Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Dnes ma teší 2 :-)

Strana 64 z 64 Previous  1 ... 33 ... 62, 63, 64

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 64 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  motylek Ut 9 apríl 2024 - 15:50

Manžel mi konečně dovolil koupit novou sadu hrnců. Staré hrnce po 15 letech dosluhují, a tak jsem si udělala radost a objednala nové. Smile Měly by je přivézt zítra večer, tak jsem zvědavá, jaké budou. (Recenze měly dobré.)
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 742
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Matej, rasto, Juraj, Jaro123444 and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 64 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Juraj Pi 12 apríl 2024 - 19:26

Ja pokračujem v čítaní anglicky písaných kníh. Posledné čo sa mi podarilo prečítať boli Biele noci od Dostojevského. Je to, rovnako ako Nežná, veľmi pekný príbeh. Bolo to také stredne náročné, niektoré časti sa čítali dobre, niektoré boli napísané takým ťažkým jazykom, že som im takmer vôbec nerozumel. Ale tie podstatné veci z diela som pochopil. Potom som sa ešte pokúšal čítať Southern Mail od Exupéryho (kúpil som to kedysi dávno), ale čítalo sa to veľmi zle, bolo to také lyrické, nebavilo ma to, tak som to vzdal. Potom som začal čítať Zločin a trest od F. M. D. (prečítal som to kedysi). Celkom som tomu rozumel, ale nebavilo ma to, lebo je tam obrovské množstvo postáv v ktorých som sa strácal.

Dnes som bol v meste a kúpil som si tri po anglicky písané knihy. Tieto knihy sú to čo ma dnes teší. Sú to výber príbehov Sherlocka Holmesa od A. C. Doyla, Cesta okolo sveta za osemdesiat dní od Verna, a Ostrov pokladov od R. L. Stevensona.

Ten Sherlock Holmes sa číta celkom dobre, prekvapilo ma že je to písané pomerne ľahkým jazykom. Jeden príbeh som prečítal dnes, v ďalších budem pokračovať zajtra.

Ostrov pokladov som ako dieťa čítal v slovenčine a potom ako dvadsiatnik som ho prečítal aj v angličtine. Len som tú knihu niekomu dal, tak som si ju musel kúpiť znovu.

Cestu okolo sveta som si kúpil po dobrej skúsenosti s predchádzajúcou verneovkou. V obchode som nazrel do tej knihy a vyzerá to byť v pohode. Myslím že ako dieťa som to čítal v slovenčine, ale nič si z toho nepamätám.

To je všetko, držte mi palce aby sa mi tie knihy podarilo prečítať a aby som si s ich pomocou zlepšil angličtinu.

(Na záver ešte dodám že tie tri knihy boli veľmi lacné. Dokopy ma stáli iba desať euro aj nejaké drobné!)
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 557
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Mous, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 64 Empty Ahoj

Odoslať  Mous Pi 12 apríl 2024 - 20:39

Čaute bojovníci...

no reku že sa ozvem aj ja po dlhšej dobe. Dnes večer mám takú chuť sem prispieť. Čítal som Jurajov príspevok ohľadom kníh, ktoré sa chystá čítať a ktoré čítal... Dostojevskij v angličtine, to asi nezvládnu ľahko ani Angličania... chcem tým povedať, že je to myslím cti hodný výkon. Najviac by ma z tých kníh asi zaujal ten Verne. On písal takou hravou jednoduchou rečou, čo môže v anglickom preklade byť celkom jednoduché, zároveň aj obohatiť.
Mňa dnes teší, že mám veľa roboty. Poviete si... Kto by sa tešil z množstva práce? Je možné, že som dáky podivín alebo čo... no je to jedna z mála vecí, ktorá ma napĺňa. Že je čo robiť.
Venujem sa už teraz naozaj naplno knihám. Okrem čítania mám čosi rozpísané, posledných desať dní som mal veľmi produktívnych (v podstate som nič iné nerobil len písal taký román). Zistil som, že spisovateľstvo je ako každé iné remeslo. Musíš ho hlavne robiť a príliš nad tým nefilozofovať. Samozrejme, chodievam aj so psom na dve prechádzky denne, no a raz v týždni na plaváreň. V tomto sa držím naozaj a po kondičnej stránke je to dobré. Držím sa v nefajčení, čím sa tiež môžem pochváliť. No a k tej práci... mám veľa článkov, čo je niekedy aj namáhavé. Ale práca je to tvorivá. Niekedy si vravím, že moja myseľ trošku predbieha písané slovo a že to vlastne nie je tak potrebné... Nemám sa predsa kam náhliť. Priznám sa, vyskúšal som ale aj strojopis. Teda, učím sa ho veľmi pozvoľna. Zatiaľ som urobil štyri lekcie (je to online), no potom som zanevrel naň- ma to začalo hnevať, stále som chybil a mi to pípalo. Už sa ho asi prestanem učiť... Je to ako učiť sa nanovo bicyklovať, ak sa to dá vôbec prirovnať, lebo asi najhorším, čo môže byť, je naučiť sa niečo robiť zle a potom sa to snažiť po x rokoch preučiť. To je aj môj prípad. Píšem na klávesnici stredne rýchlo, no nepoužívam všetkých desať prstov. Druhá vec je, že sa pozerám na klávesnicu, keď píšem. No a lekcie strojopisu by ma mali naučiť držať sa prstokladu a nepozerať sa na klávesnicu. Je to ale zložité.
Keďže inak žijem život bez vrelých medziľudských vzťahov (ak nerátam rodinu a jedného osobného kamoša), tak práve toto fórum a ľudia v ňom mi suplujú medziľudské kontakty. Chodím sem skoro denne a čítam si, niekedy viac, inokedy menej... je to taká malá kométa šťastia.
Do ďalších dní sa chystám pracovať. Keby som to mal zhrnúť... práca údajne šľachtí. No na to kašľať... robiť niečo pre mňa znamená mať aj cieľ a akúsi životnú náplň. Keď nevyšlo to partnerstvo životné a deti, tak aspoň práca sa darí. Teda minimálne v tomto období. A to ma naozaj teší a vnútorne nadupáva.
Ono, veľa sem neprispievam, lebo som aj trochu paranoidne nastavený. zdá sa mi už dlhšiu dobu, že si mám nechávať veci hlavne pre seba a transformovať ich do literatúry. No ale trošku som prelomil toto zdanie, spochybnil som sa a trošku sa vám zveril.
Majte sa dobre... Joj aby som nezabudol... Matej, tá vzdialenosť na Everest v banánoch ma rozosmiala.
Tak sa teda držme...a dík za pozornosť
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 867
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, rasto, Juraj, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 64 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  motylek Pi 12 apríl 2024 - 21:54

Zdravím vás, přátelé,

chtěla bych se vám svěřit s něčím, co mě těší už od úterka. V úterý jsme byli se synem u nefroložky, která nám sdělila výsledky rozboru sběru moči, který se provedl v únoru (február). Výsledky jsou vesměs pozitivní. Bílkoviny, která ničí ledviny, tentokrát nebylo v moči moc, odpadního vápníku už syn taky nevylučuje velké množství jako minule a hlavně ačkoliv syn poctivě zobe citrát draselný, tak jeho hodnoty byly minule nízké, takřka neměřitelné, kdežto teď se konečně zvedly do normálních hodnot. Takže je vidět, že léčba citrátem konečně zabírá.
A tak doktorka byla spokojená a objednala syna na další kontrolu a sběr moči až za 5 měsíců. A na závěr řekla něco, co mě moc potešilo a těším se z toho dodnes: že když syn bude takto poctivě jíst citrát a bude dodržovat pitný režim, tak se u něho ledvinový kámen už znovu neobjeví. Smile
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 742
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Matej, rasto, Juraj, Mous and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 64 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  EnaXnaY So 13 apríl 2024 - 17:39

Dnes ma teší, že sa mi podarilo dokončiť prvotnú verziu Documentor-a, apky na evidenciu štrukturovaných informácií vo forme stromu Wink

A ešte som stihol sfinalizovať aj Informer-a, na evidenciu personálnych informácií Wink

Už sú v google play Wink

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 64 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1115
Reputácia Reputácia : 165
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Matej, rasto, Juraj, Mous and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 64 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Lucas Ne 14 apríl 2024 - 16:33

Mňa veľmi teší, že som konečne po mesiacoch temnoty depresie išiel včera s rodinkou na záhradu, rozhýbal som sa teda poriadne, svalovica ako hrom 😁 porýľoval som, koľko chrbtica zvládla, čo-to sa i spoločne posadilo, aj ovocné stromčeky - tešíme sa na úrodu o nejaký ten rok...
Dokonca som sa cítil ako zdravý - zažili ste také dni? Žiadna nadmerná úzkosť, iracionálne myšlienky, melanchólia, celodenná únava... Proste radosť žiť 🕺 Bodaj by takých dní bolo viac, viac radosti i z maličkostí, zo spevu vtákov, zo slnečného svitu... Dokonca som sa po dlhej dobe prirodzene usmial a mal dobrý pocit z užitočnej práce...
Srdečne také dni prajem i vám, spolubojovníci 🙂
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 51
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, rasto, Juraj, Patty_Pillow, Mous, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 64 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  motylek Po 15 apríl 2024 - 22:50

Můj malý synoveček nedávno oslavil 3. narozeniny. Smile

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 64 Img_1019

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 64 Img_1110
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 742
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Matej, Patty_Pillow, Jaro123444 and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 64 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Patty_Pillow Ut 16 apríl 2024 - 8:40

@motylek malé deti sú riadne super 😍
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

motylek likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 64 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  EnaXnaY Pi 19 apríl 2024 - 6:03

Bociany v Trebišove Wink

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 64 CHMSYDEZCC-20240419060018

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 64 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1115
Reputácia Reputácia : 165
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Matej, rasto, Patty_Pillow, Mous, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 64 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  rasto Ne 28 apríl 2024 - 0:50

mna tesi ze nastupuju letne teploty uz dnes by mali u nas atakovat 20 stupnov a viac a ma byt slnecno.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 495
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

EnaXnaY, Juraj, Mous, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 64 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  EnaXnaY Ne 28 apríl 2024 - 0:52

rasto napísal:mna tesi ze nastupuju letne teploty uz dnes by mali u nas atakovat 20 stupnov a viac a ma byt slnecno.

Súhlasím, zimy mám už po krk Wink

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 64 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1115
Reputácia Reputácia : 165
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

rasto, Juraj, Mous, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 64 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Juraj Ut 30 apríl 2024 - 14:17

Ja som dnes po prvý krát v tomto roku kosil burinu. Mal som z toho trochu obavy, lebo sused do svojej záhrady umiestnil asi desať úľov, dosť blízko plotu. Našťastie včely boli kľudné a žiadna ma  pri práci neuštipla.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 557
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

rasto, Mous, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 64 z 64 Previous  1 ... 33 ... 62, 63, 64

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore