Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 55 z 84 Previous  1 ... 29 ... 54, 55, 56 ... 69 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Ne 30 apríl 2023 - 19:05

@kimi2028 na chudnutie sa dám s vami, hlavne po tom, čo som na kventiapine prečítala priberanie na váhe, tak dúfam, že si udržím kondičku, aj váhu viacmenej rovnakú
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 362
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Catherin4, motylek and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  janka,janka Ne 30 apríl 2023 - 19:52

ja som najviac pribrala na olanzapine 20 kilo, .na lieceni sme sa vazili...za tri mesiace na sto. A neviem sa ich zbavit, medzitym som bola tehotna, to som mala vyse 120 farao  Zas som si dala hedonin na ukludnenie. este ze je vecer. Uz druhy mesiac som stratila lieky na spanie druhu krabicku. Zda sa mi ze mam zhorseny stav, len to nema kto vidiet a posudit. Velmi by som chcela mat konecne ustaleny zlepseny stav, ked si citam co som tu pisala pred rokmi, nic sa nezmenilo. Narasta mi miera uzkosti na dost vysoku hranicu. Je to podla mna hlavne za to, ze som sama, s nikym sa nebavim... Dieta mam u jeho otca od vcera, ten pride pre neho raz za mesiac cca na naliehanie jeho rodicov a berie ho k nim, maly ma teda stres z toho pokakal sa tam, jeho otec ho izoluje na tie dva dni, ze ma neda k telefonu, naposledy mi vlastne na socialke povedali ze mu ho nemam davat, kym sa s nim nebude kontaktovat, ... To the wall neviem ho ochranit. very unhappy  nechcela som takto smutne na vecer..ale vzdy si poviem..nevzdam sa, nestracaj nadej, zvladnes to..uz som sa dost ponizovala....paa heart welcome or bye pozdravujem vas vsetkych
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Ne 30 apríl 2023 - 19:58

@janka,janka olanzapín je svinstvo, ja som dala 30 kg za tri mesiace zo 62 čo má prvý krát vážili na 92 čo má pri novej hospitalizácii vážili a nie a nie dole, potom to išlo trochu dole, ale držím sa okolo 80-90 a to by som si chcela nechať alebo schudnúť, isto nie pribrať, som zvedavá ako nastavenú ma pošlú z nemocnice domov.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 362
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Catherin4, motylek, Blacksheep19 and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  janka,janka Ne 30 apríl 2023 - 20:13

Patty je, veru a mne ani neucinkoval, vobec, na ukludnenie som mala rivotril vtedy ten tiez nie, aj viac tbl som si dala a nic, rispen tiez nic, ale dvadvsat kilo to hej ...tento hedonin je tiez kventiapin, ale ja som po nom nervozna okrem ineho, tak ja neviem, a teraz som si ho zas musela dat, ale aj neuroly dva 1,25 a este tu mam lexaurin, plus aj za to ze mi nedal maleho k telefonu...naposeldy ked to spravil v januari, tak sa zacal pocikavat do plienok, v jeho veku...ze mu ho nemam dat, ale dala som, ..boooze potrebovala by som s niekym rozpravat o tom co je toto za situaciu..citim sa strasne, dufam ze ten hedonin co som si dala na tento stres mi nejak neublizi..ale tebe by som toto nemala pisat, nech Ta nejako nerozhodim. Shocked
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Ne 30 apríl 2023 - 20:26

@janka,janka ja dobre idem na haloperidole, mám ho aj lieky aj injekciu, potom ten kventiapín, akineton, magnezko a ešte niečo, už si to nepamätám, ale mám to na papieri spísané, že čo kedy ako brať. Lebo teraz som na víkend doma a zajtra sa vraciam do nemocnice, mi bude aj smutno za malým, ale nech má vyladia a pustia čím skôr domov, k môjmu chrobáčikovi malému.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 362
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

janka,janka likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  janka,janka Po 1 máj 2023 - 13:23

Patty_Pillow napísal:@janka,janka olanzapín je svinstvo, ja som dala 30 kg za tri mesiace zo 62 čo má prvý krát vážili na 92 čo má pri novej hospitalizácii vážili a nie a nie dole, potom to išlo trochu dole, ale držím sa okolo 80-90 a to by som si chcela nechať alebo schudnúť, isto nie pribrať, som zvedavá ako nastavenú ma pošlú z nemocnice domov.

ahoj, Patty tak to je brutal, ze zo 62 na 92, tak to si bola chudunka.  nerozumiem preco to neriesia u  pacientov. ved to je velky minus na nase zdravie. No ja mam problem, ze v noci ostanem ako namesacna a zozerem vsetko, hlavne teda sacharidy a cukry. Niekedy ..vacsinou aj upeciem kolac a zjem cely plech Embarassed sama, ale teda ze sa maju jest bielkoviny vecer ze vtedy je clovek nasyteny. Dnes ides naspat tak sa drz aspon Ta odvazia ja mam pokazenu vahu. welcome or bye heart
Pozdravujem VSETKYCH, dnes planujem ist von lebo dva dni som vnutri a zapisovat si stravu chcem zacat.  Vcera som robila zmrzlinu ale nevydarila sa. Slahackove smotany vyslahane s kokosom, cukrom, dala som aj kyslu smotanu, tak neni to ono, zamrznute vobec, ,musim najst ini recept, najlepsie lacny, zdravy. Hocijako robia ze bielky vyslahaju, zltka nad parou, tvaroh, dokonca som nasla mlieko so skrobom..plus prichute. Lacno nakupujem v cba kde mavaju slahackove smotany za euro, maslo za 1,30, tak to som si kupila sedem do mraznicky, aj tvaroh a teda ten obchod ma zachranuje. Planujem si kupit syridlo a robit si syr. Len to syridlo neviem skade. zajtra volam lekarovi, tak sa tesim ze som vcera prezila, mala som strasne stavy, este ze mam lieky na ukludnenie, ale bolo to skoro na pohotovost keby mi to neprejde. Ahojte a piste.
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

Catherin4, motylek and Blacksheep19 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Po 1 máj 2023 - 13:39

Ahojte, kamarádi,

minulý čtvrtek jsem byla se synem konečně na dětské urologii. Doktor mu prohlédl "tam dole" všechno, udělal i SONO ledvin a všechno je v pořádku. Testoval i moč a to bylo jediné špatné, že má pořád krev v moči. Ptala jsem se dr., jestli nemůže mít syn kvasinkový zánět, a říkal, že ne, že to by poznal při vyšetření.
A tak ho posílá ještě na dětskou nefrologii, ve středu ho tam budu objednávat. Držte nám pěsti, ať to tam taky dobře dopadne.
Urolog říkal, že z nefrologie můžou syna poslat zpět k němu na dětskou urologii, že si takhle přehazují pacienty (ale nevím, proč).
Každopádně je možné, že se nic nenajde. Prý některé děti mají krev v moči a nemá to žádný vliv na funkci ledvin ani ničeho jiného.
Už mě to nechává v klidu. Syn má odmalička zvýšené eosinofily a taky mu nezjistili, z čeho to je - parazity ve stevě neměl a léta s ním chodíme na imunologii úplně zbytečně, protože mu žádnou alergii nikdy nezjistili. Můj syn je asi nějaký přírodní úkaz. Rolling Eyes
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 749
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Blacksheep19 Po 1 máj 2023 - 14:11

Ahojte všetci, čo sa týka váhy, ja som po prvej hospitalizácii pribrala 30 kg. Cítila som sa hrozne a hanbila som sa chodiť von. To som mala 19 rokov, takže rodičia sa o mňa starali a ja som naozaj nikam nešla, ani na záhradu. Stále som ležala v posteli a s nikým som sa nebavila. Až vtedy si všimli že mi niečo je. Ja som sa sama pýtala do nemocnice. Tam mi zmenili diagnózu z akutnej psychotickej poruchy na schizoafektivnu poruchu depresívny typ. Trvalo to asi tri mesiace, kým ma dali dokopy. Nadváha ale nezmizla. Brala som vtedy Leponex, rivotril a ešte nejaké iné lieky. Zmenila som psychiatricku a to mi veľmi pomohlo. Mala som aj prácu na polovičný úväzok. Začala som chudnúť a veľmi sa mi to páčilo. Bola som na svojej pôvodnej váhe, 56kg. Ale nestačilo mi to a chudla som ďalej, až na 48,kg. Všetci ma upozorňovali, že je to anorexia, ale ja som si tvrdila svoje. Malo to aj iné dôvody, nešťastná láska, vzdor proti rodičom a iné. Keď som bola v takej situácii, že už som chcela jesť ale nevedela som, zase som sa sama pýtala do nemocnice. A zase som tam bola dlho. Potom nastálo dlhé obdobie hladania správnej doktorky, pretože tá, ktorú som mala, náhle ťažko ochorela. Teraz po takmer desiatich rokoch mám dobrú doktorku, s ktorou si rozumieme a skoro vôbec neriešime nadváhu. Inak beriem olanzapin a máte pravdu, priberá sa z neho. Ale keby som ho vysadila, nebolo by mi dobre. Preto som sa rozhodla cvičiť a menej jesť a pomáha mi to. Žiadne extra diéty, len po šiestej večer už nejesť. Mala som,112 sa teraz mám 96. Uvidíme čo bude ďalej..
Blacksheep19
Blacksheep19
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 10
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 31.03.2023

Catherin4, motylek and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Po 1 máj 2023 - 16:07

Ahojte moji mili, ked sa bavime o tej vahe, ja som zo 65 pribrala na 85 cize 20 kilo. Az sa mi tazko pise to cislo, by som nikdy nepovedala ze tolko budem mat. To mam z antidepresiv. Na lieceni som sa zdravsie stravovala a vaha ostala rovnaka, aspon ze uz nepriberam. Snazim sa teraz dalej zdravsie stravovat, viac zeleniny, ryby, kura. Snad si tu vahu aspon udrzim ak uz neschudnem. Pred 9 mesiacmi som mala este o 5 kil menej. Neviem z coho priberam, teraz uz beriem ine antidepresivum, lekar vravi ze sa z neho nepribera. K tomu tritico na noc a aripiprazol. Som sa hanbila ukazat doma taka pribrata a veru ze sa naslo par ludi co mi to dalo pocitit. Ale oni nevedia ze jem tieto lieky, rodina o nicom nevie, ani ze som mala psychozu, to uz vobec nie. Nakolko zijem v zahranici tak sa mi to podarilo utajit. Kupila som si teraz niekolko fakt peknych volnych triciek, aby mi to prekrylo speky. Inak je brutal ze za 3 mesiace 30 kilo, vsak to si clovek ani nestiha kupovat oblecenie. Psychiatri by nam mali predpisovat len lieky, z ktorych sa nepribera, ako to cloveku pomoze v depresii ked tolko priberie.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 453
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Juraj, Patty_Pillow, motylek and Blacksheep19 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Juraj Po 1 máj 2023 - 16:30

Psychiatrické lieky sú fakt svinstvo. Majú vážne vedľajšie účinky, medzi ktoré patrí aj prírastok na váhe. Bohužiaľ, sme psychicky tak na šrot že tie lieky musíme brať. Ja mám tiež vedľajšie účinky z liekov ktoré mi veľmi vadia. Rozmýšľam že keď to už nebudem vedieť vydržať, tak odletím na Mesiac (zabijem sa).
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 562
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  animusmeus Po 1 máj 2023 - 19:39

Ahojte, zmenim temu ak mozem. Juraj to tu nadskrtol. Mam sa zle, Jedina vec ktorej sa posledne dni, a hodiny venujem je, ako a kde si vziat zivot. Zvazujem, pre/proti ako vyjst z bludneho kruhu a pomoct si.
animusmeus
animusmeus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 74
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 31.03.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila, Lithium, Rispen, Trittico, Akineton, Frontin, Atarax

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Po 1 máj 2023 - 19:54

Animusmeus nerob to, vzdy je nejake riesenie zo zlej situacie, asi potrebujes len lepsie lieky
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 453
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

rasto, Patty_Pillow, motylek, Blacksheep19 and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 55 z 84 Previous  1 ... 29 ... 54, 55, 56 ... 69 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore