Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 6 z 84 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 45 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Juraj St 22 február 2023 - 15:53

Mne dnes padol na palec na nohe kus dreva. Mám roztrieštený necht a rozťatú kožu. Strašne to krvácalo. Teraz to mám obviazané a rozmýšľam ako dlho sa to bude hojiť.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 542
Reputácia Reputácia : 169
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Jaro123444 St 22 február 2023 - 18:28

Ahojte kamaráti, kamarátky
Dnes sa mám tiež ako na hojdačke. Dosť ma trápia úzkosti, že mi je zle z nich až v žalúdku, začne mi byť z ničoho nič nevoľno a už to ide. Toto som zažíval pred 6 rokmi keď som pobehal všetkých doktorov ohľadom brucha a hlavy čo by mi to mohlo spôsobovať. Nakoniec všetko bolo v poriadku čo sa týka vyšetrení a skončil som liečiť sa na psychiatrii, vtedy na úzkostnú poruchu. Na tú som sa liečil až do minulého roka, keď mi psychiatrička zmenila diagnózu na schizofréniu.
Včera som mal pocit, že psychóza odznieva, mal som málo hlasov ale dnes zas trošku viac. Hádam to postupne už nejak odznie
Včera ma aspoň potešil Real Madrid, ktorého fanúšikom som od mala a sledujem a prežívam každý jeden zápas už dlhé roky a budem už asi navždy. A ak vyhrá veľký zápas, tak to poteší ešte viac a tú radosť z toho mám dlho.
To je asi všetko čo by som napísal z dnešného konštatovania.
Držte sa a majte sa pekne a hlavne pevné zdravie Wink
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 345
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Juraj and Londenite like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  kimi2028 Št 23 február 2023 - 7:51

Ahojte kamaráti, mám sa veľmi dobre. Tiež mám radosť z výsledkov ligy majstrov… Aj keď tento týždeň som videl len 1 zápas, ale chystám sa pozrieť aj ďalšie. Real Madrid je tiež mojím obľúbeným tímom a dokázal skutočne veľkú vec z 0:2 na 5:2 klobúk dole. Aj keď Liverpool sú jednoducho umelci a nie futbalisti. No nič idem pozrieť ešte nejaké zápasy. Dnes večer pozriem možno Manchester United-Barcelona….
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Mous, Catherin4, Jaro123444, motylek and Londenite like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Št 23 február 2023 - 13:20

Ahojte, tak ja zajtra cestujem domov z prázdnin. Za dva dni som klesla na pomyselné dno a zvyšné dva dni sa dolaďujú detaily. Cítim sa úplne mizerne. Mám snáď všetky možné príznaky no okrem čítania myšlienok a k tomu riadne silné úzkosti, že mám strach, že moje srdce to nezvládne a ja zomriem. Dve noci som nespala, prvú noc úzkosť a druhú tiež a hlasy a tikanie hodín a doma len digitálky máme. Moja Dr. ma berie v pondelok na kontrolu. Tak som zvedavá ako pochodím. Za 5,5 roka mi nebolo tak zle, ako za posledný týždeň. Ale zatiaľ sa snažím byť nad vecou, aj keď je to ťažké a v utorok plánujem ísť do roboty dokonca. Ale všetko sa môže ešte zmeniť.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 348
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Sweetheart and Londenite like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 6 Empty Priepustka od psychiatra

Odoslať  Londenite Št 23 február 2023 - 14:28

Dnes si ma odchytila nariadena v praci, ze s mojim potvrdenim pre zamestnavatela nie je v poriadku peciatka. Ze kde som teda bola bola, ze sa to neda uznat. Tak som ceste vyklopila, ze som bola so sebou na terapii. Ona este sama od seba spomenula, ze uz videla aj peciatku od psychiatra odo mna. Bola chapava, pytala sa, ci mi to pomaha, ze kedykolvek mi da nahradne volno, sama si presla anorexiou, zobrala to excelentne. ALE moj najvacsi psychicky problem (okrem inych Smile ) je, ze cely zivot som psychicky slaba, velmi citliva, revem aj ked som dospela a kazdy si na mna dovoluje. A teraz mam pocit, ze som este mensia a zranitelna v praci, ked o mne vie vedenie - bude to vediet samozrejme aj jej nariadeny, lebo maju pomer. A ja mam sama pred sebou peciatku na cele: BLAZON, ked ich uvidim. Celkovo velmi trpim v kolektive, ze kazdy sa na mna pozera, o mne sa rozpravaju a rozoberaju ma - lebo ma z inej podobnej prace prepustili. Cely cas samu seba presviedcam, ze mam cenu a sebavedomie a tymto je v kolektive moje sebavedomie zase hlboko nizko.
Ludia su inteligentni, to ano, ale VZDY v kolektive budu na nas pozerat cez prizmu toho, ze sa liecime a chodime na terapie.
Londenite
Londenite
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 1
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 23.02.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Sweetheart Št 23 február 2023 - 17:37

Ahojte,napisem aj ja. Nakoniec ma zobrali do toho ustavu. Na pohovore mi hovorili, ze na dve zmeny, co by mi aj vyhovovalo. Ale bol som zaniest dnes papiere a povedali, ze ma daju na tri zmeny, aj na nocne. Ja sa na nocne necitim. Dneska som rano myslel, ze umrem, panicke ataky a rozhovory v hlave cez myslienky. Tak som sa nadopoval liekami a neurolom, aby ma netriaslo. Ja neviem, ci zvladnem nocne psychicky. Ja som uz v tomto ustave robil, aj nocne a dobre mi bolo. Ale teraz neviem ci to zvladnem. Mam nervy, lebo na pohovore mi hovorili o dvoch zmenach. Ale zase, chcem tam ist robit. Tak neviem ako to bude
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 552
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Pi 24 február 2023 - 14:40

Ahojte moji mili, ja uz treti den nemám čuch, ale koronu nemam, robila som si test. Citim sa inak dobre, uplne zdrava. To bude zrejme este nssledok tej korony co som mala pred rokom a pol, odvtedy mi čuch blbne. Raz ho mam, raz nemam. Hoci posledne mesiace som ho mala a myslela som, ze uz to bude dobre. Inak sa mam vcelku dobre, dovolenkujem doma, trocha upratujem, inac sa len valam. Uz v stredu buduci tyzden idem na to liecenie, aj sa tesim, aj sa bojim. Co to bude a ci sa mi tam bude pacit. Aky bude program. Ani neviem ci tam chcem ist ale musim.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 441
Reputácia Reputácia : 72
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Juraj and Sweetheart like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  kimi2028 Pi 24 február 2023 - 17:44

Ahojte kamaráti a kamarátky. Mám sa stále veľmi dobre, aj keď tým negatívnym príznakom nerozumiem, že prečo mám problém začínať s činnosťami, keď mi je celkom fajn. Dnes som neurobil opäť nič, čo je až príliš mrazivé. Neviem si však pomôcť, že ako by som sa mal premôcť… Musím sa venovať viac rôznym činnostiam, ale neviem ako na to. Nezapaľuje mi v hlave ani to, že čo by malo to byť.. Musím porozmýšľať nad istými vecami...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Pi 24 február 2023 - 19:24

Přátelé, tento týden jsem byla tak zaneprázdněná, že jsem neměla ani pořádně čas napsat. Jen v pondělí jsem měla trochu času - to jsem prala asi 4 pračky prádla a zatímco se pralo, mohla jsem závislačit. laughing

V úterý jsem šla s kamarádkou slavit její svátek. Našly jsme restauraci, kde dostala díky svému svátku polévku zdarma. Divila jsem se, že v dnešní době vysoké inflace je ještě někde něco zdarma. Laughing
A propos, když jsme u těch svátků, tak slovenský kalendář mi napovídá, že dnes má svátek Matej. Takže  @Matej , všechno nejlepší!  dancing  (Doufám, že jsem to nepopletla. Smile )

Ve středu jsem byla u psychiatričky. Zmínila jsem se jí, že chci jet přes 8 hodin na Slovensko. Doufala jsem, že mě polituje nebo tak něco, ale ona se rozzářila jako sluníčko a byla doslova nadšená. Prý že je to zásluha Abilify. Já si myslím, že je to spíš vaše zásluha, že se tam tak těším, že jsem ochotná jet takovou dálku. Smile No ale té cesty se bojím, bude pro mě hodně náročná.  very sad2

Ve čtvrtek jsem žehlila tu tunu prádla, co jsem vyprala v pondělí, a taky jsem měla po týdnu hodinu angličtiny a zjistila jsem, že za ten týden jsem všechno zapomněla. Opravdu to chce angličtinu aspoň dvakrát týdně.

A dnes jsem koupila spoustu eur, to abyste věděli, že to s tím Slovenskem myslím vážně  laughing , a taky jsem se šla zeptat, kolik mě bude na Slovensku stát volání, SMS a data.
A pak jsem strávila několik hodin čučením do počítače a mobilu, protože jsem si zakládala nový bankovní účet, kde budu moct vybírat ze (skoro) všech bankomatů v zahraničí (i u nás samozřejmě) zdarma (kromě těch, které mě upozorní, že je tam poplatek - doufám, že jich nebude moc  Laughing ).
Jsem dnes už hrozně unavená... Sleep
Musím ale říct, že je mi celý týden psychicky dobře a čím dál líp! Very Happy
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 723
Reputácia Reputácia : 56
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Matej, Juraj, Sweetheart, Mous, Catherin4 and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Pi 24 február 2023 - 22:08

Ahojte, tak sa hlásim opäť, stále mi nezaúčinkovali lieky, stále je horšie a horšie. V pondelok mám kontrolu, na ktorú vlastne už ani nechcem ísť, lebo neverím, že mi psychiatrička vie pomôcť. Ale veľmi by som chcela, aby sa to peklo skončilo, po každej stránke to ide na plné obrátky a ja už prestávam vládať. Dnes pribudla depresívna nálada, strop úzkosti, nové halucinácie. Stále nejem a nespím, nedá sa. Ale v poriadku sme docestovali do Bratislavy, čo má teší, lebo v Poprade celých 5 dní svietilo slnko, čo mi zhoršovalo migrénu. Takže v prípade núdze sa pôjdem dať hospitalizovať.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 348
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 So 25 február 2023 - 13:24

Ahojte moji mili, ja som vcera zase vzala len stvrtku tablety na spanie a zase som zle spala, celu noc sa budila. Musim uzivat polku, len potom dlho spim ked nemusim vstavat, kludne aj cez 12 hodin. Som chcela aby som spala menej, ale nejde to. V stredu uz nastupujem na liecenie a aj sa tam bojim, ze co ma tam caka. Ci si tam najdem priatelov a ci ma bude bavit program. Ked som bola v stacionari trvalo tyzden kym sa so mnou zacal niekto bavit a ja som nemala odvahu niekoho oslovit. Ale nakoniec sa mi tam pacilo a aj som si nasla kamosov. Ja neviem, ci toto liecenie potrebujem, mam pocit ze uz nie, ale tam musim. Radsej by som zostala doma. Aripiprazol beriem stale 15 mg co je podla mna zbytocne vela, snad mi to tam znizia. Dnes v noci jak som nemohla spat som mala aj miernu depku.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 441
Reputácia Reputácia : 72
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  EnaXnaY So 25 február 2023 - 14:37

Dnes sa mám vyprahnuto Wink

V hlave ticho, neprichádzajú myšlienky, myslím, že to robí haloperidol Wink

Chcem NIEČO robiť, ale neviem čo Wink

Vždy SOM mal inšpiráciu, čo robiť a teraz je fuč Wink

Neviem čo s tým Wink

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 6 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1072
Reputácia Reputácia : 164
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 46
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 6 z 84 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 45 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore