Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Schizotypova porucha

Strana 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Schizotypova porucha - Stránka 5 Empty Re: Schizotypova porucha

Odoslať  anonym St 29 december 2010 - 16:02

ja som uz toho vyskusal... laughing
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Schizotypova porucha - Stránka 5 Empty Re: Schizotypova porucha

Odoslať  Matus111491 Po 13 jún 2011 - 11:01

Zdravim


Naposledy upravil Matus111491 dňa St 18 november 2020 - 18:22, celkom upravené 1 krát.
Matus111491
Matus111491
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 1
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 13.06.2011

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Schizotypova porucha - Stránka 5 Empty Re: Schizotypova porucha

Odoslať  anonym St 15 jún 2011 - 14:48

ahoj, matus. ja myslim, ze by si najlepsie spravil, keby si presne tento isty "text", ktorym si tu prispel, ukazal svojej psychiatricke. je to velmi spontanna a autenticka vypoved a myslim, ze je velmi zavazna a dolezita. neviem, napiste aj ostatni, co si o tom myslite. winking
ja niekedy pisem mojej doktorke listy. lepsie tak formulujem svoju "spoved". je ale pravda, ze k mnohym veciam som sa ani nepriznal, preto neviem ci to zvladnes ty. vyjadril som len co ma k tomu napada. inak uvidis casom, choroby sa vyvijaju, nechcem strasit, ale myslim, ze tvoje prezivanie sa este bude menit, ked pises, ze "kedysi to tak nebolo" (tusim ohladom toho otupenia citov).
ked tak este napis, nejake svoje myslienky, pocity nalady (autora)=basen:D
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Schizotypova porucha - Stránka 5 Empty schizotypová porucha

Odoslať  schizo2 St 29 júl 2015 - 23:17

Ahoj, mám diagnostikovanú ťažkú schizoidnú poruchu osobnosti a schizotypovú poruchu --- mám strach z ľudí, skoro vôbec nevychádzam z domu, nemám žiadnych kamarátov --- mám pocit, že ma ľudia nenávidia a chcú mi ublížiť..

Chodí sem ešte niekto podobný?
schizo2
schizo2
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 3
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 29.07.2015

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Schizotypova porucha - Stránka 5 Empty Re: Schizotypova porucha

Odoslať  Tuto St 29 júl 2015 - 23:33

Ahoj schizo2,
veľa príznakov majú takéto choroby spoločné, niekedy sa môže jednať o odlišnosti skôr v intenzite ako v samotnom príznaku. Pokiaľ čítavaš fórum narazíš na tieto príznaky u niektorých z nás.

Osobne som si prešiel aj tým, že som kedysi v začiatkoch choroby nechodieval nikde, bál som sa ľudí, že ma neustále pozorujú a chcú mi aj uškodiť. Každý z nás tu mal všeličo a rôznymi nepríjemnými záležitosťami sme si prešli. Želám Ti preto, aby sa Ti aspoň o kúsok polepšilo.

Vitaj na fóre. S pozdravom Tuto (schizoafektívna porucha F25)
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Schizotypova porucha - Stránka 5 Empty Re: Schizotypova porucha

Odoslať  xkrchnav Št 30 júl 2015 - 9:13

Ja som mal také to strach našťastie len pár dní... ale aj ja som podobné pocity mával. Jak píše Tuto, týchto pocitov je veľa a viacerí ich zdieľame. Držím palce aby sa to zlepšovalo a hádam bude k tomu nápomocné aj toto fórum.

J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Schizotypova porucha - Stránka 5 Empty Re: Schizotypova porucha

Odoslať  schizo2 Št 30 júl 2015 - 12:25

Tuto, xkrchnav

Ďakujem za privítanie aj povzbudenie.
schizo2
schizo2
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 3
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 29.07.2015

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Schizotypova porucha - Stránka 5 Empty Re: Schizotypova porucha

Odoslať  Matej Št 30 júl 2015 - 12:41

Ahoj schizo2. winking

Voľakedy som mával tieto strachy aj ja veru. Snažil som sa ich prekonávať tým, že som chodieval s mamou na nákupy pod zámienkou, že jej akože chcem odniesť tašky. No ale bola to obvykle des a hrôza, lebo bývam na sídlisku plnom vysokých činžiakov, a každé okno, každý balkón, každý okoloidúci, všetko sa na mňa dívalo a hodnotilo ma. Bývali akože znechutení či ohromení z mojej červenej tváre, alebo z toho ako chodím, ako sa pohybujem, alebo z toho ako obézne vyzerám. Proste každý pohľad ma takpovediac ranil, dotýkal sa ma osobne. Všade som cítil, že mi škodia svojimi hodnotiacimi úsudkami a že ma všetci vnímajú veľmi negatívne ako babráka, menejcenného človeka. Niečo podobné to bolo ako Tvoj pocit, že Ťa ľudia nenávidia. Len mňa nenenávideli, mňa iba zle hodnotili, prípadne ohovárali.

Všetko to bola strašná vzťahovačnosť, niekedy vyostrená do paranoje. Usiloval som sa to prekonávať, naďalej som chodil stoj-čo-stoj do tých obchodov a marketov s mamou, aby som sa vystavoval "sociálnemu prostrediu ulice a obchodov". Bývalo to ťažké, aj som prepadal z toho do depresie, čo som vtedy nazýval, že "je mi proste psychicky zle". Nebol to presný smútok, ani hnev, bolo to len "je mi psychicky zle", teda akýsi všeobecný zlý pocit.

Neviem, čo na to pomáha, keď máš tento symptóm vyjadrený ako príznak poruchy osobnosti. Ja som to mal ako súčasť schizofrénie/schizoafektívnej poruchy. Pomohlo mi to antidepresívum Escitil (escitalopram), tiež depotné antipsychotikum Risperdal Consta (risperidón) a pamätám si, že keď som šiel na ulicu, tak som si bezprostredne dával anxiolytiká (najmä Rivotril, Xanax, Lexaurin a takéto podobné). Ešte dodnes mám schovaný Neurol (anxiolytikum) v zásuvke, že keby náhodou som sa mal zle cítiť na ulici v prostredí veľa ľudí.

Držím palce, schizo2. Nech sa to postupne aj u Teba zlepšuje. giving a hug
Matej
welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Schizotypova porucha - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Schizotypova porucha - Stránka 5 Empty Re: Schizotypova porucha

Odoslať  schizo2 Št 30 júl 2015 - 17:48

Matej - ďakujem, dúfam, že bude.

Tie okná to mám tiež, ako keby celé tvoje okolie ťa poznalo. Ale ja to mám asi ešte viac vyostrené do paranoie, to ale radšej nebudem už rozoberať..
schizo2
schizo2
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 3
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 29.07.2015

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore