Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 49 z 84 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50 ... 66 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Tuto Ut 25 apríl - 1:18

Ahojte!
V posledných dňoch ma viac berie na spánok, ale aspoň malú prechádzku dám. Takto pomôžľm aj otcovi pri prejdení sa. Počas väčšiny dní som "skôr doma". Najviac času mi zaberajú kdihy a časopisy nápomocné k pochopeniu základom parapsychológie, dotklo sa to aj "akp.", kde sa objavujú knihy a časopisy spomínanej kombinácie smerujúce k pochopeniu. Psychológia, psychiatria, sociológia, filozofia, mágia, sebaovládanie a v malom aj motivačné knihy.

Lieky beriem ako treba, chodím na depot 2inj. Nedostatky zostávajú hlavne v slabom pohybe či po chodníkoch, alebo prírodou. Aj s cvičením je to na zaplakanie. Pre mňa najužitočnejšia terapiaje terapia čítaním.

Prajem vá pohodu do ďalších dní a držte sa bojovníci. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Juraj, Catherin4, motylek and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Ut 25 apríl - 7:20

@motylek všetko najlepšie aj keď oneskorene

@jaro123444 jaro začínaš sa točiť v blúdnom kruhu, fakt sa zamysli nad sebou buď zmena lekárky, alebo tá nemocnica tak na dva týždne vezmeš si knihy časáky a budeš mažmť vyplnený čas
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 402
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Catherin4, motylek and animusmeus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Ut 25 apríl - 7:23

Ale my ti tu fóre už nemáme ako inak pomôcť
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 402
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Catherin4 and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Ut 25 apríl - 7:39

Děkuju všem, kteří mi popřáli k narozeninám.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  animusmeus Ut 25 apríl - 9:51

Ano, moze to tak byt ze pri halundach su AD skodlive. Ale od toho je potom nejaky stabilizator... kurnik , ved ale od coho su doktori, to by oni mali vediet co namiesat pacientovi, i ked asi kazdemu to sadne inak, tie lieky. Mne doktorka pri maniach/psychozach zatial vzdy natvrdo odporucila vysadit AD, ale bolo to nastastie len par krat. Lenze co ked depresia cloveka nici, napr. u mna posledne to bolo tak, ze uz som nemyslel na nic ine len na sui, bolo to vazne, tie AD mi pomohli. Ono dost asi zalezi aj od toho aka je hladina v tele tych liekov, ako je mozog nasyteny. Moze sa stat ze AD zacnu potlacat ucinky inych liekov a pride psychodza. Celkovo by som povedal, ze tieto nase choroby a lieky su taky tenky lad po ktorom kracame.

Dnes sa mam ospalo, a nemam chut do nicoho. Chcel by som viacej pracovat, ale nejako ma to nelaka ked nemam chut, a neviem sa ani nejako extra motivovat a donutit... no co uz , asi nic.

Pekny den vsetkym.
animusmeus
animusmeus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 74
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 31.03.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila, Lithium, Rispen, Trittico, Akineton, Frontin, Atarax

Juraj, Catherin4, Jaro123444, motylek and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Jaro123444 Ut 25 apríl - 10:37

Ďakujem za rady priatelia.
Ono zmeniť doktorku by som mohol. V meste kam chodím sú len dvaja psychiatri. Ale raz som bol ako som spomínal aj u inej, po známosti. Len tá je 100 km odo mňa a nemôžem šoférovať s toľkými liekmi, aspoň si teda netrúfam, čiže je to komplikovanejšie ako ísť 10 km za doktorkou. Dala mi aj svoj email vtedy, myslím, že by bola ochotná si aj písať pri nastavovaní liekov. Síce by ma nevidela, ale tak napísal by som jej všetko ako je. Ona mi vtedy odporučila aj zvýšiť dávku AD. Šiel by som k nej skúsiť aspoň, ale tá diaľka nie je dobrá a je mi aj ľúto, prestať chodiť tejto, lebo určite robí čo môže aj ona. Ale zrejme niečo budem musieť spraviť
Ďalšia možnosť, že si zaplatím nadštandard v nemocnici. V záluží sa tuším dá, len určite je to dosť peňazí, ale zas mal by som kľud aspoň na izbe, internet, telku a hlavne by som nikoho nerušil, lebo nedá sa mi veľmi spať a inde už vôbec nie. Včera som šiel spať o 8 večer a zaspal som možno dnes 2:30 ráno.
Je pravda, že sa už točím v bludnom kruhu a niečo musím spraviť. Viem a uvedomujem si, že som zrelý na nemocnicu, ale je dosť príčin, prečo nechcem tam ísť.
Preto som rozmýšľal nad tou doktorkou aj keď je ďaleko odo mňa, ale veľmi by som dúfal, že mi pomôže keby sme si písali ako mi je a určite by skorej nastavila lieky ako takto ak idem raz za mesiac na 5 minút na kontrolu
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 415
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Ut 25 apríl - 11:25

Jaro tie sedenia u psychiatra mavas len raz za mesiac, nemozu ta tam zaviest rodicia? Tych 100 km? Ja kebyze mam syna ako ty, ja by som to pre neho urobila.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Ut 25 apríl - 13:18

Inak ja ked som mala psychozu, ale nie halucinacie ale bludy, ja som stale brala antidepresivum Alventu 225 mg, co je dost vysoka davka. K tomu mi nasadili aripiprazol postupne do 15 mg, a takto to beriem doteraz. Ja som citala, ze hlavne po prvej psychoze je dost vysoke riziko samovrazd, takze tam mi pridu antidepresiva vhodne az nutne.
Inak musela som si zvysit Triticco z 50 na 75 mg, lebo som nespala dobre, furt som sa budila, aj zaspat som mala problem. Tuto noc som spala ako babatko. Budem to zatial brat tak, co mi ostava.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Jaro123444 Ut 25 apríl - 14:45

@Catherin zaviezli si myslím, len už teraz som dosť im dosť na príťaž a aj oni sú zo mňa zúfali a nechcem veľmi ešte viac ich trápiť.
Škoda, že je to tak ďaleko, lebo tam by som mal dlhšie rozhovory s tou doktorkou a myslím, že by bola ochotná si aj písať každý deň pri nastavovaní liečby. Len to dochádzanie tam je najhoršie
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 415
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Ut 25 apríl - 15:01

@Jaro123444 Můžeš to zkusit s tím dopisováním. Ale myslím si, že psychiatrička by tě měla vídat. Dobrá psychiatrička dokáže poznat, co ti je, právě z pohledu na tebe, z toho, jak jí podáš ruku, jak se chováš apod. U mě si např. psychiatrička všimla třesu rukou, kterého jsem si já sama nevšimla.
Nad tím, jestli jsi/nejsi přítěž, moc nepřemýšlej. Ty jsi jejich dítě a ty bys to pro své dítě udělal taky. Mě vozili rodiče kvůli psychiatričce jednou za 2 měsíce z Valašska až do Prahy, což je nějakých jánevím 350 km ( Question )... Já být zdravá, tak taky syna vozím, i případně vlakem bych s ním jela. Klidně i bych ho vozila jednou týdně k psychologovi.
Jestli máš možnost/peníze si připlatit v psych. nemocnici nadstandard a být na pokoji sám a ještě tam mít internet, tak na tvém místě bych tím spíš do toho šla. Já ani nevím, jestli je to tady v Bohnicích možné, to bych si myslím zaplatila taky, jestli nedejbože bude nějaké "příště".
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

regina, Catherin4 and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Ut 25 apríl - 15:09

Jaro ber to tak ze si chory a potrebujes pomoc rodicov, jasne ze ti pomozu. A je jedno aka je to diagnoza. Az budes starsi a oni uz nebudu mat tolko sil, zase im pomozes ty, aj ich niekam zavesies ked budu potrebovat a tak. Od toho je rodina.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Ut 25 apríl - 15:11

Upřímně řečeno já jako matka bych byla nešťastná, kdybych viděla svého syna trpět a nechtěl by si nechat pomoct.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Catherin4 and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 49 z 84 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50 ... 66 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore