Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 26 z 84 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 55 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek So 18 marec 2023 - 16:30

@kimi2028 Tak to mám podobně jako ty. Malá násobilka ok, ale když se snažím v hlavě spočítat něco těžšího, zapomínám první cifru, ale i celkově co jsem už spočítala, nebo během počítání dokonce zapomenu, co to vlastně počítám a proč. Very Happy
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 798
Reputácia Reputácia : 62
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Patty_Pillow likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Saladin Ne 19 marec 2023 - 5:08

Chodím spať okolo pol 9, tak pochopiteľne vstávam o 3, 4 ráno.. Budia ma väčšinou sureálne sny - Salvador Dali by z nich mal radosť. Napr. dnes ich bolo niekoľko:

1) Agresívne červíky žrali listy na mojom ovocnom strome. Otec mi podaroval na narodeniny kýbel s vodou, ale nerozumel som prečo. Polovicu sna som riešil kýbel s vodou. Zvyšok sna som s ňou striekal ovosný strom a popri tom som zachraňoval záhradný domček z polystyrénu, lebo mi ho červíky zo stromu žrali.

2) Bol som v tuneli zavesený na strope s nejakými kamarátmi. Neustále premávali vlaky, tak sme sa nemohli pohnúť - išlo o život. Zrazu sa začalo tlačiť dopredu jedno dievča. Kričal som na ňu, aby sa nehýbala, lebo nás zachytí vlak. Ako si myslíte, že to dopadlo?? Samozrejme nepočuvala a robila si svoje Smile - liezla po nás, lebo slečna sa podľa jej slov ponáhľa. A stiahla ma zo sebou. Spadli sme spolu do nejakej vody s vírmi a prúd nás unášal a ponáral No, I cannot accept ..
____
Keď to tak čítam, tak sa mi zdajú obyčajné, ale tie sny sú naozaj zvláštne, bizardné, plné paradoxov a logických nezmyslov..
____
Momentálne pozerám 1. sériu Big Bang theory, čo ma trochu rozosmialo..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 616
Reputácia Reputácia : 58
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

dzuli08, kimi2028, Juraj, Patty_Pillow, Mous, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Ne 19 marec 2023 - 12:14

Ahojte, tak u mňa nastal pokrok a to zmena nálady, takže viem sama so sebou vydržať. A mesiac som už na liekoch.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 444
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

dzuli08, Hvezdicka, Juraj, Mous, Saladin, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 26 Empty Ahoj

Odoslať  Mous Ne 19 marec 2023 - 12:40

Ahojte guyz & darlings,
mne sa celkom darí. Čítal som tu včera o minimalizme (Matejov príspevok). Snáď by som k tomu dodal, že mne pomáha neupriamovať sa na prkotiny a hodnotiť život skôr z dlhodobého plánu. Nezaoberám sa bežným balastom (možno ho aj vytesňujem). Držím sa vzorca, že nič nefunguje na sto percent. Prečo si teda kaziť tento deň niečím, čo sa mi práve teraz nedarí. Myslím, že viera ako taká je silná vec- teda verím tomu, že keď to nejde dnes (alebo v tomto období), pôjde to zas nabudúce, lebo taký proste som. Asi nedovoľujem chorobe, aby v niektorých veciach zapustila vo mne korene. K tomu článku na schizo.sk by som teda pridal čosi také-nezaoberať sa balastom. 
Ako najlepší príklad je nejaká aktivita, ktorá sa práve dnes nedarí. Nevadí, tak nejdem naplno, poľavil som ale idem ďalej. Nebudem si preto kaziť dni a pripúštať si zhoršenia a čo ja viem čo. Choroba stráca nadomnou moc a ja mám krajší deň.

Je fajn, keď človek vie ostať otvorený novým veciam si myslím. Kiež by sa mi také dačo darilo. Dnes som kráčal a začal som utekať-mám dobrý pocit z prechadzky it is perfect

Idem rátať svoje kruhy, držte mi palce cheers
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 910
Reputácia Reputácia : 190
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

rasto, kimi2028, Hvezdicka, Juraj, Patty_Pillow, Saladin, Catherin4 and like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Saladin Ne 19 marec 2023 - 13:57

Toto je IMHO zdravý prístup k životu it is perfect Môj problém je v tom, že neviem, čo chdem (asi ako Sheldon z Big Bang Theory ) a nedám pokoj, pokiaľ to nedostanem Smile. V tomto závidím niektorým mojim kamoškám, ktoré to proste cítia (čomu by mali venovať, čo ich priťahuje). Jedna mi povedala, že "robím to, čo cítim a čo mi hovorí vnútorný hlas".. Lenže ja cítim chaos a vnútorný hlas je ticho.. O všetkom musím premýšľať, analyzovať a to nie je podľa mňa pravé orechové..

Písal som, že mi Boh posiela rôzne indície a komunikuje so mnou.. Ale tie sa mi nepáčia, napr. neustále ma neustále tlačí, aby som sa vo voľnom čase venoval fyzike. Kokso, ja a fyzik?? Tak už vyše 6 rokov odolávam, ale neustále ma to tam ťahá - je pravda, že ma to fascinuje, ale fyzika ma tak trochu nudí..

Minimalizmus je super vec, lebo potom človek nemá starosti so zbytočnosťami - min. ak je vyťažený zdravím, spavosťou, menšou energiou a iným handicapom..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 616
Reputácia Reputácia : 58
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Ne 19 marec 2023 - 14:29

@Patty_Pillow A co rodina na to, že bereš léky? Nedělá matka zase problémy?
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 798
Reputácia Reputácia : 62
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Ne 19 marec 2023 - 14:45

@motylek musím im klamať, že neberiem, ale oni sú 350 km od nás, takže to nemajú ako kontrolovať, tá hádka okolo 22.2. vo mne vyvoláva paranoju, že ma chce niekto liekmi otráviť, ale beriem ich aj tak, aj keď ma napína na zvracanie, ale robím to pre seba a syn má potrebuje funkčnú
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 444
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

motylek likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Ne 19 marec 2023 - 14:54

@Patty_Pillow V tvém případě je tahle lež asi to nejrozumnější, co se dá dělat.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 798
Reputácia Reputácia : 62
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Ne 19 marec 2023 - 14:57

@motylek ale Dr. mi navrhla depotnú formu, len musím byť nejaký čas stabilizovaná a až potom sa dá dať, tak by bolo fajn raz za mesiac alebo raz za tri mesiace ísť si dať pichnúť a nebrať lieky
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 444
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

motylek likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Ne 19 marec 2023 - 15:20

@Patty_Pillow Jasně, to bys pak ani nemusela lhát, že nebereš prášky. Smile
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 798
Reputácia Reputácia : 62
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Ne 19 marec 2023 - 15:26

@motylek ale najvtipnejšie na tom je, že moja mama sa vyliečila z alkoholickej epilepsii a trvá na pokračovaní liečby, lebo by jej vzali ID a musela by ísť robiť a vždy tesne pred posudkovou komisiou akože dostane záchvat, ale to je vidno, že ju niekto zbil, tak ani k neurologičke nejde až potom nahlási, že záchvat mala a Dr. má zviazané ruky a snaží sa jej upravovať lieky, aby jej sadli. Tak ona už nemusí brať lieky a berie ich a ja čo ich musím brať si ona myslí, že je to zbytočnosť. Celé zle
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 444
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

Juraj and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Mous Ne 19 marec 2023 - 16:13

@Saladin z toho čo píšeš sa mi zdá, že Boh má tendenciu ľuďom život komplikovať (bez urážky priatelia:))

Bol som si opat trochu zabehnut-bolo to skvele.totiz som trochu pribral a fakt beh mi robi ooch cosi ako extaza bytia
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 910
Reputácia Reputácia : 190
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

rasto, Katuska, Juraj, Patty_Pillow and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 26 z 84 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 55 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore