Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 9 z 84 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 46 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Ut 28 február 2023 - 12:46

@Mous Tobě i dalším odvykajícím kuřákům doporučuju web https://kurakova-plice.cz .

Patty_Pillow napísal:@motylek  Neviem čo som komu urobila, že ma takto trestá.
Patty, ještě tě moc neznám, tak ber můj názor s rezervou, ale myslím si, že to, jak ti je teď, je důsledek tvého posledního vysazení prášků (tuším jsi psala v prosinci? - december). Myslím, že bys měla ty prášky brát dlouhodobě a nevysazovat, protože do pár měsíců by se ti to vrátilo, vždy při nějakém větším stresu, což byla teď asi ta jízda sama s dítětem (manžel nejel, že?) k rodičům. Je možné, že se mýlím, protože neznám tvoji historii, usuzuju jen z toho, co vím za poslední dobu, takže kdyžtak mě oprav.

@Jaro123444 Na jednu stranu se nedivím, že se tě dotkly ty negativní výsledky ohledně tvojí osobnosti, ale na druhou stranu já bych to tak tragicky nebrala. V podstatě mi připomínáš mě samou, hlavně v tvých letech, a jak vidíš, já s tím jsem schopná nějak fungovat. A nebýt toho, že jak jsem byla "mimo", jsem měla sebevražedné tendence, asi bych i chodila do práce (to, že tam nechodím, je výsledek nejen mého strachu, ale i protektivní snahy celého mého okolí - především mého muže, mojí tchýně a v neposlední řadě mojí psychiatričky).
Nejhorší tedy mi přijde ta nízká odolnost vůči stresu, toho sis na sobě všiml i ty sám. Do budoucna to pro tebe znamená, že by ses měl stresu vyhýbat, tj. snažit se svůj život si ulehčit - nyní vyřízením si individuálního plánu výuky, jak jsem ti už nejen já víckrát radila, a po škole si hledat takovou práci, kde bude málo stresu (čili pak opravdu zvážit ten ID + částečný úvazek) a raději to i zmiňovat při pohovorech na práci jako svoje omezení i za cenu toho, že ti bude trvat dlouho, než si najdeš přiměřenou práci. Lepší je totiž vhodná práce, než dělat ze sebe stresuodolného a pak se v každé práci hroutit. Každé zhroucení totiž znamená velký krok zpět, takže je lepší tomu předcházet.
Co se týká uzavřenosti, tak to možná máš vůči cizím lidem, kterým nedůvěřuješ, nebo kteří s tebou nesoucítí, ale to mi teda přijde celkem normální.
A nakonec vztahovačnost - tomu se musím smát, promiň. Very Happy Moc vztahovačný mi nepřijdeš. Mně vyšla vztahovačnost taky, to snad vychází skoro každému. Smile Jestli tě to uklidní, tak já si teda připadám ještě vztahovačnější než ty a dá se s tím žít. Smile V reálu tě teda neznám, ale jestli se chováš tak jako na netu, tak je to v pohodě, můžeš být klidný. Smile

@Matej Zdravím. Musím říct, že mě tvůj příspěvek dojal. Je vidět, že máš v sobě bohatý vnitřní emocionální život, jsi ochotný se s ním svěřovat (a to i relativně neznámým lidem, čili jsi otevřený vůči ostatním) a ještě jsi schopný ho barvitě popsat. (Taky bych si přála umět psát květnatě a přitom dokázat vyjádřit své pocity. Jenomže nemoc mi vzala jak moje dávné slohové nadání, tak moje pocity (nevím ani, co mám vlastně vyjádřit, když cítím jen základní pocity - radost/smutek/lásku/zlobu a nic víc, nic konkrétnějšího, nic rozvětvenějšího či složitějšího). Nebýt toho, že mi nevyšlo příliš nízké IQ, bych řekla, že jsem vlivem nemoci a mateřství i strašně zhloupla. Škoda, že nikdo neměří EQ, kdo ví, jaké by mi vyšlo.)
Ale zpátky k tobě. Nevím, jaké máš negativní vlastnosti, těch jsem si nevšimla (nejsem tak všímavá Smile ), ale myslím si, že když hledáš lásku v jakékoliv podobě (ať už partnerskou, přátelskou, spřízněnou duši), vždycky to musí být člověk, který tě bude brát bezpodmínečně takového, jaký jsi - jak tvé dobré vlastnosti, tak ty špatné. Koneckonců každý máme dobré i špatné vlastnosti.
Obecně ale láska úplně bezpodmínečná být nemůže, aspoň jak jsem to pochopila já. V jakémkoliv vztahu založeném na lásce je vždy nutná reciprocita, tj. vzájemnost, tedy něco dáš a něco dostaneš, nejlépe aby v tom byla rovnováha (tím ale myslím dávání a dostávání lásky, ne materiálních věcí). Když budeš dávat víc, než dostaneš, časem se vyčerpáš a budeš nešťastný. Když to bude naopak, vyčerpá se druhá strana. Hezky o tom psal MUDr. František Koukolík ( https://cs.wikipedia.org/wiki/Franti%C5%A1ek_Koukol%C3%ADk ), bohužel už nevím, v které knize či eseji.
Věřím, že nějakou svou spřízněnou duši najdeš, je to jen otázka času. giving a hug
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

regina, Juraj, Mous and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  kimi2028 Ut 28 február 2023 - 12:47

Ahojte kamaráti a kamarátky, mám sa naďalej veľmi dobre, ale ešte stále musím skonštatovať, že nie som úplne zdravý po tom víruse, čo som schytal. Obávam sa, že ani tento týždeň nepôjdem ešte na stacionár, čo ma mrzí. Inak je všetko v poriadku, čo ma teší. Aj keď ja žijem to už nejako až príliš jednoducho. O nič sa nesnažím, dní ubiehajú mi. To považujem za OK, čo je smutné. Mohol by som byť totiž o niečo viac aktívnejší. Chodievam na prechádzky. Aj to len raz za deň. Zvyšok trávim za notebookom pri športových prenosoch. Prípadne pozriem nejaký seriál v TV. Akurát sa idem chystať Krok za krokom, ktorý začal včera. Mal by som si vymyslieť aj nejaký ten vlastný projekt, ale keď ja tým šachom rozumiem veľmi slabo. Mala by byť pre mňa dôležitá akákoľvek náplň času… No nič musím porozmýšľať o šachovom projekte...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 9 Empty Ahoj

Odoslať  Mous Ut 28 február 2023 - 14:31

@motylek díky
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 877
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

motylek likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Ut 28 február 2023 - 14:35

@motylek hej no vysadila som lieky, pre pokoj v rodine
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 402
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Ut 28 február 2023 - 14:48

Matej ty mas fakt slohove nadanie, tak krasne vyjadrit pocity a donutit cloveka k zamysleniu. To ja tak neviem.
Mous: drzim palce s nefajcenim, ja chcem tiez prestat ale tak jednoduche to nebude. Aj nalada je taka, raz dobre, potom zase mierna depka. Nie idealne na odvykanie.
Jaro: to ma mrzi ze ti to nevyslo moc pozitivne, ale odraza to tvoj aktualny stav a to ti teraz moc dobre nie je. Nechapem, na zaklade coho zistuju nizku odolnost proti stresu. Ja keby som na tie testy isla, podla mna mi vyjde to iste. Ja ked som v praci v strese robim chyby a to je zle. Vztahovacna viem ze som. Ale to suvisi s mojimi skusenostami s ludmi. Urcite mas kopu dobrych vlastnosti a ked ti bude lepsie, budes zit normalny zivot. Je dobre, ze ti teraz znizila lieky, snad to pomoze.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

regina, Mous, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Ut 28 február 2023 - 14:57

Patty Pillow tak snad aspon tvoja rodina vidi, ze lieky vysadzovat nemozes. Tebe ma do toho co kecat psychiater, nie rodina. Toto nemam rada, oni sa v tom vobec nevyznaju.
U mna je to tak, ze moja rodina o tom nevie. Teda vedia samozrejme ze mam nejake psychicke problemy cely zivot, ale nevedia, ze som mala psychozu. Nakolko zijem sama, 700 km od nich, tak sa mi to podarilo utajit. Matka mi vola len tak raz za tyzden. Podla mna je to dobre ze to nevedia, ani im to nechcem hovorit. Oni nevedia ani, ze som bola v stacionari a ze teraz idem na liecenie s psychickymi problemami. Ani to, ze som bola po psychoze pol roka PN. Oni na tieto veci nemaju pochopenie, takze je lepsie, ze to nevedia. Tiez neviem, co by mi robili zo zivota keby to vedeli. Mna natrapili dost ked som bola mala, teraz zijem daleko od nich, ako chcem. Domov chodim tak 1-2x do roka. To uplne staci.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Ut 28 február 2023 - 15:06

@catherin4 ako ani ja sa s nimi nechcem o tom rozprávať, ale vkuse sa vracajú k tej istej téme kým neodpoviem a proste ja neklamem, nedokážem to, poviem len minimum. No mňa vychovali starí rodičia, lebo moji rodičia ťažkí alkoholici plus nízke iq. Mama milión pokusov o samovraždu, lebo chcela a chce byť stredobodom pozornosti a otec zase agresor. Takže som ich videla len vtedy ak neboli na protialkoholickom, mama na psychiatrii a otec v base. A aj to urobili riadne teatro, že sa tam čoskoro vrátili.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 402
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Ut 28 február 2023 - 19:40

@Patty_Pillow Ach jo, musíš to mít těžké s rodiči. giving a hug Mít takové rodiče, asi bych zvažovala, jestli se s nimi vůbec stýkat a komunikovat. Svými nevzdělanými názory a dusnem v rodině ti akorát ubližují. Asi pro tebe rodina hodně znamená prostě proto, že je to rodina, ale tady jde o hodně - o tvoje zdraví. Máš už vlastní rodinu, máš manžela, máš malé dítě, oni tě potřebují pokud možno stabilizovanou, proto nedej na názory svých rodičů a ať se vzájemně třeba sežerou, dej hlavně na názor své psychiatričky.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

regina and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Ut 28 február 2023 - 20:06

Dnes jsem byla zase aktivní.
Ráno jsem šla se synem na očkování proti planým neštovicím (jelikož je neprodělal v dětství, dětská dr. se rozhodla mu je naočkovat teď).
Potom jsem šla nakoupit - slunečnicový olej "jen" za 39,90 Kč (cca 1,66€), no nekupte to. Smile
Pak jsem online vyřídila žádost na synovu zdravotní pojišťovnu o příspěvek na to (nepovinné) očkování.
Pak jsem zabalila všechno oblečení pro syna, které jsem chtěla vrátit do e-shopu.
Pak jsem se vydala s velkým balíkem + jedním menším do nejbližší Zásilkovny. Docela zabíračka. Smile
A potom jsem už zvládla jen pozdní oběd + odpoledního šlofíka Smile a teď už mám náladu jen na závislačení.
Celý tento týden mě čeká dost "akcí" (práce, nakupování atd.).
Zatím je mi dobře, ale začínám mít strach, jelikož i minulý týden jsem měla náročný, tak jestli se po těch 2 týdnech nesesypu.  sad and unhappy
Zatím je mi hej, ale vím, že na sebe musím dávat pozor a taky trochu odpočívat. Měla bych si dát aspoň jeden den odpočinek, ale nějak nemám kdy, nejdřív to vypadá, že až v neděli nebo snad až příští týden.  sad and unhappy
Do toho mě každou chvíli někdo někam zve a já jako obvykle neumím říct "ne" a můj muž mi už taky říkal, že by mě měl rád taky některý víkend doma. Smile
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Ut 28 február 2023 - 20:27

@motylek no s otcom nie som v kontakte viac ako 10 rokov, ale problém je mama, lebo teda keď sa s ňou nezhodnem, tak volá svojej sestre, mojej tete u ktorej som bola v pestúnskej starostlivosti od 12 a potom teta volá mne čo stváram. Takže mama si vydupe svoje. Ale teda včera som sa zverila psychiatričke, že vysadenie liekov nebolo len moje presvedčenie a dnes sme s psychologičkou otvorili tému mama a pôjdeme do hĺbky a spracujeme aj nespracované traumy z detstva a teda u nás to funguje tak, že rodina si nevšíma problémy, ale teda mňa to dosť poznačilo. Tak všetko začne dávať zmysel aj psychologičke aj psychiatričke. Lebo teda nerada rozprávam o minulosti. Nemám žiadne pozitívne spomienky z obdobia do 19 rokov.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 402
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

motylek likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Ut 28 február 2023 - 20:43

@Patty_Pillow Řešit to s psycholožkou je výborný nápad, zvlášť tvé dětství, na které máš asi blok.
Nedá se vysvětlit tetě, proč nechceš být v kontaktu s matkou (třeba i s pomocí psycholožky)? Nebo pokud tě teta nechápe, tak kdybys přinejhoším nezvedala telefon ani jí (nebo si ji zablokovala, třeba prozatím dočasně), byl by to problém? Co by ti mohli tví příbuzní provést, když žiješ daleko od nich?
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Ut 28 február 2023 - 20:53

@motylek no posledné som si na týždeň vypla mobil v deň termínu pôrodu a čakala som kedy sa to spustí a keď mi odtiekla plodová voda, tak som zapla telefón, že zavolám tete, že idem rodiť a ona mi oznámila, že mama je na psychiatrii, že sa predávkovala liekmi, lebo sa mi nevedela dovolať. S takými výčitkami som išla rodiť až sa mi počas pôrodu spustili hlasy. Moja mama píla od 14 rokov a keď niekto nešiel s ňou vypiť, tak už sa akože išla zabiť, proste to je jej technika ako si vymaniť svoje a ako som písala má nízke iq v 1.stupni retardácie a prepitý mozog bo ona píla všetko čo obsahovalo alkohol, áno aj okenu, alpu či dedkovi tekutiny z dielne. Akože oni si mali ustrážiť jej výchovu, lebo teda s ňou je strašne ťažké sa dohodnúť na kompromise, bo hneď sa urazí a ide robiť hlúposti,len aby bola stredobodom pozornosti.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 402
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 9 z 84 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 46 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore