Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 10

Strana 4 z 84 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 44 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  dzuli08 Po 1 január 2018 - 18:36

Ahojte,
ja sa mám momentálne v tomto po sviatkovom a po Silvestrovskom období trocha posmutnejšie, ale ani neviem prečo...no čo už aj také stavy bývajú.
Chcem ale všetkým fórumákom - bojovníkom popriať do nového roku hlavne veľa zdravia, pozitívnych zážitkov, príjemných emócií, lásky a šťastia. Nech je rok 2018 z čo najväčšej časti taký, aký si ho želáte
S pozdravom Dzuli
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 539
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Ut 2 január 2018 - 17:20

So spánkom to bolo dnes relatívne v pohode, mal som menšie problémy so zaspavaním, ale napokon aj bez liekov som to zvládol. Naspal som takmer 10 hodín. Nálada je uspokojivá, bez depresívnych symptómov, čo je dobre. Mám z toho pomerne radosť. Myšlienky o svojom živote nemám žiadne.

Deň som začal menšou prechádzkou okolo svojho bloku. Potom som sa rozhodol, že naplním jedno so svojich predsavzatí do nového roka, že sa budem venovať šachu viacej a tak som si ho dal na úkor matematiky. Urobil som si ráno aj poobede menší šachový tréning zameraný na diagramy. Z 14 diagramov som vyriešil správne 10. Pridal som k tomu, aj potrebnú hĺbku. Poobede som išiel na menší výlet ku rybníku. Potom som prešiel k testu z dejín, v ktorom som mal 15b zo 40.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Meretseger Ut 2 január 2018 - 19:36

Ahojte,
dnes to vidím znovu na pomerne smutný večer, začínam sa tak cítiť, což je zle, ale neviem, čo s tým. Objednala som si ešte pár ďalších vecí predovšetkým na cosplay, ale ak s tým hneď neprestanem... Nuž, musím. Inak sa nedeje/nedialo nič zvláštne, proste taký obyčajný deň. Akurát som dohrala ďalší diel TR, zajtra sa pustím do tretieho, hádam? A tak, no.
giving a hug
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej Ut 2 január 2018 - 22:32

@Meretseger

Ahoj Meret Smile

Želám Ti naozaj príjemnejšie večery. Skús si ich nejak spestriť, vyhraď si v každý večer nejakú špeciálnu novú aktivitu, ktorá sa Ti bude v mysli spájať práve s večerom, resp. bude sa robiť len večer. Môže to byť nejaké čítanie knihy, ktoré budeš robiť v nejakom konkrétnom kresle so psom pri nožkách. Alebo ak máš telkáč, tak nejaký stereotypný seriál alebo reláciu kukať každý večer v tú istú hodinu, prípadne z youtubu či odinakiaľ. Proste niečo, čo by nejak aspoň trochu tešilo, a pritom by si to robila len večer (nie preto, že je to len vtedy vhodné, ale preto, že si si to tak určila). Smile

Ale celkovo Ťa, Meret, chápem s tými večermi, poznám, aké to je, keď to práve pri konci dňa na Teba dolieha také tie myšlienky, pocity. Utíchnutie podnetov z čulého dňa spôsobuje priestor pre zameranie sa na seba, a stačí, že človek seba vníma negatívne, tak tie myšlienky o sebe a o svojich situáciách sú tiež skôr negatívne. Chápem to. Chce to asi fakt nejak zamestnať myseľ večernou aktivitou. Horšie je stanoviť si, čo by tak človeka bavilo vtedy a aby nemal aj tak pocit, že sa všetko uberá do samoty a nudy. To je už oriešok, v ktorom Ti budem vrúcne fandiť, aby si ho rozlúskla. V podstate kľúč od jeho "zámku" máš najmä Ty, no ak mi napadne ešte nejaká (pseudo)rada na jeho rozlúsknutie, tak prispejem nejakou formou kľúča aj ja.  Embarassed

Celkovo si, Meret, vedieš veľmi dobre, neviem, či Ťa môžem nejak chváliť, lebo to je ako keby som sa robil nejakým pedagógom nad Tebou, ale úprimne - vedieš si dobre. Zlepšila si meranie glykémie, aj samotné ich hodnoty, venuješ sa pravidelným aktivitám, dni hodnotíš s nadhľadom, veľmi bojovne odolávaš nejakým sebapoškodzovaniam, držíš sa stále sedení u Janky (čiže ešte si ju neposlala k čertu, čo znamená, že keď s ňou je niečo v neporiadku, tak sa snažíš cez to preniesť, aj keď to bolí a porucha by Ti skôr diktovala v takom prípade ju úplne odsunúť zo života, no Ty vzdoruješ a myslím si, že oveľa menej až vôbec (ne)robíš unáhlené rozhodnutia, aké si opisovala, že máš za sebou v minulosti). A mohol by som pokračovať ďalej, ako ideš vpred. Aj to bývanie sama v dome so psom - sám bývam osamote, takže viem, že to nie je také ľahké. Som rád, že Ťa baví blogovanie a aj to fotografovanie a ďalšie. Tvoríš vlastne istým spôsobom umenie, áno, je to umenie. A ako vidíš svoju peňaženku, tak aj drahé umenie. Je to skutočná hodnota. Máš potenciál aj na ďalšie hodnoty, pričom aj v tejto si ešte nepovedala posledné slovo. Takže naozaj hlavu hore, si vzácna osoba s jedinečnou povahou a schopnosťami. Každý má na svete svoje miesto, ani si ho nemusíme nejak hľadať, priestoru a možností je tu stále dosť pre všetkých. Smile

Srdečne Ťa teda do Tvojich večerov pozdravujem, prajem pokojné tiež noci a drž sa dobrého kurzu vo svojom živote. Čo bolo, bolo, už ďalej píšeš svoje dejiny postupne Ty sama a ide Ti to. Verím v Teba! Smile

S pozdravom
Matej
giving a hug

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej Ut 2 január 2018 - 22:55

Ahojte priatelia.  Smile

Po príspevku smerom k Meret by som strašne rád za seba ako jednotlivca ocenil príspevky Kimiho (@kimi2028). Kimi, skvelo to píšeš, nezabudneš na nič relevantné k Tvojmu stavu a k Tvojmu dňu. Dobre sa to číta a človek získa o Tvojom žití dobrý obraz. Držím Ti strašne palce, aby sa Ti darilo a aby si mal dôvod čo najviac opisovať dobré stavy, dobrý spánok a celkovú pohodku i úspechy na testoch, v šachovom tréningu, tréningu silovom, ako aj do tretice kognitívnom. Palec hore, drž sa! it is perfect Smile

Dzuli (@dzuli08), ďakujem Ti za želania k novému roku - určite to platí aj obrátene, aj my Ti (verím, že by sa pod to podpísali všetci) prajeme šťastný nový rok a nech v Tvojom roku 2018 je veľa spokojnosti, dobrej stabilnej a uspokojivej práce, veľa príležitostí na rozvoj a utvrdzovanie Tvojich výnimočných English-schopností, ako aj asi hlavne to najdôležitejšie, zdravíčko naše nepodarené. Smile Drž sa, Dzuli! Smile  giving a hug

---

Čo sa týka mňa, prvé dva dni roka 2018 som mal vlastne príjemné. Vydarili sa. Uvítanie roka som mal, ako som spomínal, trochu plačlivé, ale bolo správne sa poriadne vyrevať a ešte to aj umocniť smutnými pesničkami v ušiach, lebo som dosť rýchlo narazil na emočné dno, takže som sa poriadne udrel a odrazil smerom k lepšej nálade. Dnešný utorok som bol v práci, celkovo ok, stresu bolo málo, až žiaden. Ráno sa mi konečne podarilo vstať v schopný čas, teda asi o 7:00, takže som sa nemusel nahánať a pekne v pokoji som sa hygienicky či inak pripravoval na odchod. Domov som prišiel asi o šiestej, robil som poriadky v zapisovaní bločkov z obchodov, lebo nejaký týždeň som si už nezapísal bločky do svojho excelu, kde si evidujem výdaje. A platí pravidlo, že každý minutý cent musí byť pekne v exceli zaevidovaný a zdôvodnený!  Hromžím Potom som sa venoval mailom, väčšinou spamy. Varil som si čaje do fliaš na zajtra. Telefonoval som asi 15 minút s mamou, že reku ako sa máme. Opral som jednu várku, zvesil staré, zavesil nové, prezliekol postelné prádlo. Na večeru som mal len zeleninu a jednu mandarinku, lebo som musel šetriť kilojouly, nakoľko by som inak prekročil limit, keďže som cez deň zas pojedol nejaké maškrty kolegýň.  very unhappy A to je asi všetko, to bol môj utorok. Vylámané zuby

Známku udeľujem stavu asi 1-.  Moon

Prajem Vám dobrú noc a ak to čítate až v stredu, tak prajem Vám príjemný a pokojný nový deň. Smile

S pozdravom
Matej
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Meretseger St 3 január 2018 - 14:35

Ahoj, Matej,
Tvoje slová ma veľmi povzbudili a som rada, že si mi venoval toľko riadkov textu Very Happy Začala som zas nahrávať TR gameplaye, lebo po TR2 a 5 idem dohrať trojku, takže tomu by som sa mohla venovať, hádam... Hlavne nie objednávaniu vecí, pretože už toho bolo dosť Rolling Eyes Neviem, či si vediem dobre, hoci si mi to pekne vypísal, nemám však zo seba taký pocit, ale ktovie...
Ono, momentálne sa dá, pretože je deň, uvidíme neskôr. No bojovať s tým bude omnoho prospešnejšie než len sedieť a po vzore všetkých hraničiarov sa ľutovať. Som moc happy, že som natrafila na toto fórum - na Teba, na vás všetkých tu -, pomáha mi to. A mám aspoň ekamarátov, ako sa vyjadril tuším Tuto Very Happy jumping
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 St 3 január 2018 - 20:21

Aj ja sa ti chcem poďakovať za pekné slová, aj keď dnes budem mať príspevok trochu negatívnejší. Bohužiaľ nie každý deň sa darí.

Ráno som vstával skôršie, aby som si mohol lepšie plniť povinností. Nálada je pomerne dobrá. Negatívne príznaky pociťoval som až večer, kedy to všetko vyvrcholilo. Mávam silné depresívne stavy, zvažujem či budem zajtra schopný ísť na stacionár. Skôr nie ako áno, čo v mojom prípade znamená jasné nie. S myšlienkami nemám tiež žiadny problém, na moje šťastie žijem takmer bezstresovým životom. Toho stresu je skutočne minimum, čo mi prospieva.

Už o ôsmej som behal po byte, aby som po raňajkách zamieril do posilovne. Potešilo ma, že nebolo tam až tak veľa ľudí, mohol som si dobre zacvičiť. Z cvičenia som mal pomerne radosť, aj keď jeden stroj som vynechal z kategórie ťažších, pretože v tomto prechodnom období nedisponujem veľmi fyzickom silou. Pri cvičení neboli nejaké problémy. Počas dňa som absolvoval niekoľko kratších prechádzok, ktoré mi zabrali 1,5 hodinu času, čo musím ohodnotiť kladne. Neskôr prišiel na rad hodinový šachový tréning, tentokrát nemám dobre správy, pristupoval som k nemu veľmi povrchne. Nepočítal som všetky odpovede súpera len som zhodnotil hlavnú variantu a koniec. Aj preto sa mi nepodarilo dosiahnuť stav vyššej koncentrácie, čo je zle, lebo by som mal trénovať šachy na maximum. Napriek tomu som napísal správne 6 diagramov z 10 (30 bodov z 50). Hoci úlohy boli už o niečo náročnejšie.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  sarah222 St 3 január 2018 - 20:57

Ahojte Smile dúfam že sa Vám darí čo najlepšie Smile ja sa stretávam s kamosmi každý deň behám po kavach kecam a v piatok idem na zapijanie slobody a licit kamosku Smile mam dva pracovné pohovory zatial a rysuje sa mi aj ten kozmetický kurz Smile vcera som mala rande dopadlo skvele a videla som sa aj s kamosom co sme sa rok a pol nevideli Smile bola som u nich doma a bolo skvele ! Držím Vam vsetkym palce ja bojujem ostošesť Smile držte sa !!!!! Vaša Sarah
sarah222
sarah222
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 102
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 29.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Stredne ťažká depresia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Valdoxan, arisspa, rivotril, zolpinox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Št 4 január 2018 - 12:56

Ejha sarah si šupa. Very Happy Nech ti to funguje aj naďalej..

Ahojte ľudkovia, ako sa máte? Zaspal som už o pol desiatej a spal som skoro do pol desiatej. Dnes sa mám celkom dobre, aj keď nálada je menej výraznejšia. Sú prítomné aj depresívne symptómy, ktoré nemajú na mňa dobrý účinok. Akosi sa nemám dnes ku ničomu, ako by tam bola nejaká neviditeľná sila, ktorá ma núti ísť do pasivity. Nevadí budem bojovať. Neviem čím to je, že vždy skoro týždeň pred injekciou mám takéto stavy. Čiže takýto stav nie je pre mňa novinku, stalo sa mi to už po štvrtýkrát.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  sarah222 Št 4 január 2018 - 14:48

Ludkovia vzali ma do prace !!!!!!!!!!!! A zajtra mam ešte jeden pohovor uvidím ktora je lepšia a od Nového roku makam Smile neskutočne sa teším !!!!!
sarah222
sarah222
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 102
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 29.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Stredne ťažká depresia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Valdoxan, arisspa, rivotril, zolpinox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Meretseger Št 4 január 2018 - 16:54

Ahojte,
včerajšok bol večer zlý, veľmi zlý, ale aspoň stále žijem, no v noci mi došli dva maily, že na Patreone mi začali platiť k tomu jednému, čo bol, ďalší dvaja ľudia, takže už takto zarábam pár desiatok dolárov. Náladu mi to vylepšilo a dnes sa vďaka tomu drží, uvidíme neskôr. Hrala som TR3, počúvala hudbu, spala, skoro nejedla a tak, ale ujde to. Ale je to záväzok, musím sa teraz v cosplayi moc snažiť Very Happy

A Sarah, gratulujem, to je suppa správa! it is perfect
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  dzuli08 Št 4 január 2018 - 18:16

Ahojte,
ja tak tradične neutrálne, už je to s náladou lepšie. Dnes som nebola v práci, nakoľko som mala kontrolu u doktorky a nestihla by som sa tak rýchlo otočiť do Nitry. Keby som mala zhodnotiť svoj stav tak poviem, že som celkom spokojná čo sa týka príznakov negatívnych či pozitívnych, to je tak ustálené (snáď). Ale sú tu iné veci čo ma trocha trápia a to je kvalita môjho žitia ako takého. Neviem, ale isto to pozná veľa ľudí, mám pocit, že len tak prežívam. Veľmi obdivujem ľudí, ktorí majú životné ciele a idú si za nimi...veľa cestujú, spoznávajú nové veci, krajiny,ľudí... Ja keď sa nad tým zamyslím asi ani žiadny nemám, ale tak možno by bol aj jeden, robiť to, čo ma baví čiže učiť. Ale v tom sa nejako nedarí momentálne, tak snáď svitne na lepšie časy. Ešte sa mi zdá ako keby som sa nejako zaizolovala do seba alebo čo, že stojím na mieste. Proste ja mám rada zmenu - veď som Blíženec - ale teraz to nejak stagnuje. No nič, aspoň si teda nafarbím vlasy, už sa mi to nepáči. a tak dalo by sa napísať aj viac,ale to možno inokedy.
Matej,veľmi pekne ďakujem za Tvoju reakciu, pohladilo ma to na duši...ty si skvelý človek a veľa si toho dokázal napriek všetkému a aj dokazuješ.....niekedy mám pocit, že si ešte lepší ako nejaký študovaný psychológ Wink bez tvojich príspevkov by toto fórum nemalo taký šmrnc.
Saraaaah, veľká gratulácia...dúfam, že sa ti bude v novej práci páčiť Smile a potom napíš určite viac čo ako

Tak moji drahí ekamaráti (páči sa mi to slovo-znie tak odborneTuto) prajem vám ešte pekný večer....držte sa community together
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 539
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 4 z 84 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 44 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore