Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 27 z 84 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 55 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  kimi2028 Ne 19 marec 2023 - 18:39

Ahoj, Vladimir mám to podobne. Žijem tiež minimalisticky, a preto ma nič netrápi. Nezapodievam sa svojím ochorením vôbec, aj keď niekedy niektoré vecí vedia ma poriadne vystrašiť. Stačí len ojedinelý hlas a je už nepohoda. Zvoľním a je to hneď lepšie. Vždy sa snažím o program, ale niečo splním, niečo nie, ale nevadí mi to. Nie som za to platený ani nič a takto to beriem. Hoci chcel by som sa posúvať vo všetkom tá matematika, dejiny, či anglický jazyk môžu byť prvý krok… Tiež chcel by som sa zaoberať len dôležitými vecami. Musím hľadať cesty, že ako naštartovať tú hlavu opäť, aby aj pracovala a nielen odkladala väčšinu na zajtra. Tiež chcel by som založiť nejaký šachový projekt o majstroch sveta. To je však hudba vzdialenej budúcnosti… Uvidíme, čo mi z toho vznikne, či vybrať jedného majstra sveta a okomentovať všetky jeho dostupné partie alebo si vyberať úspešnejšie turnaje a len tie komentovať celé...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Hvezdicka, Mous and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Po 20 marec 2023 - 12:12

Ahojte, tak ja v pondelok nastupujem do Pezinku.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 357
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Juraj, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Jaro123444 Po 20 marec 2023 - 15:32

Ahojte kamaráti, kamarátky
Musím sa pochváliť, že včera som sa mal celkom fajn. Robili sme plot na vinici s ocinom a kopali jamy na stromky. Dnes som tiež ešte kopal jamy, ale už sa nemám zas nejak dobre. Snažím sa robiť domáce práce čo najviac aby som sa rozptýlil a aspoň trošku bol činný. Mrzí ma však, že dnes sa už zasa nemám dobre. Máme ísť s rodinou štvrtok, piatok, sobotu, nedeľu do Poľska, do Krakova a Waršavy, moc sa mi nechce ale budem musieť ísť. Hádam mi to pomôže aj takáto terapia trošku. A do pondelka sa musím rozhodnúť či pôjdem do nemocnice do Zálužia alebo nie. Moc sa mi nechce popravde ísť, atak nemám a bojím sa aby mi to neublížilo ešte viac. Priznám sa, že nechcem byť celú jar zavretý niekde. Aspoň pre mňa osobne je lepšia terapia sa hrabať v záhrade a pomáhať doma. Skôr by som bral terapie ambulantne alebo nejaký ten stacionár. Doktorka vravela, že by som tam bol len minimálne 6 týždňov, to ma trošku desí. Dúfam aspoň, že sa mi zlepší stav na jar a v lete, chcel by som ešte skúsiť školu len bojím sa že to už nepôjde. Záťaž a stres mi nerobia vôbec dobre, preto sa bojím čo ďalej. Chcel by som v lete skúsiť brigádu aspoň nejakú, len musí sa dovtedy polepšiť. Príjem nemám žiadny teraz, tak patrilo by sa niečo si zarobiť. Len neviem či toho budem schopný. Stále sa nad tým zamýšľam a desí ma to dosť
Majte sa pekne priatelia a užívajte si jar, kiež by už takto pekne ostalo ako je dnes.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 355
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

regina, Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Po 20 marec 2023 - 15:38

@Jaro123444 Ber to tak, že v tom Polsku si vyzkoušíš přespávání jinde než doma.
Jinak já jsem strávila v nemocnici jedny Vánoce a taky podstatnou část jara. Ty Vánoce mi dodnes manžel vyčítá, že byl doma sám se synem. sad and unhappy
Zdraví je ale důležitější než roční období, důležitější než narozeniny, než Vánoce....
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 738
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Po 20 marec 2023 - 15:41

@jaro123444 pozri aj ja som bola jedny vianoce a nový rok v nemocnici a raz cez dovolenku a zvládla som to, síce je mi to ľúto, ale bolo to potrebné
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 357
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Jaro123444 Po 20 marec 2023 - 15:42

@Motylek, ja by som nešiel keby nemusím za tie zlé adaptačné schopnosti a neschopnosť sa inde vyspať. Ja sa stále prehadzujem len potom a nemôžu za mňa spať ani ostatní. Preto sa tak vyhýbam nemocnici aj dovolenkám.
Že si strávila Vianoce v nemocnici ma mrzí Sad, to si myslím že si každý zaslúži byť doma s rodinou ale ako píšeš zdravie je prvoradé a ak to potrebuješ tak sa nedá nič robiť, držím ti moc palce aby si už nemusela do nemocnice a nie to ešte na Vianoce. Asi bolo aj synovi smutno aj manželovi za tebou.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 355
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Po 20 marec 2023 - 15:56

@Jaro123444 Já to tak neberu, že jsem si zasloužila být s rodinou. Já jsem do té nemocnice chtěla, protože mi bylo neskutečně zle, tak jsem myslela "sobecky" jen na to, aby mi bylo líp. Takže když jsem se tam ocitla, byla jsem ráda, že tam jsem. Nakonec to pro mě byla otázka života a smrti, však víš.
Manžel se synem měli kvůli mně jedny zkažené Vánoce. Ale kdybych tehdy nejela do nemocnice a vyskočila bych z toho okna, jak mi moje myšlenka říkala, tak by těch zkažených Vánoc měli daleko víc.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 738
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Po 20 marec 2023 - 18:25

No mne sa dnes oproti víkendu pohoršilo, ale som rada, že to idem riešiť hospitalizáciou, dnes som nič extra nerobila, len bola v lekárni po lieky s malým, tak sme skočili aj do Billy pre nejaké sladkosti pre malého. Na obed som zabudla, že som chcela vybrať parené buchty z mrazáku, tak sme mali špagety. Ale na zajtra už mám vybraté tie parené buchty, malý ich má celkom rád. Denne mu tri krát dávam fenistil kvapky, aby ho nesvrbeli tie kiahne, ale je to zaberák do desať kvapiek narátať, ale zvládame to. V pondelok on už pôjde normálne do škôlky, mi bude za ním smutno, lebo každé ráno keď sa zobudí a som doma, tak chce objatie.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 357
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Po 20 marec 2023 - 19:49

Jaro do tej nemocnice by si mal ist, u teba trva ten zly stav uz dlho. Tam ti mozu len pomoct, horsie to uz urcite nebude. Ak chces dalej studovat, tak by si sa mal dat dokopy a ta ambulantna forma ti evidentne nevyhovuje. Aspon nie u tejto psychiatricky. Uvidia ta ini lekari a mozu ti zmenit liecbu. Tato tvoja lekarka liecbu uz asi nezmeni. Raz sa budes musiet naucit spat aj v inej ako tvojej posteli, aj do buducna. Tam si najdes priatelov, aj ked zaciatok bude tazky.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 450
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

regina, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Juraj Po 20 marec 2023 - 20:11

Pre mňa je predstava že by som musel ísť do nemocnice, tiež nepríjemná. Na to aby som mohol spať potrebujem ticho. Neviem si predstaviť že by som spal v miestnosti s inými ľuďmi. Okrem toho som zvyknutý spávať so štopľami v ušiach. Nedokázal by som spať bez nich, lebo by ma všetko budilo. Je dovolené mať v nemocnici štople do uší? A ako to tam riešia keď ľudia nevedia spať? Napchajú ich benzodiazepínmi?
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 551
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Jaro123444 Po 20 marec 2023 - 20:17

Juraj v tomto si presne ako ja. Takisto musím spávať so štuplami v ušiach a bez nich nezaspím. Takisto potrebujem úplnú tmu na spánok. A tiež mi nie je príjemné ak mám s niekým spať na izbe. A stále sa musím prehadzovať v izbe a to môže rušiť aj tých ostatných.
A ešte ma desí to, že sa tam býva dlho a nie je tam čo robiť. Nevedel by som si asi zvyknúť na ten režim popravde. Aj keď čítam recenzie niekomu nemocnica pomôže, niekomu nie. Ja som ten druhý, aj keď budem odsudzovaný možno.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 355
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Po 20 marec 2023 - 20:31

To spanie v nemocnici nie je sice idealne, ale da sa to zvladnut. Ano, oni davaju medikamenty ked niekto nevie spat. Ja beriem tiez lieky na spanie, bez nich by som sa stale budila, prip. ani nezaspala. Stuple do usi tam urcite nie su ziadny problem. Pokial potrebujete absolutnu tmu, su take masky na oci.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 450
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Juraj, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 27 z 84 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 55 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore