Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 10

Strana 8 z 84 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 46 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 So 13 január 2018 - 16:23

Ahojte kamaráti,
mám sa celkom fajn. S negatívnymi príznakmi bolo to dnes o niečo horšie. Nechcelo sa mi takmer nič, aj keď som sa prekonal a išiel som na väčší nákup s rodičmi. Potom som chvíľu oddychoval a napokon som sa pustil do dvojhodinového vyšívania. Vyšívalo sa celkom dobre a bola to vcelku príjemná zmena a čas pri tom rýchlo zbehol. Aj som sa pobavil pri tom vyšívaní, keď som si prišil aj to, čo som nemal, ale nevadí. Uvidím, čomu sa budem ešte venovať. Na sobotu, nedeľu chcem tráviť čas trochu voľnejšie, aby som mohol pokecať s rodičmi a tak...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  CHINAMAN So 13 január 2018 - 20:13

Ahojte, MATEJ ďakujem za tvoje riadky adresované aj mne.
Dnes sa mám celkom dobre, ráno som bol na pošte poslať dobierku v krajskom meste nech to má týpek už v pondelok doma. Cestu som spojil s bicyklom a vlakom tak som si aj trocha zašportoval. Doma som rezal motorovkou pár polien ktoré mali veľké hrče a tým pádom sa nevošli do kotla, táto práca ma čaká ešte v pondelok, na dvore mám plný pick-up dreva a do pivnice sa to nepomestí všetko. Potom som sa motal doma znova ako už je zvykom som sa prechádzal po chodbe, musím a chcem to zmeniť a čas využiť na prechádzky so psom. Včera som si zabudol umyť zuby pretože som zaspal a dnešné umývanie zubov bolo dosť bolestivé-strašne citlivé. V pondelok zavolám zubárke a objednám sa hneď ako to bude možné, je to trocha komplikovanejšie keďže pani doktorka už nespolupracuje s poisťovňami tak ak bude moc drahá musím jednoducho hľadať náhradu i keď nerád. Zajtra máme ísť na túru tak sa aj teším nato, že spálim nejaké kalórie. V pondelok idem na injekciu, potom prac. pohovor a tak uvidím ako sa to celé vyvinie.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej Ne 14 január 2018 - 10:16

Ahojte priatelia. Smile

Dnes celkom dobre. Smile Sobotu som mal prevažne pasívnu, veľa som si čítal rôzne knižky a veľa som rozmýšľal nad životom a nad sebou v ňom. Témou dňa bolo najmä vytýčenie si môjho životného alebo proste ďalšieho smerovania. Zvažoval som novú školu, doktorandské štúdium alebo rigorózne konanie. Zvažoval som kvázi-filozofickú dráhu, zvažoval som zvýšené primknutie sa na vieru a jej praktizovanie. Zvažoval som aj primknutie sa na šport, cvičenie, prechádzky, pracovanie na Schizo.Sk, čítanie množstva beletrie. Môj problém trochu je to, že mi hlavný úväzok zaberá priemerne 10 hodín denne, takže mi na "ostatný život" zostáva príliš málo času. Inak by vyzerala kvalita mojej filozofickej kompetencie, keby som sa tomu mohol venovať na hlavný úväzok. Stále ma totiž opantáva predstava, že by som chcel toľké roky snahy o dokončenie školy zúročiť tým, že by som sa odboru aj v nejakej miere venoval. Je pre mňa zatiaľ ťažké sa na túto túžbu vykašľať. Keď zahrniem bežné domáce činnosti a odpočinok, tak sa môžem venovať "ostatnému životu" najviac 2 hodiny denne (ak nerátam víkend, keď je trošku na to viacej času, ale zas je vtedy zvýšená potreba relaxovať). A nie vždy som dosť motivovaný aj tie 2 hodiny makať na "ostatných cieľoch"... lebo mnoho ráz som proste unavený a strávim celý večer na fóre, alebo sa flákam po bytíku, či trávim celý večer u rodičov na návšteve. Takže si veci ešte musím poriadne popremýšľať a pourčovať si priority. Napriek tomu, že ma hlavný úväzok baví a som rád, že keď už mám niekde 10 hodín robiť, tak že akurát robím tam, no aj tak by som chcel za sebou na svete zanechať nejaké aj ďalšie výsledky a stopy. Včera mi hľadanie ich podoby trvalo asi 4 hodiny rozmýšľania a chodenia po byte alebo ležania na gauči. Smile

Dnes musím bezpodmienečne prať a upratať "kuchyňu". Koberec by sa nenahneval, keby som ho povysával. Smile A asi budem pokračovať v rozmýšľaní, pričom tento raz sa chopím aj nejakého písomného plánovania. Rodičia robia cíferské rezne, tak vraj mám prísť si dať. Embarassed

Ďakujem za prečítanie. Prajem Vám pokojnú nedeľu. Smile
Matej
Snow 3

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 8 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Ne 14 január 2018 - 10:48

Zdravím kamaráti, dnes je to celkom dobre. Budem mať odpočinkovú nedeľu, skúsim navrhnúť si pevný harmonogram týždňa a skúšať ho dodržiavať, lebo sestrička na stacionári nám to veľmi odporúčala, že aby dni sme trávili podobne ako na stacionári. Čiže vstávať skoro okolo pol osmej začínať. Tak dám sa do toho a uvidím počas týždňa, že na akom stupni je moja pevná vôľa resp. skúsim ju aspoň posunúť k lepšiemu. Negatívne príznaky pociťujem len v malej miere. Tiež zabudol som, že psychiater odporúčal mi nájsť si nejakú chránenú dielňu, ale toto ešte potrvá 2-3 mesiace. Nemám žiaden oficiálny doklad ani posudkovú komisiu za sebou. S činnosťami dnes bude to o niečo horšie, po obede sa chystám na menší výlet. Potom neviem, čo asi budem vyšívať hodinu a pol a neskôr sa uvidí ešte, čo všetko porobím.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  CHINAMAN Ne 14 január 2018 - 21:25

Ahojte všetci, dnes som bol na túre v našom okolí. Ráno sme išli o 10:30h a prišli sme o 14 tej. Celkom to fajn padlo, okrem toho som sa len váľal v posteli no nič extra. Teraz večer som bol ešte s mamou v tescu na pečivo, bolo fajn nakupovať tesne pred záverečnou pretože tam nebolo vôbec ľudí a boli aj akcie.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Dušan Ne 14 január 2018 - 21:29

ahoj,
okrem debaklu na sipkach ma nic netrapilo cely den,idem si este pozriet par videi a sup sa horsa do hajan
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Po 15 január 2018 - 14:56

Ahojte, tak dnes som KO. Bol som neobvykle na stacionári, ktorý mi celkom dobre padol (pobyt s ľuďmi atď.). Horšie bolo, že v takomto mrazivom počasí som musel byť 2 hodinu vonku v záhrade, ale dalo sa to nejako vydržať. Práca tam nebola náročná a stačilo s vidlami pobehať a porozsypávať lístie po hline. Zahral som si po dlhom čase aj človeče nezlob sa. Dnes už asi nič iné neurobím som pomerne uťahaný, keďže som hore už od 4. ...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Meretseger Po 15 január 2018 - 17:19

Ahojte,
mám sa fajn, práve som sa ako kôň nasmiala na maminom zdesení, že som si objednala "lesklé boudoir nálepky na bradavky", ktoré potrebujem ku cosplayu Mileeny, ten ružový top je tenký Laughing Už i tak to bude môj najodvážnejší cosplay, niečo treba mať Very Happy Inak nám robí problémy starká, hrabe sa z DSS-ky preč, pričom teda má také zdrav. problémy, s ktorými sama byť nemôže, tak sme to riešili s mojou psychiatričkou, ktorá navrhla gerontopsychiatriu. Tuším je to celé v rodine Shocked Po psychickej stránke však okej, po somatickej asi tiež, tie glykémie ma opäť prestávajú zaujímať Rolling Eyes Inak mi český fanúšik poslal airsoft UZI samopaly, už som vybavená ako priekupník so zbraňami, ešte mi sem dôjde nejaká razia kukláčov Very Happy Však ale reálne zbrane to nie sú, 18 som mala, môžem ich vlastniť scared2 A tak teda, zdá sa, že tento večer bude z tých lepších.
jumping2
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Tuto Po 15 január 2018 - 19:18

Ahojte!
Pre dnešok u mňa nejako až príliš spavo. Pár dní dozadu som spal pomenej, bol som až pričulý a aj obavy boli na mieste. Včera som na chvíľu zdriemol mimo nočný čas a dnes ma to napriek opačnej snahe "učičíkalo" do akéhosi polospánku či driemot a to hneď dva krát. Som nesmierne rád, že som sa takto vyspal, už som to nevyhnutne potreboval. V ostatnom nemám žiadne extra novinky, len drobnú rutinu. Momentálne len dúfam, že som to až príliš "neprepískol" a nabehnem už na primeranejší režim. Zdravotne celkom OK.

Do pohody večer praje Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  rene007 Ut 16 január 2018 - 15:21

ahojte kamosi! Ako sa dnes mam ? Da sa to do roboty som nesiel lebo snezilo, kedze to je robota neoficialna iba na cierno mama mi vkuse tle do hlavy aby som si nasiel nieco ine. Viem iba o jednom a to je chranena dielna v GA. tam sa nerobi na smeny a spoznal by som novych ludi skusim tam zajtra zavolat. Inak len polihujem cely den prevladaju minusove priznaky . Uz si chcem zmenit zivot a zit na plno chodit na VS zabavat sa ucit sa zarabat najst si partnerku byt zdravy a stastny. Drzme sa Vas Renko Wink
rene007
rene007
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 79
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 31.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Ut 16 január 2018 - 15:22

Ahojte,

Spánkový režim mám momentálne v štádiu budovania, ale je to na správnej ceste. Skúšam vstávať o 7:30, a zaspávať o 22. hodine, celkom ide to.
Mám sa pomerne dobre, ide vraj zo mňa taká spokojnosť, čo je vzhľadom na stav, v akom sa nachádzam potešiteľné. Náladička je tam a ide to dobre. Dnes je to s činnosťami opäť horšie skúšam to nejako zlomiť, ale nejde mi to veľmi. Dokážem tráviť čas aktivitami len dopoludnia, poobede ako by uťalo. Zatiaľ mám za sebou len počúvanie hudby, prechádzku, menšiu kancelársku výpomoc mamke a tiež bol som v obchode kúpiť nejaké potraviny na obed. Večer sa už teším na svoj obľúbený futbal s kamarátmi.

Mer bez nálepiek by to asi nešlo čo? Smile Pokračuj ďalej v tom, čo robíš ide ti to a prajem, aby sa ti darilo...

Tuto aj ja dúfam, že sa ti bude dariť o niečo lepšie a dostaneš sa, čo sa týka spánku do lepšieho stavu, lebo spánok lieči a aj ja skúšam momentálne na tom lepšie pracovať. Zatiaľ ako som písal hore, tak dá sa to celkom.

Rene dúfam, že sa ti bude dariť na VŠ, spoznáš nejakú peknú slečnu, s ktorou začneš chodiť. Pre teba by to nemusel by byť až taký neriešiteľný problém.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  rene007 Ut 16 január 2018 - 16:13

Dakujem kimi aj tebe a ostatnym prajem len to najlepsie
rene007
rene007
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 79
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 31.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 8 z 84 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 46 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore