Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 9

Strana 23 z 85 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 54 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto So 27 máj 2017 - 19:18

Ahojte kamaráti/tky!

Verím, že sa máte dobre, hoci tu na fóre o tom nie je pre dnešok zmienka. Podľa všetkého si tiež užívate pekného počasia. Ja podobne, v zmysle kosenia sadu a žiaľ aj zistenia, že fyzicky to až taká sláva zase nie je. Neskoršie seno sa posúva k susedovi a prácu s uschnutou trávou mám celkom rád.

Ako som tu na fóre spomínal nedávno, aj dnes som bol v predpoludní dosť spavý, až ma to mrzelo. Za doobedie sa dá všeličo postíhať aj porobiť. Nebol som z toho nadšený, ale čo už narobím. Pri prípadnej povinnosti vstávam obvykle v primeranom čase. Zajtra je už nedeľa, tak dúfam, že to bude prijateľnejšie.

Zdravotne tak ako zvyknem písať. V podstate niečo sem-tam vyskočí z normality, ale fungujem celkom OK.

Želám vám pekné pokračovanie víkendu, s pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  rasto Ne 28 máj 2017 - 19:40

ahojte.tak ja sa mam celkom fajn hlavne v tom ze nepocitujem pasivitu skor naopak mam chut do pohybu tak cvicim kazdy den s cinkami neviem do kedy mi ta chut vydrzi kim je chut tak to chcem vyuzit uz som si objednal novu cinku nakladacku 80 kilovu na drepy nebudem robit drepy s plnou zatazou to nezvladnem ale uz som objednal do rezervy chut do jedla sa zvysila jedavam 3 krat do dna a zjem toho o nieco viacej ale zatial som nic neschudol mozno to pride casom ta redukcia vahy.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 495
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 23 Empty Ozval som sa

Odoslať  Jaro.BludnySlovak Ne 28 máj 2017 - 20:27

Rozhodol som sa ze sa ozvem:Ja sa mam asi tak ze som sa odstahoval od mami na slobodarku ale po dvoch mesiacoch som sa vratil spet lebo mat spolocnu kupelnu a zachod so 6timi susedmi mi robilo problemi citil som sa ako na ubitovni a behad s riadmi po dlhej chodbe a umivat ich v studenej vode ties nebolo dobre ale bol som rad sam a vratil som sa k mame asi som spravil chybu lebo zase doma pocuvam mamu a segru a nemam volnost alebo pokoj keby mam aspon garzonku tak byvam sam alebo jednoizbovi byt hm mozno v buducnosti cosi bude ale iba mozno inak shnijem pri matine ako stary capo asi som spravil chybu ale je mi aj lepsie doma pri mame lebo mame 3izbovi byt a byvam tu len ja mama a segra takze sa netlacime mame chodbu kuchinu obivacku kupelnu zachod a pokoj od susedou zatial je to v pohode ale chcem este dakedy na stalo sa osamostatnit drzte palce.Pozdravujem vas vsetkich co ste tu na fore a citate to.Adie

_________________
Jaro-slav Bludny-Slovak
Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Po 29 máj 2017 - 16:40

Ahoj Jaro. Držím Ti palce, aby Ti raz vyšlo znovu osamostatnenie podľa Tvojich predstáv.  Yes  Zatiaľ úprimne prajem, aby ste si nažívali v rodinnej domácnosti v pohodičke a v láske. Aj bývanie spolu s nimi, s rodinnými príslušníkmi, vie byť mnohokrát príjemné a dobré. Drž sa, všetko dobré! giving a hug

***

Ahojte. winking

Priatelia, ododnes som Mgr. cheers

Školu som úspešne dokončil, študijný priemer mám asi 1,2. Červený diplom mi unikol, žiaľ, o vlások, kvôli jednej jedinej skúške z prvého ročníka. Obhajoba inak bola pred dvoma týždňami na áčko a dnes som 2 štátnicové predmety tiež dal vďaka Božiemu požehnaniu tiež na áčka. jumping Už som dostal aj potvrdenie o absolvovaní štúdia pre úrady, ktoré ale ja vlastne defacto nepotrebujem. Vytiahol som si otázky, ktoré boli dosť zákerné, vlastne ani neboli z okruhu toho, čo som sa posledné dni učil. Poznatky som tlmočil komisii odniekaľ z päty a cucal som zo všetkých prstov. Very Happy O to viac som šťastný, že mi dali prejsť. Boli celkovo ako komisia zhovievaví, a to nielen na mňa, ale aj na ostatných - prešli sme všetci, čo sme tam boli. Potom sme sa ešte fotili, kŕmili, bol som vybaviť nejaké papiere a doma som dlho rozprával svoje pocity. Až teraz spomaľujem a utíšujem sa a začínam sa snažiť si uvedomiť, že to mám za sebou a že už po mne nikto nič nechce. A že už doma môžem robiť, čo chcem. Smile

Úzkostne to bolo dobré, červenanie asi aj bolo, ale nemal som priestor sa ním deprimovať. Skôr ma potrápilo trasenie rúk, potenie. Čo sa týka čriev, boli kupodivu už dnes pokojné. Smile

Takže dnes sa mám celkom dobre, ak mám odpovedať na otázku témy. Embarassed Večer budem tráviť nejakým odpočinkom, počítačovou hrou a predpokladám, že pôjdem skôr spať. Gratulovať šéfke k narodeninám som sa rozhodol až zajtra, lebo hoci som bol doma už o 14tej, mal som myseľ plnú dojmov, takže som sa nevedel primäť k tomu, že mám ísť do práce za šéfkou. Dovolenka mi aj tak podľa lístka platí na celý dnešný deň. Smile

Ďakujem Vám, priatelia, že ste mi držali palce. Veľmi moc si to vážim. Mám Vás rád. heart Ste super, všetci. giving a hug

Pokoj, láska a dobro všetkým. Super!

S úctou
matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 23 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Po 29 máj 2017 - 17:02

Ahoj rasto!
Považujem za vynikajúce, že si sa dal na takéto cvičenie. Telu samozrejme pohyb, trebárs s činkou, prospieva. Isteže treba cvičiť, či trénovať, s rozumom a rozumne zároveň, aby si si neprivodil nejaké zranenie. Inak Ti samozrejme prajem, aby Ti tréning prospel čo najviac a trošku v dobrom aj závidím chuť športovať.

...............

Ahoj Jaro!
Určite nie je jednoduché sa osamostatniť od rodiny, obzvlášť s našimi diagnózami. Na druhej strane si však preto urobil veľké "kroky", a možno to nabudúce bude lepšie a zdarnejšie. Prajem Ti aby Tvoje spolužitie s mamou a sestrou bolo bezproblémové a Ty si sa neskôr mohol osamostatniť ako si želáš.

..............

Ahojte píšuci aj čítajúci!
Tento pondelok ma dosť prekvapilo vstávanie už niečo pred šiestou a tak som primerane všetko v pohode stíhal a navyše mi to išlo od ruky. Bola jedna drobná vybavovačka, vlastne to zatiaľ dopadlo bez problémov s očakávaným výsledkom. Ešte v doobedí som išiel na záhradu a v sade som prehadzoval seno. Samozrejme som si dával pozor na slnko a tak som zaradil aj zopár prestávok aj na pitný režim. Akosi mi to dobre padlo, taktiež ostatné drobnejšie práce boli fajn.

Zdravotne klasika zostáva (únava a tendencia k pasivite), ale pre dnešok je to aj tak pohoda. Nedal som príliš miesto pre vzťahovačnosť ani hlasy. Uvidím ako sa v tomto poslednom prejaví spánkový deficit, vlastne som naspal len cca 3 hodiny. Podarilo sa mi už dlhodobejšie užívať len jednu tbl. lieku na spanie a hoci dnes to v tomto nebolo nič moc, ale ostatné noci bol spánok snáď až privýdatný.

Pekný zbytok dňa a podobne aj celý týždeň praje Tuto


_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Po 29 máj 2017 - 17:05

Gratulujem Matej!!!

Som na Teba hrdý!


Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 23 Graduation1
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Mischelll Po 29 máj 2017 - 17:12

Aj ja Gratulujem Matej it is perfect

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  opadané lístie Po 29 máj 2017 - 17:45

super, Matej! it is perfect
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Dušan Po 29 máj 2017 - 17:49

hehe mame tu pana doktora?
gratulujem!!!!
cheers cheers cheers winner winner winner Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 23 B55c64bbedd25898354aa5e63436608f



Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Po 29 máj 2017 - 17:55

Ďakujem Vám, Tuto, Lístie, Mischelll, Fajny! jumping

heart

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 23 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Št 1 jún 2017 - 18:40

Ahojte priatelia. winking

Dni mi ubiehajú celkom dobre. Počasie praje, je slniečko, trošku už začalo byť horko, takže miestami prichádza na rad potenie, čomu sa až tak neteším. Ale zatiaľ to znášam. sunny Nálady sú skôr lepšie, nepijem nič benzoano-sodné, prevažujú minerálky, voda, obmedzujem čierny čaj. V tento týždeň som však mal 2 ľadové kávy a 1 zmrzlinu, čo je zvláštne, lebo mám chytené hrdlo, mám tam hlieny a sem-tam kašlem. Kofeín držím na úrovni asi 400 mg denne, čo je taký priemer Slováka azda, no možno trošku nad priemerom - Severania ale konzumujú v priemere až 500 mg denne. Asi kvôli krátkemu slnečnému svitu a chladnejšej klíme. winter Z pondelňajšej skúšky som sa už zhruba spamätal, už to nejak neriešim. Po večeroch sa venujem ničnerobeniu - resp. forumákujem, čítam správy, sledujem fejsbuk, počúvam "Funrádio 80. a 90. roky". Smile Zatiaľ som chodil skoro spať, už okolo dvadsiatej prvej. Sleep Pomerne sa teším na víkend. Ale čakajú ma 2 návštevy, čoho sa obávam. Na jednu návštevu som pozvaný ja spolu s ďalšími 3 spolupozvanými, to je otázka piatka večer. A potom v sobotu príde k nám brat s rodinkou. Dúfam, že bude pekné počasie, deti (synovček-bábo + synovec 7-ročný) by sa mohli ísť venčiť na miestne ihrisko. Uvidíme. Very Happy

Inak neplánujem nič zvláštne. Treba to tu trochu poupratovať, vyzametať, už som nejaký čas nevysával. A asi sa budem hrať PC hry. typing Dnes mi volal z banky odhadca ceny bytu, triasli sa mi pri telefonovaní dosť ruky. Pôjde to vyčísliť a naceniť. Takže veci ohľadom hypoúveru sa už tiež trochu hýbli. hen

Ďakujem Vám za vypočutie. Prajem Vám všetko dobré, kamaráti. community together
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 23 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Mischelll Pi 2 jún 2017 - 18:56

Ahojte Wink

tak tyžden sa blíži ku koncu....a ja som ho cely preležala v posteli z hnisavou anginou....a az dnes sa citim konecne lepsie...tak ze nespim....a ze necitim krk...a ze konecne idem uzit volno....aj ked som stale do pondelka na PN....fakt sila takto v 30 % horučavach mat horucku....a je mi este k tomu zima.....a potim sa ako prasa..... Embarassed no ale uz mi je lepsie ako som písala.....čo mam novinku tak priatel bol u nas doma....minulu nedelu....skoro by som povedala ze katastrofa....ja s anginou a uz mi bolo viac menej všetko jedno....ale nakoniec to bolo pozitivne....a v celku dobre...o 2 tyzdne mam ist k nim na návšetvu....tak no snažim sa to neriešíť ešte ale fakt je toho dost.... co musim zvazit, vybrat atd.....inak aby tych navstev nebolo málo zajtra ma prist moja krsna na navstevu....ako tak pohoda...to ma uz nerozhazde ....inak ja pri navsevach som vzdy.....len by ma to muselo nejako nudit velmi.....tak vtedy idem pozriet internet....do izby....ale ta tak....praca ma uz az tak netrapi....aj vdaka priatelovi....a zase no priatel ma trochu trapil....lebo len tak robil rozhodnutia az za mna.....co ma uz nastvalo jedno dve by mu presli....ale tak no sme sa kus akoze pohadali....ale vsetko je uz v pohode.....myslim ze si celkom dobre rozumieme ......aj ked mu to trvalo pochopit ze sa hnevam....ale tak no...inak mam novinku asi som schudla.....tak asi ze dost. ...presne okolo 3-4 kg....takze v celku fakt super....ale viem ze to naberiem spet....to len tie antibiotika.....ale posnazim sa dalej cvicit a nejest vela....teda od pondelka budem dalej pokracovat v cvicení....

Prajem krásny víkend community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 23 z 85 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 54 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore