Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 5

Strana 31 z 84 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 57 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  regina Pi 24 október 2014 - 17:23

Ahojte,

xkrchnav, bez odborného dohľadu prevedené holotropné dýchanie môže však spôsobiť schizofréniu, ako napr.v tomto prípade na meditačnom kurze: http://vylectese.webnode.cz/
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Pi 24 október 2014 - 17:51

Prave od autorky blogu mam ten link na video. Otazka skor je mozno co ta schizo vobec predstavuje. Velmi sa mi pacilo jeho prirovnanie k cervenej kontrolke v aute - sucasna nasa psychiatria odpoji kontrolku, my by sme chceli ale funkcnost kontrolky zachovat ale odstranit pricinu pre jej svietenie...

_________________
Pridajte sa na Zello dialógy, aplikácia pre počitač aj mobil na http://zello.com/
Moje návody na použitie http://krizovatkaduse.osvobodse.cz/zello-dialogy
Stredy a soboty 20:00

Video projekt S duševní ne-Mocí v partnerství môžete sledovať na:
YouTube
Facebook
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej So 25 október 2014 - 9:32

venusa napísal:
Ja to vsetko predsa viem a snazim sa to aplikovat v praxi, bohuzial mam neprijemny pocit, ze si ani neuvedomuju co takymi to recami vo mne sposobuju. Citim sa potom este horsie, neschopna, zbytocna...

Ahoj Venusa. Wink Nerob si z tých prázdnych rád starosti. Oni to proste nechápu. Ty máš ochorenie, ktoré je objektívne dané situáciou v Tvojej nervovej sústave. Vezmi to ako skutočnosť, ktorú poctivo liečiš a snažíš sa hrdinsky. Sama ako taká si veľmi cenná osobnosť, skutočný človek so svojou jasnou dôstojnosťou a hodnotou. Svoje prežívanie máš síce útrpné, ale v žiadnom prípade nie si zaňho zodpovedná a nemôžeš za to. Je to utrpenie, ktoré prichádza a odchádza a nejak sa samo vsugerúva a vnucuje - zdá sa že pravidelne. Pokús sa, Venuš, obrniť voči pocitom zbytočnosti a neschopnosti, ktoré vznikajú pod vplyvom tamtých "rád dospelých", ktoré sú skôr akýmisi výčitkami. Ty vieš najlepšie, ako sa máš a čo prežívaš, a dovolím si povedať, že to zvládaš statočne. Želám Ti do ďalšieho boja veľa súcitu, pochopenia zo strany okolia, ako aj veľa Tvojej vlastnej vnútornej sily a vôle. Nechže sa Ti, Venuš, darí. Smile Wink winking

venusa napísal:Chcela som sa vas opytat ci neviete ako to bude s tym cestovanim vlakom pre invalidnych dochodcov, ci aj ja budem mat bezplatne cestovne a ci sucastne bude mat bezplatne cestovne aj moja mamka ako moj sprievodca na ZTP.

Podľa novín, čo som čítal, tak ako ZŤP budeš mať istotne vlak zadarmo, a to už asi hneď od 17. novembra. Ale či aj mamina ako sprievodca na ZŤP, to neviem naisto, iba mi príde logické, že áno. Ale neviem to na 100%. Avšak isté je, že aj teraz majú všetci sprievodcovia na ZŤP "s červeným pruhom" vlakom cestovanie zdarma, tak si naozaj nemyslím, že by pri nastávajúcej zmene zrazu mali už sprievodcovia platiť. Tvrdím teda, že aj sprievodcovia spolu s Tebou samotnou budete mať bezplatné cestovanie vlakom. it is perfect winking

Mischelll napísal:...tak ma teraz napadlo, že skúšal si už čítať nejakú knihu nahlas doma? alebo pred zrkadlom...ako to sú také prípravne techniky, že si vlastne zvykneš na svoj hlas pri prednese a potom aj keď sa par krát pomýliš tak prednes bude zvädša správny (intonácia, čiarky, dĺžne atď.)

Veru, Tvoja rada mi je, Mischelll,  známa - doporučujú mi to v týchto dňoch aj rodičia. Zatiaľ som to ešte neskúsil, ale urobím to, snáď to pomôže, dám potom vedieť.  Smile  Vďaka za radu. giving a hug winking

---

Matej
cyclops

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 31 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej So 25 október 2014 - 18:53

Ahoj ľudkovia, srdečne zdravím cat

Dnešný deň sa mi najprv vyvíjal posmutnele. Nič sa mi nechcelo, len som sa vŕtal v PC hrách a v pasívnom odpočinku. Dokonca som si zabudol dať doobeda nejaký kofeínový nápoj, takže som po dvanástej zaspal tvrdo až do pol štvrtej. Deň mi teda prechádza veľmi rýchlo. Počasie sa mi zdalo tiež smutné, chladné.

Ku večeru, ako sa stmievalo, sa mi však nálada povzniesla. Dokončil som PC hru, mal som z nej istý zakončený pocit spokojnosti a odreagovania. Kľúčom k povzneseniu mi bol okrem pokroku v duchovnej oblasti aj pocit nazerania na svoju situáciu a "situáciu ľudstva" s nahľadom. Je to fajn... What a Face

Mám sa teda teraz pomerne prijateľne. Neurózy sú taktiež zlepšené momentálne. Chudnutie... nič moc - totiž napriek tomu, že v práci spálim státím 5 tisíc kJ za smenu, tak prídem domov a prežieram sa, takže deficit rýchlo naberie takmer až na prebytok. Takže si chudnutie takto pekne márnim. Embarassed

V piatok na brigáde som opäť robil podávača, tento raz 12 hodín, pričom som obsluhoval asi 2 štvorcové metre plochy, čo je trošku lepšie, lebo som mohol počas podávania robiť aj pravidelných niekoľko krokov, čo je na fyzično príjemnejšie a znesiteľnejšie, než byť prikovaný na jednom mieste. A už sa, mám pocit, aj ľudia tam viacej usmievali a boli prirodzenejší. Nadávok bolo málo a kričanie líderky nebolo orientované na mňa, takže som sa nad to vedel nejak povzniesť. Takže zatiaľ sa psychicky dá, teraz idem zase zajtra.

Prajem Vám hojne stabilného zdravia a čo najmenej, najlepšie žiadne neduhy a výčiny duševna. community together
So srdečným pozdravom
Matej
Cloud 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 31 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Mischelll So 25 október 2014 - 21:01

Ahojte Wink

xkrchnav - som rada, že nie som v tom sama "závislosti" na fóre - totižto pozerám ho dosť často, ale nepíšem, lebo nemám čo zaujímavé, alebo nove napísať do diskusie....

Ako sa dnes mám? ....no po pravde dosť, nie že unavene....ale tiež radostne.....alebo spokojne zo sebou...totižto dnes som plánovala len poupratovať a inak nič moc no.....a stihla som poupratovať už do obeda....a potom sme najprv mali ísť poumývať pomníky na cintorín, ale s toho vzišlo ....začali sme zbierať všetko zo záhrady, lebo majú prísť prízemne mrazy u nás.....a bolo toho dosť od chryzantémov po papriku ....mali sme čo robiť.....tiež sme pohrabali lístie....proste také jesene práce ....ako ja ich neobľubujem teda hrabanie lístia vôbec keďže mame dosť stromov...a treba to robiť častejšie...a celkovo také počasie, ako dnes bolo pekne....ale všade blato a mokro a lístie no proste to nemusim....no dnes mi otec ukázal, že aj tak sa da ......on ma rad asi každé počasie laughing ....myslím si, že na každom počasí  je niečo pekne a niečo menej....a doteraz som si myslela, že len dve obdobia majú niečo do seba Snow 3  Sun 2  ....ale aj zvyšne dve asi niečo budú mať do seba... Wink  Rain 5  Cloud 1
inak no ako ani unudene, alebo nejako nepotrebne som sa nestihla dnes cítiť toľko toho bolo.....ako ťažko mi hovoriť teda o bludoch to už dávno nič...
no ani moja kondička nič moc aj keď som už minule prešla zase len 30 minút tak, teraz zase pauza bola...v nedeľu určite chcem trošku pocvičiť....jednak aj musím ak nechcem aby ma zase bolela chrbtica .....

Prajem dobru noc a pekne sny Moon

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav So 25 október 2014 - 21:34

Ahojte,
už som písal, že som bol s tým kamošom na obede. No on považuje takéto internety a aj vlastne zello ako cmúľanie cukríku cez obal. Na jednu stranu s ním súhlasím, na stranu druhú ak sú ľudia ďaleko od seba, ťažko môžu zdieľať zážitky či nápady ináč než cez internet. Veď už kedysi dávno existovali "fóra" v novinách, písalo sa papierovo pekne listami či telegrafom, prípadne na výveškách kdesi... Takže mi to nepríde len ako nejaký výstrelok poslednej módy. Aj keď je pravda, že v posledných hádam 20 rokoch to nabralo enormný rozmach. Už sa začínajú vyskytovať videá - zdvihnite oči od chytrých telefónov, že máme chytré domy, chladničky, pračky, telefóny, ale čím ďalej tým viac blbých ľudí... Súhlasím. Osobné stretnutie, objatie, zapálenie ohňa, posedenie u spoločnej večere - to sú prežitky vnímané všetkými zmyslami čo máme - dokonca citlivejší vnímajú viac auru, atmosféru čo okolie vyžaruje. Internet je viac menej obmedzený na 2 zmysly. Je to škoda, ale ak "naša hustota" - ľudí čo podobne zápasia, je menšia, máme lepšiu možnosť? Neviem kam nás ešte zavejú zello dialógy, možno sa časom tak zblížime, že by to hádam v budúcnu mohlo byť spojené s nejakým osobným stretnutím - keď už máte poväčšinou tie vlaky zadarmo a ja teda "mám na lístky jumping " hádam by to nemuselo byť nemožné. Rezervovať kdesi nejakú chalupu, stráviť víkend pri ohni... no možno už si púšťam trochu fantáziu na špacír... Hádam sa vyjadríte.

Regina - odpovedal som ti z telefónu, tak to možno vyznehlo hrubo. Nemyslel som to tak. Myslím si, že holotropné dýchanie alebo aj drogy nie "spôsobia" schizofréniu, ale skôr otvoria v človeku niečo z čoho sa to môže vyvinúť. Niekto môže huliť koľko chce, brať LSD a nič, iný si dá jedno éčko a už je niekde... Asi to človek tak nejak má v sebe... Veľmi sa mi páčilo ako hovoril o rituáloch - ako dávne kmene a hádam ešte aj dnešný niektorí Aboridžinci napr. majú rituály dospelosti a podobne. Najprv som si o tom myslel (keď som to videl v TV) že jaké zastaralé - ha rituál. Oni ešte nevedeli, že život je o niečom inom. Že treba mať počítač, programovať, voziť sa v autách... dospelosť? Šak to je tak nejak automaticky ne? Ale kýbel boží! Naopak to vidím teraz, rád by som bol ak by sme mali nejaký taký rituál. Mám silný pocit, že podobne veci sú možné - jedným z ciest sa ukazuje "mužský výcvik" (podám info keby mal niekto chuť), ale zatiaľ ma od toho odradzuje cena a teda aj rešpekt voči tomu a možno aj strach... len viem, že chcem tak nejak smerovať a...

zas som sa roztáral, teraz k téme "ako sa dnes mám". Som nepríjemný, som nervózny, nevyjadrujem sa pozitívne k manželke, svokre trošku menej. K dcérke je to asi najlepšie. Musím to nejak zažehnať, nepáči sa mi to. Ráno sme mali také viac kričacie ráno a nejak ma to rozhodilo a doteraz som sa nespamätal. Ináč krásny deň - druhý krát sme pustili umývačku - teraz sme jej dali iný program a tiež to umyla krásne. Zatiaľ si veľmi pochvaľujeme. Ale meriam spotrebu vody a elektriny a teda hodnes a líši od tej čo je uvedená od výrobcu. Asi sa na to vykašlem. Chcel som zistiť, či je výhodnejšie ju napojiť na teplú alebo na studenú vodu... ešte to bude chcieť pár meraní. Boli sme na výlove rybníka - takže máme kapra už doma, tiež som si dal pštrosí stejk, taká moja tradícia na výlove. A počasie bolo také krásne studené vlhké jesenné - aj z toho som bol koncom už mrzutý. Inokedy si užívam všetky počasia - asi ako MIschellin otec alien

Matej - akú že to hru si dohral? albino

Práve mi ženička doniesla nealkoholickú piňakoládu, tak si idem užívať a snáď negatívnosť sa zo mňa vyprchá. Ďakujem vám za prečítanie celého príspevku ak to niekto zvládol Smile.

Majte sa,
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej So 25 október 2014 - 21:53

Ahoj X,

To nič, že máš negatívne chvíľky. Asi je to naozaj zväčša tým počasím a takým tým obdobím, kedy je skoro tma a od terajšej zmeny času na zimný sa to ešte trochu skomplikuje viac. Držím Ti prsty, aby si negatívne chvíľky zvládol a dostal sa z nich bezpečne a pokiaľ možno bezbolestne.  it is perfect

xkrchnav napísal:
Matej - akú že to hru si dohral? albino  

Ááále, Civilization II.
Asi ju poznáš, stará klasika Sid Meiera. Mňa ani tak nebavia tie pokračovania, hoci III. mám na cédečku, a IV. som už tiež isté obdobie hral. Dlhodobo od roku 2002 zostávam verný dvojke. Vlastne tú hru hrám pravidelne-nepravidelne takmer 12 rokov. Vždy ma vie baviť, a aj keď ma v daný deň omrzí, na druhý alebo tretí deň si zase k nej dokážem sadnúť...  Very Happy Každý začatý svet, kedy vediem nejaký národ k historickému úspechu, je zakaždým iný a má iné geopolitické a kultúrne parametre. Takže hoci som mával v priebehu rokov chvíle, kedy som to občasne nehrával, vždy som si k tejto hre vedel nájsť cestu späť...  jumping

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 31 Civ2bo10

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 31 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  regina So 25 október 2014 - 22:35

Ahojte,

x, nevyznelo to hrubo, pochopila som a len som nemala k tomu čo dodať.
Máš pravdu - niet nad osobné stretnutia, veď možno raz... Pre mňa toto forum i zello dialogy veľa znamenaju. Ked som sem 1.x prisla nemyslela som si, že sa to takto vyvinie a že to toľko pre mna bude znamenať. Vídim tu i na dialogoch pochopenie a akusi spolupatričnosť, všetci sme na jednej lodi, máme ten istý problém - psych. chorobu. Ked som prednedávnom oslovila Jirku, nemyslela som si, že raz bude on diskutovať na mojom blogu. Dnes sa to deje. Informácie /myslím predovšetkým na filmy Otevrený dialog, Let na zlámaných krídlech, Léčení láskou ale i Pruvodce bezpečným vysazovaním psychiatrických léku/, ktoré som tu a inde, ale v podstate cez vás získala sú pre mna velmi cenné. Je to iný pohlad na liecbu a dáva mi to nádej.

Ked bol zverejnený moj príbeh v Slovenke, vyjadril sa k chorobe a jej liecbe psychiater, bloger Michal Patarák, v tom zmysle, že on NIKDY nehovorí pacientom, že lieky maju na doživotie, ale len na istý čas. Neviem ale z toho som nadobudla dojem akoby tým tiež naznačil, že to raz môže byť i bez nich. Hovorila som to i svojej psychiatričke a ona si len húdla tu svoju pesničku "lepšie je, ked sa stým zmierite, že je to na celý život", ale do pekla ako to ona može vedieť? Čo keď nájdem príčinu, zmením svoje správanie, svoj život... Viem je to odvaha dať sa na cestu vysadzovania a mám pred tým znižovaním respekt, no dúfam, že časom ten svoj mozog oklamem a budem to možno zvládať aj bez tých liekov. Ved aj moja dr. mi kedysi vravela, že po rokoch uzívania to bude mozné vysadiť a teraz zrazu: "nie... radšej pre istotu to užívajte..." ale predsa nie je jedno či užívam chémiu pár rokov alebo celý život?! Všetci vieme, že to má i vedľajšie nežiaduce učinky.
Aj ja som sa akosi rozpísala.

a ako sa mám? Dnes sme boli kupovať vence na hroby. Chodíme každý rok so sestrou na trhovisko a tam nakupujeme také tie z čečiny a umelých kvetov. Potom mi prisli domov manžel a dcera a varila som obed. Proste bežná sobota. Poobede pranie a nákup, na večer prišiel zas dcérin chlapec k nám a bavili sme sa o tom, čo budu vyjednávať zajtra v penzione, kde by mali mať o nejaký čas svadbu. Medzitým som diskutovala na mojom blogu, čítala jirkov ďalší článok, jeho komentáre u mna a potom som zabludila aj sem. Takže den v pohode, i ked doobeda som ktovieakú naladu nemala, teraz je to dobré. Dúfam, že zaspím, že ma moje myšlienky nebudu moc otravovať.

majte sa pekne! regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Ne 26 október 2014 - 9:25

xkrchnav napísal:Ahojte,
musím sa s vami podeliť o zaujímavý rozhovor s p. Stanislavom Grofom, ktorý má čo dočinenia s reformou v ČR, ale nielen.

https://www.youtube.com/watch?v=1AaHmfdpXIA

tak trochu iný pohľad na psychické potiaže.

J.

Doporučoval by som podobné príspevky vkladať najmä do sekcie fóra "Zaujalo ma v literatúre a v masmédiách" alebo tam niekde. Ani nie preto, že by som to tu chcel nejak zvlášť dirigovať, ale skôr z praktických dôvodov, aby tieto v podstate cenné linky a príspevky boli na očiach v relevantných sekciách a témach fóra, kde ich každý rýchlo pokope nájde. Lebo tuná sa to v tejto téme stratí, dal som tu limit tisíc príspevkov na jedno Ako sa máš, a to je strašne veľa - myslím, že to tu už nikto neobjaví. very sad3

Možno ideálne riešenie je dať to aj do relevantnej témy fóra, a potom následne hodiť link na ten príspevok sem do témy "Ako sa dnes máš", alebo prípadne príspevok dať aj tam, aj sem. Very Happy Aby to bolo niekde pohromade do budúcna a zároveň, aby sa predišlo tomu, že by sa na vec v nižších sekciách fóra zabudlo alebo o tom nediskutovalo... Very Happy

To je teda taký môj návrh... Smile

Regina, nie som si istý, aký blog máš, ale dostávam tušenia, o aký asi ide, a ak sa nemýlim, tak potom som Tvoj verný čitateľ už dlho dlhúco. Very Happy it is perfect

So srdečným pozdravom pre všetkých
Matej
sunny

PS: Dnes brigáda odpadla, lebo fabrika prechádza na dvanástky a dali tam jeden deň vo výrobe pauzu. Takže som doma. Workman

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 31 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Ne 26 október 2014 - 9:41

Civilization - to je hra, ktorá ma očarila na prvý pohľad. To bolo ešte v časopise ZX Spectrum. V tej dobe som mal Didaktik Kompakt a mastil si tam textvoky od Františka Fuku. V tom časopise sa už vyskytovali aj hry na Amigu. A to bol v tej dobe stroj! A už tam existovala prvá verzia civilization. K tomu som sa už však nedostal. Didaktik mal dosť obmedzené možnosti oproti týmto "strojom". Ale jak som čítal popis a možnosti tej hry bol som uchvátený. Potom prvá z podobných (mierne podobných) bola TTDX, alebo transport tycoon deluxe. U toho som tiež prežil niekoľko snových fantázií. A stále existuje, teraz pod opensource komunitou a vyvíja sa. Sem tam sa na to mrknem, ale už tomu nevenujem x hodín denne ako kedysi Smile.

Bol by som veľmi rád, keby niekedy vyšlo to stretnutie. Už tiež fantazírujem nad rezerváciou nejakého kempu alebo penziónu kdesi, s príhovormi svojich príbehov kto by sa cítil... Či sem tam nejakého hosťa - niekto z rodiny, či nejaký MUDr... Možno časom. Ale myslím si, že Československo nie je tak veľké, aby to bolo nereálne raz za rok taký nejaký zraz.

Matej máš pravdu, aby to nezapadlo hodil som to do témy Filmy.

Regina - tiež sa mi nepáči prístup niektorých doktorov. Neviem odkiaľ čerpajú tú "istotu" aspoň 5 rokov, alebo radšej na furt... Neviem čo stojí za tým ich rozhodnutím. Asi sa to pokúsim preskúmať u svojej dr pri ďalšej návšteve. Už teraz som sa trochu vypytoval, ale zdalo sa, že vychádza z nejakej štúdie čo spomínali v Open Dialogu - výskum vysadenia, ale okamžitého a u toho bol relaps až 70 percent. Keď som sa opýtal na ten výskum či to je ono, tak nejak hovorila že asi áno. Alebo sa nechcela so mnou hádať neviem. Ale zatiaľ sme nemali nejakú debatu v zlom tóne, takže snáď je to všetko ok. Teším sa teraz na tie Horizontoy (http://narativ.cz/horizonty) už je tam aj program, budem mať pocit, že budem v centre diania ako sa to dostáva k nám. Čítal som si regina tvoj článok na blogu o potrebe reformy aj na Slovensku. Problém sú financie, neviem nakoľko máme šancu podnietiť niečo podobné "od spodu", od nás, pacientov. Ale tiež si nemyslím, že je to úplne nemožné. Môžeme vytvárať neziskovky, kto sa vyzná v EU fondoch, tak by mohol získať nejaké financie. Kto má meno (ako ty na blogu) môže získať pozornosť... úplne nemožné to asi nie je...

Ako sa mám? Dnes je to trošku lepšie, pospal som si do 9 posunutého času takže dosť viac ako 8 hodín Smile, ale bolo to príjemné vylihovanie. A hneď po ránu som sa tešil na nové príspevky Smile. Hrozná závislosť Embarassed

Peknú nedeľu!
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  historik Ne 26 október 2014 - 17:57

Ahojte, drahí priatelia, Very Happy

Tak ten model som už dokončil. jumping A hneď som sa pustil do výroby nového. Len si muším šetriť ruky, lebo ma pobolievajú obidve zápästia. Napísal som aj nejaké básne. Jedna asi nie je dobrá, ale tá druha, zdá sa, že je lepšia.

Dnes bolo také Sun 1 počasie. Ale večer je riadna zima. Snow 2

Nuž zatiaľ toľko.

Prajem Vám príjemný zvyšok dňa.

historik
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  regina Ne 26 október 2014 - 18:32

Ahojte,

dnes bol u nás super deň. Doobeda, kým som ako obyčajne varila si moje deti zmysleli, že upečú kysnutý nutelový chlebík. Na to, že ešte nikdy nepiekli kysnutý koláč mi to pripadalo dosť zložité, ale oni sa toho nebáli a dobre urobili. Sem-tam som im radila, manžel trochu pomáhal a koláč sa im pekne podaril. Bol taký skvelý, že už z neho nie je ani kúsok. Poobede boli zas naši mladí dojednávať priestory na svadbu a celkom dobre sa v jednom penzióne s vinnou pivnicou dohodli. Je to úplne nový podnik, ešte sa len pripravuje jeho otvorenie, no v máji, kedy má byť svadba, to tam už bude všetko dokončené a v prevádzke. Už minule, keď sme tam boli 1.x tak nás to prekvapilo ako pekne štýlovo to tam vyzerá. bude tam pekná svadba. Potešilo ma, že sa nám am podarilo dohodnúť prijateľné ceny.

Matej, link na môj blog si tu kedysi dal, takže podľa toho iste vieš o aký blog ide;) Na zello dialogoch som už vyšla z anonymity, čo mi neprekáža vlastne ani tu. Ďakujem za Tvoju priazeň.
Konflikty som si v hlave tiež premietala avšak len kedysi, dnes to už nerobím (s kým by som aj bola v konflikte, keď už nepracujem a doma sa nehádame), maximálne sa mi o tom sníva. Živo si na to spomínam a bolo to vždy pre mňa vyčerpávajúce.

xkrchnav, viem, že čo sa týka reformy problémom sú peniaze a "zdola" ju začať nezačneme, ale odkedy som videla Otvorený dialóg, cítim silnú potrebu volať po nej. Zdola to síce asi nebude dosť počuť, pretože málo psychicky chorých sa k svojej chorobe aj otvorene prizná, ale rozhodla som sa byť prvou lastovičkou. Celkovo som mala obavy písať o nemedikamentóznej liečbe, príp. vložiť nejaký link na video aspoň v diskusii, no prekvapil ma prístup Sme už pri prvom článku, kde som spomenula vysadzovanie/znižovanie antipsychotík (dali mi článok na titulku novín i do rubriky na blogu Sme si všimli), čo ma nesmierne potešilo a vďaka čomu prudko stúpla čítanosť článku. Terajší má čítanosť nižšiu, ale v každom prípade to sem-tam niekto číta.

Nech sa Vám darí!

regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 31 z 84 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 57 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore