Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 5 z 84 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 44 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Ut 21 február 2023 - 10:53

Patty Pillow to bude dobre, hlavne ze si to uvedomujes a ze hned dostanes lieky, za chvilu to bude dobre, uvidis, drzim palce
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 490
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Tuto, regina, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 5 Empty Ahoj

Odoslať  Mous Ut 21 február 2023 - 12:08

Ahojte, ozývam sa tiež. Mal som takú povinnú jazdu-v piatok u psychiatričky, dnes zubárka. Neviem, či sa vám niekedy stáva, že sa zamilujete do svojho lekára-moja zubárka je strašne fajn. Ale to si robím trochu srandu.
Isté je, že tam tiež chodím ako na klavír, lebo počas poslednej ataky som si vyrobil vlastnú zubnú pastu na cesnakovej báze-výsledok je hodne veľa krčkových kazov-neumýval som si medzizubné priestory kefôčkou. Ozaj vám to odporúčam- predídete peripetiám so zubármi.
Dnes je tu pekne-slnečný deň. No jar ešte vo vzduchu veľmi necítiť. Bol som na káve a písal básne.
Včera som bol s kamošom posedieť-drží sa dobre. Sem na fórum ale nechce chodiť, stačí mu stacionár. Kecali sme o chorobe aj problémoch a rôznych veciach. Trochu som sa rozkecal a zdôveril, tak ma to trochu zaskočilo. No vraj je dobre vedieť sa porozprávať-aj o príznakoch-pomáha to.
Bol som včera kúpiť žiarovky a v obchode som stretol jednu čašníčku, ktorú poznám z videnia-dívali sme si do očí-skoro sa mi podlomili kolená🙂pekná baba. Stáva sa vám niekedy, že vás takto kdesi ovanie láska?Mne sa to už dávno nestalo, tak som ostal trochu prekvapený. No scenár, že by som ju niekam pozval, je bezpredmetný. Myslím, že keby jej poviem, čo som prekonal, nemusela by to pochopiť a zas skrývať liečbu nechcem.
Pes sa má dobre-obhrýza hrebeň čo spadol na zem. Jaro- je fajn, že sa staráš tiež o psíka- no nie?
Patty- kritická si to je hlavné
Catherin- ten bicykel je skvelý nápad-tiež sa chystám 
Dzuli-cvičenie je super-zatiaľ cvičím len občas
Držte sa a prajem, aby sme sa vedeli povzniesť nad ťažkosti a žiť plnohodnotne.
V.
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 910
Reputácia Reputácia : 190
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Tuto, regina, dzuli08, kimi2028, Juraj, Catherin4 and like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Jaro123444 Ut 21 február 2023 - 12:25

@Mous za to sa hanbiť nemusíš. Nezáleží čo si prekonal, ale aký si. Hocikomu sa môže stať to isté. Choroba sa nevyberá. Každý raz môže padnúť na dno. Horšie je to s tým pochopením u zdravých jedincov, lebo majú voči tebe predsudky. Ale už sa to aspoň dostáva viac do podvedomia a viacej sa o takýchto problémoch hovorí. Kto má empatiu v sebe by ťa nemal odsudzovať.
Ano starať sa o psíka je super, ten ťa vždy pochopí a nenechá samého, určite vieš svoje o tom Smile
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 459
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

Tuto, Juraj, Mous, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  kimi2028 Ut 21 február 2023 - 12:34

Ahojte kamaráti, mám sa už veľmi dobre. Každým dňom sa mám lepšie po tých dňoch, čo som mal teplotu a kašeľ. Mrzí ma aj to, že vynechávam stacionár, ale musím byť ešte viac zdravší. Problémy mám už len tradičné, a to negatívne príznaky. Tie nevadia mi už ani veľmi. Len nie som veľmi činný. V súčasnosti ma znechucuje viacero vecí napr. že české stanice chcú v TV zrušiť… Občas som ich rád pozrel...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2230
Reputácia Reputácia : 759
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Tuto, Mous, Saladin, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Mous Ut 21 február 2023 - 13:19

@jaro123444 máš pravdu, to ani nie je pocit hanby, skôr taký suchý racionalizmus. Nemám s tým dobré skúsenosti-stigma tam je a bude. Kiež by si mal pravdu a spoločnosť by chorých lepšie chápala. Raz to snáď vynde!
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 910
Reputácia Reputácia : 190
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Tuto and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Saladin Ut 21 február 2023 - 13:49

@Mous, pozri.. Ja som bol človek orientovaný na výkon. Vianoce som považoval za zbytočný sviatok, ktorý podporuje lenivosť a mali by ho zrušiť. Zarábal som peniaze. Postavil som dom. Prerobil byt. Točil som sa okolo babeniek. Cestoval som. Lietal som (doslovne).

Zrazu búuuum.. prepad na úplné dno. Nebol som schopný fungovať. Keď mi preplo, tak som rozprával latinsky, citoval som nejaké žalmy (latinčinu neviem, žalmy nepoznám žiadne). Vysväcoval som dom, lebo som si myslel, že som exorcista a môj dom je prekliaty. Matka na mňa za trest zavolala policajtov ako na nejakého kriminálnika - hanba jak sviňa.. O týždeň neskôr som nebol schopný kognitívne pochopiť jednoduchý text. Cítil som sa ako človek po mŕtvici..

A verím, že jedného dňa budem znova hyper výkonný človek - samozrejme nie tak ako keď som mal 20. Ale budem makať a zapojím sa do reálneho života. Možno si nájdem aj girlfriend. Známy si našiel priateľku o 23 rokov mladšiu - v tom máme my muži výhodu. Ja mám v tomto hodne pozitívny postoj - nemám problém priznať, že mi preplo. Koniec koncov mi k tomu dopomohla rodinka..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 616
Reputácia Reputácia : 58
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina, Mous, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Saladin Ut 21 február 2023 - 14:08

Zdravím. Hlásim, že AB zafungovali skvele. Vôbec nerozumiem tým paranoidným typom, ktorí tvrdia, že antibiotiká sú ZLO. Pozeral som dávno seriál Knick a život v tej dobe nebola žiadna sláva - zomieralo sa ako na bežiacom páse. Samozrejme, že korona vírus je vírus, na ktorý AB nemá dosah, ale mne sa na tých prieduškách vždy usadia nejakí špekulanti, ktorých treba zlikvidovať. Zajtra začnem inhalovať himalajskú soľ - pomôže vyčistiť dýchacie cesty.. Inak vymieňam cez noc tričko za tričkom, trenky, tepláky - potom to všetko operiem, aj návliečky. Ale cítim sa lepšie. Môžem len tak sedieť a venovať sa duševnej činnosti.

V noci sa mi stala nepríjemná vec. Za počítačom som zaspával (ako Tom a Jerry), tak som vypol komp a išiel som si ľahnúť. V tom momente som ožil a potreboval som cukať nohami a hýbať sa a nevedel som zaspať. Tak som sa postavil, zapol som komp, lenže pri ňom som znova zaspával. A tak stále dookola až do 2 rána.. Katastrofa..

https://www.youtube.com/watch?v=YDBGW-55nRo

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 616
Reputácia Reputácia : 58
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

dzuli08 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Ut 21 február 2023 - 14:37

Ahojte moji mili, neviem ci som v manii alebo mam len dobru naladu ale citim sa fakt dobre. Vonku slnko svieti, dnes som chcela ist na turistiku ale dlho som spala a uz by som to nestihala, som si naplanovala dlhsiu trasu. A az tak velmi ma chodit sama nebavi a nemam s kym ist. Som fakt stastna, ze sme sa s byvalym dali zase dokopy. Ja som nanho casto spominala ako mi s nim bolo dobre. Druheho takeho som uz potom nenasla. V poslednom case som bola tak uzavreta na lasku, ze som si nikoho nebola schopna pustit blizsie k telu. Aj som hladala, aj som obcas niekoho stretla ale nic z toho. A tak som raz byvaleho poziadala o priatelstvo a on mi napisal. Zacali sme si pisat a nejak sme to dali dokopy. Teraz si kazdy den piseme a planujeme spolocnu dovolenku. Mam chut do zivota a dokonca som zacala umyvat okna, co som uz velmi dlho nebola schopna nic poriadne robit, kvoli negativnym priznakom a lenivosti. Dufam len, ze to takto ostane a nespadnem zas do depresie. Este pred tyzdnom v sobotu som mala depku. Este sa chystam dnes umyt balkonove dvere a trocha popratat, uz bolo fakt nacase. Vonku svieti slnko a to ma vzdy trocha nabudi.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 490
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Matej, regina, kimi2028, Mous, Saladin, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Mous Ut 21 február 2023 - 16:45

@Saladin áno, podobné poznám. Ja som bol istý čas tiež exorcista-robil som rôzne rituály. Najlepšie som rozumel satanovi a skúmal som tieto veci. Myslel som, že som imúnny, lebo som vedel vyhnať diabla podľa vzoru Krista. Démonov som posielal "do svíň" a podobne. Horšie bolo, že ma takého zažili aj cudzí ľudia. Hneď som bol za blázna. Aj mi dali zákaz na niektoré miesta-kaviarne a puby. Asi som naozaj pôsobil ako blázon. Pospával som v krčmách-resp.sedel so zavretými očami. Tak sa im to nepáčilo. Dokonca som mal automatickú ruku a ako apoštol som skrze ducha svätého písal o satanizme.

Divné! Som rád, že sa už nemusím zaoberať podobnými vecami a to obdobie mám za sebou.

Tiež ma brali policajti z bytu kde som býval. Opakovane. Ja už veru liečiky radšej užívať budem😄

Mal som rôzne zjavenia. Videl som satanove stopy, liliputánov a šnúry so sviečkami.
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 910
Reputácia Reputácia : 190
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Sweetheart, Saladin and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Ut 21 február 2023 - 19:16

Mali ste niekto problém s pochopením reči? Ráno som synovi rozumela a teraz len každé piate slovo, má dysláliu, že nesprávne vyslovuje hlášky, vynechá, zmení, pridá, zle vysloví. Ale ja mu zrazu nerozumiem. Každú hodinu je to horšie a horšie. Telku ani pozerať nezvládam.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 444
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

Tuto likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Ut 21 február 2023 - 19:35

Ja som mala v psychoze problemy s pochopenim reci. Zijem v Nemecku a nemecky vcelku rozumiem, ale v psychoze som tym ludom prestavala rozumiet. Citila som sa ako sprosta a uvedomovala si, ze so mnou nieco nie je v poriadku, vyhybala som sa ludom a nechcela s nikym hovorit. Aby si nevsimli, ze som uplne sprosta a ze im nerozumiem mi bolo trapne. U mna sa vtedy striedala mania s depresiou a v manii som im rozumela, aj som mala strasne dobru naladu, v depresii opak. Tie stavy sa striedali asi po dni.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 490
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Mischelll Ut 21 február 2023 - 20:42

Ahojte Smile

tak ja som tiez do manie prisla na dovolenke predoslej...bola som na cypre....a na to ze neviem dobre anglicky teda hovorit pomali vobec....aj ked som absolvovala kopu kurzov anglictiny tak jednoducho hovorit po anglicky som nejako nezačala...na dovolenke všetci okolo hovorili anglicky a nejako som začala tak nohami, rukami aj som hovorila anglicky....chodila som na dlhe prechadzky do okolia mesta a vedsinou v miestnych obchodoch som si len pozerala co maju za tovar....ale neskor uz aj rozpravala s predajcami....a po druhe som mala take, že vidiny že vidim nejaku byvalu spolužiačku este zo strednej alebo zakladnej školy.....čo bolo skoro nemozne ...kedže som bola na cypre....a išla som za tou pani s dietatom...a nenapadne hovorila jej meno...ale neotocila sa....tak som to potom nechala tak....plus som mala cestou domov kedze bola dost namahava...tak vo vlaku pocitajte 6 hodin vo vlaku...som jednoducho mala pocit že do vedlajšieho kupe nastupila moja segra a chce nas prekvapit doma ze pride....aj s kamaratkami....pricom segra vobec necestovala tym vlakom domov....a potom som bola v panike kde vystupit...kedze vlak stal na zastavke kde nemal takej malej zastavke....a tym padom som sa pomylila a nevedela či uz mam vystupit, či nie...tma vonku cez okno bolo vidno len tmu....a ja som tam videla vseliake veci...trebars zatoku...ale uvedomovala som si to....všetko....a to uz davno bolo....

A ako sa mám teraz?...no, v postate dobre...nemam uz problem ani zo spankom ani tak cez den...stale coraz viac stresov v praci...snazim sa ten stres rozlozit....teda postupne eliminovat...lieky beriem ako mam uz vela rokov....nemienim si to pokazit....

Prajem krásny zvyšok dna... community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 635
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

Matej, Mous, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 5 z 84 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 44 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore