Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 10

Strana 5 z 84 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 44 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Pi 5 január 2018 - 14:18

Dneska blbý spánok=blbý deň. Spal som len 4 hodiny, tak viete ako dnes vyzerám. Unavený tak že koniec, ale spať sa mi počas dňa nechce. Urobil som si len posilku, v ktorej som cvičil celkom dobre. Potom som vyšiel 4 diagramy z 10. Dnes som sa fakt nedokázal sústrediť, ani správne riešenia si akosi nepamätám. Teší ma, že som urobil aspoň niečo... Poobede pôjdem pozrieť na hádzanú, tak sa aspoň trochu zabavím.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2230
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Tuto Pi 5 január 2018 - 23:04

Ahojte píšuci aj čítajúci!
Som rád, že tu máme medzi nami viacerých pracujúcich členov, ktorí aj napriek strastiam ochorenia bojujú aj na tomto "bojisku". Veľmi vám prajem, aby vám to vydržalo a dostali ste sa do prirodzeného kolotoča, v chápaní bežného normálu, či normality. Samozrejme vnímam a fandím aj tým nám, ktorí prácu nemáme, lebo z vlastnej skúsenosti viem, že to v týchto záležitostiach veru jednoduché nemáme.

Dnes je taký kľudnejší deň s mojej strany. Veľmi ma potešila návšteva kamaráta a rodiny v jednom s blízkymi. Rád som bol aj telefonátom, ktoré boli potešujúce. Opačne, viac som vnímal okolie, čo mi bolo na škodu, obzvlášť situácia, kde sa dve slečny veľmi pravdepodobne reálne bavili na môj účet v zmysle ochorenia. Zásadné príznaky F25 vlastne ani neboli, "drobnosti" ako problematickejšie spanie a tendencia k pasivite, sa mi neoplatí ani spomínať. Celkovo som aj vďaka spomínanej návšteve cítil akýsi optimizmus, a rátalo sa mi to.

Všetkým vám držím palce (a mierne aj sebe), aby nám dni plynuli najmä v zdraví, šťastí a pohode. Dnes 2+. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 5 Empty pre všetkých

Odoslať  Tomitos So 6 január 2018 - 0:48

ahoj priatelia,

prajem vsetkym hlavne vela zdravia do Nového roku!

Aj ked teraz prispievam menej, to neznamena, ze necitam Vase prispevky,
som na PC skoro nonstop.

Dzuli, hlavu hore, tieto negativne myslienky treba zahodit za hlavu,
neseknu Ti (-: Drzis sa celkom dobre, pracujes, fungujes samostatne, nie je to zle.
K uceniu sa casom mozes vratit. Ja osobne som na Teba celkom hrdý, a to uprimne.

Mila Sarah, tesime sa s Tvojich uspechov a pomaleho navratu do tzv. bezneho zivota.
Ale prosim Ta, hlavne to vsetko neprezen, uzivaj, pomaly, s kludom a rozvahou si to vsetko
pekne davkuj - vztah, starí priatelia, nova praca atd. Predsa len, neprijemnosti sa mozu vzdy ozvat (zdravotne ci osobne)
a aby Ta to nevykolajilo a nebola si ako na sinusoide. Vztahy (osobne aj rodinne, priatelske) a praca (asi kazda) prinasaju aj stresy
a ten stres si treba vediet rozdelit, hlavne zo zaciatku. Inak si nasa jednicka, podobne ako Dzuli.

Kimi, ty si tu nas najvacsi bojovnik. Z toho spanku si nic nerob, to vzdy kolise. Mama teraz spí ako
bundáš, ale v auguste boli problemy. Mna zaujalo, preco by si mal byt na odpis pri hladani dievcata.
Su to rady ako od rodicov, ale treba hladat, kto hlada, najde. Je to tazke s diagnozou, prave preto,
ze tzv. zdrave dievca to nechape a naklada Ti. Ja ani nemam ofic. diagnozu a robi mi to problemy.
Minule som dostal kosom len taky fukot, a stacilo mi zase na pol roka (-: A to som len usta otvoril... Very Happy
Ale vzdy je to niekto, kto sa chce zoznamit. Treba seberovnu a netra mat prehnane naroky: teda ako vyzeram ja,
u takej mam sancu. A ake mam spravanie, podobnu by som si mohol najst atd.
Nemusite sa brat a mat deti, ale kamarati a casom snad aj viac.
Niekoho chapaveho, kto ma podobný alebo iný problem (nemusi mat psych. diag) a nebude Ti nakladat.
Vztah a veci s tym spojene su najlepsie antidepresivum, to mi vtlkal psychiater do hlavy stale.

Podobné chcem napisat aj Matejovi, na ktorého sme vsetci hrdi, ako zmakol predvianocny stres v obchode.
Treba si niekoho najst. Cervene lica nie su podstatne, aj baby sa hanbia. Ked zisti, ze mas dobre srdce,
co ty mas, tak jej to nebude vadit, ze si obcas nesvoj ako niekedy v obchode, ked mas zlý den.
A pomoze Ti to, prestanes sa potom tak venovat tym uzkostnym pocitom pri licach, ked budes
mat priatelku. Prekonas to, uvidis. Na kolegyne zabudni, take pocity, ze si na okraji zaujmu, som
mal cely gympel a vysoku. Je to spatny rybnik, potrebujes uplne iny typ kamaratky (nazvyme to
na zaciatok kamarátkou, treba davkovat pomaly - to cervenanie som mal aj ja, obcas mam este niekedy, takze
viem, ako sa citis).

Co sa tyka mna, nestiham PhD. a som z toho nervozny, niekedy az napaty, obcas to ide do depresie.
Trva mi to, uz neviem podat taky vykon, ako pri Mgr. Kvalita stoji cas. Pisanie odbornych textov je narocne.
Drzte mi palce, aby som sa skoncentroval, to je vzdy najdolezitejsie.

Prajem dobru noc a tesim sa na Vase prispevky,
Vas Tomitos

Tomitos
Tomitos
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 10.03.2017
Bydlisko Bydlisko : stredné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  sarah222 So 6 január 2018 - 8:27

Dobre ránko Smile ja som včera bola na rozlúčke so slobodou dopadla super !!! Sme sa zabavili a licila som kamosku bola spokojná a hlavne kočka !!!
Tomitos ďakujem ja sa snažím pomaly zaradiť sa do bežného života fakt pomaly Smile aj prácu idem mať nenáročnú na psychiku a len 6 hodín denne Smile čiže pohodka ja som len rada že konečne to pomaly ide Smile nič viac mi netreba Smile ale ďakujem za rady budem sa toho držať !!! Smile Kimi a všetci ostatní držte sa silno Vám držím palce Smile mám Vás rada :* Vaša Sarah
sarah222
sarah222
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 102
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 29.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Stredne ťažká depresia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Valdoxan, arisspa, rivotril, zolpinox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 So 6 január 2018 - 14:41

Ahojte,
mám sa dnes celkom dobre, čo bude tým, že konečne som sa dobre vyspal a spal som toľko, koľko potrebujem nejakých tých 11-12 hodín. Nálada je výborná, aj keď s tendenciami k pasivite, ale rozhodol som sa, že si urobím dnes taký voľnejší deň a budem aj trochu oddychovať. Sem tam takýto deň padne vhod, ale ide o to, aby sa to často neopakovalo. Veď koniec koncov aj pracujúci ľudia majú 1-2 dní voľnejšie.

No tak dnes je to jedno veľké leháro. Bol som ráno menšej prechádzke, ktorej som sa potešil a celkom ma naplnila. Potom som začal so šachovým tréningom, kedy som vyriešil podrobne 7 diagramov z 10. Na tréningu som sa cítil pomerne čulo, celkom dobre som ho odmakal.

sarah ďakujem za pusinku Smile držím ti tiež palce, nech ti to ide
tomitos, ďakujem za príspevok. vo veciach lásky si až tak netrúfam Very Happy a bude to skutočne tým návykom, ale viem, že je to sranda...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2230
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  dzuli08 So 6 január 2018 - 17:51

Ahojte že ako sa dnes mám? No tak nálada je pomerne dobrá, tento deň som strávila celkom produktívne, hlavne čo s týka domácich prác. Nešla som ku rodičom na víkend tak bačujem na priváte sama, keďže spolubývajúca odišla dnes. No dala som konečne do poriadku chladničku, už som sa nemohla pozerať na tie (p)otraviny čo tam boli naskladované a zaberali miesto iba zbytočne. No tak to som na seba v celku hrdá že som ju vypulírovala. No a tak prala som/teda práčka/ zmývala podlahy, a stihla som navariť pre regiment zeleninovej polievky (kľudne prídite Smile )
No a spánok zas ako poleno to sa priznám že z postele som sa vykotúľala až cca 11,00.... no ale cez víkend si to môžem dovoliť a hlavne keď nie som doma, kde ma otec pravidelne ťaha z postele Very Happy
Tomitos, veľmi pekne ďakujem za milé slová, potešili ale najviac asi to,že si na mňa hrdý Wink to si cením....a tie myšlienky no prichádzajú sem tam aj negatívne ale predsa človek v živote prechádza kadečím.....
No neviem čím to je ale dnes som fakt pozitívne naladená, so včerajškom to radšej nejdem porovnávať - to bolo celé zle hlavne večer.
No tak sa mi tu majte krásne, prajem veľa pozitívnej energie a síl do putovania životom Smile Mám vás rada pajte community together
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 558
Reputácia Reputácia : 447
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 37

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Tuto Ne 7 január 2018 - 1:37

Ahojte,
len vás chcem pozdraviť z nočnej hodiny, kedy by som mal už spať a nevypisovať tu na fórum. Cítim sa v tejto hodine pomerne svieži. Rozmýšľam nad čítaním na cca hodinu, niečo kľudné až nudné. Dnes sa mi podarilo parádne pobabrať rozhovor s jedným včerajším jubilantom a následne mi to akosi "brnerlo" v hlave, že čo a ako. Jednoducho som prešľap v konverzácii nakoniec "zamietol pod koberec".

Zdravotne celkom dobre, symptóny boli akési "krotkejšie" bez nutnosti "pretŕčanaia" sa v mojom vedomí. Tendencia k pasivite sem-tam "vykukla", ale to akosi k našim chorobám patrí.

Držme sa kamaráti/tky! Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej Ne 7 január 2018 - 13:26

Ahoj priatelia.  Wink

Ahoj Tuto (@Tuto). Veľmi sa mi páčilo, že sa Ti podarilo tú skúsenosť zamietnuť pod koberec. Takýto počin je aktom nevyhnutnej psychickej sebaobrany a vyžaduje si istú citovú zrelosť. Preto palec hore, svedčí to o tom, že si nielen spravil nutnosť, teda prestal sa tým príliš trápiť, na druhej strane to svedčí aj o určitej duševnej sile v Tvojej osobnosti. Možno ide o drobnosť v našom prežívaní, ale presne takéto rôzne drobnosti sú najčastejšími zdrojmi bežného stresu pri kontakte s ľuďmi. Aspoň u mňa to tak vždy bolo, že išlo o drobnosti: čo si myslí, čo som povedal zle, ako som to mohol povedať lepšie, o čom sa budeme rozprávať, aký bude mať na mňa názor, ... a tak podobne. Často mám pocit, že sa to netýka len mňa, ale všeobecne schizopacienti mávajú takýto typ stresu pri sociálnych interakciách. Hoci nie všetci určite, záleží, ako sa nám už podarilo obrniť. Takže vcelku ešte raz, priateľu Tuto, palec hore, a želám Ti hojne obrnenie sa voči takýmto skúsenostiam aj dobudúcna. Smile A prajem Ti aj symptómy pod kontrolou a celkovo príjemný čas. Smile Maj sa pekne. giving a hug Super!

Ahoj Dzuli (@Dzuli08). Je fajn sa pekne vydrichmať, poznám to. Smile A ešte skvelejšie je pre mňa to upratovanie, ten pocit vypratanej chladničky musel byť super! Super! Gratulujem k naplňujúcej činnosti. Smile Prajem Ti do ďalších dní mnoho spokojnosti a pokoja, nech ide všetko napokon dobrým smerom, smerom k tomu, čomu si Ty v srdci praješ. Super! Vitaj

Ahoj Kimi (@kimi2028). Veru, je dobré, že si si spravil voľný deň. Vždy je správne mať v týždni jeden alebo dva dni, ktoré by sa nejak náplňou líšili od tých ostatných dní. Vnímam to ako určité odporúčanie aj psychohygieny. A navyše Ty si si spinkavý deň aj užil šachom, prechádzkou, takže super, príjemné pocity boli. Prajem Ti všetko dobré aj naďalej, nech sa darí, Kimi. Organizuješ si život veľmi pekne a perspektívne, navyše na Tebe obdivujem aj to, že to všetko zvládaš len čisto na Xeplione (ten Akineton si dávaš?). V tomto mále liekov si mi veľkým vzorom, pričom aj to perspektívne napredovanie je super, aj to makanie vo fitku! Musím sa v tomto za seba hanbiť. pale Tak teda ešte raz, všetko dobré, drž sa a pokračuj smelo vo vytýčenom dobrom kurze. Vitaj

Ahoj Tomitos (@Tomitos). Ďakujem za povzbudenia a rady. Smile Čo sa týka priateľky, no uvidím. Je to pre mňa istým spôsobom akoby tabu, alebo niečo nepríjemné, cítim sa strašne nehodný a fyzicky špatný. Navyše keď si predstavím vzťah, predstavím si aj nahotu, lebo niekedy neskôr k vzťahu patrí intimita, a z toho mám strašný stres, lebo ja sa neprezliekam pred nikým, nikto ma nesmie vidieť ani len odkrytú nohu, ani ešte nebodaj hruď alebo tak. Na to som strašne citlivý už z detstva, som extrémne citlivý na svoju nahotu. Neviem dodnes prečo, ale mám to tak už od aj od 8 až 10 rokov veku. A je toho viac, čo tu vstupuje do hry, takže je to téma naozaj zapeklitá a je mi v podstate lepšie samému. Zhoršenie by mohlo prísť až vtedy, keď nebudú na svete rodičia, a keď nebudem ekonomicky aktívny, takže nebudem chodiť medzi ľudí do práce a komunikovať. Až vtedy by som asi pochopil, čo to je samota. Tebe, Tomitos, veľmi prajem zvládnutie PhD., bojuješ veľmi silno aj napriek nie ideálnym podmienkam. Drž sa, všetko dobré. Smile Super!

Sarah (@sarah222), neviem, či som gratuloval, ale mám veľkú radosť aj z toho, aké máš v poslednej dobe žitie a zážitky, a popritom Ti hlavne gratulujem k tej práci! Je to priam paráda, teším sa. Držím Ti v nej najsampalce. Super! Super! Super! Smile

matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej Ne 7 január 2018 - 13:48

Ahojte priatelia znovu. Smile

Mám sa tak všelijak. Emočne asi aj horšie, ale objektívne sú veci vlastne dobré, takže by som sa ani nemal poriadne na čo sťažovať, ak by som mal byť fér. Skôr také tie dojmy, pocity sú subdepresívne, čo sa snažím prebíjať veselou tanečnou hudbou z internetu. Subdepresívna nálada sa mi prejavuje v tieto dni aj menším nadšením z práce a taktiež aj bordelárstvom doma v kuchynskej časti bytíku, kde je na linke strašný neporiadok. A to nielen s vecami, ale aj nečistoty, zaschnuté rajčiny, rozsypaná soľ, zaschnutá šťava z uhorky, neumytý riad, hromada roztrúsených škrupiniek od arašidov, prázdny obal od mlieka a tak podobne. Cítim menej energie a vitality, dosť veľa spím. Sobotu som strávil dosť pasívne, až k večeru som sa začal trochu mobilizovať. Dokonca aj 2-3 hodiny som ležal pred televízorom a prepínal programy, čo považujem už za vrchol pasivity. Ale ešte mi slúži snáď k úteche, že som sledoval skôr dokumentárne kanály, čiže niečo, čo mi môže azda prispieť k sebarozvoju.  very sad3

V tieto dni redukujem mierne kofeín... zatiaľ nejdem na nulu, iba som znížil gramáž. Zatiaľ mi to prinieslo dosť pasivity, tlak smútiť (ten zvládam), akúsi lemravosť, nechuť niečo robiť, zároveň pocity nudy, tlak k spaniu, ležaniu, a v dnešnú nedeľu už prichádzajú aj tlaky v hlave a nábeh na bolesť hlavy. Embarassed

Dnešný deň by som mal využiť na upratovanie, pranie, a som pozvaný k rodičom na nejaké papanie. Tak uvidím, či sa na to budem vedieť podujať. Držte palce. Shocked

Známka v tejto chvíli asi 2. Smile
Pokoj, lásku a dobro všetkým. welcome or bye
Matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Ne 7 január 2018 - 15:23

Dnes som spal len 9 hodín, aj preto som mal obavy, že ako počas dňa budem fungovať. Nemalo to na šťastie žiadne zadrhele a cítil som sa pomerne dobre. Nálada je super, negatívne príznaky nepociťujem vo výraznej miere

Naplánované povinností a ich realizácia:
1. prechádzka (1-):
Bol som až na dvoch prechádzkach. Jedna bola len okolo bloku cca. 20 minút a druhá bola okolo jazera v príjemnom počasí, trvala niečo okolo hodiny. Urobila mi celkom dobre. Pekne som sa pri nej uvoľnil. Pre tráviace ťažkostí musel som však mazať domov.

2. šachový tréning (3-): Opäť som riešil ako obyčajne 10 diagramov z taktiky. Ako mínus hodnotím to, že sa mi nechcelo každú pozíciu stavať na šachovnici a riešil som to len z pdf súboru. Aj preto nejakú pridanú hodnotu som nedosiahol. Dokázal som vyriešiť správne 5 diagramov z 10, čiže presná polovica.
 
3. muzikoterapia (1):
Začal som s ňou hneď ráno, aj som si trochu zaspieval nielen počúval hudbu. Púšťal som si polhodinu pekné pesničky s youtube a nabudilo ma to pomerne pekne.

4. test z dejín (2)
Na tento test som sa po kratšej prestávke v ňom tešil. Obstál som v ňom tak ako skoro vždy. Získal som 17 bodov zo 40.

5. dokumentárny film (2)
Musím napísať, že táto novinka v programe sa mi celkom páčila. Pozrel som si zaujímavý dokument z prostredia francúzskej leteckej obrany v Afrike. Tie stíhačky ma pomerne fascinovali, zaujalo ma prostredie, vynikajúce technické zručností pilotov. Hlavne to tankovanie vo vzduchu mi prišlo, ako pomerne nebezpečná činnosť.

Bonus: 6. anglický jazyk test (1)
Cieľom bolo otestovať si slovnú zásobu z angličtiny na tému šport. Išlo o pomerne vydarený 63 otázkový test, plný rôznych odborných termínov. Test som zvládol na 88,9%, čo je celkom dobrá úspešnosť. V športe som očividne doma.

Matej, ďakujem ti pekne za príspevok, akineton si dávam a fungujem celkom dobre. Nejaké problémy nemám a keď so spánkom sa vyskytne niečo, čo by byť nemalo tak si dám stillnoxa a nie je žiaden problém.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2230
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Meretseger Ne 7 január 2018 - 16:19

Ahojte,
mám sa fajn. Objednala som si dosť ďalších vecí, napr. zo mňa bude Mileena z Mortal Kombat! ( https://www.funidelia.cz/kostym-pro-dosple-mileena-mortal-kombat-9987.html ) Dúfam, že ten kostým bude stáť za to Very Happy
A čo nové ešte? Dopísala som rukopis, už som ho aj poslala do vydavateľstva na posúdenie, vraj píšem dobre, len nejaké výčitky už boli, pravdaže. Sťahujem si teraz hru Syberia, hrala som ju síce na tablete, ale keďže brat mi zoženie trojku, prvé dva diely si ešte zopakujem na počítači. A i odtiaľ potom plánujem robiť cosplay Smile ( http://media-minecraftforum.cursecdn.com//attachments/125/859/635715400915016252.jpg )
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej Ne 7 január 2018 - 20:59

Ahojte. Smile

Poobedie nedele som sa venoval pasívnemu odpočinku, kedy som na viac hodín driemal na gauči. Medzi jednotlivými zobudeniami som čo-to porobil v kuchyni, najmä umytie riadov, čistenie linky. Opral som večer 2 várky, zvesil staré, zavesil nové. Trochu som zametal. Dnes sa mi podarili dodržať kilojouly, aspoň zatiaľ.

Teď ku večeru si dávam kávičku, lebo ma mama presvedčila, že ona, keď pracovala, pila aj 4-5 zalievaných káv denne, pričom poslednú mávala aj o 19-tej hodine. A jej nadobličky to relatívne zvládli, zdá sa. Ja sa bojím hlavne toho ustavičného fyziologického stresu, ktoré dráždením kortizolom a adrenalínom spôsobujem orgánom, keď si udržujem konštantne vysokú hladinu kofeínu v krvi. Neviem, čo z toho bude za niekoľko rokov alebo desaťročí. Mamina tak fungovala celý ekonomicky aktívny život a počas výchovy nás troch chlapcov, pričom teraz na dôchodku to už obmedzila na 2 kávy denne a to jej v tomto období stačí. Týmto svojím príkladom ma inšpirovala, že možno to nie je také zlé všetko a zvládnem to aj ja na 500-600 mg denne. Že to nie je také závadné. Shocked

Dnes som telkáč nezapínal. Ak som si čítal, tak len online. Smile U rodičov som nebol, takže som jedol len sedviče, zeleninu, ovocie a uvaril som si trochu "teriyaki" ázijských cestovín, pričom som si ich ani neopekal na oleji, vykašľal som sa na to. Ale asi je to lepšie ten recept naozaj dokončiť až do fázy opekania, lebo nebolo to úplne také na pochutenie, ako som zvyknutý. Very Happy V pitnom režime prevažovala voda z vodovodu, pôjdem si kúpiť čoskoro filter na vodu. Istý ruský akademik odporúča skôr filtrovať na báze minerálu, najlepšie kremík. Ak zoženiem, tak ok. Ak nie, tak sa zmierim aj s umelými membránami. Smile

Deň aj víkend bol vcelku pasívny teda. Ale urobilo sa aj potrebné, trebárs to najnevyhnutnejšie sa opralo a urobil sa aj poriadok v kuchynskej časti. Ak by som chcel pozitívne myslieť, povedal by som, že som sa venoval nie zahnievaniu, ale skôr relaxu a odpočinku, čo je vlastne pre víkend aj vhodné, či? Embarassed

Prajem Vám, priatelia, dobrú noc a pokojný i príjemný štart do druhého týždňa v roku 2018. Smile Super!
Matej
Ďakujem
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 5 z 84 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 44 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore