Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 9

Strana 22 z 85 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 53 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Mischelll So 20 máj 2017 - 6:53

Ahojte Wink

tak skusim premostiť z predchádzajúceho príspevku teda Matejovho písal si z čoho čerpáš energiu?.....fakt dobra tema aj na Zello by som povedala.....no čo sa mna týka tak až teraz si uvedomujem z čoho som bola taka aktívna a plná energie....bude sa to zdať ako nejaky moj vymysel ale je to z antidepresív Escitilu 10 mg...len polku som sice brala....ale tieto tyzdne mam brat len obden polku a cítim velke zmeny.....totižto vysadzam ho z doktorkou.....a cuduj sa svete.....ono mi to chýba....v zmysle ....ze ked si ho zoberiem....citim sa vykonejsia....ale bez neho som unavena.....a este ked príde osma az desiata hodina....som hotová.....zda sa mi ako by tie pirulky tlmili moju ospalost.....a celkovo mi davali lepsiu náladu.....a pritom neberiem velke dávky....no ta tak.....inak cvičim uz 2 tyžden po 3 x za tyzden....co sa hned aj odrazilo na mojej postave....pozítívne samozrjeme.....a čo mam este nove?....tak ako ani som to sem moc nechcela písať....lebo poviete si ze spamujem plochu....ale v práci to nie je ruzove do buducna.....ako tak su zo mnou velmi spokojny....ale ja robim u sukromnicky.....a ona je uz na dôchodku a ze asi bude končiť cely úrad....kazdého sme tam 7 ludi prepusti....tak no zase raz budem bez prace.....a z toho som smutna....ale tak zatial to officialne nepovedala.....len tak neoficialne...mozno este mesiac, dva potiahneme......uz som si aj hladala inde pracu....posielala zivotopisy....a bolo mi aj do plaču....ale neplakala som....teda len z toho ze budem zase nezamestnana....


Prajem krásnu sobotu community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  rasto Ne 21 máj 2017 - 15:28

ahojte.tak dnes som mal taky pasivnejsi den dnes som necvicil lebo som mal svalovicu proste v celam tele okrem noh vcera som to prehnal s cvicenim po obede som taku hodinku pospal co sa mi zriedka kedy stava ze cez den zaspim tak uvidim ci v noci zaspim posledne dni som spaval celkom slusne boli dni ked som zaspaval okolo 2 hod ale vecsinov som zaspal okolo 22 hod tak som stim spankom spokojny teraz pocuvam radio vlna zda sa mi ze tam hraju najviac slovenskej hudby ktora mi je najblizsia.
rasto
rasto
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 501
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Ne 21 máj 2017 - 19:51

Ahoj Mischelll. Vskutku aj mne sa zdá, že môj Escitil ma povzbudzuje. Toto povzbudenie necítim ani tak vo forme fyzickej vitality, ale skôr v podobe duševnej čerstvosti a zvýšenej odolnosti voči stresu, depresii. Tiež mám výrazne zlepšené zvládanie úzkosti pri tomto lieku, a to vlastne už dlhodobo. Beriem Escitil fakticky od r. 2010 alebo 2011? Tak nejak. Býval som na dávke 10mg, potom 20mg, boli časy pätnástok, momentálne už veľa mesiacov papám dvadsiatku každé ráno. Myslím, že mi pomáha a môj stav je vďaka nemu lepší. Takže Ti naozaj verím, Mischelll, že Ti chýba, ak ho s lekárkou teraz vysadzujete. Na jednej strane je to memento, že musíš byť pri tom vysadzovaní strašne opatrná, ale zas na druhej strane som akosi príjemne naladený z toho, že sa vôbec o niečo také s doktorkou pokúšate. Je to super. Ja by som tiež chcel začať vysadzovať, ale strašne sa bojím, lebo som to, ako je asi na fóre známe, už skúšal, a nedarilo sa mi v tom, príznaky sa zhoršovali dosť prudko a moja emočná labilita a neurotizácia boli desivo prítomné na každom mojom kroku. Len pol roka som sa stabilizúval späť do pôvodného stavu po svojich haprovačkách a experimentoch s Orfirilom Long, v ktorom som išiel z 1500 mg denne postupne len na 500 mg. Tvoj osud mi však dodáva nádej, že by som sa mal o to azda znovu pokúšať. Možno teraz, keď budem mať po škole, tak budem mať dosť priestoru pre odpočívanie a regeneráciu, tak by som mohol si dovoliť "stavy" a snažiť sa ich učiť prekonávať akosi bez liekov, čo neviem, či sa dá, ale sú názory, že niektorých zdravotný stav to umožňuje. Napr. v to verí Jožin Xkrchnav, ktorý má mimochodom dnes narodeniny:

Všetko najlepšie, Jožin! Great party

Mrzí ma zároveň to s tou Tvojou prácou, Mischelll. Uvidíme, ako sa to vyvŕbi, určite Ti budem veľmi držať palce, aby to dopadlo v Tvoj najlepší prospech. Pretty good Maj sa pekne, Mischelll, všetko dobré. Sun 1

***

Rasťo, dobre sa to číta, že sa významne aktivizuješ. To cvičenie je super a svalovica je znamením, že si niečo pre svoje telo urobil. Bral by som ju teda pokojne skôr z lepšej stránky. Smile Prajem Ti príjemný pravidelný spánok a výborné dni. Smile Nech sa máš k svetu.

A pozdravujem srdečne aj všetkých ostatných pisateľov i čitateľov, vlastne celé fórum! Vitaj

Sun 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 22 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  rasto Po 22 máj 2017 - 17:03

ahojte.tak ja som sa mal dnes celkom dobre zakladom bolo ze som sa dobre vyspal tak som bol neobycajne sviezi z rana sme sli s mamou na cintorin uz dlhsie sa tam zberala poodnasali sme stare vence este od vlani a bola tam velka trava mali by to kosit ludia z obce ale dako sa nemaju k cinu tak brat zobral vizinac a ciel to pokosit ja som cakal dochodok neska mam den kedy mi chodi nosy mi ho postarka potom sme s manzelkou isli na nakup do mesta zobrali sme aj mamu ked robime vecsi nakup tak sa to oplati predsa je tam vsetko lacnejsie.
rasto
rasto
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 501
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Po 22 máj 2017 - 19:05

Ahojte. winking

Dnes som mal vcelku pekný deň. clown Ráno hygiena kompletka, v práci celkom dobre, len bolo menej roboty, dosť som mal ničnerobenia, ale zdalo sa mi, že sa šéfka na to nehnevala. Celkovo aj kolegyne mali málo ľudí a ja som mal málo tovaru. Teď večer plánujem študijnú seansu, kávičku som už vypil. Úzkosť dnes nebola, flush prijateľne. Spavosť sa dala znášať, ginko a kofeín zaberali. Kilojouly ako-tak. Vzťahy boli dnes vcelku dobré. Aj som mal telefonát s realiťákom, strašne sa mi triasli ruky, ale hlas sa nechvel. Hodnotím to pozitívne, aj on sám bol v telefóne ku mne milý a ústretový. Teď tri dni dovolenky mám, všetky potrebujem nutne-prenutne využiť na seansy. Musím a basta, žiadne "pokúsim sa" alebo "dúfam", ale "urobím" a "hneď idem". Embarassed Hromžím

Prajem Vám krásny večer a príjemný utorok, priatelia. Super!
Držme sa. community together
Únos

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 22 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Po 22 máj 2017 - 19:16

Ahoj rasto!
Keď píšeš, som si uvedomil, že aj ja by som na ten cintorín mal zbehnúť. Mám tam deda, babku, uja aj kamaráta na večnom odpočinku. Slušala by sa sviečka, alebo niečo pietne...

............

Ahoj Matej!
Zdá sa mi, že dlhodobo žiješ nielen o práci, škole a psychike, ale aj s kontrolou jedla a chudnutím. Čo sa týka posledného tak sa tak trochu hanbím, lebo u mňa, ak vôbec, je to len o minimálnych posunoch. Ty už si s tým všetkým poriadne pohol a v tomto si určite za vzor nielen mne.

............

Ahoj Mischelll!
Istotne budem na Teba myslieť ohľadom Tvojho ďalšieho zamestnania, myslím, že Teba budú mať radi ako pracovníčku, lebo aj teraz vidieť, že dokážeš sa zaradiť medzi ostatnch a aj odviesť pracovný výkon. Budem Ti prirodzene držať palce.

...........

Ahojte píšuci aj čítajúci!
Pred chvíľou som sa vrátil zo záhrady. Bol som tam tentoraz ako výpomoc otcovi, čo som aj realizoval. Medzi posadené planty sa nám dostal škodca, teda väčší hmyz "medvedík", už stihol zničiť niekoľko rastlín a tak sme robili opatrenia, uvidí sa.

Cítim sa relatívne dobre, síce ma to ťahá smerom k úzkosti. Hlasy OK, vzťahovačnosť skoro v normále. Mám mierny nábeh na skôr depresívnu fázu mojej bipolarity, ale zatiaľ je to v medziach normality, teda hlavne správanie, hoci toto posudzuje skôr okolie. V skratke: dá sa. Prekvapuje ma spánok, u ktorého rozmýšľam o redukcii Gerodormu, lebo spím obstojne, hoci zaspávam v neskoršej dobe.

Každopádne sa majte čo najlepšie, nezabudnite si popri povinnostiach užiť aj trochu prírody a Slnka.
S pozdravom Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Ut 23 máj 2017 - 20:34

Ahojte!

Čo napísať k dnešku? Ani sám neviem. Vstal som v nevhodnú dobu a zopár "záležitostí" som práve preto nestihol. Nenaťahujem si ani druhý budík, aby ak bude skutočne niečo nutné ma aspoň jeden zobudil. Vlastne si ani nepamätám ako som zobral ranné lieky. Pohárik bol prázdny, tak predpokladám, že som ich užil. Deň po zobudení sa tak nejako vliekol. Podarila sa mi tak 2km prechádzka tesne pred búrkou. Keď som videl prvé kvapky na chodníku, skrátil som si cestu. Následne pršalo aj prší. Venoval som sa tradične akp., teda vlastne akémusi plneniu úloh typu angličtina, čiastkové čítanie, skôr symbolicky matematika, geografia... a podľa potreby si to obmieňam. Celkovo to vychádza tak na dve hodiny denne. Aspoň niečo. Ostatný čas zaberá záujmové čítanie, výpomoc v domácnosti, Net, TV...

Zdravotne tradične tendencia k pasivite, únava, zlý pocit z dňa, viac polihovania, ako by bolo dobré, mierny "závan" bludu či psudobludu. Hlasy skoro OK.

Majte sa dobre a teším sa na vaše riadky. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej St 24 máj 2017 - 11:43

Ahoj Tuto. Ďakujem Ti za podporu. Zároveň chcem povedať, že vnímam Tvoj súbor (akože)povinností za veľmi zaujímavý a prospešný. Celkovo už za tie roky musíš byť veľmi dobre vedomostne namakaný, pričom sa ani nečudujem, že rád sleduješ vo svojich koníčkoch AZ-kvíz a podobné vedomostné súťaže, pretože určite vieš zodpovedať tamojšiu nejednu otázku. it is perfect Celkovo Tvoj intelektuálny potenciál a status je teda super. Yes To je aspoň môj malý názor, vnímam Ťa tak ako bystrého človeka. Čo sa týka úzkostí, mrzí ma to. Opäť Ti zostávam priať úprimne zlepšenie situácie a "posielam" Ti nejaké to povzbudenie do Tvojich ďalších dní a osudov. Zostávam fandiť a želám všetko dobré, drž sa, kamoš. Pretty good

***

Ahojte. winking

Tieto dni riešim tri veci naraz - brigádu, bytík a štátnice. Snažím sa najviac sústrediť na štátnice, no akurát dnes som nejak oťapený, asi z počasia. Pijem energeťák, ani mi extra nechutí. Dnešné učenie mi ide pomaly, dá sa povedať, že som ešte poriadne ani nezačal, a to už bude obed. Musím sa snažiť viacej, je to trošku mrzké, lebo sa mi moc nechce hľadieť do papierov. Mám chuť dnes polihovať, odpočívať. Embarassed

Náladovo sa to dnes dá, stav hodnotím asi na 2+. Druhé miesto

Prajem Vám všetko dobré, priatelia. Dovoľte kúsok sentimentu: Mám Vás rád, všetkých. heart

Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 22 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Št 25 máj 2017 - 0:58

Ahoj Matej!
Ďakujem za pekné vety v úvode Tvojho príspevku. Ono to s tými záležitosťami okolo vedomostí nie je až tak horúce. V tejto chvíli si osobne myslím, že je to hlavne celkom prospešné trávenie voľného času. Vzhľadom na to, že to beriem rekreačne zasa také väčšie vedomosti to nie sú. Vlastne by som to charakterizoval ako akési alibi sám pred sebou, že sa niečomu venujem.

Domnievam sa, že v týchto dňoch máš toho skutočne veľa, vlastne si aj o tom písal. Neboj sa užiť si aj voľný deň, keď naberieš sily, budeš pokračovať, čo aj dúfam. Veľmi Ti držím palce, aby to bolo už úspešne skončené.

Maj sa čo najlepšie. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Št 25 máj 2017 - 13:12

Vďaka, Tuto. giving a hug

***

Ahojte.  winking

Dnes sa mi deň vlastne len začína. Ráno bolo spavé, lemravé, spravil som hygienu, raňajky. Doobeda som vybehol na stretnutie s poradcom, s ktorým sme podali žiadosť o úver do banky a teď čakáme. V tejto súvislosti som rád, že musím už len čakať na jej vyjadrenie, takže môžem celú tú vec okolo bytíku vypustiť z hlavy, lebo najbližšie mi bude vedieť dačo povedať ten poradca až v pondelok/utorok. Dovtedy sa nemusím nad ničím zamýšľať, ale môžem sa plnohodnotne učiť. Včera sa mi učiť večer nepodarilo, máme nejaké rodinné problémy, tak som bol z toho rozladený, preto som uprednostnil spánok na ukľudnenie. Teď som sa naobedoval a mám strašne nadžganý žalúdok, s ktorým sa viaže oťapenosť. Dúfam, že čoskoro prejde, aby som sa následne pustil do agresívneho učenia, teda rýchlomemorovania, ktoré by som následne už len upevňoval opakovaním. Možno to znie ako nekvalitné učenie sa, zároveň namáhavé, ale asi nemám inú možnosť. Nech sa sem večer ani nevraciam, kým Vám nebudem môcť napísať, že som sa dačo naučil! Hromžím Ale isteže, rozumiem, že to sú také druhotné starosti - predsa len my tu na fóre väčšina máme starosti hlavne zdravotné a tie nás všelijako limitujú a trápime sa nad nimi. Som preto rád, že ešte máte trošku trpezlivosti s mojimi riadkami, ktoré dakedy vyzerajú, ako by fórum ani nebolo o duševnom zdraví. Uvedomujem si však ich miesto, ktoré uznávam ako druhotné, prípadne až treťoradé, najdôležitejšou témou naďalej zostáva, ako sa vyrovnávame s našimi ochoreniami, liekmi, alternatívnymi prístupmi, psychohygienou,... Som samé ucho V tomto mi preto aj napadá, že by som mal obmedziť svoje klásobenie o treťoradých starostiach. Bolo by to správne. Dojatie 2

Náladovo dnes aj dobre, ako-tak. Psychiatrické ťažkosti sú teď minimalizované do podoby, že neviem odlíšiť, či ide o povahové črty, alebo o patologické črty. V súčasnosti mi to však nevadí, keď pôsobím naživo na ľudí divne, napr. aj pred tým poradcom som si žmolil ruky a celkovo som vyzeral neisto, neuroticky. Pred realiťákom som vyzeral ako taký naivný drobček, ktorý ničomu nerozumie a nevie ani, čo sa má na obhliadke pýtať a že by mi bol schopný predať aj zhnitý karavan v lese. Celkovo sa mi však podarilo upokojiť samého seba v zmysle, že mi tieto ich potenciálne mienky alebo možno aj ohovárania nevadia. Akoby mi postupne ani nezáležalo, čo si o mne myslia. Prídem si ako nedôležitý v ich živote, ako jeden z davu, ktorý pre nich nič neznamená a tak aj názor na mňa majú rádový, všedný - nastolí sa a ako príde, tak aj odíde. To ma povzbudzuje veriť, že mi nezáleží na ich mienke. Zírám K takémuto prístupu mi dopomáha moja vlastná skúsenosť s ľuďmi v práci, kedy sa premelie kopec zákazníkov všade a telefonátov, alebo ľudí z našej centrály vo firme. Názory na jednotlivcov sa premieľavajú taktiež, je ich fúra rad za radom, ale hneď sa aj tie mienky vypúšťajú z hlavy. Proste nikto tie názory nemyslí osobne, nikto proti nikomu nič osobne nemá. Verím preto, že aj keby mali nejakí ľudia o mne poznámku popod fúzy, že som blbeček, tak to nemyslia osobne, ale ako názor, ktorý ako prišiel, tak sa aj vypúšťa. Zíde z očú, zíde z mysle. Smile

Koniec písania. Idem si zvyšovať šance na pondeľňajšie prejdenie. Teraz sú asi 30-40%, potrebujem to rázne zvýšiť. Hurá na to. Hromžím

S úctou
Matej
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 22 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Pi 26 máj 2017 - 18:35

Ahojte, kamaráti. winking

Dnes sa mám celkom dobre. Stav hodnotím na 1, prípadne 1- (mínusko za tlaky zo strany učenia). Deň mi prebiehal plynulo, v práci som nejak nabehol na tamojší rytmus, vzťahy boli fajn. Boli aj hluché miesta, kedy nebolo čo robiť, ale v zásade sa porobilo všetko potrebné. Na obed som si dal špagety carbonara, občas som zobal z keksíkov. Večer som kupoval "materiály" k darčekom pre šéfku, ktorá má v nedeľu sviatok - teda nejaký ten baliaci papier, maškrty, mašličky, stuhy, taštička. V pondelok zaiste budú aj kvety, tie nemôžu chýbať. Successful Pripijeme si jej obľúbeným smoothiem. Cheers2 Teď mi ide víkend, pôjdem memorovať. Cloud 1

Flush trošku zhoršená... úzkosť nebola. Pocity vzťahovačnosti na ulici boli, ale len minimálne. Lieky beriem. V noci som spal celkom dobre, zaspal som primerane a raz som sa nadránom zobudil na svoj smiech. Niečo sa mi asi snívalo. Smile Celkovo tá konštelácia spánku, počasia a ktovie čoho ešte mi umožnila dnes šlapať bez kofeínu - nebol žiaden umelý zdroj, možno iba 3 deci čaju. Ale iné kofeínové vôbec nič. Ani tabletky. Zatiaľ sa to na mne neodrazilo negatívne, cítim sa ešte stále svieži, hlava zatiaľ tiež nebolí. Cítim, že je to správne a zdravé. Sun 1 Vybavené Ale nejdem na to radikálne, lebo ak bude cez víkend treba, tak si nejaké Cofi-Tabs dám. Ale energeťák, hm, ten asi nie. Ten si nedám. Yes

Prajem Vám všetko dobré, príjemný večer, dobrú noc a super sobotu, priatelia! Vitaj

Matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 22 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto So 27 máj 2017 - 0:46

Ahoj Matej!
Prirodzene máš moju podporu, hoci ako sme zvyknutý, najmä tú tunajšiu, virtuálnu. Som rád, že si obodoval dnešok tak vysokou známkou. Vidieť tak, že sa Ti darí a si v pohode. Dobrá bola aj u Teba aj tá pracovná časť, čo ma tak inšpiruje do budúcna (snáď). Zvláštne je, že je Ti fajn po stránke bdiacej, keďže si už prakticky zvyknutý na "výpomoc" zo strany rôznych povzbudivých doplnkov. Bodaj by to aj tak pokračovalo. Osobne som zvyklý v tomto smere popíjať slabú kávu pred cigaretou, zvykne mi potom ten zhorený tabak viac chutiť. Vlastne na prebratie to ani nie je. Musím tak mierne myslieť aj na skutočnosť, že sa liečim na vysoký tlak. Držím palce!

................

Ahojte píšuci aj čítajúci!
Čo napísať ohľadom piatka? Takou dominantou bolo spanie. Netuším prečo, ale bol som v tento deň veľmi silne spavý. Dosť ma to smerovalo k odpočinku a spánku počas celého dňa. Pár hodín som sa síce premáhal, ale zasa a zasa ma to ťahalo spať. Celodenne to bolo najmä o čase medzi neprimeraným odpočinkom a aktivitou medzi tým. Práve to som sa snažil využiť na niečo konštruktívne v podobe akp. a bytím vonku. V tejto pokročilej hodine ani neviem, či sa mi to všetko nezráta v podobe bdenia cez noc, tentoraz to nie je bezdôvodné to prehlásiť, lebo som si cez deň "nadrobil".

Každopádne vám prajem pohodu cez víkend a aj plnohodnotný odpočinok v noci. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 22 z 85 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 53 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore