Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 53 z 84 Previous  1 ... 28 ... 52, 53, 54 ... 68 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  kimi2028 St 26 apríl 2023 - 17:10

Ale veď v poriadku niekedy inak sa nedá a vtedy treba ísť do nemocnice. Stratil si jaro už veľa času a nikam sa neposúvaš a podľa mňa nie je ani u psychiatra chyba. Chyba je ten, že robíš vecí, ktoré vôbec nefungujú. Si len doma, stav sa nezlepšuje už mesiace. Písal si, že si doma už vyše pol roka a aké pokroky si dosiahol za ten čas? Skoro žiadne, ak vôbec niečo!!! Len stratil si mesiace času a chceš stratiť ďalšie? Ale OK to nie je môj život. Poviem tak, že ja by som takto žiť nemohol a ani nechcel. Ja by som skúsil úplne všetko a aj som skúsil všetko. Nemocnica, stacionár, psychológovia atď. sú vecí, ktoré mi veľmi pomohli v napredovaní. Do toho treba prirátať dobre vzťahy s rodinou a kamarátmi... To všetko pomáha...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

regina, Saladin, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Jaro123444 St 26 apríl 2023 - 17:17

@Kimi máš pravdu, nikam som sa neposunul. Len takto mi veru nebývalo zle a snažím sa zistiť z čoho to je, lebo veľmi ma to obmedzuje. Ja som aj hovoril, že podľa mňa to nie je liekmi a že psychiatrička je dobrá a robí čo sa dá. Nikdy som nehľadal chybu v nej alebo niekom inom. Keby som to dával jej za vinu by som už dávno mal druhú. Stacionár by som veľmi rád skúsil, len tu nie je nič na blízku, na terapie začnem znova asi chodiť. S tou nemocnicou u mňa to je už horšie a ťažšie, keby nie už dávno by som šiel do nej
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 415
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  regina St 26 apríl 2023 - 19:34

Jaro,
sám na to z čoho ti je zle neprídeš. Od toho sú lekári, takže psychiater alebo nemocnica. Tvrdíš a stále si obhajuješ svoju psychiatričku, pritom za pol roka ti nedokázala pomôcť a pravdupovediac sa divím, že berieš toľko liekov (3 antipsychotiká, Alventu, Neurol a čo ja viem čo ešte). Mne vždy kombinovali max. 3 lieky, pritom jedno antipsychotikum a jedno dve AD, prip. akineton na nepokoj. Je možné, že ti lieky vôbec nezaberajú a v tom prípade pomôžu len elektrošoky. Už pomaly každý ti tu radí nemocnicu alebo aspoň zmenu psychiatra. Ty však vlastne žiadnu zmenu nechceš. Chceš sa mať lepšie, ale keď by si mal preto niečo urobiť, máš kopu dôvodov prečo to nejde.
V nemocnici som bola šesťkrát a vždy mi tam pomohli. Mala som dve deti a tiež som mala kopec dôvodov prečo tam neisť, prečo mať pri sebe mobil,...no keď mi psychiatrička povedala, že to by bolo najlepšie, poslúchla som, lebo som potrebovala fungovať - keď nie v práci, tak doma - pri tých dvoch deťoch.
Ty si v inej situácii, nič nemusíš...len chceš zlepšiť svoj stav. Žiaľ, pre to treba aj niečo urobiť.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

dzuli08, Juraj, Saladin, Catherin4, Jaro123444, motylek and Blacksheep19 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Jaro123444 St 26 apríl 2023 - 20:50

Tak nechcem zhadzovať vinu na doktorku, ani sa miešať do jej práce. Ja viem a tiež nechápem prečo mám toľko liekov. Je to ozaj moc a ja som nemal ani bludy alebo niečo že by som nevedel o sebe. Preto viem, že mám dosť liekov. Tu môže byť problém aj iný ako psychika alebo lieky. V piatok mám volať doktorke, poviem jej o stave a spýtam sa čo navrhne, resp. nech mi povie o tom nadštandarte, že by som bol schopný si ho zaplatiť pri najhoršom. Ale skôr by som skúsil ako Juraj napísal, že zmenu najskôr. Možno nová doktorka by mi to inak nakombinovala lieky, + by som pridal psychoterapie. Ak by nepomohlo, jedine šoky ako píšeš Regina, ale to dúfam fakt, že nebude treba, to by nerád. Skôr sa zamýšľam nad tými liekami, lebo nemám pocit, že by som bol ťažký schizofrenik alebo čo a potom neviem prečo nepomáhajú keď ich beriem toľko a tak dlho. Môj stav ma hnevá veľmi, snažím sa ísť napr. von aj nasilu keď viem, že mi je na zvracanie a nevoľno, idem na tu prechádzku aj keď ma napína, idem s kamošom niekde na kofolu alebo sa prejsť, práve v tomto sa snažím trošku prekonať len zatiaľ to nemá úspech. Takisto jem aj nasilu lebo musím. Snažím sa robiť niečo preto, občas si idem zabehať aj. Čiže maličkosti robím, len výsledky nie sú. A to čo ma trápi nie sú prejavy schizofrénie ale prejavy úzkosti, liekov alebo žalúdka, pečene alebo neviem čoho. Znie to, že odmietam pomoc ale nie, škrie ma to, trápi ma to a hľadám najlepšie riešenie, každému pomôže niečo iné a na každého nejaká daná vec pôsobí inak, či už sú to lieky, nemocnica, psychiatri, terapie atd. Chcel som len toľko napísať k tomu, že každý potrebuje individuálnu liečbu a nastavenú tak aby pomáhala a nie škodila ešte viac.
Iba toľko, držte sa a na chvíľu sa asi odmlčím
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 415
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Juraj and Blacksheep19 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  janka,janka St 26 apríl 2023 - 23:12

Jaro123444 napísal:Aj psychoterapeutku si chcem nájsť ale fakt dobrú, ale najskôr sa musím dostať  tohto a zistiť sa príčina problému. Je to fakt katastrofa a nedá sa takto nič robiť.
Psychiatri majú toho veľa a nestíhajú, tak preto 5 minútový rozhovor za mesiac je málo. A trafiť hneď lieky je ťažké veľmi

A co ked maju toho psychiatri vela a kto toho nema vela?,ved normalny doktor chce pomoct a nieze nevysteri pacienta poriadne. Flakaju sa niektori riadne.
najlepsi terapeuti su drahi nenormalne, kazdy chce najlepsieho, oni uz najlepsi ani neberu, a najlepsich doktorov aj psychiatrov podla mna ani ludia neprezradia tak lahko, terapeuti stoja od 50 hore. Je psychiatricka ked by si jednorazovo chcel skusit co stoji 90 eur. Tusim je aj psycholog, terapeut. Ja keby mam tak k nej idem a ked mi nepomoze idem k inej Very Happy https://www.bersihand.sk/home
Musis pozerat pri psychologovi na svoje pocity, co je tazko ked je clovek odpojeny, to po par sedeniach ale zistis, ci vie dotycny robit svoje povolanie., ako sa budes pri nej citit, nesmie spochybnovat tvoje pocity a slova, presviedcat ta o niecom, zaroven aj poradit odborne, netreba sa dat odradit pri hladani. Praveze ty sam nezistis problem, na to je on aby to zistil, pomoct ti spolocne to najdete. To keby zistis pricinu problemu mas vyhrate, ale ked si doteraz nezistil treba aby ti niekto pomohol k tomu, na to su. Zivot je kratky, cas bezi, kym nezastane Very Happy ...aby si takto vyckaval ze aky mas problem, ked si to nezistil doteraz. Ked pojdes pre radu, nemusis tam ist s tym ze tak budes chodit stale vecnost. par sedeni, pripadne len jedno, dve aj si musite sadnut a musi mat skusenosti, nielen ze peniazky za pocuvanie a prikyvovanie a nejake rady starej matere, treba odbornika aj psycholog staci. mozes ist s jednou vecou len. A pytat si radu konkretnu. Moze byt ze budu tak...neviem co...ze Ta odmietnu, ze nevedia, alebo budes vediet ze nevedia poradit, vypocuju a neporadia, ale dobri psycholog, t nemusis mat terapeuta, dobri psycholog je tiez fajn, to budes vediet a citit, nemozes cakat teraz hned vyriesenie, ale postupne. A preto mas zacat hned lebo to co mas mozes riesit aj budducich dvadvsat rokov. Tak vlastne kam sa ponahlat ZE? A pozri psychoterapia je dobra, ale kde sa svet dostal ked je psychoterapia sto rokov?? nikam sa neposunul, naopak. inak by sa mi pacili recenzie alebo tipy na terapeutov, ale teda to by tu muselo byt asi uzatvorene oddelenie na recenzie..akoze na stranke. ahojte ..
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

Juraj, Saladin, motylek and Blacksheep19 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Št 27 apríl 2023 - 7:01

@Jaro123444 přečti si, co psala  @regina před tvým posledním příspěvkem. Naprosto s ní souhlasím. Když ti psychiatrička není schopná půl roku nastavit léčbu, tak buď pro tebe není vhodná, nebo je to na nemocnici. (Zdá se mi, že u tebe už obojí.) Může být hodná, milá jak chce, ale prostě si s tebou evidentně neví rady. Takže by to opravdu chtělo změnu a nejlépe někoho, kdo s tebou začne od začátku.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Juraj, Catherin4 and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Št 27 apríl 2023 - 7:38

Jaro ja som po 3 elektrošokoch a som tu, ani neviem, že mi niečo robili, pamätám si len uspatie a potom prebudenie nič medzi ešte 3 ma čakajú. Neboj sa nie je to nič hrozné, aj ja som sa bála a nakoniec fajn.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 402
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Juraj, Catherin4, Jaro123444, motylek and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  kimi2028 Št 27 apríl 2023 - 15:45

Ahojte kamaráti a kamarátky, dnes je to so mnou veľmi dobre. Mám radosť z príjemne stráveného dňa. Bol som na stacionári, kde bolo veľmi dobre a počítalo sa mi to. Boli dobre debaty so spolubojovníčkami a tiež mali sme aj výbornú skupinovú psychoterapiu. Téma bola, prečo sa niekomu stane, že dostane psychózu a niekto nie. Bolo to veľmi zaujímavé a mnohým veciam som pochopil a teším sa ďalší štvrtok na pokračovanie. Veľmi sa mi to páčilo. Menej ma potešilo, že museli nám skrátiť program. Nemám veľmi rád skrátené dní... Keď už sa vytiahnem tam, tak si prajem aby bolo to v plnom rozsahu. Bohužiaľ niektoré vecí sa predvídať nedajú. Personál zabudol tiež, že má sa hlásiť poobede inde... Tak zmena je život. Nemôže fungovať to vždy v zabehnutých šľapajách... Nevadí, super... Hoci pohrávam sa s myšlienkou, že v utorok by som na stacionár nešiel a spravil by som si voľnejšie. S tým, že futbaly budú stačiť pondelok a utorok...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Catherin4, Jaro123444, motylek, Blacksheep19 and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Št 27 apríl 2023 - 17:45

Ahojte moji mili, mne skoncilo liecenie, od dnes som doma. Tak nic mi to neprinieslo, nepacilo sa mi tam tak moc. Program bol o nicom, psychoterapie tiez. Tomu som ani az tak uzasne nerozumela, tiez nemecky nehovorim tak plynulo. V stacionari predtym bolo rozhodne lepsie. Tam som si nasla aj novych priatelov ktorych mam doteraz. Akurat sa malokedy stretavame, lebo nemaju moc cas. Ja mam zajtra dovolenku a do prace nastupujem az v utorok. Drzte mi palce, nech ma da na to dobre oddelenie kde sa mi paci a nie na to hrozne. Majte sa pekne
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Juraj, Jaro123444, motylek, Blacksheep19 and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Št 27 apríl 2023 - 20:56

@kimi2028 A proč se někomu stane, že dostane psychózu a jinému ne? To by mě docela zajímalo. Mám o tom svoji teorii, ale nevím, jestli je správná. Můžeš mi napsat, co ses tam o tom dozvěděl? Klidně do soukromých zpráv. Díky.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

janka,janka likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  janka,janka Pi 28 apríl 2023 - 8:27

ahojte, citim sa dost zle, neviem ci si predsa nemam nasadit znovu hedonin, lebo psychiater v piatky nepracuje, mala som predsa len volat skorej ale myslela som si , ze vydrzim do maja kym k nemu pojdem. Tak neviem, ci viete poradit ci si ho mam dat a zaroven v pondelok ist za nim, ..aby som nejak dnes a vikend nebola takto. alebo si zvysim medotrygin, ale to mi nejak nepomoze si myslim. Vdaka.
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  janka,janka Pi 28 apríl 2023 - 22:44

Ahojte, dnes bol zly den, ale ze fakt, rano som si dala ten hedonin, az neskor som si uvedomila ze ho mam brat vecer. Takze som sa strapnila v obchode kde som na dieta kricala...ale aj syčala stisenym hlasom zabijaka a zatatými zubami ..dostanes na zadok ak to nevratis ..uvidis ako dostanes..okamzite to vrat..dostanneeesssss ked vyyjdeeme von na zadok...myslim, ze som to poondala ako som sa snazila byt aspon trochu normalna pred predavaclkami a tymi co ziju tuto v osade na sidlisku, oni aj tak vedia sice ze som neni normalna, bola som aj na detsko ihrisku, otras kde to zijem. Moje dieta to ma spocitane ze sa mu budu posmievat aku ma matku. Najradsej by som dakam odisla aj s nim, do nejakej komunity, kde by sme sa mali radi Very Happy, alebo keby aspon mam nejaku oporu, vobec to sama nezvladam, cim dalej menej, rano som mala take stavy desu, panika, koniec mi bol, nenapadalo ma ze som si mohla dat neurol alebo lexaurin, nechapem ze som si dala hedonin rano, spanok z neho a ospalost ma chytil ale az poobede asi o pol jednej na dve hodiny. Citala som si ako som sem pisala asi v roku 2017, to ako keby som ani ja nebola. Majte sa pekne.
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

Patty_Pillow likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 53 z 84 Previous  1 ... 28 ... 52, 53, 54 ... 68 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore