zdieľať ako sa mám čím žijem ako sa mi darí alebo nedarí. Ďakujem za pochopenie ...
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

dzuli08, motylek and animusmeus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Jaro123444 Pi 14 apríl 2023 - 11:38

Ahojte,
tak dnes som bol u doktorky na kontrole, ledva som vydržal čakať tú polhodinku. Povedal som doktorke o tých nevoľnostiach a pocitu na zvracanie. Vyhodila mi Arispu a dala Rispen. Povedala, že to môže byť z toho. Tak budem dúfať, že len z toho. Alventu mi nechala. Uvidíme teda ako bude, len nech mi to prejde lebo som zúfalý z toho.
Lieky mi predpísala Olanzapin, Alventu, Tisercin, Neurol a ten Rispen. Lieky mi bola vybrať mamina, ale žiaľ Rispen a Frontin nemám. V appke poisťovne mi ani neukazuje tieto 2 lieky predpísané, tak neviem či doktorka zabudla predpísať alebo ich nemali. Budem jej musieť zavolať teda a aby sa to nezaobišlo bez komplikácii, tak Olanzapin nemali, takže sa zas budem musieť motať to mesta za to.
K tomu mi ešte doktorka povedala, že mi napíše papiere k invalidite ak to nepôjde, ešte počkáme ale samozrejme. Ešte chcem počkať kým sa to zlepší, ak teda hej. Popravde by som nemal na to ani myslieť, lebo ma zabijú doma a mrzelo by ma to, že by si pochovám možnosti sa možno lepšie zamestnať
A posledná vec, čo som celý ja, tak som si nezobral papier s bodmi , ktoré chcem prebrať a zabudol som sa spýtať, či kožné vyrážky nemôžu byť z lieku. Ale čo už, mal som sa dopredu myslieť.
Držte sa priatelia
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 377
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Juraj, motylek and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  animusmeus Pi 14 apríl 2023 - 13:14

@Jaro123444 S liekmi musis mat trpezlivost, je to o nastaveni, niektore sedia viac, niektore menej a zalezi aj od cloveka, niekomu pasuje to a inemu ono. Neboj, ID dostanes, je to fajn mat aspon nejake peniaze ked nerobis, a pracu si mozes najst ked sa zastabilizujes. Ja som bol rok PN potom som zacal poberat ID a az po nejakom case som si nasiela pracu, nie na full-time a hlavne taku kde nie je skoro ziadny stres. To je dolezite, mat vyvazeny rezim a byt v pokojnom prostredi. Samozrejme v praci vedia ze mam ID, ale nevedia preco, lebo to je kazdeho sukromna vec.
Ja sa dnes mam o kustik zase lepsie, ide to vsetko ale pomalicky, tieto dusevne choroby su zial take. Tiez som netrpezlivy hned by som chcel vsetko okamzite, a nie vyckavat. Inak to je aj s tymi liekmi tak, ze niektore zaberaju po istom case, ked sa vytvori v tele potrebna hladina a nie hned, nie je to ako tabletka od bolesti co ucinkuje okamzite.....
Drzte sa, pekny den.
animusmeus
animusmeus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 74
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 31.03.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila, Lithium, Rispen, Trittico, Akineton, Frontin, Atarax

Juraj, Jaro123444, motylek and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Jaro123444 Pi 14 apríl 2023 - 13:43

@anymusmeus tak tak ako vravíš, začiatky sú najhoršie asi. Málo kedy sa podarí trafiť správne lieky hneď. Je ich kopa a každému sedí niečo iné.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 377
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

janka,janka likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Pi 14 apríl 2023 - 14:18

Ahojte, milí přátelé,
dnes jsem byla u psychiatričky a říkala jsem jí o tom, že bych ráda zase pracovala. Myslela jsem, že bude mít radost, ale ona byla opatrná a říkala mi, že bych si měla najít chráněnou práci. Tak to je v pytli, zase bych dělala něco manuálního za 3000 Kč měsíčně a vydělala bych si sotva na jídlo a domácí práce bych dělala po večerech. sad and unhappy Tak si říkám, jestli mi to za to stojí.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 758
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Jaro123444 Pi 14 apríl 2023 - 14:26

@Motylek možno sa bojí doktorka aby sa ti nepustil ďalší atak. Ono popravde ak nepotrebuješ nejak súrne peniaze, tak nemusíš za každú cenu pracovať. Každý by tu asi rád pracoval normálne ako byť chorý. Pri tejto chorobe je to tancovanie na tenkom ľade. Sama, ale vieš najlepšie.
Mne ďalší atak keď som dostal túto diagnózu definitívne už spôsobila nešťastná situácia na dovolenke v Tatrách, to ma položilo a potom som cítil ako ide niečo na mňa. A to som sa tam tešil ako nikdy v živote snáď. Ono sa to dokáže spustiť aj keď to najmenej čakáš.
Ak budeš ozaj pracovať držím ti palce aby si to zvládala. U Vás v Prahe je určite viacej chránených dielní a veľa práce aj na pol úväzku, určite ako niekde na dedine.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 377
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

regina, Catherin4, motylek and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Pi 14 apríl 2023 - 15:00

Vidíš to,  @Jaro123444 , radím druhým, aby byli trpěliví, smířili se s nemocí apod. a já sama mám problém i po tolika letech se smířit se svojí. Asi je to tím, že se cítím doma docela dobře a někdy mi nedochází, na jak křehkých základech ten můj pocit stojí. Že stačí málo a zadělala bych si na velké problémy.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 758
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Jaro123444 and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Pi 14 apríl 2023 - 18:30

Mimochodem nechávám si už několik týdnů posílat na mail nabídky práce (zjistila jsem, že na poloviční úvazek po dobách covidu nabízejí mnohem víc pracovních míst než předtím) a zrovna dnes, kdy jsem se od psychiatričky dozvěděla, že se mám orientovat na chráněnou práci, jsem objevila hned 2 nabídky pro OZP, které mě zaujaly. Po tolika týdnech pročítání inzerátů.
Dnes mám den blbec asi....
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 758
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Patty_Pillow, Catherin4 and Blacksheep19 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  kimi2028 Pi 14 apríl 2023 - 19:08

Ahojte kamaráti a kamarátky, mám sa celkom dobre. V súčasnosti nepociťujem žiadne výraznejšie psychické ťažkostí. Je to aj o tom, že menej rozmýšľam o sebe samotnom a darí sa mi to celkom. Je dobre, že sa ľutujem podstatne menej. Mám rád, že môžem chodiť na stacionár. Snažím sa chodiť 3x do týždňa zatiaľ, ale v budúcnosti by som chcel znížiť na 2x za týždeň. Hm, čo som robil predošlé 2 dní na stacionári? Boli tradične veľmi zaujímavé debaty so spolubojovníkmi, ktoré sa mi veľmi páčili. Tiež bolo aj cvičenie včera na rehabilitačnom oddelení. Tiež mali sme aj sedenie so psychológom. Dnes sme mali zase dielne ručných prác. Páči sa mi, že vedia pripraviť nám rôzny program. Potom poobede včera kognitívny tréning, dnes upravená verzia meno, mesto, zviera,vec…. Bolo to vtipné…

Čo doma? Tak je bieda, ale chcel by som začať cvičiť, či sa venovať trochu šachu. Samozrejme chodiť aj von… Budem sa snažiť, aby bolo to dobre...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2190
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

vrana, Patty_Pillow, Mous, Catherin4, Jaro123444, motylek and Blacksheep19 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Tuto So 15 apríl 2023 - 1:04

Auhojte spriaznené duše!
Dlhšie som nepísa. Venoval so sa dosť audiu ako je Zello, rádio aj Messenger. Smozrejme "akp." je funkčné. Teraz sa už chystám spať. Trápi ma, že sa neviem donútiť k pravidelné pože všetky lieky beriehybu. Zdravotne lieky nezmenené, dve injekcie pridaná. Mám aj napriek tomu mierne odchýlky od tzv. normálu, zároveň mám však podozrenie, že by ma ktosi chcel na VPP. Držte sa zblúdilé duše. prajem kľudnú noc.

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Juraj, vrana, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 43 z 84 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 63 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore