Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 40 z 58 Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 49 ... 58  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Tuto Št 16 máj 2024 - 3:44

Ahojte spolusúpútnici!
Posledné dni sa ma týka najmä tendencia k pasivite, hoci nutné urobím, ale motiváciu k činnostiam hľadám priam s lupou a pinzetou. Musím však pomáhať našim, lebo majú to svoje, a tak som s časti aj ako sprievod do obchodu či po blízkom okolí. Som rád, že mama zvláda kuchyňu, ale už aj ja sa v tomto zaúčam. Niekedy mám však vlastné problémy, ale možno by som aj zvládol nejaký vedľajší pracovný pomer na 4 hodiny. Opačne však je skutočnosť, že beriem viacero liekov a aj depot, mohol by som tak robiť len určité práce. V lekárni mi nedali injekcie Haloperidolu, a že nie je tento liek dostupný na Slovensku. Pravdepodobne sa skontaktujem s mojou MUDr., že ako mám vlastne postupovať. Inak sa venujem "akp.", čo ma drží v určitých medziach rutinnej reality. Mierne sa stretávam s takým "malým bludíkom" a takisto v malej miere s depresiou, úzkosťou a úplne maličkou sociofóbiou. Po rokoch už poznám čo na tieto všetky "potvorky" platí. Píšem tieto riadky nad ránom a ešte som ani nezdriemol. Vždy som mierne z toho nervózny, pričom si však uvedomujem ako robotníci drú nočné pri pásoch. Vlastne nateraz netuším aká bude budúcnosť, lebo je akási popletená doba. Je veľa ciest, ale míľnikov na oddych a pochopenie málo.

Prajem vám všetkým pohodu v životoch, ktoré vediete a nebojte sa pohľadom vzniesť na oblohu, a zároveň vnímajte kam kráčate. S pozdravom Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Št 16 máj 2024 - 8:37

@Matej náš, ako sa máš? Dlhšie si sa neozval, predpokladám hektické obdobie v práci i v škole...
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 299
Reputácia Reputácia : 55
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Št 16 máj 2024 - 8:44

@Tuto - pozerám akurát, že depotný Haloperidol má prerušenú distribúciu od augusta minulého roka 🙄 ešteže je v tabletkovej forme i ako kvapky...
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 299
Reputácia Reputácia : 55
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Patty_Pillow Št 16 máj 2024 - 9:43

@tuto áno haloperidol Depot má vývarom, ja mám miesto neho už pol roka fluanxol, vraj do júna má byť výpadok
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 444
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

Lucas likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Št 16 máj 2024 - 10:21

S tými výpadkami to nie je zábava, kým je ešte liečivo dostupné od viacerých výrobcov, dá sa to vykryť, ale i tak sa časom vyčerpajú zásoby a nestíha sa distribuovať. Naposledy to tak bolo, čo mi vravela psychiatrička, s paroxetínom a pacienti museli znižovať nastavenú liečbu a niektorí i vysadiť (paroxetín má najnepríjemnejšie abstinenčné symptómy pri odňatí zo všetkých SSRI).
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 299
Reputácia Reputácia : 55
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Patty_Pillow Št 16 máj 2024 - 15:37

Ahojte, plánujem vysadiť jedno z mojich 4 antipsychotik, ako mám postupovať beriem ráno, na obed a večer po dve tabletky, mám ísť po jednej, alebo napríklad dve, že trebárs ráno by som nedala, ja som už zúfalá z tých liekov, chcem mať čo najmenej.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 444
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 Št 16 máj 2024 - 16:44

@Patty nechcem ti radiť ale doktorka ti asi riadny mix namiešala, to je podľa mňa už kontraproduktívne brať 4 antipsychotiká, väčšina ľuďom stačí jedno. Ak ti sadol Haloperidol môže ti napr. nechať ten vo vyššej dávke. Stále lepšie ako 4 rôzne, lebo potom oni sa ovplyvňujú a aj to telo už nevie ako má reagovať, ja síce beriem tiež 4 lieky rôzne , dvoje antipsychotika a dvoje antidepresíva ale tiež som dosť zlbnutý z nich a to mám malé dávky, ale tiež navrhnem doktorke či mi niečo nemôže vysadiť z toho lebo nemyslím že je to dobre, možno by mi stačil kvetiapín lebo pôsoobí aj ako antipsychotikum, aj na depresiu aj na úzkosť. Popravde sa ti čudujem, že ti doktorka takéto mieša
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 459
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Št 16 máj 2024 - 17:03

@Patty_Pillow
Určite konzultuj vysadenie s doktorkou - ktorého je najvhodnejšie sa zbaviť (spomínala si, že už Kventiax neužívaš, však?) a ktoré treba mať ako nosné antipsychotikum - ako si spomínala zrejme ten Haloperidol. Každopádne opatrne vysadzovať postupným znížením dávky, sledovať stav a navýšiť podľa odporúčania vytipované AP.
Verím, že ti lekárka v tomto poradí, lebo najlepšie pozná tvoj stav, a prevedie ťa vhodným spôsobom na účinnú liečbu 🙂
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 299
Reputácia Reputácia : 55
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

rasto, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Patty_Pillow Št 16 máj 2024 - 17:12

@lucas depotný haloperidol neberiem, kvôli výpadku, kventiax chcem vysadiť a Dr mi navýšila haloperidol z 1 tabletky na 4 denne a chce vysadiť kventiax, to je aj jej cieľom, len podľa mňa ako píše @jaro123444 sa tie antipsychotiká medzi sebou bijú a navyše mám depotný fluanxol a ten by mal držať, aj keď zabudneš zobrať tabletku, aspoň mne to tak bolo povedané ... len ja som skoro rok bez pozitívnej zmeny z dlhodobého hľadiska, keď bolo dobre, tak len chvíľu. A keď som brala 4 tabletky haloperidolu bolo dobre, tak nechápem prečo mi necháva aj tie iné, keď vidí sama, že tadiaľ cesta nevedie.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 444
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Št 16 máj 2024 - 17:12

@Jaro123444
Ja si myslím, že to stojí za to navrhnúť lekárke.
Ak máš, ako si písal, stále psychotické príznaky, dávka nejakých 100 mg večer (ak si dobre pamätám) je absolútne nedostatočná - píšem všeobecné informácie, nie odborné rady (ako laik).
Skôr by som bol opatrný pri vysadení AD - určite nie náhle, hlavne Mirzaten, ktorý užívaš v dávke 30mg. Tam to fakt chce čas, užívaš ho dlhšie, hrozil by prepad do depresií pri náhlom odňatí i abstinenčný syndróm, prípadne na ňom zatiaľ ostať. Je to jedno z najúčinnejších AD.
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 299
Reputácia Reputácia : 55
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina, rasto and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Št 16 máj 2024 - 17:20

@Patty_Pillow
No jasné, ak nie je depotný Haloperidol dostupný, plne ti stačí užívať v tabletkách (ak ho užívaš 3x denne, tak je jeho hladina v krvi vyrovnaná ako pri depote). Takže už ťa nastavuje na Haloperidol, ako píšeš 4x denne 1 tbl, čo je denne 6 mg.
Teraz je cieľ vysadiť Kventiax - uvidíš, či po vysadení nebudú problémy, chvíľku vydržať a potom riešiť ďalšie AP. Vždy je lepšie postupne (hoci to chce čas) ako naraz a potom sa nevie, čo porobilo šarapatu a čo nie. Držím palce v trpezlivosti ✊
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 299
Reputácia Reputácia : 55
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 Št 16 máj 2024 - 17:38

@Lucas no toho sa bojím čo to bude, radšej by som bol povedzme tomu na 500-600mg kvetiapinu a ostatné lieky nemal. Kvetiapín som neužíval aj sám od seba teraz, nič sa nestalo lebo 100mg je nič. Skôr sa bojím toho absťaku pri Mirzatene ako píšeš, užívam ho možno rok a z neho mám najvyššiu dávku. Nič sa mi síce nechce robiť ale nepripisoval by som to depresii, nemôžem povedať že by mi bolo smutno len tak z ničoho nič, skôr som nervózny z môjho stavu zdavotného, ale možno AD už nepotrebujem ani. Beriem ešte setralín ale ten asi len 2 mesiace. Mám o 2 týždne kontrolu, tak uvidíme čo doktorka ale možno by som tiež rád ostal len na depotnej injekcii a nestaral sa o lieky, raz mesačne by doktorka pichla a mal som pokoj a bolo by to aj šetrnejšie asi k pečeni ktorých testy mám zvýšene, ale doktorka obvodná to nechce nejak riešiť, neviem teda či to mám riešiť alebo nechať tak že je to z liekov, lebo testy sú zvýšené ak je už pečeň poškodená čo som sa dočítal, zo začiatku nebývajú ani testy zvýšené ale tak asi ste to tu mali viacerí už , asi záleži aj ako veľmi
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 459
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 40 z 58 Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 49 ... 58  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore