Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 7 z 84 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 45 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Sweetheart So 25 február 2023 - 16:01

Ahojte. Ja zas napisem, ze ako sa mi blizi nastup do roboty, sa mi zhorsuju uzkoste a panicke ataky. Ja som tam uz inak robil a nikdy som tam z toho uzkost alebo paniku nemal. Ani som nevedel, ze volaka panika existuje. Len ja tam chcem vydrzat, aspon nejaky cas, dokym ma to bude bavit. A mne ta robota v ustave aj vyhovovala celkom, ja som vtedy odisiel preto, ze som si chcel tu zivnost zalozit a robit sam na seba. To bol jediny dovod preco som odisiel. A teraz sa strasne bojim, ze si to vsimnu na mne, ze som neni v poriadku. Lebo tam maju s tym skusenosti, aby si sestricky nevsimli na mne, ze som neni celkom v poriadku. A rano som strasne rozbity a neviem sa prebrat a to robi olanzapin. Ked som robil na zivnost, mi to nevadilo, ked som spal do 10. Ale teraz potrebujem fungovat od 5. Inak som zalozil temu vysadzovanie olanzapinu, tak ak by niekto chcel tam napisat skusenost, tak nech napise. Aj skusenost s Abilify-aripiprazol kludne, ze ci je to dobra nahrada za olanzapin. Mne inak olanzapin super vyhovoval, len tie rana su strasne. A este by ma zaujimalo, ci pomaha abilify aj na uzkost a na paniku. Ahojte
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek So 25 február 2023 - 19:11

Dnes jsem byla u bratra a svého malého synovečka, který je napůl Asiat. (Maminka pochází z Laosu.)
Pro porovnání:

minulá návštěva: Petřík, 18 měsíců:
Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 7 Petzyk11

dnešní návštěva: Petřík, 22 měsíců:
Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 7 Petzyk10

Jsou na něm poznat asijské rysy?
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 738
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Matej, Sweetheart and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow So 25 február 2023 - 22:04

Ahojte, no ja stále nič moc, kedy by mi mohli zabrať lieky? doteraz sa prvé zmeny po nasadení objavili do max. 3 dní, teraz ich mám 6 dní a nič zatiaľ... Inak mali ste niekto podobný problém ako ja, rozhádala som si celú rodinu okrem partnera, že som znovu nasadila lieky, že ich mám vysadiť a nebrať, že to nie je cesta
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 357
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Mischelll Ne 26 február 2023 - 8:53

Ahojte Wink

tak otazka kedy zaberu lieky je skor pre nejakých doktorov aj ked je to individuálne asi u každého....ale otazka, že rodina je proti braniu liekov v dnešnej dobe je ich stanovisko pre mna čudne.....moja rodina sa mi do toho nestara...beriem ta beriem .....neberiem tak to by bola moja vec (samozrejme ze poctivo beriem)...ine je uz to, že naši by nezniesli dalšiu moju hospitalizaciu....takze brat musim.....proste ano aj moji rodičia to tazko a velmi tazko niesli, že do konca života budem brat lieky....ale, vidia, že to je jedina šanca na ako tak normalny zivot....teraz ked som dlhodobo stabilizovana si sama posuvam hranice...ale nie liekove....ale ja som s liekmi začala aj spankovy režim cvičit...po tých rokoch čo som chodila spat pomali vzdy v určitu hodinu a teda aj lieky brala v urcitu hodinu...tak aj včera som išla spať o hodinu neskor - ked som to minule skusala mala som problem zaspat...a teraz to išlo...som rada...ja teda vobec nie som za vysadenie liekov...aj ked raz som to s pomocou doktorky skusala...a nevydrzala som len asi 1-2 mesiace pri prvom vedšom probleme som sa zrutila.....takze sa mi nezda tie dve pirulky brat vela...preto, že viem viac menej bez problemov fungovat...

inak mam sa dobre...v práci su rôzne stresy atd. ale aj kolegovia mi vravia nech si to tak neberiem....a začínam byt aj v tom flegmatička...čo je dobre....keďže sa nejak musím naučiť zvládnuť stres...

Prajem krásnu slnečnú nedeľu  Sun 1

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

Matej, Sweetheart, Patty_Pillow, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Ne 26 február 2023 - 9:19

@mischelll len oni nikdy neriešili toto ochorenie, nič si nečítali o ňom a berú to tak, že v prípade núdze sa dá jedna tabletka jednorazovo a to na dlhší čas vyrieši problém, no ja keď som brala najnižšiu možnú dávku, tak som mala 6 tabletiek, teraz mám skoro trojnásobok, lebo ešte lieky proti bolesti, ale to som nechcela, že som mladá, zdravá, mám rodinu, tak načo beriem lieky, ako keby som ich brala len tak ako lentilky
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 357
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Matej Ne 26 február 2023 - 9:27

Ahojte.

Aj ja som radšej za užívanie liekov. Beriem síce 3 tabletky/kapsuľky ráno a 3 večer, čo nie je úplne málo, skôr taký priemer, no i tak si ich radšej poctivo dávam a nezápasím o ich vysadenie. Tiež mám ako viacerí viacnásobnú skúsenosť, že akonáhle som lieky vysadil, alebo okresal, tak pri prvom väčšom probléme som sa sypal a zostal nefunkčný. Trvalo mi to viac rokov, než som akceptoval, že som bez nich odpísaný. Navyše mám dôvod si myslieť, že po 16 rokoch každodenného užívania sa mi mozog už dokonale na ne adaptoval a "prispôsobil svoje systémy" takej realite, ktorej sú lieky pravidelne dodávanou súčasťou, preto ich vysadenie by u mňa znamenalo požiadavku snáď "prebudovať celé fungovanie mozgu". Smile To hovorím trochu odľahčene, ale asi je na to naozaj kus pravdy. Smile Pamätám si chvíle, kedy som mal na pár dní preč antipsychotikum, a okrem fyzických príznakov som pociťoval silné zahltenie podnetmi, všetko bolo z okolia veľmi intenzívne, veľmi farebné, veľmi hlučné, veľmi stresujúce, a výsledne vlastne veľmi chaotické. Nedalo sa v prostredí orientovať, celý svet bola ako jedna strašná kakafónia podnetov, smršť chaotických a intenzívnych impulzov, ktoré boli na pocit veľmi nepríjemné, stresujúce a ďaleko od toho, aby som im rozumel. Vnímam to tak, že antipsychotikum mi skrátka určitú citlivosť dlhodobo otupuje a tlmí, pričom mozog sa už na takéto niečo plne adaptoval. Vlastne je to trochu aj smutné, lebo človek by povedal, že je tu možné hovoriť o určitej závislosti. V istom zmysle áno. Ale na druhej strane bez liekov voľakedy dávno pred adaptáciou na ne som taktiež nefungoval, takže mi príde lepšie ich užívať a fungovať. Taký stav, že by som aj fungoval a aj nebol adaptovaný na lieky, a ani ich nepoberal, som mal asi naposledy hlboko v detstve... (s duševnými problémami sa potýkam asi od dvanástich-trinástich).

Takže @Patty_Pillow, ja som za užívanie. Smile Moc Ti držím palce, aby Ti začali čo najrýchlejšie už zaberať. giving a hug

@motylek: Roztomilý synovček. Áno, vidím tam aj ja nejaké tie ázijské črty... pery, oči. Vidno, že rastie ako z vody. it is perfect

matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 7 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Katuska, Juraj, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Ne 26 február 2023 - 10:52

Patty Pillow mne tiez trvalo dlhsie kym mi antipsychotika zacali ucinkovat, ono sa to zlepsovalo tak postupne. Najhorsia u mna bola manio-depresia, hlavne ked som bola v depresii, to som nebola schopna nic robit. To trvalo tyzdne kym to preslo, ale postupne sa to stale zlepsovalo, stale menej casto som padala do depresie. Zabudlivost sa tiez zlepsovala pomaly a trvalo to tyzdne. Auto som tiez bola schopna jazdit az za par tyzdnov, co som si dovtedy netrufla, lebo som mala pocit, ze niekto rozmixoval moj mozog. Ale prve zlepsenie by si urcite mala citit tak za tyzden cize urcite ti uz coskoro bude o nieco lepsie. Mozno to u teba nebude trvat tak dlho ako u mna, lieky si zacala hned uzivat. Na rodinu sa vykasli, co hovoria, oni tomu nerozumeju, lieky su v tomto stave potrebne. Drzim palce.
Motylek: krasny chlapcek, ano, azijske crty vidno
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 450
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Matej, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Ne 26 február 2023 - 11:58

Inak akože upadla som do depky, silný smútok pociťujem a keď príde moment, že teraz by bolo fajn plakať tak dostávam nekontrolovateľný záchvat smiechu. Už si prídem ako blázon.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 357
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  kimi2028 Ne 26 február 2023 - 12:03

Ahojte kamaráti, mám sa výborne. Dní trávim teraz väčšinou sledovaním rôznych športových udalostí. Bol som sa včera pozrieť v meste naživo na hádzanú, čo sa mi počítalo. Vyhral obľúbený tím o 9 gólov. Dnes chystám sa pozrieť už niektoré futbaly v TV. Pozrel som madridské derby, v ktorom Real nevyhral bohužiaľ. Futbal bol, ako taký veľká pecka. Už sa teším na ligu majstrov….
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Ne 26 február 2023 - 16:03

Patty_Pillow napísal:Inak akože upadla som do depky, silný smútok pociťujem a keď príde moment, že teraz by bolo fajn plakať tak dostávam nekontrolovateľný záchvat smiechu. Už si prídem ako blázon.

Když jsem měla ataku, tak jsem cítila (kromě jiného) takový hrozný tlak v sobě a taky úzkosti, manžel volal na krizovou linku psych. nemocnice a jelikož jsem u sebe měla Lexaurin, tak mi doporučili vzít si ho a výsledek byl, že jsem se nekontrolovatelně smála. Asi ten smích je kromě pláče taky způsob, jak si ulevit.

Patty_Pillow napísal:rozhádala som si celú rodinu okrem partnera, že som znovu nasadila lieky, že ich mám vysadiť a nebrať, že to nie je cesta

len oni nikdy neriešili toto ochorenie, nič si nečítali o ňom

Když se tvoje rodina nechce vzdělávat ohledně tvojí nemoci, tak by ti neměli ani mluvit do tvojí léčby. Myslím si, že za ta léta sama nejlíp poznáš, kdy si máš nasadit léky, a myslím, že u tak vážné nemoci, jako je schizofrenie, by se neměly prášky hned tak vysazovat, i za tu cenu, že je budeš brát dlouhá léta nebo i doživotně.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 738
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Ne 26 február 2023 - 17:05

@motylek no veď to napätie sa nejak musí uvoľniť... A k tým liekom, ja som ich nasadila, lebo som vedela, že už prichádza teda začal atak a oni možno aj fungujú a bez nich by som bola na tom ešte horšie ako teraz, len moja rodina má predstavu, že keď je zle vezmem jednu tabletku a mám na niekoľko mesiacov alebo rokov pokoj, lebo mi vyčítali, že veľa liekov beriem a to presne ako mi napísala psychiatrička beriem ani o jednu viac
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 357
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  dzuli08 Po 27 február 2023 - 7:55

Ahojte,
tak aj ja sa hlásim že žijem. Od dnes mám dovolenku, no moje plány na jej trávenie stroskotali lebo od piatku som chorá....asi nejaká viróza alebo možno chrípka....mala som aj tri dni teploty nad 38...už aspoň to prešlo, zdá sa. Inak kašlem a soplím, taká klasika....asi som to chytila v robote. Covid test bol negatívny....nasadila som aj antibiotiká po konzultácii s doktorkou, tak dúfam ze mi to prejde aspoň do stredy, nech ešte niečo mám z tej dovolenky. Inak sa vás snažím čítať len niekedy to tu fičí rýchlosťou blesku ☺
Pozdravujem všetkých a prajem všetko dobré.....myslím na vás a teraz hlavne na Patty, nech ti lieky zaberú čím skôr....ja osobne by som už s liekmi neexperimentovala.

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, kimi2028, Mous, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 7 z 84 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 45 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore