Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 15 z 84 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 49 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Saladin So 4 marec 2023 - 20:34

S tym ti pomôže psychoterapeut, tam by som začal..
_________________________
Inak ja ti verím, že sa cítiš zle - nič z tvojho prežívania nespochybňujem. Vnútorné prežívanie je reálne, pretože emócie, pocity ap sú reálne.. Dôležitá je ale ich interpretácia a vnútorná reprezentácia.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 558
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Hvezdicka So 4 marec 2023 - 21:15

Ahoj vsichni,
dlouho jsem nepsala, jednou za cas si prectu vase prispevky a zas tise odejdu, ale dneska se potrebuju sverit. Vcera jedna znama pronesla mini kritiku na moji osobu, ani nemuzu napsat co, protoze se stydim, ze me to tak sebralo. Je to zenska, kterou uz stejne nejspis neuvidim. A navic slo o uplnou blbost. Ale vzbudila jsem se s uzkosti, ktera presla do panicke ataky- z tyhle "blbosti". Ted jsem se trochu po Kventiaxu uklidnila. Denodenne mam uzkosti, uz jsem z toho vycerpana. Beru antidepresiva, rivotril, kventiax. Navic mam k tomu i fyzicke bolesti. Ano, nejspis je vetsina psychosomaticka...pokud mam uzkost z neurciteho, je pro me snadnejsi s tim pracovat, ale z konkretniho jako v tomto pripade, tak ne. Paralyzuje me to a na cokoliv se podivam, cokoliv uslysim, ucitim, tak vyvola pocit toho hnusnyho, co se odehralo a panika je na svete. Uzkosti mam od mala, bala jsem se a porad se bojim autorit? Mela jsem strach z ucitelu, ted nejvetsi z doktoru. Nesnesla jsem, kdyz se na me nekdo blbe podival, nedejboze zvysil hlas. To mi zustalo. Asi znim vtipne, nejspis mate vsichni za sebou hodiny terapii, kde se tohle muze resit. Ja mam nacteno max z knizek, videi. Vim, ze bych mela chodit na terapie, ale je to pro me utrpeni. Jednou jsem vyzkousela a vydrzela jsem dve sezeni....dekuju, ze jsem si mohla postezovat a mejte se zatim, pokud mozno, co nejlepe.
Hvezdicka
Hvezdicka
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 14
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 01.10.2018
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Ne 5 marec 2023 - 4:43

No jaro ja som v akútnej fáze išla dva roky školu cez mŕtvoly a potom rok pauza a potom som už nenaskočila na vlak, šlo to rýchlejšie ako ja a to bol môj detský sen... Fakt skús tú terapiu alebo aj online sa dá cez skype hovor alebo podobnú platformu.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 363
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Saladin, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Saladin Ne 5 marec 2023 - 8:26

Nie som fanúšikom skype psychoterapie - áno, je to momentálne IN, lebo to šetrí čas. Som proste typ človeka, ktorý potrebuje blízkosť "cítiť" - ťažko sa to vyjadruje. Jednoducho so mnou v miestnosti musí daná osoba byť (trochu odbočím.. nemusí sa mi ani tak venovať, ale pokiaľ viem, že v priestore je FYZICKY niekto, tak sa cítim príjemnejšie - zrejme je to o energii.. popísala by to poeticky nejaká ezoterička)..

Aj pre terapeuta je to lepšie (mám to priamo od nich), pretože súčasťou terapie je aj celkový obraz pacienta t.j. ako sa hemží, hýbe, čo robí s rukami, či si škriabe nechty - podľa toho psychoterapeut uberie alebo pridá tempo.. Poznám (nie osobne) terapeutov, ktorí sú nadšení z psychoterapie cez skype a rovnako terapeutov, ktorí ju odmietajú..

Našťastie máme možnosť voľby. Jja som napr. chodil radšej do nemocnice  za mojou úžasnou pani terapeutkou , aj napriek tomu, že chytím Covid (pozdrravujem vás týmto pani Lenka  giving a hug )..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 558
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Saladin Ne 5 marec 2023 - 8:53

Priatelia, kuk na tento mini seriál napísaný najlepším režisérom a scénaristom na svete - Životom Smile.. Zatiaľ som videl iba prvý príbeh, ale oslovilo ma to.. Ťažké otázky čo je zmysel života?? kam smerujeme?? aký smer si zvoliť??

https://zitlehce.cz

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 558
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Ne 5 marec 2023 - 9:06

@saladin tiež si neviem predstaviť terapiu online ale sto ľudí, sto chutí, moja známa nabehla počas covidu na online terapie a nevie si vynachváliť.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 363
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Saladin, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  tyx81 Ne 5 marec 2023 - 9:14

Ahojte, chodim do stacionara- pridali mi pirabene na pamät a orfiril long namiesto fevarinu, lebo som lietal do manie s depresie . Poprvy krat mam stabilizator nalady - ja to v pohode. A pnadmernemu poteniu je dufam koniec... pamät kôli ktorej som tam isiel sa pommali zlepsuje- aspon dufam.V stacionari je super . drzte sa it is perfect
tyx81
tyx81
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 280
Reputácia Reputácia : 30
Dátum registrácie : 30.01.2019
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: falošný schizofrenik,z presvedčenia- asi fakt chory
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol , Fevarin

dzuli08, Mous, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Saladin Ne 5 marec 2023 - 9:15

Súhlasím, 100 ľudí, 100 chutí. Ja som komplikovaná povaha, pretože som individualista-introvert, ktorý potrebuje k životu ľudí. Trochu rozpor, že?? To som proste celý ja - samý rozpor. Môj najväčší strach je ten, že ma niečo/niekto spúta - proste potrebujem k životu voľnosť ako okrídlený vták. Lenže zároveň potrebujem aj občasný kontakt s ľuďmi - a v tom mi terapia pomáhala. Napr. v Prahe v podnájme to bolo super. Pretože mi stačilo, že vedľa v izbe bol niekto, kto si robil svoje, žil svoj život. Občas sme hodili reč, dali spolu kávu.. A znova som sa vrátil k sebe..

Preto preferujem osobný kontakt - je to aj tým, že som sa musel pripraviť, obliecť, navoňať; plánovať čas, aby som nemeškal; nechcelo sa mi, lebo vonku mrzlo a fúkalo - to všetko patrilo k terapii.

Ale viem si predstaviť, že ak by som bol učiteľ a každý deň by som bol v kontakte s ľuďmi, tak by mi skype nevadil.. Lenže ja by som to asi flákal t.j. cesnakový dych, shortky s ponožkami kamere neprekážajú, že Very Happy..

(som sa rozpísal)..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 558
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

dzuli08, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Ne 5 marec 2023 - 9:21

@saladin ja som v móde cesnakový dych a tepláky a keď niekde treba ísť posielam chlapa, lebo sa nedokážem premôcť, ale keď idem na terapiu alebo k psychiatričke, tak sa od rána prekonávam, aby som tam neprišla v teplákoch, ale normálne oblečená a s tým bojujem už dobré dva roky a tiež som introvert, ale občas potrebujem ľudí pri sebe, aj keby len ticho sedeli.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 363
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

dzuli08, Saladin, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  dzuli08 Ne 5 marec 2023 - 10:43

Ahojte,
hlásim sa aj ja. Choroba pomaly odznieva, i keď ešte stále kašlem ....a zajtra už do robotyyy very unhappy tak sa mi nechce, som zlenivela za ten týždeň, ale len som hnila v posteli, veď sa nič nedalo....kašeľ, upchaté dutiny aj teploty zo začiatku. Neviem čo ešte napísať....malo to aj jedno pozitívum ....a to, že som schudla ....ani jesť mi nejak nechutilo. Tak teraz už len to nejak udržať. Musím sa dať nejako dokopy a naštartovať sa resp. naladiť pozitívne. Veď nebyť tej roboty, tak naozaj neviem ako by som fungovala lebo nemám, že tonu koníčkov a záľub, čomu by som sa venovala. Musím byť vďačná, aj som, za to, že môžem pracovať a ako tak fungovať a byť medzi ľuďmi. Inak tiež som tak nejak pol na pol, nemám rada veľké davy ľudí a necítim sa komfortne kde je plnka, ale pokiaľ sú to v pohode ľudia a taká komornejšia atmosféra tak je to fajn. it is perfect
Inak po psychickej stránke je to ok, si myslím - uvidíme dokedy Very Happy Very Happy
Už len nájsť tú spriaznenú dušu .... Wink Ale asi si radšej časom zaobstarám psíka ...
Prajem peknú a pohodovú nedeľu všetkým.

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

kimi2028, Mous, Saladin, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Mischelll Ne 5 marec 2023 - 11:49

Ahojte Wink ,

tak no nie som prítomna na fóre 3 hodiny a už mam čítania na 2 strany...ale pohoda...aj tak som rada...hoc nebudem reagovať na nikoho...
Ako sa mám? ...ja som, zase chytila chrípko/anginu....zase to začalo štvrtok večer bolením hrdla...ako už som s toho bola zufala...kedže možno pametáte v januari som mala chrípku...dokelu konecne týžden čo nekaslem, ako fakt iba týžden a uz som to chytila zase....proste ma to fest naštvalo.....jedna dobra duša mi poradila sprej Stopangin sa myslim vola....a cez piatok, sobotu a nedelu teda dnes som sa s toho nejako vyhrabala...ako beriem to ako zazrak sice som pila aj teraflu...ale mam ten dojem, že sprej urobil svoje....sory za reklamu, ale mozno to aj niekomu pomoze tak ako mne....teraz je kopa ludi chora, kadetade sa niečo na Vás nalepi a aspon u mna to vždy začína bolestou/skrabanim hrdla....potom horucka...atd..ako fakt som v pondelok chcela zajst za doktorkou a som rada ze nemusim....a druha vec...ten vzdelavaci kurz vyzera u mna dost realne...až sa bojim ci to dám...ale skusim.....
Jo, a priatel konečne ako nie nerozhybal sa....ani nic ine....ale behom par týždňov dve dezerty som dostala len tak...dost to potesilo...no neboli teda uplne prvé, ale potešili...az ma napadlo, že doraz bude mat narodky....jaaj.....no ta tak sa mám....inak nic nove....jo, aby som nezabudla zuby/zub ma teda pobolieva ako len občas a poriadne a na další den ako keby nič...tak zatial nejdem to riešit...

Prajem krásny víkend... community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

Saladin and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Saladin Ne 5 marec 2023 - 12:34

Nejako sa roztrhlo vrece s tými chrípkami a sú podozrivo agresívne..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 558
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 15 z 84 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 49 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore