Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 10

Strana 1 z 84 1, 2, 3 ... 42 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 Empty Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej Po 25 december 2017 - 6:06

Drahí priatelia,

Téma "Ako sa dnes máš? 9" bola nasýtený tisíckou príspevkov, čo vytvára tradičnú príležitosť, ako je už zvykom na schizofóre, prehupnúť sa do vyššieho levelu tejto témy. Môžeme tak spoločne otvoriť tento raz už jubilejnú, desiatu tému "Ako sa dnes máš". Smile

Verím, že ďalšia tisícka v novej téme bude stavať na jej predošlých úspechoch a že nám bude vhodným a inšpiratívnym priestorom pre zverovanie sa so svojou každodennosťou, problémami, ale aj celkovo s akýmikoľvek skúsenosťami a názormi. Super!

Držme sa, kamaráti! alien Cheers1 Sun 1

Ako sa dnes máš? 10 Ako_sa10

Sun 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  sarah222 Po 25 december 2017 - 7:33

Dobre ránko priatelia Smile vyspaní ??? Ja už od rana ficim včerajšok dopadol skvele mam aj krásnu fotku s naj priatelom ale neviem ako sa to tu pridáva Very Happy dnes klasika oddych a Kimi dakujem no polovičku ešte nemám je to len taká známosť Smile a darčekov kopec ako správnej fajciarke mi kupili dve voňavky a dostala som nádhernú kabelku ! Bola som aj u rodinky kamoš a a boli zo mňa nadšení ja môžem povedať že som veľmi spokojná a aj keď emócie nie su silne je skvelé čo sa okolo mňa deje !!!! Majte všetci pohodovy dnik Smile Vaša Sarah
sarah222
sarah222
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 102
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 29.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Stredne ťažká depresia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Valdoxan, arisspa, rivotril, zolpinox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Po 25 december 2017 - 11:30

Ahojte,
spánok bol uspokojivý, spal som nejakých 10 hodín a teší ma, že spím kvalitne. V posledných dňoch sa borím nechuťov do činností. Pred ako aj cez vianoce som pomerne zlenivel a začína to presahovať zdravú mieru. Musím sa vrátiť ku zabehnutému systému, aký som mal predtým. Myšlienky sa týkali štedrovečernej večere a tej sviatočnej atmosféry. Milujem tu atmosféru vianoc, mne osobne nejde až tak o darčeky ako o to, že môžeme byť všetci spolu. Dostal som len voňavku a nové čižmy som s tým spokojný. Hlavne tie čižmy sa budú mne hodiť.

S činnosťami ako som písal je pomerne bieda. Praktizujem len krátkodobejšie prechádzky na čerstvom vzduchu. Veľa času trávim prípravou blogu, netušil som, že bude to taký žrút času. Hlavne keď treba pripraviť testy na kognitívny tréning pre ľudí, čo majú záujem sa vzdelávať. Prípravou tých testov som sa dosť veľa naučil a osviežil si pamäť. Chcem sa začať venovať práve tým vzdelávacím činnosťam, nejako sa dokopať, aby som prešiel matematiku, dejepis možno aj fyziku.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  regina Po 25 december 2017 - 17:14

Zdravím, spolubojovníci,

dnešný deň sme s mužom začali dvojhodinovou prechádzkou, pretože vonku bolo tak krásne slnečno, že sa vnútri nedalo vydržať. Po návrate z prechádzky nás doma čakali naši mladí /ťažko ich nazvať deťmi, keď sú už dávno dospelí/. Kým sme sa my prechádzali oni poskladali najväčší darček spod stromčeka, ktorý bol adresovaný mne - stacionárny bicykel. Pravdupovediac včera to bol šok, keď som ho rozbalila. Hlavne preto, že mám zlé skúsenosti s podobným náradím v tom zmysle, že zostáva to väčšinou nevyužité. Popravde som sprvu rozmýšľala ako im šetrne povedať: "Radšej ho vráťte, kým sa dá..." Nepovedala som a dnes, keď mi ho predstavili v plnej kráse, bola som doslova nadšená, že to nie je obyčajný stacionárny bicykel, ale že si na ňom viem nastaviť rôzne programy. Hneď som po vychádzke naň vysadla a odkrútila 30 minútový program na chudnutie. Nebolo to nič, čo by som ťažko zvládala. Nakoniec sa teda z tohto darčeku teším hádam najviac. Verím, že mi to bude nápomocné pri mojej snahe zhodiť nejakú - tú nadváhu a byť v lepšej kondícii.
Poobede sme šli s mužom pozrieť svokru do penzionu. Zaniesli sme jej vianočný darček a bola som rada, že sa mu aj potešila.
Možno to vyznieva, že u nás sú Vianoce hlavne o darčekoch, no nie je to tak.
Vianoce u nás začínajú o deň skôr oslavami synových narodenín 23. decembra. Takže tých príprav a povinností v kuchyni mám o niečo viac a som už skutočne rada, keď zasadneme k vianočnému stolu a všetky prípravy sa ukončia. Milujem tú atmosféru vianočnej večere a práve som tento rok navrhovala, že keďže sme už všetci doma dospelý, pod stromčekom by mohli byť už len drobné symbolické darčeky.
Vianoce si teda užívam sviatočne a mám z nich fajn pocit. Cítim sa takmer ako zdravá.

Majte aj vy, pohodové sviatky!
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 291
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Meretseger Po 25 december 2017 - 17:16

Ahojte,
včerajšok dopadol veľmi dobre, len som potom 3/4 noci nespala. Dostala som fajn veci, beztak som si predtým naobjednávala milión zásielok, takže je dobré, že keď už niečo chcem, môžem si to sama kúpiť. Každopádne bolo fajn, zvítala som sa doma s našimi mačkami a teraz zas trčím u starkej, kde strážim psa Very Happy No a čakám na fotky z ateliéru, fotografka mi vravela, že počas Štedrého dňa a 1.-2. sviatku vianočného nebude robiť nič, len oddychovať, ale do Silvestra by mali byť.
Po psychickej stránke celkom v pohode, po somatickej tie glykémie zas neboli až tak beznádejné, len je otázne, ako budem spať, ale začala som zas užívať Trittico, ktoré som si včera zabudla, tak snáď...
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej Po 25 december 2017 - 18:54

Ahoj priatelia.  Vitaj

Vianoce u mňa prebiehajú zhruba dobre. Štedrovečerná hostina dopadla ok, všetko chutilo, nikto sa nezadrhol. Smile Darčeky boli pekné, milé, skôr dominovali drobnosti, prípadne cenná zarámovaná rodinná fotografia z bratovej svadby. Nechýbalo ani tradičné pyžamo, ponožky, sprchový gél, ktoré mi poslúžia veľmi prakticky. Moje darčeky sa obdarovaným zhruba páčili...  Shocked Fotografiu som si vycapil na nábytok v bytíku a rozhodol som sa, že si povytláčam nejaké dobré a kvalitné spomienkové fotografie z okruhu rodiny, dám zarámovať a vytvorím si tu na nábytku taký fajn priestor pre prezentovanie rodinných fotografií najbližších ľudí. Už mám plán nejakých 6 ďalších fotiek, ktoré by som tu chcel mať, mám tu na to akurátnu poličku. Takže mi Vianoce odštartovali aj zaujímavú tradíciu. Smile

Dnes som vstával skoro ráno, ale potom som cez deň ešte viackrát spal a vôbec nie krátko. Sleep Riady som ešte neumyl. Ale opral som tri várky, všetko sa pekne už suší. Zajtra chcem ďalšie dve. Cez deň som trochu čumel na telkáč, prevažne na dokumentárne seriály. A počúval veľa hudby, rádio. Tiež som si počas prania čítal motivačnú knižku.

Celkovo som strávil deň pasívne a myslím si, že vzhľadom na hektá spánku, ktoré som si cez deň doprial, tak sa mi nebude v noci žiadať spať. indifferent

Známka asi 2. I love you

So srdečným pozdravom
Matej
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Tuto Ut 26 december 2017 - 0:21

Ahojte píšuci aj čítajúci, teda kamarátky a kamaráti!
Mám rád tento vianočný čas, a zdá sa mi, že aj ľudia sú akýsi príjemnejší a rozhodne nie skúpy na slovo. Priznám sa, že ani sám neviem, koľko krát som tieto dni vyslovil formulku "Šťastné a veselé!". Týkalo sa to najmä susedov, keďže som viackrát pofajčieval pred vchodom a zdalo sa mi, že na mňa ani za moju činnosť nepozerajú krivými pohľadmi. Cítim celkovo takú "lásku" v očiach snáď mňa aj každého človeka, čo sa s ním zdravím. Opadlo v týchto dňoch také "šalenie" po nákupoch a hľadania dobrej ceny v obchodoch. Mám pocit, že Vianoce sú taký top všetkých sviatkov čo tu máme. Radosť v týchto dňoch nie je zrazu o komercii, ale aj o empatii, a to nielen v kruhu najbližších. Aura Vianoc sa šíri navôkol.

Vianoce 2017, teda Štedrý deň a 1. sviatok vianočný, som prežil najmä doma s blízkymi a dnes sme mali príjemnú návštevu. Navečer Štedrého dňa bola viacchodová večera, a to hlavne zásluhou mamy a mierne aj s výpomocou otca a aj mňa. Neskôr po nej sme aj našli pár pekných balíčkov pod ozdobeným stromčekom a mám dojem, že sme boli celkom spokojní tomu, čo nám bolo nadelené. V TV bežala "Popoluška" a "Sám doma v New York-u". Uvedomoval som si, že aké je výborné, že mám stále oboch rodičov, a že na mňa aj touto formou mysleli. Na druhý deň som skutočne veľa naspal, ale aspoň som sa zbytočne neplietol v kuchyni. Prišla k nám návšteva, teda bratranec s rodinkou. Keby som neodbiehal na cigaretu, dal by som tomu všetkému jednotku s plusom, ako to býva v našom fóre zvykom ohľadom Matejovej stupnice. Zdravotne-psychicky sa cítim priam prekvapivo dobre, hoci vždy môže byť aj lepšie. V tomto ma skutočne teší, že symptómy týkajúce sa F25, boli v úzadí a mohol som si tak užiť Štedrý deň s našimi a následne aj návštevu.

Kamarátky a kamaráti, prajem vám čo najkrajší čas a aby ste si užili tieto dni v pohode a zdraví.
S pozdravom Tuto
santa santa santa

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Ut 26 december 2017 - 15:11

Ahojte kamaráti,
dnešok môžem hodnotiť relatívne kladne. Nálada je v poriadku, z čoho mám radosť. Verím, že si tú náladu zachovám, čo najdlhšie. Negatívne príznaky nie sú žiadne, čo súvisí pravdepodobne s tým, že som vyspával až do desiatej. Myšlienky nie sú žiadne, čo je dobre. Páči sa mi ten koncept, keď nenapádavajú mi žiadne blbosti a venujem sa len podstatnejším veciam. Tie menej podstatné vypúšťam.

Čo sa týka aktivít tak neurobil som toho veľa. Zháňal som na internete nejaké testy z matematiky na prijímacie skúšky na gymnázia, aby som si trochu popočítal. Bohužiaľ nebol som veľmi v tejto oblasti veľmi úspešný. Tie testy, čo dávajú teraz na prijímačkách tak sú až príliš ľahké pre mňa. Kedysi to bolo pri prijímačkách o dosť ťažšie. Škoda, že som zašantročil niekde testovú knižku na prijímacie pohovory z matematiky a je dlhodobo nezvestná. Chcel som skúsiť internet, ale veľmi nenadchol. Poobede som si zašiel na menšiu prechádzku okolo neďalekého jazera. Inak nič také špeciálne som nerobil.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Meretseger Ut 26 december 2017 - 18:08

Ahojte,
dnešok je, zdá sa, celkom okej. Doteraz som sa štvala s WordPress(.org) blogom, zas ma to tam začína iritovať, ale napokon som všetko zvládla k svojej spokojnosti, viac-menej. Inak som ani nebola vonku, ani nič, nechcelo sa mi nasledovať brata so psom... Spánok bol okej, ale beztak som popoludní toho dosť naspala, nejaká som lenivá (akoby to bola novinka...). Napísala som pár riadkov rukopisu a teraz plánujem ísť hrať TR2. Fotky ešte nie sú, zajtra, ak stále nebudú, hádam napíšem fotografke, že čo a ako.
Po psychickej stránke OK, po somatickej vcelku tiež, glyčky ujdú. Ale po x mesiacoch sa v januári budem musieť objednať na diabetológiu, však sa míňajú, a okrem toho, po niekoľkých mesiacoch ignorácie glykémií treba skontrolovať obličky, etc., ako na tom sú, chúdence Embarassed
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Danka37 Ut 26 december 2017 - 20:15

Ahojte, tu danka. Vianoce sú u nás ako normálne dni,nijak spolu nekomunikujeme,mama mám dojem chlasce a je apatická,boli vianoce predtym, tak ze jej sa nechcelo k vianocnej veceri tak bolo ze z piatich clenov jedli spolu dvaja,ja som bola v praci, dvaja clenovia rodiny vianoce ignoruju a mam dojem ze cely svoj zivot. Citim sa ignorovana psychiatrickou,mam dojem ze mi nijako nepomaha. Inak sa citim stale stiesnene a uzkostne a osamotene a oklamane ale aj non stop unavene. Velmi ma bavi citat prispevky clenov fora,pozdravujem vsetkych kimiho,meret,mateja,tomitosa,antifajnyho,reginu sarah a ostatnych ahojte.
Danka37
Danka37
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 18
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 12.12.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  rene007 St 27 december 2017 - 15:21

Ahojte vsetci! ako sviatkujete? Ja osamotene a pomaly. Sad
rene007
rene007
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 79
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 31.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  regina St 27 december 2017 - 15:55

U nas je stale dosť rušno teraz. Okrem manžela mám doma i syna (20) a dceru(27) so zaťom(29). Okrem toho k nám skoro denne chodia dalsí mladí ludia, s ktorými sa po veceroch hráme spoločenské hry. Keď že treba i navariť a umývať riad, po tieto dni sa určite nenudím. Aj dnes som sa až teraz dostala z kuchyne.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 291
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 84 1, 2, 3 ... 42 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore