Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 9

Strana 13 z 85 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 49 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Ut 4 apríl 2017 - 0:52

Ahoj priatelia.

Dnes som sa mal asi aj dobre, čo do nálad. Pracovné tempo som zhruba stíhal, vzhľadom na to, čo som si nadrobil v sobotu, tak som mal dnes menej urgentnej roboty, čiže som sa venoval skôr ležérnejším činnostiam. Porobili sa súčasne aj dôležité agendy, takže celkovo dávam palec hore. Nadčasoval som len do nejakej pol siedmej, teda hodinu a pol, aj to som robil v exceli nejaké tabuľky, takže skôr odpočinková činnosť. Jedlo som nedodržal, boli aj maškrty, dokonca doma som mal makový koláč a cesnakové langošové pečivo. Kofeínu som si dával dosť, asi 1 gram, zatiaľ ma nešľahlo. Ešte teraz popíjam energeťák, lebo dnešná študijná seansa nie je ešte dokončená. Už toho nemám k dnešnému cieľu veľa, asi 2 strany, no i tak cítim, že sa mi ľahšie už učí, než píše. V bakalárskom štúdiu to bolo naopak, vtedy som radšej písal a ťažko sa mi učilo.

Úzkosti dnes boli sporadické, slabšie, vyskočili mi markantne nervozita a "bilančné obsahy" v myslení. To je však nič. Skôr ma mrzí moja flush, ktorá je značne zhoršená, a to aj na ulici, ako aj v práci. Ružová farba miestami prechádza do červenej a žilkovej, vlásočničovej. Navyše ten ekzém okolo pravého oka, čo sa mi tam spravil, dotvára celkovú mizériu môjho vzhľadu. Z povahových chýb sa ma dnes týkala žiarlivosť - vždy, keď kolegyne obdivujú pri mne nejakého chlapa, tak mám taký akýsi pocit namrzenosti, že mňa si nikto nevšimne. Nie že by si mali kvôli čomu, ale tak určitá závisť tu je - mrzí ma to, pracujem na odstránení tejto svojej chyby. Dnes som si dal špeciálne pozor, aby ma tendencia žiarliť nezasiahla na nálade, teda aby som pokračoval v "optimistickom nastavení mysle" a priateľskom žoviálnom hovorení (teda aby som im nezazlieval to, že nahlas rozobrali, ako ich ten a onen priťahuje). Priznám sa, že niekedy v minulosti som schytal mĺkvoty a depresívne výkyvy kvôli tomu, že som žiarlenie nezvládol a až príliš ma mrzelo, že ja v centre záujmu nie som. Že som ale trúbka? Je to dúfam na smiech, treba sa mi poučiť a ísť ďalej. Možno je to trochu ľudské, trošku hádam pochopiteľné z istého uhlu pohľadu. Ale treba sa cez to preniesť a zrelo sa dívať na všetky rozdané karty - nie som predsa pupok sveta, ani slnečná sústava nie je matejocentrická. Very Happy

Tak asi toľko som mal na srdci. Vcelku teda pekný deň, dávam známku 1-.
Srdečne Vás pozdravujem, priatelia.

Matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 13 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  historik Ut 4 apríl 2017 - 9:36

Ahojte, drahí priatelia, Very Happy

Mám sa celkom dobre. Smile Včera som bol u MUDr. a nasadil mi namiesto Haloperidolu Abylify. Zaspávam v poriadku, do polhodiny po užití Stilnoxu.

A tú hudbu z tabletu počúvam stále, aj pri zaspávaní, aj po prebudení, i cez deň. Len taký je problém, že sa často prebúdzam priskoro, aj o piatej, či o pol šiestej. Niekedy aj o 3. ráno. Aj dnes to tak bolo, čiže asi ešte pred tou 3. hodinou. Ale aj tak som spokojný s takým spánkom, lebo pre mňa je dôležité zaspať. Aj som vždy sníval o skorom rannom vstávaní, na úsvite. A teraz sa to aj darí. Pokiaľ to nie je až tak priskoro, je to dobré. flower

A zaspávanie s hudbou z tabletu - to je zábava. To je teda príjemné. Ako uspávanka. A keď sa nedarí do pol hodiny po užití Stilnoxu, užijem ešte štvrtinu Diazepamu, a hneď som v ríši snov.

Práve som si prečítal prvý príspevok Palmiry na tomto fóre. Palmira, Ahoj! Wink

Viete, čo ma napadá? Mnohí sa snažíme učiť sa cudzie jazyky, najmä AJ. A čo, keby sme tu zriadili cudzojazyčné sekcie pre takýchto snaživcov? Alebo iba jednu sekciu, kde sa môže písať kto ako vie, hoci aj po čínsky! Shocked

Ja by som rád skúsil sem-tam popísať aj nejaké príspevky v češtine. Precvičil by som si ju. Však to vôbec nie je ťažké, ved češtinu všetci ovládame pasívne, a od toho je len malý krôčik k vysokej úrovni znalosti jazyka. A kto by chcel, snád by moho skúsiť prispieť i v iných jazykoch, napr. aj v AJ.

Ja už píšem svoju literatúru vo viacerých jazykoch. A posielam svoje príspevky do zahraničných (aj medzinárodných) súťaží. I do istej intelektuálnej relácie v zahraničnej TV. A práve tým, že píšem, si tie vedomosti precvičujem a zdokonaľujem sa. Inak, ja si všeličo kontrolujem a overujem v slovníkoch. V podobe knižných publikácií, ako aj online. (A tých papierových prekladových slovníkov mám doma asi 16 ale 17. Shocked Raz som ich počítal.) Každodenne nahliadnem i do výkladových, synonymických slovníkov on-line, do slovníkov rýmov atd.

A ked zrátam dokopy všetky jazyky, v ktorých znalosti sa, snád, približujem k úrovni EXPERT, a všetky jazyky, v ktorých som pokročilý, a všetky jazyky, v ktorých som mierne pokročilý, a všetky jazyky, v ktorých som začiatočník, už ich bude aj 11. study

Ja som v minulosti pozeral aj americké fóra tohto typu, čiže tiež o psych. chorobách. Aj som sa tam plánoval zaregistrovať a prispievať. No ale teraz ma napadlo, reku čo keby sme takú sekciu mali aj my tu? Ja by som rád skúsil niečo napísať v AJ, NJ a v češtine. To potom, ked budeme podávať nejaké prihlášky alebo žiadosti o zamestnanie, by sme tam mohli uviesť, že ovládeme to, aj to, aj to atd... To by taký zamestnávateľ vyvalil oči a povedal by si: "Preboha, skade to ten toho toľko vie???" Shocked Very Happy

Čo vy na to? Čo by si povedal Ty, Matej?

Takže zatiaľ toľko. Prajem Vám pekné dni. Wink

historik
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  historik Ut 4 apríl 2017 - 9:46

Potom napíšem aj o dalšom nápade o štúdiu na VŠ.

PS: Dajako mi nejde zobrazovať mäkčeň pri písmene "d".
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Ut 4 apríl 2017 - 18:17

Ahoj historik. Veľmi rád som si opäť raz prečítal od Teba nové správy. Si veľký šikula, že tak parádne napreduješ okrem iného aj v tých jazykoch a zapájaš sa do akcií a súťaží. Cítim z Teba, že máš úžasnú intelektuálnu kapacitu v hlave a som preto rád, že sa Ti ju darí rozvíjať. Určite Ti prajem hojne aj ďalších úspechov. Čo sa týka cudzojazyčných tém na Schizofóre, vlastne súhlasím, pokojne založ takú tému, prípadne by som pre ňu následne vytvoril osobitnú sekciu, kategóriu. A ľudkovia by mohli do nej prispievať po anglicky. Začínal by som skôr s tou angličtinou a češtinou, lebo tie majú tuná medzi forumákmi najväčší potenciál ujať sa a inšpirovať ich k tomu, aby v týchto jazykoch čosi zdieľali. Je to zaiste zaujímavý nápad, hoci sa hanbím vyjadrovať v angličtine ja osobne. Čítam v nej bežne, až expertne, ale kupodivu aktívne v nej hovoriť alebo písať neviem. No možno by som sa zlepšil práve vďaka Tvojmu nápadu. Želám Ti všetko dobré, teším sa na ďalšie Tvoje správy, plus nech Ti dobre pomáha nové Abilify. giving a hug Super!

***

Ahoj kamaráti.
Dnes som sa cítil výrazne zle. Tlačili na mňa negativizmus, únava, myšlienky na smrť, pocit vyčerpanosti, bolesti brucha, čriev, nafúknutia, spavosti, depresívnej rozlady, túžba nekomunikovať, potreba ísť domov, podráždenosť. Kolegyne to vzali tak, že som sa prepracoval, že reku keď som ťahal sobotu, že som si nedostatočne odpočinul, plus včera som ťahal dlhšie, plus šéfka vedela, že som ponocoval do druhej a dopoval sa megadávkami tabletiek. Aj mi spravila "prednášku", ale takú myslenú v dobrom, že telo potrebuje spánok a že si nemôžem toľko nakladať na seba. Keď som odchádzal, iná kolegyňa mi ešte pri pokladni povedala, že aby som sa nepreťažoval. Šéfka ma pustila skôr, už o 16:20. Ešte som si v obchode kúpil Probiu, také niečo na spôsob vanilkového acidka. Ekzém okolo pravého oka sa mi zhoršuje naďalej, zajtra ráno idem očnej na konzultáciu, musím sa tam ísť posadiť už na šiestu ráno. Dúfam, že to nie je nič vážne a že sa to dá vyriešiť nejakou mastičkou, krémikom. Už ma to začína obťažovať aj ľahkým tlakom, evidujem to tam, pričom ma to trochu páli, na slzu to reaguje štípaním. Písomný test, ktorým by som mal ukončiť skúškové obdobie, mám v pondelok o 15:00 - verím, že ma šéfka pustí z práce si vybehnúť, školu mám asi 15 minút od pracoviska. Po písomke by som sa ešte, isteže, vrátil späť a dorobil rozrobené. Školiteľ vyjadril súhlas s odkladom o 7 dní, pričom vyjadril maximálnu ústretovosť a tiež napísal, že si myslí, že moja práca nebude potrebovať zásadné korekcie. Je to milé, že mi tak dôveruje - joj, keby vedel, koľko mi toho ešte chýba! Už mi len treba vybaviť od psychiatričky potvrdenie. Asi sa nebudem objednávať, proste v štvrtok ráno pôjdem na krv k nej a rovno zostanem v čakárni a vyčkám radu.  Super!

Teraz pôjdem pomaličky čosi robiť v zmysle školy, neviem ale, či pokročím. Každopádne o 20:30 by som rád už išiel spať a poriadne sa vyspal. Kofeín som si dal naposledy o tretej stovku, odvtedy nič, pričom dnes už ani neplánujem. Je síce pravda, že zaspím aj s kofeínom, ale ten spánok nie je taký uspokojivý a hlboký, aby som sa na druhý deň cítil motivovane a dobre. Dnes to bolo fakt des a hrôza, ako mi bolo. Ale asi za tým nebude choroba, choroba len generuje precitlivelosť, ktorá mi ovplyvňuje spôsob intepretácie tých mojich stavov - to znamená, že ich vnímam ako veľmi závažné subjektívne. V skutočnosti však ide o jednoduchý dôsledok vyčerpanosti, prepracovania, nevyspatosti, zlého spánku a azda aj zlého stravovania (ťažký obed dnes, nafukovanie, tiež ráno vypitie 800ml džúsu rýchlosťou blesku, teda behom 20-30 minút). V daných útrapach sa cítim ako v tej najhoršej depresii a veľmi sa trápim, že prečo nemôžem mať normálnu náladu. Nevidím vtedy tie racionálne dôvody, ktoré stoja ako príčiny za mojím stavom a ktoré by ťažko zasiahli aj zdravého človeka. Ibaže zdravý človek povie: nó, som nevyspatý, alebo je zlé počasie, alebo nemôžem sa vycohniť na wecku, som nafúknutý, alebo zle som spal. Nelíči hneď psychiatriu na stenu. Väčšinou ju ja však líčim, a až po odoznení hlavných stavov som schopný urobiť si racionálny nadhľad a nepsychiatrické zhodnotenie.

Juj, ale som sa rozkecal. Ďakujem za trpezlivosť s čítaním. Smile Želám Vám všetko dobré, srdečne pozdravujem.  Super!

Matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 13 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Ut 4 apríl 2017 - 21:19

Ahojte kamaráti/-tky!
Až na to vyspávanie som mal dnes celkom pekný deň. Zobudil som sa síce na ranné lieky, ale bol som dosť "oťapený" a urobil som chybu, že som si znova ľahol z čoho bolo ďalšie vyspávanie, čo ma neskôr mrzelo. Na druhej strane sa mi celkovo rátala záhrada, kde bolo teraz dobre. Neskôr som doma tak trochu "leňošil", ale v rámci akejsi slušnosti, teda aj s knihou v rukách. Akp. som v podstate zvládol chýbala tam pre dnešok prechádzka, lebo predsalen som si v poslednej dobe akosi s prechádzkami "naložil". Chybou asi bolo, že som išiel v najteplejších hodinách a práve to bolo viac vyčerpávajúce. Tradíciu pri neurobení z akp. je cvičenie, čo sa mi stalo akési až príliš pravidelné. Čo už.

Zdravotne je to tradičná únava, tendencia k pasivite, mierne vzťahovačnosť. Ostatné symptómy sú mimo prežívania aj správania.

Dobré spanie a peknú stredu vám praje Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Ut 4 apríl 2017 - 22:45

historik napísal:
Čo vy na to? Čo by si povedal Ty, Matej?

Hotovo. Smile Pod kategóriou "Hlavné fórum" nad kategóriou "Zello dialógy" je prítomná teraz kategória "English section". V nej som založil prvú tému "How are you today?" Moderátormi kategórie a jej fóra sú Tuto a Jožin, obaja rozumejú dobre po anglicky, takže sa v danej sekcii budú vedieť orientovať. Smile Fórum je otvorené aj pre hostí, zobraziteľné pre všetkých, prispievať aj zakladať témy môžu aj hostia i ktoríkoľvek členovia. Viem, že po anglicky surfuje aj Lístie, možno ho táto sekcia inšpiruje prispievať aktívnejšie, lebo bude zabíjať 2 muchy jednou ranou, aj sa podelí so svojimi dňami, aj to bude mať trošku zaujímavejšie po praktickej stránke, lebo to bude musieť naformulovať po anglicky. Koniec koncov tento pocit ozvláštnenia a spestrenia sa môže, verím, týkať hneď viacerých forumákov, nech už sú ich schopnosti v angličtine akékoľvek. Smile Ďakujem, historik, za nápad, považujem ho za veľmi dobrý. it is perfect

***

Ahoj Tuto. Smile

Ty a kniha ste veční priatelia, ani sa nečudujem, že ak odpočívaš, tak nechávaš na seba pôsobiť dajaké riadky z dobrej literatúry. Reading it is perfect Čo teraz porábate na záhrade? Už začínajú také tie okopávačky, sadenia? Pozerám, že tu na sídlisku už stromstvo púči a o pár dní už budeme svedkami hustej zelene. Vraj má trochu teraz pršať, tak Ti prajem, aby Vám to nenarušilo hobby na záhrade. Pozdravujem mačky, venuj im pohladenie aj za mňa. affraid Prajem Ti pokojnú noc, dobré zaspatie a vydarenú celkovú stredu v znamení dobrej nálady, super zello. Super! Applause

Matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 13 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto St 5 apríl 2017 - 0:28

Ahojte Matej aj historik!
Sekcia ohľadom angličtiny sa mi rozhodne pozdáva, hoci v písaní je to skôr poslabšie. Špeciálne tie nešťastné časy...

................

Ahoj Matej!
Záhrada je v rozpuku. Snežienky dali prednosť tulipánom, narcisom a hyacintom. To je v prednej záhradke. Máme toho už viac posadené, len, ako každý záhradkár, je obava z jarných mrazov. Sad je v rozpuku, ak... bude dobrá úroda.

Dobré spanie a pohodový deň Tuto
(zajtra mám viacero vybavovačiek v krajskom meste, dúfam, že to nejako odmanažujem)
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  historik St 5 apríl 2017 - 9:13

Ahojte, drahí priatelia! Smile

Ja som sa aj dnes priskoro zobudil a som nevyspatý. Nevadí. MUDr. mi vysadil Lamotrigin a Chlorprotixen, tak si asi na to ešte chvíľu budem zvykať. Abilify si dnes idem objednať do lekárne, takže zatiaľ ešte užívam Haloperidol. Aj doktor mi povedal, že uvidíme, ako sa mi bude dariť s týmto novším AP.

S pozdravom a prianím pekného dňa

historik

PS: Tuto, časy sa časom napravia Very Happy
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Št 6 apríl 2017 - 18:33

Ahoj,

Dnes som mal vcelku pekný deň. Našli sa aj muchy, napr. zle mi padla obedná polievka (silno múčená) a tiež po nej čokoládová gulička. Celkovo i zapíjanie vodou z vodovodu mi dotvorilo efekt, že ma rozbolelo opäť raz brucho, cítil som sa spomalený, spavý a išli na mňa náladové mrákoty. Nálady však nezostávali v mrákotách dlhodobo, skôr mi haprovali - mal som aj dlhé úseky počas dňa, kedy som mal vyslovene veselú náladu, dokonca až ukecanú, že som asi šéfke liezol na nervy. Čo do výkonu hodnotím deň ako neproduktívny, lebo mám pocit, že som sa skôr zašíval, riešil drobnôstky, ktoré zabrali veľa času, a pritom dokopy som vlastne nič neurobil. Veď len celé doobedie som riešil prihlasovanie do outlooku. Domov som odišiel napriek výrazným nedorobkám pekne o piatej, jak mám, dokončím vec zajtra. Zajtra idem na krv a tiež počkám na doktorku, aby mi dala tlačivo do školy s odporúčaním o odklad odovzdania práce o 7 dní zo zdravotných dôvodov. Verím, že to prebehne hladko, lebo mi ho už minule sľúbila. Smile

Flush sa mi trošku zlepšila, ale zostáva problémom. Ekzém okolo očí je nejakou vyrážkou, erytémou, ani mi presne očná nepovedala, o čo ide. Dala mi na to Ophthalmo-Framykoin masť, takže si mastím oko a viečko 4krát denne. Vskutku sa mi to už stihlo behom 2 dní zmenšiť a je to na poznanie lepšie. Doktor Google mi diagnostikoval samozrejme nejaké rakovinové bujnenie. Zdá sa však, že sa mýlil, a Dr. Očná má lepšie diagnostické schopnosti. Very Happy  Ale nechcem, aby ste si mysleli, že som hypochonder. Smile Ja len potichúčky surfujem a to google myslí hneď na najhoršie... laughing Google je pesimista od piky kosti.  affraid U očnej som hneď aj "čítal" čísla na diaľku - no hanbil som sa dosť, lebo som nevidel rozoznať dosť veľa čísel. Bežne nemám problém, korekciu už 2 roky nenosím žiadnu, ale na tom očnom som si prišiel, akoby sa ma chceli spýtať: "ako vy prežijete bez okuliarov??"  affraid Teda nie doktorka, ale ten druhý pacient, s ktorým som bol vnútri - ordinovala nás naraz.  confused Zatiaľ pokračujem bez korekcie.  Shocked

Psychiatricky dnes dobre. Nálady pod kontrolou, depresívne rozlady boli občasné a v zásade späté s brušnými problémami, nafukovaním, ťažobou trávenia a ňou vyvolanej spavosti. Šéfka mi povedala, aby som si očíhol, ktorá potravina na mňa takto pôsobí, že reku možno trpím nejakou intoleranciou. Alebo mám v bruchu bacila, či narušenú vrstvu symbiotických baktérií v čreve. Tiež svoje zohráva moje rýchle jedenie, teda že do žalúdka dopravujem stravu zle predžutú. Embarassed

Deň hodnotím na 2+. Poklona Všetko dobré Vám prajem, kamaráti. Pretty good

Matej
Sun 1
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 13 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Enusik Pi 7 apríl 2017 - 10:53

Zdravím schizoforáci,
dnes mám narodeniny a krst dvoch zbierok básní, tak si dajte na mna. Prajem vám krásny víkend a aby ste boli zdraví Wink dancing queen
Enusik
Enusik
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 51
Reputácia Reputácia : 19
Dátum registrácie : 02.01.2017
Bydlisko Bydlisko : vychodne Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31,6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapín, Depakine Chrono, Aripiprazol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  historik Pi 7 apríl 2017 - 14:05

Ahoj, Enusik! Very Happy

Blahoželám Ti k narodeninám aj k básnickým úspechom a želám všetko najlepšie a hlavne veľa zdravia! flower

S pozdravom
historik
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Pi 7 apríl 2017 - 18:55

Enusik, všetko najlepšie k narodeninám! jumping2 Všetko najlepšie! 2 Všetko najlepšie! 3 Super! Gratulujem aj ja ku krstom, prajem Tvojim dielam uznanie kritikov a umelecký zážitok pre Tvojich čitateľov. Smile Všetko dobré. Smile

***

Ahojte. Super!

Dnes som mal veľmi pekný deň, hodnotil by som vec na 1-, ba na 1, nebyť nezmiereného svedomia spovednou sviatosťou. Ráno bolo hektické, ťažšie sa mi preberalo, tak som meškal na autobus. Išiel som psychiatričke, pričom som sa vybavil úspešne už o deviatej. Predtým mi sestrička vzala krv na valproát, hepatálky a krvný obraz. Výsledky budú v stredu. Doktorka bola báječná, dala mi potvrdenie s odporúčaním presunúť odovzdanie i obhajobu až na letný termín! cheers Starší forumáci si pamätajú možno, že aj bakalárku som takto posunul na august a že to tvorilo dôležitý faktor, vďaka ktorému som vôbec mal šancu toho bakalára spraviť. Situácia sa opakuje a pozerám sa na to veľmi šťastnými očami, že reku moje šance na dokončenie magistra takýmto získaním viac času sa zvýšili o desiatky percent. jocolor Ešte si v budúci týždeň podám žiadosť a priložím to potvrdenie. V pondelok mám písomný test z jedného predmetu, skriptá mám, takže úlohou víkendu bude sa ich naučiť, ide o hutných 100 strán, čo pre mnohých z Vás asi nie je veľa, najmä tí z Vás, ktorí ste robili ťažšie školy. Moja patrí medzi tie ľahšie, to sa musí priznať na rovinu, nemôžem sa nafukovať, že to tak nie je. Embarassed

Z rannej situácie som bol taký zrazu ľahký, taký balvan mi padol zo srdca, že som celý šťastný šiel do práce a "v zóne", teda v akomsi pocite naliehavosti a švungu som lietal a robil, čo bolo treba. Dnes ma to veľmi bavilo, hoci miestami som sa nesprával efektívne. Jedlo z donášky chutilo, útlm z papanice sa nedostavil. Pocity v bruchu boli všelijaké iba pri pití vody, žalúdok nejak zle reaguje na vodu z vodovodu. Asi som len opäť nenavyknutý na prirodzenú stravu. Vzťahy boli dnes ok.

Po psychickej stránke dnes zhruba dobre. Mali sme na pracovisku však dačo s klímou a veľmi nám hrialo - ten teplý vzduch zo vzduchotechniky mi spôsoboval páľavu na tvári, červenanie. Flush pokračovala aj vonku, celkovo to mám teraz rozhaprované, pričom vadí mi to emočne len pri tínedžeroch, ktorí tento problém nechápu a smejú sa z neho. Skúšam si však hovoriť v duchu: "Ty si len tínedžer, ešte nič nevieš o živote, porozprávame sa o takýchto problémoch s tvárou tak za 10 rokov, potom bude Tvoj názor niečo znamenať". Skrátka znižujem si v hlave mienku o hodnote ich názorov a kritiky, pretože si vsugerúvam, že je založená na nezrelosti. Taký 25-30 ročný človek už inak hodnotí dospelých ľudí okolo seba, a keď vidí človeka, ktorý má nejaký estetický problém alebo je inak postihnutý, tak vie zaujať normálnejší prístup. A nie vyvaliť oči, urobiť z toho tému v partii a zosmiešňovať. Som strašne rád, že už som tridsiatnik, považujem toto obdobie za zlatý vek. Smile A vlastne čoraz viac si priznávam, že už by som nechcel dvadsiate roky opakovať, už by som nechcel mať zase hlavu dvadsiatnika. Ani za tú výhodu, že by som mohol inak štartovať štúdium a inak sa kariérne začleniť. Nie, hľa, teraz ešte len začal život. Smile

Prajem Vám, priatelia, všetko dobré, srdečne všetkým pozdravujem. heart
Matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 13 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 13 z 85 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 49 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore