Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 9

Strana 24 z 85 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 54 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Pi 2 jún 2017 - 21:42

Ahoj Matej!
Chcem teraz z iného súdka, teda ešte o relaxe a štúdiu. Okrem toho si teda myslím, že by si sa mal hlavne odmeniť za výborý výkon, ktorý si podal. Určite si aspoň tento víkend vyber oddych a rozhodne si to žiadnym spôsobom nevytýkaj. Tie návštevy nerieš a buď na seba v tomto dobrý. Pokiaľ môžeš pozdrav a prehoď pár formalít, potom sa trebárs ospravedlň a bež si robiť svoje záležitosti ako Ti vyhovuje.

.............

Ahoj Mischelll!
Dúfam, že víkend si absolvuj už v zdravotnom kľude. Som rád, že aj naďalej sa venuješ cvičeniu aj strave, verím, že to na Tvoje fungovanie bude mať čo najlepší vplyv. Teším sa s Tebou ak angína bude už definitívna preč.

.............

Ahojte!
Piatky máme viacerí radi. Teraz sa pripájam aj ja. Aby som to dajako nezahmlieval, pracujem vo výrobe miestneho podniku, zatiaľ sa školím. Trochu ma trápi akási ohlúpenosť, ktorá spôsobuje, že v skupine na tréning patrím medzi pomalých a nie príliš presných. Dosť ma to trápi, ale bojujem a chcem tam zostať. Sú pomerne ľudský ku mne a aj vedia moju diagnózu, koniec koncov za osem hodín nevidno, že by to bolo inak. Veľmi sa snažím a dúfam v lepší psychický stav do budúcna. Trochu mám obavy o duševné zdravie.

Inak sa v podstate nič zvláštne neudialo. Aby som sa rozptýlil išiel som na záhradu a hlavne aj zmeniť vzduch. Práce so senom a trávami sú v plnom prúde, tak stále čosi je.

Držte sa kamaráti a kamarátky... a napíšte!
S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej So 3 jún 2017 - 9:35

Mischelll, prajem Ti skoré uzdravenie. Aj mňa teraz schytil značný kašeľ a dosť ma dusieva. Viem si to teda aspoň čiastočne predstaviť to Tvoje, hoci ja nemám teplotu. Želám Ti, aby si si cez víkend dobre vydýchla a nech je nový týždeň už zdravší, lepší a krásny. Smile Drž sa! giving a hug

Ahoj Tuto. Som priam nadšený, že sa Ti podarilo, priateľu, zamestnať. Iste, máš to teraz ťažké, oťukávaš sa v školeniach a tréningu, pričom hlavnou skúškou pre Teba je, že či sa tie osmičky podaria z hľadiska zdravia. V tomto vedz, že Ti veľmi silno držím palce. Fakt Ti prajem, aby Ti to vyšlo. giving a hug Nech Ťa čiastočne motivuje vzácnosť a následne intenzívne prežívanie voľného času a určite aj peniažky, ktoré dosť potešia a majú moc navýšiť životný štandard. Smile Zostávam v myšlienkach s Tebou, drž sa! A pekný vííííííkend. it is perfect winking  

***

Ahojte. winking

Včerajšok mi dopadol celkom dobre. V práci celkom ok, večer na návšteve som bol síce najtichší člen návštevy, ale dá sa povedať, že sa mi tam páčilo a že nemusím ľutovať. Z 95% rozprávali ostatní, pričom ja som "intenzívne" počúval, prikyvoval a hlavne jedol z ponúknutých maškŕt. Very Happy Celkovo mám z tej návštevy silné a najmä pozitívne dojmy, takže som rád. Wink Dnes pôjdem trochu upratovať, zametať, ale zatiaľ ešte odpočívam. Popíjam kávičku a skúsiť idem nejakú hru. Smile typing Idem v duchu Tutovej rady, že si spraviť voľný víkend. Smile

Stavu dávam známku asi 1-. Mínusko, hm, asi už tradične kvôli zašpinenému svedomiu. Inak nebyť zla v mojom srdci, tak by som dal aj 1. jocolor Psychiatricky teď nič významného, všetko po starom, všetko sa nejak nesie v akomsi kompenzovanom stave, lieky mi fungujú, papám ich. Hoci uvažujem o vysadení Spitominu, lebo mu nerozumiem, ale zatiaľ som sa k tomu neodhodlal, jem všetko predpísané. Nejakú otupenosť, defekt kognitívnych schopností alebo výraznejšiu spavosť nepociťujem, takže zdá sa, že mi tie lieky skôr prospievajú, než by ma mali obmedzovať. Preto som skôr naklonený ich vo svojom konkrétnom prípade hodnotiť kladne. indifferent

Želám všetko dobré, priatelia! Smile
S úctou
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 24 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Ne 4 jún 2017 - 0:27

Ahoj Matej!
Vážim si a ďakujem za Tvoje slová venované mojej osobe. Jednoducho sa riadim radou jedného internetového kamaráta, ktorý mal preslov a spomínal, čo sa deje na výsluchoch zatknutia vojaka v cudzine. Že aké finty... Jedno tam bolo zaujímavé: "Když vám vyšetrovatěl vrazí facku tak sa hned neposertě" Keď mi je ťažko spomeniem si na jeho video a o čosi mi je lepšie.

Matej, je len dobre, aby si si víkend urobil relaxačný, nech je Ti dobre a si v pohode. Iste nám napíš ako Ti bolo fajn počas nedele a či a koľko si vydržal "leňošiť" či relaxovať. A ako som napísal minule: Bez výčitiek.

Prajem Ti pekný deň.

..............

Ahojte!
Teraz to tu mám akési zvláštne. Mrzí ma Zello, v podstate som tam 50minút bol sám s Mischelll. Netuším či sa mám rozčulovať, alebo byť nešťastný, ale na Zello chodí menej ľudí. Týmto vás aj všetkých pozývam, či už stredu o 20:00, alebo sobotu o 20:00. Návody sú v sekcii Zello dialógy nižšie. Veľmi sa na vás tešíme.

Spánkovo som si prispal, ale padlo mi to vhod. Popoludni som najmä robil so seno, na záhrade, ale aj porelaxoval po robote pri pohári malinovky. Začína sa sezóna jahôd, tak som pár aj ochutnal. Sused mal čerešne a kázal aby som si obral...

Zdravotne pociťujem "hlasy", vzťahovačnosť je otázna. Na únavu naskočila ohlúpenosť, čo mi nepridá ani na nálade ani na pracovnom výkone.

Držte sa kamaráti/tky nebojte sa bojovať:

"Co je dneska za den?" zeptalo se prasátko.
"Dnes je dnešek!" odpověděl Pu.
"Jé múj oblíbený den ." odpovědělo prasátko.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  CHINAMAN Ne 4 jún 2017 - 19:53

Ahojte bojovníci, dlho som neprispel do tejto témy, napriek tomu pravidelne sledujem a čítam vaše príspevky. Je všeličo čo ma trápi a ťaží na srdci. Vždy, keď sa zamyslím do minulosti vidím len nepekné okamihy, užieram sa a zarážam sa. Mal som nedávno obdobie kedy som nedvíhal telefón nikomu a chcel som byť sám, ale nejde to. Dá sa povedať, že mi volali dvaja ľudia a to môj strýko a kamarát z nemocnice. Ťažko sa mi vysvetľuje takéto konanie. Blíži sa obdobie kedy mi končí pn-ka a musím ísť alebo dať výpoveď v práci. Som však rozhodnutý pre výpoveď, 12-tky si neviem predstaviť a vôbec fungovanie tam. Čo robím doma? Starám sa o ovce, pomáham v domácnosti, jazdím na bicykli, pozerám tv, chodím venčiť psa, predávam komponenty na bike atď. Naďalej mi vynecháva pamäť-neviem čo bolo 2dni dozadu, neviem čím to je.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Po 5 jún 2017 - 14:15

Ahoj CHINAMAN!

Rozhodne nemám právo Ti radiť, alebo podobne. Možno ani sám nebudeš vedieť ako a primeraná práca sa Ti znenadania naskytne. Dvanástky sú silná káva aj pre zdravých a odolných. Drž sa!

....................

Ahojte všetci!
Tak dnes bol neslávny deň. Začalo to spánkom, keď som zaspal neskôr a skoro som vstával do práce. Počas školenia resp. tréningu mi bolo jasne naznačené, že inú prácu ako to, čo robíme na tréningu jednoducho nemajú. Kým som robil ešte len prvú súčiastku, ostatní končili už tretiu. Nešlo mi to, chveli sa mi ruky, bol som nedospaný, nervózny, že mi to ani nejde, unavený z noci... Jednoducho som túto prácu ukončil výpoveďou. Na povzbudenie mi povedali "Nie ste prvý ani posledný". Tak sa skončila moja momentálna snaha pracovať. Verím, že nabudúce to bude o čosi lepšie.


Pekný deň vám praje Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  CHINAMAN Po 5 jún 2017 - 22:09

Ahojte kamoši, dnes som mal celkom dobrý deň a to aj pretože sa mi podarilo predať cestný bicykel. Ráno som bol u obvodného na kotrole keďže som na pn-ke a aj po lieky. Doma som v celku nič neporobil. Bol som pozrieť ovce na chalupe a to je asi tak všetko. Teraz som si spomenul ešte na čistenie bicykla, kde som strávil cca pol hoďku. Naďalej ma trápia úzkosti no chcem ich prekonať bez tabletiek.

Tuto ďakujem za potešujúce riadky, nech aj Ty si nájdeš prácu pre teba prospešnú.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Po 5 jún 2017 - 22:10

To nič, Tuto, nerob si žiadne výčitky alebo smútky. Si veľmi statočný, že si sa vôbec do toho dal, považujem Ťa naďalej úprimne za bojovníka, ktorý veci naozaj nemá ľahké, a predsa kráčaš. Aj toto bol nový krok a zajtra bude zas iný krok. Cestičky sa rozvetvujú, zisťuješ kadiaľ kráčať a kadiaľ nie, kráčanie pokračuje, pričom cieľom zostáva samotná cesta - samotné kráčanie je zmyslom. A v tom si naozaj dobrý, dá sa povedať aktívny, nevzdávaš sa, nikdy nezastavuješ. Preto hlavu hore smelo k novým zajtrajškom, kde na Teba, verím, čaká všeličo dobré, a to určite aj v pracovnej oblasti. Držím Ti palce, si super človek. giving a hug Všetko dobré, prajem Ti pokojnú noc a vydarený utorok. Zostávam fandiť. dancing

Super!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 24 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Po 5 jún 2017 - 23:04

Chinaman, ahoj. Považujem za super, že sa snažíš napriek všetkému prekonať úzkosti bez tabletiek. Nie že by som bol nejak proti anxiolytikám, ale Tvoj postup je hoden pochvaly už len z princípu. Smile Súhlasím s Tutom, že robiť na tie dvanástky by bolo dosť náročné, pričom ideálna by bola možno pre Teba nejaká štvorhodinovka, alebo možno aj viac. Tá sa ťažšie zháňa, no možno by sa dal kombinovať ID s brigádami. Starostlivosť o ovce sa Ti možno zdá ako bežná vec, neviem... mne osobne ako mestskému panelákovému decku to príde výsostne zaujímavé a obdivuhodné. Ani neviem, či som niekedy videl živú ovcu na vlastné oči, asi nie. Very Happy Drahý kamoš, máš moje teda sympatie, prajem Ti do ďalších dní všetko dobré, drž sa, nech sa Ti darí. Super!

***

Ahojte, kamaráti. winking

Dnešok celkom sa dal. V práci ok, stravovanie nevyšlo, pojedol som hektá maškŕt, no ale vynechal som komplet večeru, takže výsledne som nepresiahol ani 9500 kJ... napriek mnohému sladkému som nepresiahol ani sacharidy. Vzťahy boli dnes dobré. Náladu som mal zhruba dobrú, zažil som aj spavosť, na čo mi zabral kofeín 200+100 mg, pričom som popíjal nízkokalorickú limonádu, ktorá obsahuje benzoan sodný. Ten som začal piť pomerne úmyselne, lebo jasne cítim z neho to, o čom hovoria štúdie - a síce nábeh na hyperaktivitu, ktorú stvárňujem do podoby zlepšených vôľových schopností, trysk myšlienok, korigovateľný nepokoj, ktorý premieňam na "rozbehnutosť" v činnosti, odstraňovanie pocitov prázdnoty a mínusových príznakov.

Samozrejme si dávam pozor, aby v nápoji nebol vitamín C (resp. kyselina askorbová), lebo s ním toto éčko pri určitej teplote (obzvlášť na slnečnom svetle) tvorí benzén, ktorý je rakovinotvorný (špecificky leukémia). Ale ani pitie tohto éčka aj bez vitamínu C nie je úplne bezpečné, lebo z dlhodobého hľadiska koreluje s rozvojom Parkinsona. Shocked Na tú hyperaktivitu upozorňujú aj na etikete mimochodom, benzoan je nebezpečný najmä pre deti, kde súvisí s ADHD, a to obzvlášť v kombinácii s niektorými farbivami. Dospelí však môžu daný tlak k aktivite a mysleniu využiť skôr kladne a sústrediť do produktivity. A schizofrenici si ním môžu doplnkovo k liekom spolukompenzovať mínusové stavy. Smile Zatiaľ teda kráčam touto cestou, resp. ňou už kráčam roky, len som to takto v teórii nemal uchopené.  Embarassed

Dňu dávam známku 2+. Druhé miesto

Srdečne všetkých pozdravujem. Vitaj
matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 24 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Ut 6 jún 2017 - 19:08

Ahoj CHINAMAN!
Myslím si, že je dobre, keď skúšaš a aj riešiš úzkostné stavy bez anoxylík. Na druhej strane by som si ich radšej nosil aj pri sebe, aby v prípade, že to už bude príliš vystupňované, mohol užiť a predísť najhorším pocitom.

................

Ahoj Matej!
Ono s tou prácou bolo vlastne aj tak, že už rok som nebol zamestnaný a predsa tie pracovné návyky... Na druhej strane bolo dosť fajn, že som neodišiel z dôvodu choroby a jej prejavov poprípade zásadnejších a podstatnejších dôvodov. Jednoducho mi pracovné činnosti nesadli po výkonnostnej stránke. Na druhej strane za tú chvíľu zamestnania som bol v pohode v kolektíve, nemal som žiadne nezhody vlastne kolektív bol super, aj šéfka bola viac ako OK, teda aj tom sa to dalo. Plusom bolo aj to, že som sa dosť dobre adaptoval na pracovné prostredie, v tomto problém nebol žiadny. Môžem teda len zopakovať, že problém bol najmä v mojej rýchlosti a presnosti výroby, jednoducho na tento typ práce nemám extra vlohy.

Matej, napadá ma, či by si dajme tomu nevyskúšal nejaké čaje, bylinky ako alternatívu pre chemicky upravované nápoje. Už tu také témy o alternatívach boli a inak sa mi zdá, že na mňa bylinky málo účinkujú. Možno je to aj problém silnej medikácie... Každopádne Ti budem držať palce, aby si bol čo najviac fit, keď Ti pomáha b. sodný, aby okolo neho bolo všetko v pohode a Ty si mal len také účinky ako potrebuješ.

Držím palce všetkým a mnoho zdaru! Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  CHINAMAN Ut 6 jún 2017 - 19:36

Ahojte vsetci, dnes sme konecne zohnali nakladme auto a boli na odrezky dreva ktore sme doviezli na dvor. Som rad, ze som teda aspom trosku prilozil ruku k dielu. Inak oddychujem a pozeram net. Zajtra mi maju dorazit kompose na bike tak sa tesim. Rozmyslam aj nad pracou vlastne vypovedou ci mu ju schvali sefstvo alebo budem musiet tahat vypovednu lehotu. Mam moznost zamestnat sa na brigadu 8-ciek a celkom sa mi to pozdava. Uzkosti boli aj dnes ale dali sa prezit bez tabletky.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej St 7 jún 2017 - 20:08

Ahoj Tuto. Asi by som aj skúsil bylinky a čaje... teraz som trochu zmenil opäť raz rétoriku, čo zhŕňam v sekcii o Liečbe. Podľa toho, čo tam píšem, zháňam tryptofán a tyrozín ako doplnky výživy, zatiaľ som nezohnal - ešte zajtra mám na pláne obehnúť niekoľko lekární, potom by som siahol k objednávke cez nejaký slovenský ehop, najlepšie značkový lekárenský oficiálny. Benzoan teď obmedzujem, ale je to ťažké bez neho. Už aj dnes to bolo cítiť. very sad3 Som inak rád, že sa Ti v práci vlastne darilo, je to cenná skúsenosť, ktorá Ťa zase posunula v živote. Istotne môžeš rátať s mojou podporou aj do ďalších Tvojich snáh, ale aj vo všeobecnosti Ti prajem do nových dní len všetko dobré. Drž sa, Tuto. Super!

Ahoj Chinaman. Myslím, že Ti výpovednú nedajú. Po dlhšej péenke to budú skôr aj oni chcieť ukončiť čím skôr, si myslím. Každopádne želám Ti do Tvojich nových šancí sa zamestnať mnoho úspechov, nech sa Ti všestranne darí, Chinaman. Drž sa. Super!

***

Ahojte. Poklona

Dnes bol trochu ťažší deň, vzťahy boli komplikované. Nezohrával som v nich nejak zvlášť poprednú úlohu, skôr to bola záležitosť kolektívu. Aj tak ma z toho opantával minimálne na 2 hodiny smútok, mĺkvoty... Ťažko sa mi spracúvajú moje negatívne emócie, ale dal som si také urgentné predsavzatie s okamžitou platnosťou na sebe začať pracovať a zlepšiť sa - aby som svoje emócie ovládal, spracúval, aby na mňa negatívne situácie a rozhovory nemali nejaký extra dopad. Sú ľudia, ktorí dokážu bez problémov filtrovať, takže dá sa to. Chcem sa tomu programovo naučiť aj ja. Vytrénovať sa, aby ma jedného dňa už nič len tak ľahko nerozhádzalo alebo sa ma len tak ľahko niečo nedotklo. To by bolo super, ak by sa to podarilo. Verím si, že sa  to dá, že je to aj u mňa možné. Idem do toho, ba už som v tom. Skúmavý

Po pracovnej stránke celkom fajn. Vzhľadom na psychicky náročné situácie som nešiel už nakupovať tričká do mesta po práci. Včera som bol, kúpil som jedno šikovné za 11,90 eur. Ešte potrebujem šatník doplniť o 3-4 ďalšie kúsky, tak keď budú lepšie dni, tak skočím. To treba mať náladu si to v kabínkach trpezlivo skúšať... Večer som trávil rozprávaním sa s rodičmi, potom som surfoval po nete a teď som na fóre... rozhliadam sa, do čoho sa dnes ešte pustím, alebo či už pôjdem aj spať. Zírám

Rozhodol som sa, že na promócie predsa len pôjdem. Začínajú 9:30 a o 12tej by som už rád išiel do práce, vezmem si dovču len na doobedie. Uvidím, ako sa to vyvinie, fotograf a kameraman je zajednaný univerzitou, takže dokumentáciu si môžem potom kúpiť. Taláre naša škola nemá, takže budem promovaný len klasicky v obleku. Ktovie, aké bude počasie... Sun 1 Rodičia uvažujú o nejakom posedení pri slávnostnom obede, ale bránim sa tomu, aj preto si tam tvorím výhovorku, že reku pôjdem na obed už do roboty. Možno ma presvedčia, zatiaľ som sa ledva rozhodol, že vôbec na ceremóniu prídem. Záchod

Celkovo deň hodnotím na 2. Očko

Majte sa pekne, priatelia, ďakujem za prečítanie. Ďakujem
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 24 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  helena25 Št 8 jún 2017 - 15:19

Ahojte priatelia...
No..ja som rada, že Vám môžem dnes napísať, resp. že som ešte tu. Za to, čo sa mi stalo za posledné dni je zázrak, že som vôbec ,,živá,, po každej stránke. Totiž, pred asi 5 dňami som mala kinflikt s našim susedom, keďže žijeme v spol.dvore a prekážalo mu, že deti chodia ,,viac na jeho stranu,, hrať sa, ako na našu. A nakoniec vynadal našej š-ročnej dcére za to, že hodila do smetiaka mierne poškodenú hračku svojej vnučky , kedže malinká naša sa tak naučila, že čo je zlomené,poškodené ide do koša, ale neuvedomil sa na jej vek, že táto hračka nie je úplne zlomená a k ničomu, tak ju vyhodila. Sused na to reagoval zvýšeným hlasom a kázaním, ako je naša dcéra zlá, nevychovaná a neviem čo, že urobí na dvore hranice, alebo čiary a deťom zakáže prejsť za čiaru ( čo už samo o sebe znie choro), tak som mu len povedala svoje, že sa mýli a preháňa. To bolo všetko. Ale po tej hádke s sním, ako ma vytočil, že takto útočil na moje dieťa som nemohla spať. 3 noci, až na jednu, kedy mi Tuto poradil čo mu pomáha pri spánku, pár rád som sa chytila a 4 hod.som si pospala, totuo cesto dakujem TUTO Smile Ale dalšia noc bola zas zlá. A čo sa stalo nasledujúci deň. No, prišla dcéra suseda s jeho vnučkou, jej dcérou a naschvál volala deti hrať sa na ich stranu(neznášam to pomenovanie), spolu s jej dcérou. Sused sa usmieval od ucha k uchu, lebo vedel, že na druhý deň, ked jeho rodina nebude prítomnná bude urážať a vykrikovať, ako sme sa ,,včera,, hrali na jeho dvore, kedže on je kráľ na tomto dvore, ked sme tu len ja a on. A mňa sa v tej chvíli zmocnil akýsi extrémny pocit, ochrániť sa, ale hlavne dcéru od týchto nezmyselných útokov z jeho strany a nahlas som mu povedala, že je sebecký pokrytec, ktorý si problém s vlastným pozmkom kompenzuje na malých deťoch. On začal svoje posmešky a jeho vnučka na to: Beta je zlá, lebo hádže hračky do koša. A vo mne tisíc hrmených, jednoducho som nezvládla situáciu a vulgárne som mu pred všetkými a žiaľ aj pred deťmi vynadala. Vulgárne myslím, extrémne vulgárne, tak ako snád nehrešia ani petržalskí feťáci, jednoducho asi 50 druhov vulgarizmov najhrubšieho zrna. Nepoznala som sa, to bol extrém, občas mi niečo samej doma vyletí z úst, kedy poviem nejakú nadávku na nejakú vec, mimo detí, ale toto bolo niečo, čo som nepoznala. Oni potom stíchli a tvárili sa, že nič. Ja som sa celá triasla, plakala som, bola som úplne na dne, celú noc som len plakala aj fyzicky mi bolo na nič: zvracala som, mala som vysoké teploty. Ráno som akosi docupkala na stacionár a myslela som, že ma hodia do špitála, ako v tej chvíli som myslela, že nič mi nepomôže len nemocnica. Na stacíku som stretla môjho stacíkového lekára a terapeuta, Tuto bude ho poznať, doktor D. Ral. , ten ma vzal do ambul. a tam ma vyše hodiny počúval. A napokon hovoril on. Povzbudil ma, podporil, vraj sa nemám cítiť vinná, že šlo o moju obrannnú reakciu, lebo mám diagnostikovanú aj postraumatickú str.poruchu a situácia s ním mi pripomenula moje detstvo, ked som raz takto tiež niečo urobila s hračkou, lenže mňa za to matka zbila do krvi a zamkla v pivnici a moje podvedomie túo skúsenosť na margo tejto situácie vyhodnotilo ako ju vyhodnotilo, cítila som strach o dcéru, že bude ohrozená a v neposlednom rade som cítila ohrozenie u seba. Kedže som veriaca cítila som nutkavú potrebu ospravedlniť sa za môj verbálny útok, ale lekár mi naznačil, že to mám urobiť radšej písomne, aj vzhľadom na to, že kontakt s ním mi nerobí dobre. Cítila som sa ako zbabelec, že mu napíšem a nepoviem priamo ale lekár ma pravdu, pretože keby mu to poviem osobne mohlo by dôjsť ku dalšiemu konfliktu. Tak som mu napísala A4 list, pol strany, kde som v skratke, len minimálne vysvetlila dôvod a jasne som sa mu ospravedlnila. Aj ked z mojej strany mám pocit, že obeťou som v tomto ja, ako to povedal i lekár, ale je pravdou, že to bol extrém a za tie urážky bolo potreba ospravedlniť sa, som pokojnejšia že som to urobila, lebo takto nemôže povedať, že ho urazila schizáčka, čo si neuvedomuje čo robí. Ale že ma daná situácia mrzí a ľutujem ju. I ked, ked ho vidím, znova sa mi trasú ruky a cítim nepokoj. No a bol to dlhý rozhovor s lekárom a nenormálne si ma zastal. Uplne...bojoval za mňa, za môj pokoj, ubezpečoval ma, že nebudem mať z toho žiadne problémy aj keby sused ako chcel, že celý stacík za mnou stojí. Lekár mi sľúbil, že urobí všetko aby som sa vyhla nemocnici a to tam i on sám robíSmile A povzbudila ma aj psychologička a takmer všetci zamestnanci stacionára. A dal mi neurol a leponex. Antipsychotika neberiem už vyše pol roka, len depakine a trittico a lekár sám povedal, že som bola v skvelom stave a nebola potreba antipsychotík. Ale že mi sľubuje, že leponex mám len na pár dní, kým sa môj stav upraví a ako prevencia aby sa nezhoršil. vraj mu mám dať stále vedieť ako mi je. A takto som šla domov..o 11:00 som si dala neurol a leponex a ľudia, spala som v kuse, bez jediného zobudenia do 9:30 ráno, čo ej 22 a pol hodín!!! 22 a pol hodín som spala po jednom neurole a leponexe, ale vzhľadom na to, že som za posledné 4 noci spala predtým len 3 hodiny, to telo asi potrebovalo. Našťastie manžel sa postaral o deti, Ešte som trochu oťapená a roztrasená, asi z likeov, ale je mi celkovo lepšie. Ten list som písala dnes a dnes mu ho aj hodila do schránky, kopiu mam ja. Bože...ale nebyť stacionára, bud som v nemocnici, alebo nie som. Tá ich pomoc, podpora, útecha a dodanie sily, niečo neskutočné, ako sa za mňa ,,bili,, . Mrzí ma, ked niekedy tu čítam, že niekto má zlé skúsenosti zo psychiatrami, ja mám dar v tom, že od začiatku môljho ochorenia som v kontakte len s ,anjelmi,, úžasnými empatickými lekármi. Tiež Vám prajem takých istých:) Prepáčte, že som sa takto vyžalovala, ale asi som to i potrebovala. Ak ked píšem málo, čítam Vaše príspevky tu a fandím Vám! Držte sa, Helča
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 24 z 85 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 54 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore