Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 29 z 84 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 56 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Mous St 22 marec 2023 - 13:03

@Catherin4 nevysádzaj lieky, lebo sa ti vráti psychóza- mám to overené opakovane. Človek sa cíti lepšie tak vysadí a potom sa to vráti
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 855
Reputácia Reputácia : 184
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj, Patty_Pillow and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Juraj St 22 marec 2023 - 13:37

Ja od apríla 2019 zobem antipsychotiká a budem ich poctivo zobať pravdepodobne až do konca života. Neodvážil by som sa ich vysadiť, bojím sa že by sa mi potom vrátili hlasy.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 542
Reputácia Reputácia : 169
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Mous, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Mous St 22 marec 2023 - 13:38

@Juraj a ake mas antipsychotikum? Či máš reku tiež problém s váhou
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 855
Reputácia Reputácia : 184
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Jaro123444 St 22 marec 2023 - 13:41

Ja som tiež mal zrejme prvú psychózu pred 4 rokmi cca, to som chodil ešte k detskej psychiatričke a minulý rok v auguste sa mi psychóza vrátila a dostal som už aj diagnózu schizofrénia. Vtedy pred rokmi som vôbec netušil, čo to bolo až po čase som si uvedomil, že psychóza zrejme len mi to doktorka nechcela povedať, táto mi tiež najskôr nechcela povedať diagnózu aby som sa nezľakol zrejme. Najskôr mi písala dôvod akútne a prechodné psychotické poruchy a keď som sa jej na rovinu spýtal už čo mám, tak odvtedy mi píše že schizofrénia. Čítal som, že stres, zlé okolnosti a ďalšie veci môžu znamenať návrat psychózy, ja už nechcem dostať psychózu aj keď možno neodznela ešte táto od leta, lebo hlasy mám stále ale už nie som v tom najhoršom ked som nič nejedol, cítil som nepokoj hrozný, išla mi hlava vybuchnúť a bál som sa že niekomu niečo urobím. Toto už nechcem zažiť, aj keď je stále ťažko sa zmieriť s tým, že budem užívať lieky do konca života.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 345
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Juraj, Mous and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Juraj St 22 marec 2023 - 13:49

Mám dve antipsychotiká, Rispen a Hedonin. Čo sa váhy týka, ja mám skôr opačný problém - som strašne chudý. Keď som začal brať Hedonin, tak mi pribudlo trochu tuku a v dôsledku nezdravého stravovania sa, ubudlo zo svalov. Takže teraz som veľmi chudý a dengľavý. Som slabý, posledné týždne ma bolia kríže. Mal by som začať chodiť do posilovne a robiť mŕtve ťahy na chrbát a ďalšie cviky na celé telo, aby som spevnel. Ale mne sa nechce.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 542
Reputácia Reputácia : 169
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow St 22 marec 2023 - 14:08

@mous tak ja som napríklad s olanzapinom pribrala, pri aripiprazole zase schudla, pri rispen a haloperidol súčasne držala váhu, pri reagile váha stála a čisto na haloperidole trochu schudla, len keď som mala rispen a haloperidol, tak sa mi vytratil menzes na dva roky, tak Dr. menila lieky za iné, lebo som mala problémy po gynekologickej stránke, ktoré mi pretrvávajú
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 345
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Mous St 22 marec 2023 - 14:08

Aha, no po Rispene som priberal. Nad posilkou som aj ja rozmyšlal no radsej asi cosi aerobne
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 855
Reputácia Reputácia : 184
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow St 22 marec 2023 - 14:17

@mous ako bývalá fitnesska odporúčam kardio, napríklad bike alebo stacionárny bike, aspoň 30 minút denne a posilka tak tri krát do týždňa a každý deň inú partiu pri svalovou tréningu, napríklad, nohy, chrbát a ruky
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 345
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Mous St 22 marec 2023 - 14:21

@Patty_Pillow tiež som chodil do posilky, iste aj tam sa dá vybrať aeróbna aktivita, no radšej mám klasický bicykel alebo beh vonku.

Osvedcena metoda 1.deň hrudník+biceps, 2.deň chrbát+triceps, 3.deň nohy a brucho ...a potom opakovať.

Ja som predpisoval aj pacientom cviky, no to by som si musel zopakovať..
 Väčšinou sme skončili aj tak pri tejto posilňovni. U nas v kupeloch sa cvičil aj pilates, len popravde ten som nestihol "uchopiť" vedomostne- len viem že je dobrý na osové svalstvo. Podobne aj SM systém-kde chrbtica je ako struna.
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 855
Reputácia Reputácia : 184
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow St 22 marec 2023 - 14:28

@mous aj tak sa dá, ja som trénovala zopár báb a hrudník pri ženách vynecháva, nech sa zapája sekundárne, ale inak aj ja radšej kardio mimo posilky, na korčule a tak, len musím počkať teraz kým syn vyrastie kus a bude mi robiť parťáka
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 345
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Juraj St 22 marec 2023 - 14:37

Super šport je beh, ja som miloval beh a veľa som behával. Ale musel som prestať, lebo som mal problémy s kolenom. Potom som začal jazdiť na horskom bicykli. Aj minulé leto som jazdil, ale bojím sa, lebo tu kde žijem je veľa medveďov. Bojím sa že v lese narazím na medveďa a on na mňa zaútočí. Tak rozmýšľam že radšej budem chodiť do tej posilky. Pre mňa je posilka lepšia, lebo som strašne vychrtlý, potrebujem pribrať na osemdesiat kíl. Keď som mal toľko, tak som lepšie vyzeral. Teraz mám sedemdesiat a to je málo.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 542
Reputácia Reputácia : 169
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Mous, Catherin4 and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Saladin St 22 marec 2023 - 18:06

Ahojte. Tento týždeň bolo hodne rušno. V pondelok som bol u mamy - 3 hodiny s ňou sú ako pobyt vo vybuchnutom reaktore Černobylu. Neustále niečo komentuje, frfle, kritizuje - strašnu povahu má tento človek. Anyway, aspoň jorkšír sa tešil z mojej prítomnosti. Lenže (chudáčisko) má zakázané akékoľvek pamlsky, párky, kúsky pečeného kuriatka - už si ho nemôžem kupovať. Ale v pondelok som dal kúsok, tak dúfam, že mu nebolo zle. Neustále žobre jedlo a má veľmi dobrú výdrž - chcel by som mať jeho trpezlivosť..

Mama urobila kuracie stehná s ryžou - bolo to super chutné, ale tiež na mňa pomaly "lezie" Diabetes Mellitus dvoječka. A tak som mal glukózu v stratosfére. Som ako ten jorkšír - nemôže pamlsky, ale strašne mu chutia. Ja nemôžem sladké (cukor), ale bez nich si neviem predstaviť život (asi budem musieť, ach)..

Teraz to začne byť zaujímavé. Včera som išiel k lekárke pre recept, lebo mi došli pilule. Jar je už tu, tak som išiel peši v rámci prechádzky. Cestou domov som zistil, že som doma zabudol klúče. Tak som musel ísť (peši) k mame pre náhradné klúče. Lenže mama neotvárala (pulz mi stúpol na 100). Aby sa mi to trochu skomplikovalo, mobil som si zámerne nechal doma - citujem sám seba "na čo si budem brať mobil k lekárke pre recept". Well, čo takto pre prípad núdze?? Nenapadlo ma..

Takže suma sumárum, klúče som nemal, mama neotvárala, zavolať som jej nemohol.. a tak som zúfalo zvonil susede, nech zavolá mame. Nakoniec sa všetko vyriešilo k mojej spokojnosti, ale poviem vám, stresová situácia par excellence..

(pokr)..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 520
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj, Mous and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 29 z 84 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 56 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore