Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 11 z 84 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 47 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Jaro123444 St 1 marec 2023 - 18:19

Mňa asi najviac trápi také znížené vnímanie alebo ako to opísať. Je to taký pocit ako keby trošku závrat, že sa mi ako keby točila hlava ale v skutku sa mi netočí asi, ale zle vnímam a neostro vidím. Neviem ako to inak opísať, ale práve táto vec ma asi najviac obmedzuje vo všetkom. Lebo chcem niečo robiť, ale deje sa mi toto. Preto radšej ani veľmi nešoférujem. Proste pomaly registrujem veci a zle na ne vidím. Niečo takéto to je. A trápi ma to veľmi. Neviem či je to z choroby alebo z liekov. Nemáte s tým niekto skúsenosti? Sad
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 415
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Mous St 1 marec 2023 - 18:35

@jaro123444 podobné problémy ako závrativé stavy nemávam. Záseky v reči, o ktorých tu píšete, sa môžu diať aj u ľudí zdravých. Naše lieky majú vedľajšie účinky, no väčšina z nich nie je tlmivá. Akatízie, obezita... V zásade ... chcem tým len povedať, že buďme vďační za lieky aké sú a nehľadajme v nich pôvodcov ťažkostí. Skúste si spomenúť na to, akí ste boli pred chorobou. Lebo naše lieky síce sú na psychiku, nevedú k zabúdaniu ani nič podobné. Prešli rôznymi štúdiami animálnymi aj ľudskými a sú prísne kontrolované. Ak má človek zhoršenú napr.pozornosť, je to našou chorobou, no môže byť aj vekom- prirodzeným starnutím.  Tak si myslím ja, indian mous.hawk!laughing
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 877
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 St 1 marec 2023 - 19:20

Jaro to zhorsene videnie a neschopnost zaostrit moze byt z liekov, citala som to ako neziaduci ucinok.
Motylek ja som toto mala v psychoze a este dlhsi cas po nej, ze som bola nesustredena a vsetko zabudala. Teraz s tym uz nastastie problemy nemam. Ale to co popisujes sa stane hocikomu. Aj mne sa stane ze zabudnem vybrat pracku. Aj umyt kos som zabudla. Podla mna je to normalne. Nie sme roboti.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

motylek likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 St 1 marec 2023 - 19:25

Ja sa mam psychicky celkom dobre. Len ma hrozne bolia nohy z tej roboty, kde cely den chodim. Paty ma hrozne bolia. Nech si dam akekolvek boty, bolia. Som z toho znicena a to som tam teraz bola len jeden den. Este dva dni do vikendu a potom dalsie 3 dni v buducom tyzdni. Neviem jak to prezijem. Dufam, ze ma potom konecne daju do mojho oddelenia, tam tolko nechodim a nohy ma neboleli. Ak nie, budem musiet sefovi povedat ze toto nezvladam. Snad mi vyhovie. Tie ostatne baby tam behaju a nestazuju sa, ale ja idem umret. Inak psychicky sa citim ako zdrava, len som stale psychicky unavena, nemam energiu na moc veci. Vacsinou nic nerobim.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Saladin Št 2 marec 2023 - 13:54

Ahojte.. Tak ja sa mám stále chorobne - zdá sa, že som chytil Covid - mame diagnostikovali a ochorel som podozrivo v rovnaký čas. Poviem vám, že to fakt nie je žiadna chrípočka - teda nesťažujem sa, že by som potreboval hospitalizáciu.. ale priedušky mám neustále k.o., vykašliavam a potrebujem ležať. TO je u mňa problém, pretože potom premýšľam, ruminujem a keďže mi je zle nedobre, tak premýšľam ruminujem nad apokalyptyckými témami. A pritom si hovorím sám sebe "nerob to, bude ti ešte horšie".. Ale nám "OuCíDí" sa to ľahko hovorí, lenže ťahšie realizuje, že..

Keď do toho zakomponujem stupidity, ktoré sa šíria na internete: 1) že budeme konzumovať hmyz.. 2) že zvýšia dane z nehnuteľností, že nikto nebude mať na zaplatenie, aby nám ich vyvlastnili 3) a klasika - že muži do 55 narukujú do prvej línii na ukrajinský front... potom je pochopiteľné, že ma nakoniec chytila panika a nihilistické myšlienky, že sa na všetko vyprdnem.. A tak som včera ležal (lebo chrípka), do toho mi búchalo srdce ako o závod, do toho myšlienky "nech radšej dostanem infarkt ako toto psychické utrpenie" a na nič iné som sa nezmohol.

Naposledy som to zažíval počas temnoty vtedy cca 2 krát do roka - vtedy som mal k dispozícii aspoň saunu, ktorá ma unavila, takže som sa z toho jednoducho vyspal a na druhý deň bolo znova "slnečno" v mojej ubolenej duši.. Lenže včera som saunu nemal po ruke, tak som trpel a trpel, že ja kobylky žrať nechcem a že som sa nadrel, aby som našetril na byt (a teraz mi to chcú znárodniť) a že sa mi nechce tlačiť niekde v zákope na Ukrajine kvôli stupidite niektorých vojnychtivých ľudí.. Inými slovami ma úzkosť a strach dostala..

Poviem vám, že to včera bolelo, fakt bolelo a moje srdce dostalo zabrať (pritom mávam nízky tlak) .. Ale dnes je znova slnečno ,) aj fyzicky trochu vykuklo Slniečko spoza mraky.. Tak sa teším, ale nemám rád tieto stavy prázdnoty a nihilizmu. Dnes je zrejme najlepšie, ak je človek lempl a nemá nič, lebo všetko prežerie a rozhajdáka. Lenze ja nie som ten typ - od detstva som šetril a makal a znova šetril a znova makal..

A btw. celkom chápem Jakobusa (ak "to" fakt ukončil, lebo tomu nechcem veríť a myslím, že len nechce sem už chodiť) - veď čo dobré ho v živote čaká(lo)?? Nič, iba utrpenie, bolesť, strach, panika, nedostatok, kríza - ocitli sme sa v takej smutnej dobe, ach..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 580
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Št 2 marec 2023 - 16:27

Saladin, to co spominas su vacsinou hoaxy, nezakladaju sa na pravde a nema vobec zmysel sa nad niecim takym trapit a vobec o tom rozmyslat. Ze budeme jest hmyz je ale pravda, neverim ale, ze sa to dotkne este nasej generacie. Ludia su premnozeni a vyklcuju ten maly zbytok pralesov aby z toho spravili pastviny a proti tomu sa snazia organizacie bojovat, lebo bez pralesov neprezijeme. Hmyz sa lahko mnozi, lahko chova, nepotrebuje pastviny, preto je to potravina buducnosti. Ja uz som si povedala, ze by som si kupila muku z hmyzu, ktoru chcu zacat predavat. Ale samotny hmyz by som nejedla, to sa mi hnusi. Buduce generacie si ale na neho budu musiet zvykat.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

dzuli08 and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Št 2 marec 2023 - 16:52

My budeme mít už brzy prezidenta ex-generála Pavla, a tak koluje Facebookem jeho "šikovně" sestřihané video, v němž údajně nabádá k poslání českých občanů na ukrajinskou frontu.
Jde o dezinformaci, viz https://demagog.cz/diskuze/upravena-nahravka-prekrucuje-slova-petra-pavla .
A zde, kdo šířil tuto dezinformaci: https://demagog.cz/diskuze/upravenou-nahravku-petra-pavla-siril-nastupce-sputniku

Myslím si, že i v SK to bude podobně, že tyhle hoaxy šíří proruští aktivisti. Jen nevím, jestli taky máte nějaký web vyvracející dezinformace, jako je u nás https://demagog.cz .

A s tím hmyzem si myslím, že to bude na dobrovolné bázi, že kdo bude chtít, bude jíst a kdo ne, nebude. Dovedu si představit, že nám vnutí tu hmyzí mouku, ale nedovedu si představit, že by všechno na trhu bylo z hmyzu. Pořád si budeme moct kupovat maso z chovných zvířat, akorát možná bude dražší.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Juraj and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Št 2 marec 2023 - 16:59

Ha, máte https://demagog.sk . Smile
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 11 Empty Ahoj

Odoslať  Mous Št 2 marec 2023 - 17:14

Celkom ma téma zaujala- našťastie už nesledujem čo sa deje vo svete. @Saladin mne na tieto OCD opakujúce sa myšlienky najviac pomáha dýchanie nosom. Plynulý nádych a výdych- vtedy sa tie obsahy "uvoľnia" a môžem ich znekonkrétniť- čiže keď niečo figuruje v mysli ako "To", stane sa to ničím - ak mi rozumieš. Keď je niečo ničím, neotravuje to a mizne. Čiže dýchanie nosom. Okrem toho vraj pri OCD pomáhajú aj antidepresíva. Ale nie som psychiater, tak neviem presne- niekedy sa jedná len o osobnosť s obsed.kompulz. rysmi, inokedy o chorobu.

Ja by som si hmyz dal, avšak apokalyptické vízie by ma asi ľakali. S odstupom od médií a správ môžem tvrdiť, že sú mierené na to, aby držali ľudí v strachu. Takí ľudia sú lepšie ovládateľní. Nechcem si zasierať myseľ vecami, ktoré nie sú ani pravdou (ako píše catherin-hoax), alebo vecami, pred ktorými akože neuniknem (vojna a podobne)- lebo je to v správach tak podávané, že sa to týka každého a mňa sa to kupodivu netýka, keďže to nesledujem- o nič som priatelia neprišiel. Vadí mi už len tá priblblá dikcia v správach, urgentnosť ako aj z komára spravia somára. Tu u nás je pokojný vzduch- zapadá slnko. Čo sa mám čo zapodievať niečím, čo sú konštrukty dákych ľudí tam- môžem ti Saladin len povedať, že odkedy nesledujem správy ani v rádiu ani v TV (vždy sa síce dáka pikoška objaví z internetu na googli), som odľahčený a nie stále taký naštvaný na všetko možné- nežijem ani v takom spoločenskom strachu (neopodstatnenom), ani politike (fraške). ale možno som aj ja extrém.

Držím vám palce požierači hmyzu :-) (na odľahčenie) cat
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 877
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina, dzuli08, Juraj, Saladin and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Juraj Št 2 marec 2023 - 18:32

Inak keď píšete o tej vojne, tak som si spomenul, ako asi v šiestej triede na základnej škole (bolo to v prvej polovici deväťdesiatych rokov) nám učiteľka slovenčiny rozprávala o nejakej veštici ktorá predpovedala veľkú vojnu v Európe, niekedy začiatkom 21. storočia. Jeden spolužiak vtedy poznamenal, že to akurát my budeme bojovať. Napadlo mi že to celkom sedí na vojnu na Ukrajine. Ak si dobre pamätám, tak tá veštica mala predpovedať, že tá vojna bude niekde v strednej alebo východnej Európe. Nie že by som bral vážne predpovede nejakých veštíc, tie väčšinou predpovedajú blbosti, ale táto sa celkom trafila. Bohužiaľ, neviem si spomenúť ako sa volala.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 575
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Št 2 marec 2023 - 19:40

Předpovědi věštců vycházejí nebo nevycházejí zcela náhodně. To si můžeme rovnou hodit kostkou a někdy nám tam ta válka prostě padne. Že to tak často vypadá, že se věštkyně trefila, je tím, že o těch, které se netrefily, se nemluví/nepíše. Když nějaká vědma předpoví válku a ta nenastane, tak se o tom mlčí.
Namátkou třeba se hromadně předpovídalo, že tuším 12.12. 2012 bude konec světa, protože tím datem končil nějaký ten indiánský kalendář. Pamatuju si to dodnes, mému synovi bylo tehdy 5 let a měl takový strach, že jsme ho museli v ten den uplatit novým Legem. Smile
A teď? Teď si na to už nikdo nevzpomene, přitom to byl velký věštecký omyl. A čert ví, kolik takových konců světa jsme už přečkali.
A pamatujete si na konec roku 1999? Jak se předpovídalo, že s přechodem na rok 2000 zkolabuje veškerá elektronika, protože není na ten přechod připravená? A co ty předpovědi datující konec světa právě na rok 2000?
A kdo z vás ví, kolik bylo předpovězených válek, které nevypukly?
Kdo si bude pamatovat, kolikrát se věštci, včetně těch známých, zmýlili?
Protože kdybyste si vedli statistiku, kdy se nějaká "zaručeně dobrá" věštkyně trefila a kdy ne, vyšlo by vám stejné číslo jako při tomu hodu kostkou, tedy věštba je čistě náhodná. Neutrácejte za drahé věštby, kupte si hrací kostky a věštěte si sami (a kostky mají i příjemnější využití než předpovídání válek Smile ).
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Juraj Št 2 marec 2023 - 20:24

Ono pohľad na také veci ako je veštenie závisí od toho či sme ateisti, alebo či sme veriaci. Ak sme ateisti, tak to pokladáme za hlúposť. Rôzne nevydarené predpovede, ako napríklad predpovede jehovistov o konci sveta, podporujú ateistický pohľad na vec. Ak však veríme že existuje nejaký duchovný svet, tak môžeme predpokladať že niekde v tom svete je miesto, v ktorom je vidieť veci ktoré sa ešte nestali ale v budúcnosti sa stanú. Problém je v tom, že určité duchovné bytosti tam robia neporiadok a preto je pre ľudí veľmi ťažké rozoznať, čo sú vízie toho čo sa v budúcnosti stane, a čo hlúposti. Väčšina veštíc sú podvodníčky, malá časť z nich má určité schopnosti, ktoré sú však obmedzené na to že pri stretnutí so zákazníkom dokážu o ňom uhádnuť nejaké veci z jeho života, ktoré nemajú odkiaľ vedieť, v predpovedaní budúcnosti však zlyhávajú.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 575
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 11 z 84 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 47 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore