Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 41 z 84 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 62 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Ne 9 apríl 2023 - 21:07

@Saladin "Čo by ste robili vy, keby zajtra zmizli všetky vaše psychické problémy??"

Kdybych přestala být psychicky nemocná, začala bych pracovat na hubnutí. Asi to zní divně, ale fyzická námaha je u mě spojená s psychickou nepohodou, čili se mi při fyzické námaze dělá psychicky zle. Kdyby tohle přestalo, začala bych chodit aspoň 2x týdně někam cvičit, nejlépe na aerobik, ten mě bavil, a chodila bych pěšky na dlouhé výlety po Praze. To by bylo fajn. Smile

Začínám přemýšlet o tom, že bych si od podzimu začala shánět práci. Ale takovou, aby byla max. na 4 hodiny denně, aby v ní bylo málo stresu a dobrý kolektiv lidí.
Výhody:
1. Kdybych musela každý den jezdit do práce a z práce, třeba bych nějaké to kilo zhubla.
2. Syn by se víc osamostatnil. Už bych mu nechystala každý den všechno až pod nos.
3. Přišla bych mezi lidi.
4. O plat mi sice primárně nejde, ale vydělané peníze se vždycky hodí. Smile
Nevýhody:
1. Pokud si nebudu dávat setsakra pozor, může se mi stresem spustit další ataka.
2. Byl by problém s domácími pracemi. Můj muž nechce ani slyšet o tom, abychom se rozdělili všichni o domácí práce. Prý když nebudu chodit do práce 8 hodin denně jako on, tak nemám nárok na pomoc od něho. Vůbec nechce pochopit, že mě kvůli mé nemoci 4 hodiny práce unaví úplně stejně jako jeho těch 8.
3. 9 let jsem nepracovala, budu mít proto asi velké problémy najít si práci.
4. Nemohla bych si už dovolit ten luxus spát po obědě.

Tak nevím....  Question  scratch
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 766
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

kimi2028, Juraj, Patty_Pillow, Mous, Saladin, Jaro123444 and Blacksheep19 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  kimi2028 Ne 9 apríl 2023 - 21:42

Ja v súčasnosti nemám psychické problémy a užívam si to vo viacerých oblastiach. Páči sa mi, že dokážem sa už viac uvoľniť a byť spontánnejší. Musím však pracovať stále na tom. Povedal som si, že keď budem doma urobím nejaké tie spontánne rozhodnutia každý deň. Jednoducho niečo, čo nebudem mať naplánované… Snažím sa byť už aj aktívnejší celkom my to ide. Ten stacionár nakopol ma neskutočne. Pomohli mi aj pochvaly, ktoré som dostal… Síce nejaké varovné príznaky sú, ale nejde o nič závažné….

PS: Zajtra som už doma a začínam poriadnu jazdu od pozajtra...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2200
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Mous, Jaro123444, motylek and Blacksheep19 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Sweetheart Po 10 apríl 2023 - 6:30

Uz sa niekomu stalo, ze mu tiekli sliny bokom z liekov? Ja som mal stavy a mal som ist do roboty, tak som si dal vacsiu davku. Som si to potom utieral rukou, ale nevsimli si to tam. Len neviem ktory liek mi to spravil.
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Po 10 apríl 2023 - 7:14

@motylek takého chlapa vykastrovať málo, my ideme asi 60:40 pričom 40 mám ja, lebo viac nezvládnem, ale o to viac sa venujem malému, tak sa to vyrovná.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 395
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

motylek likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Po 10 apríl 2023 - 13:51

@Patty_Pillow Jo, někdy je na zabití. Twisted Evil Naproto neempatický.
Nevím, jak mám takto chodit do práce, když bych měla zase dělat domácí práce po večerech. Po 1. atace jsem to nějak zvládla, i když jsem byla naštvaná - manžel přišel z práce domů a šel pařit na počítači a já jsem věšela prádlo apod. Ale po 2. atace mi ubyly síly a nejsem si jistá, jestli bych to zvládla. Budu muset asi víc zapojit syna. Ten z toho sice taky nebude nadšený, ale nemá tak pitomé názory jako můj muž.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 766
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Patty_Pillow likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  fuhino Po 10 apríl 2023 - 15:41

Sweetheart napísal:Uz sa niekomu stalo, ze mu tiekli sliny bokom z liekov? Ja som mal stavy a mal som ist do roboty, tak som si dal vacsiu davku. Som si to potom utieral rukou, ale nevsimli si to tam. Len neviem ktory liek mi to spravil.
Olanzapin má nežiadúci účinok: zvýšená tvorba slín.
fuhino
fuhino
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 23
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 24.08.2018
Bydlisko Bydlisko : Stredné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: (Olanzapin) Olpinat 10mg 0-0-2, (Escitalopram) Elicea 10mg 1-0-0.

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Po 10 apríl 2023 - 16:04

@motylek ale aj pred tým sme tak mali že 60:40 len každý týždeň sme si menili práce, teraz každý má svoje
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 395
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

motylek likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Po 10 apríl 2023 - 16:16

@Patty_Pillow Já jsem psala, že tobě a regině ty manžely "závidím". laughing Važte si jich. Smile
Já jsem ale ráda, že mi manžel pomáhá s vařením. Když jsem zkoušela vařit sama pro celou rodinu, tak to často dopadlo tak, že jsem uvařila a udělalo se mi tak zle, že místo oběda jsem si musela jít hladová na 2 hodiny lehnout.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 766
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Patty_Pillow likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Mischelll Po 10 apríl 2023 - 17:59

Ahojte Wink

tak pisala som dlhši prispevok na otázky od Saladina...ale kedze niekto pridal prispevok mne ten moj neulozilo...ale pohoda....len uz len vo velkej skratke tymito otazkami som sa zaoberala davnešjie....nejako to uz  mám v sebe upratane...a teda som zmierena s tym či budem raz zdrava alebo nie...skor som spokojna s tym ako to je...a pritom priznat to je sila...ako fakt, ano keby som bola zdrava asi by som viac cvičila, viac sa zaoberala sebou, mozno by som bola viac vykonna zvladala inu pracu....ako mam uz teraz predpoklady a zrejme moja osobnosť je proste taka.....totiz musim priznat že ma moja praca baví aj ked je toho občas vela a nestiha sa...proste choroba ma len obmedzila...a ano mala by som viac mysliet na seba...a nie len byt rada, ked sa mi podarí si zaliať čaj, a napiť sa s neho o deviatej, to je fakt dost malo....ta tak....a proste skor to vidim v spomalení moju chorobu....teda že ma spomalila a ano zamysliet sa nad tým že čo skutočne potrebujem? teda, že starat sa viac o seba, starat sa o telo cvičiť aťd. ...joooj zase som napisala vela o inej veci....a tak aspon napisem ako sa mám tak velka noc bola v celku viac oddychova....aj ked nie podla mojich predstav to bolo na hony vzdialene..ale čo už...ako fakt nemam velmi v laske tento sviatok....najradsej by som ho prežila normalne teda v klude doma alebo na vylete a ked doma neprehanat to...no, nie moja mama musi byt po jej...všetky tradicie dodrziavat a ist do kostola a tvarit sa ze je všetko OK...ako všetko ani zdaleka nie je ok...no, ale fajn...uz aspon po kročikoch som ju odučila vydrhnut cely dom aj okna ze musia byt umyte...aj ked vonku prši a fuka...tak toho roku jedno okno ostalo...takze tak nie je to na chvalenie ...ale snad ma chapete...

PS: Prajem krásny volný den community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

dzuli08, Sweetheart, Mous, motylek, Blacksheep19 and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Ut 11 apríl 2023 - 14:57

Here we go again. Začínam si prechádzať zhoršením stavu. Tento krát v nemocnici, snáď to čoskoro podchytia. Sad
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 395
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  dzuli08 Ut 11 apríl 2023 - 15:46

Ahojte fórumáci,
tak sa aj ja ozývam. Ako sa mám? no uplynulé dni boli v znamení dovolenky, ktorú som si užila s túrami vo VT. Boli sme len na 3 dni (2 noci), ale stihli sme aspoň Hrebienok a potom Sliezsky dom. Bolo to fajn. Už aj svalovica odznieva Smile Super bolo to, že som nemyslela na prácu, skrátka som vypla. A spálila som nejaké tie kalórie snáď, i keď sa to vykrylo tým hodovaním cez Veľkú noc. Ale zas myslím že som sa nejak neprežierala. Nové nemám nič v živote. Všetko je v starých koľajách. Zajtra už znova do práce, maturity klopú na dvere. Zas som za PMK na druhej škole, vlastne na tej istej čo aj minulý rok.
@Saladin zaujala ma tá tvoja úvaha, čo by bolo keby.....
Tak ja kebyže nemám psychické problémy určite som živšia, spoločenskejšia, menej uzavretá do seba. Asi by som mala aj väčšie ambície a zrejme aj sa menej strachovala, bola väčšia optimistka. A čo by som robila? Verím tomu, že by som si viac užívala život ako teraz. Tiež by som sa zamerala na šport viac, robila viac aktivít aj spoločenských. Teraz je to veľká bieda, okrem práce a rodiny, som v kontakte s ľuďmi minimálne. Ono zas ale aj kvantita, neznamená vždy kvalitu. Ja už som zmierená s tým, ako to je.....ale vždy môže byť aj lepšie, no na druhej strane aj horšie. Ako sa vraví ONE NEVER KNOWS.... Ale pevne verím, že to nejak dám s mojim fungovaním. Mám ale veľké obavy z toho, keď ostanem sama. Rodičia tu nebudú na veky vekov a ja im vďačím fakt za veľa, hlavne za podporu. I keď vedia ma dať aj dole ....ale to je už o inom.

Prajem pekný zvyšok dňa všetkým a čo najviac pohody do ďalších dní. welcome or bye

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 544
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Katuska, Juraj and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 41 Empty Ahoj

Odoslať  Mous Ut 11 apríl 2023 - 16:10

Ahojte, nejaký čas ubehol, tak sa hlásim aj ja opäť! Mám sa tak striedavo oblačno - slnečno, viac oblačno. Čítal som Vaše príšpevky. @Saladin samozrejme, že keby som zdravý, tak žijem asi viac proaktívne. I keď je to otázne! Mne sa nezdá, že by som bol nejako obmedzený čo sa chuti do činnosti týka. Myslím, že som bol vždy ten, čo si musel hľadať cestu (aj v predchorobí), takže nepremýšľam, čo by bolo keby... Podľa mňa máme lieky, ktoré nám pomáhajú. Čítal som jednu knihu odbornú o schíze a písalo sa tam (z roku 1996), že až 20 percent sa vylieči úplne. Chcem teda podotknúť, že to s nami nie je snáď také zlé. @Sweetheart zaujalo ma, ako pracuješ a aké dojmy máš z práce. To hej, robiť s ľuďmi nie je ľahké a to ešte v takom penzionáte pre seniorov. Držím Ti palce! @dzuli08 Áno, strach z toho, čo bude, mávam aj ja. Rodičia tu nebudú navždy a čo potom. Okrem toho nemám veľmi good relate s bratom, tak neviem, či na mňa niečo nevymyslia - keď je človek takto sam, je zraniteľnejší a skôr z neho spravia nesvojprávneho. Aj robíš niečo preto, aby si nebola sama? Ja mám mať rande začiatkom mája, no nemyslím si, že to vynde :-)
Inak nič nové, žijem život invalid. dôchodcu.
Držte sa people, snáď aj nejaký ten malý zázrak by som vám zaprial! I love you
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 876
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

rasto, dzuli08, kimi2028, Katuska, Juraj, Saladin, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 41 z 84 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 62 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore